Powiatowy Turniej BRD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Sagun   

23 kwietnia 2018r. odbyły  się w naszej szkole  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD. W zawodach wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu powiatu białostockiego. Na początku głos zabrała dyrektor naszej szkoły p. Barbara Klimaszewska, która w ciepłych słowach dodała otuchy wszystkim startującym. Udanych zawodów i bezpiecznej jazdy życzyli również:  Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny p. Krzysztof Marcinowicz oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i WORD w Białymstoku. Po przemówieniach  uczestnicy  turnieju  obejrzeli występ dziewcząt z Młodzieżowego Zespołu Ludowego  „Jarzębinki – plus”. A później były już zmagania turniejowe – uczniowie musieli rozwiązać test pisemny z przepisów ruchu drogowego, przejechać rowerowy tor przeszkód i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Suma punktów ze wszystkich części turnieju decydowała o kolejności zajętych miejsc. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasi uczniowie zakończyli tę rywalizację z sukcesem. Obie drużyny zajęły drugie miejsca - zarówno w klasyfikacji szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Drużyny wystąpiły w składzie:

Szkoła podstawowa: Korytkowska Natalia, Sołtan Dominika, Głowacki Dawid, Nowakowski Mateusz

Gimnazjum:  Barbarewicz Marlena, Błoszyński Piotr, Jezierski Dawid

Gratulujemy!