Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Finalista II Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów
Wpisany przez Marek Borchert   

W roku szkolnym 2017/2018 Igor Makarski, uczeń klasy II b gimnazjum, brał udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjum organizowanym przez
Podlaskiego Kuratora Oświaty. Na etapie wojewódzkim konkursu uzyskał – jako jedyny uczestnik – maksymalną ilość punktów, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w województwie podlaskim.

Kolejnym konkursem, z którym zmierzył się nasz gimnazjalista, była II Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W niedzielę, 4 marca 2018 roku, w Pałacu w Wilanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym Igor otrzymał dyplom finalisty. Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich – z części pisemnej i ustnej. Warunkiem przystąpienia do niej było napisanie pracy historycznej ocenianej przez pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku.

Na etapie okręgowym i centralnym wiedzę uczestnika oceniały komisje składające się z pracowników naukowych i doświadczonych nauczycieli historii. Na etapie okręgowym Igor zdobył najwyższą ilość punktów, zaś w eliminacjach centralnych w Warszawie uzyskał tytuł finalisty, co pozwala nazywać go młodym historykiem. Opiekunem Igora Makarskiego był pan Marek Borchert.

Gratulujemy naszemu uczniowi odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.