VI Festyn Rodzinny w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

"GRUNT TO ZDROWIE" - pod takim hasłem odbył się w sobotę, 10 czerwca 2017r. Festyn Rodzinny w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Celem imprezy było wspólne spędzenie czasu rodziców ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom okazji do zabawy i uprawiania sportu. W programie Festynu było wiele konkurencji sportowych, mecz piłki nożnej, sztafeta rodzinna, rzut kulą oraz mnóstwo innych atrakcji. Zwycięzcy konkurencji sportowych otrzymali medale z rąk Pani Dyrektor.

Tego dnia odbył się dzień otwarty w przedszkolu. Każdy rodzic wraz z dzieckiem mógł uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, ruchowych lub muzycznych. Były ciekawe i kolorowe eksperymenty. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli zrobić sobie oryginalne makijaże. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z balonami.
W trakcie trwania Festynu można było zajrzeć do kącika fotograficznego, przebrać się za postać z bajki i uwiecznić to na zdjęciu. Wielką atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdżalnia, która dała wiele radości nie tylko przedszkolakom.
Pamiętając, że nie ma cenniejszego daru niż życie i że możemy go komuś podarować bez uszczerbku na naszym zdrowiu, przeprowadziliśmy akcję „Zostań Dawcą Szpiku”. Podczas tej akcji była możliwość zarejestrowania się do bazy dawców szpiku, czyli wypełnienia formularza i pobrania wymazu z policzka. Kolejną akcją zorganizowaną tego dnia dla uczestników Festynu była akcja szkolnych bibliotekarzy pod hasłem „Czytam na wakacjach”. Uczniowie i ich rodzice mieli możliwość zajrzenia do biblioteki szkolnej i wybrania sobie literatury na wakacyjny czas. Na Festynie nie zabrakło też akcentu ekologicznego. W ramach akcji „Odzyskomania” każdy mógł przynieść do wyznaczonego punktu na terenie szkoły zalegające w domu elektrośmieci.
Podczas trwania Festynu można było skorzystać z kilku punktów gastronomicznych, m.in.: ze stoiska ze zdrową żywnością, stoiska z lizakami oraz  stoiska z ciastami, które oferowało smakołyki upieczone przez rodziców. Dla wszystkich uczestników Festynu panie kucharki z naszej szkoły przygotowały smaczną grochówkę.
Nad organizacją zabawy czuwali nauczyciele Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Do działań włączyła się także duża grupa chętnych uczniów ze wszystkich poziomów nauczania, którzy pełnili role asystentów i porządkowych.