Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017 w klasach IV-VI i Gimnazjum.
Wpisany przez Barbara Cylwik, Aneta Białous   

23 czerwca 2017 r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016 -2017. Tradycyjnie w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami powrócili do szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii. W obecności zaproszonych gości, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów klas- IV VI i gimnazjum, podczas uroczystości,  przygotowanej przez p. Anetę Białous, p. Barbarę Cylwik oraz p. Iwonę Dudzik – pani dyrektor  Barbara Klimaszewska wyróżniła uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wręczając im nagrody książkowe i statuetki. Nagrodzono również  szóstoklasistkę Alizee Górski za zdobycie tytułu Laureatki Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego w szkole podstawowej. Dodatkowo zostali wyróżnieni także uczniowie klas III gimnazjum, którzy zdobyli 100 % punktów na egzaminie gimnazjalnym: Natalia Sztulc z języka polskiego, Szymon Wojciech Wałkiewicz z części humanistycznej - historia i WOS, Dawid Kulesza z matematyki i Krystian Półtarzycki z części podstawowej z języka angielskiego. Kolejne nagrody otrzymali uczniowie ze 100% frekwencją na zajęciach lekcyjnych, najlepszy czytelnik w szkole, najlepszy sportowiec w szkole, chorążowie i asysta z pocztu sztandarowego, a także dzieci z zespołu Jarzębinki. Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz, wyróżnił najlepszych uczniów naszej szkoły na Festynie w Ignatkach, który miał miejsce tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Profesor Politechniki Białostockiej -  pan Maciej Zajkowski-  wręczył ufundowaną przez siebie nagrodę Optimus najlepszym uczniom naszej szkoły, którzy wyróżnili się w naukach matematyczno-przyrodniczych. W tym doniosłym dniu pani Dyrektor wręczyła niektórym rodzicom Listy Gratulacyjne za bardzo dobre wychowanie dzieci. Rodzice uczniów kończących szkołę podziękowali nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie ich dzieci, zaś absolwenci - w ramach podziękowań - wręczyli nauczycielom kwiaty. Na szczególne wyróżnienie za godne reprezentowanie szkoły zasłużył uczeń klasy III B gimnazjum Dawid Sobolewski. Oglądając filmik z pokazów tanecznych, wszyscy mogliśmy podziwiać jego umiejętności taneczne- jak przystało na Mistrza w Tańcach Standardowych i Wicemistrza w Tańcach Latynoamerykańskich. Wspomnieliśmy również naszego kolegę śp. Kacpra Andrzejewskiego - wszyscy wzruszyliśmy się oglądając przygotowaną przez gimnazjalistów prezentację.  Uczniowie klas II gimnazjum oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pożegnali starszych kolegów i koleżanki, darując im drobne upominki. Pod koniec uroczystości trzecioklasiści zaśpiewali  przygotowana przez siebie piosenkę a przygrywał im na gitarze ksiądz Marcin Pyłko. Gdy uroczystość na sali gimnastycznej dobiegła końca, uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa szkolne. Po tak wyczerpującym i dniu nadeszły upragnione przez wszystkich WAKACJE!!! Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.  Do zobaczenia we wrześniu! Uczniom klas III gimnazjum życzymy powodzenia w nowych szkołach!