Wycieczka klas VI
Wpisany przez A.Kosińska, I.Szczerbińska, E.Jaroszuk   

W dniach 12-14.06.2017 uczniowie klas VI uczestniczyli w wycieczce nad Marze Bałtyckie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu rycerzy zakonu krzyżackiego. Po dotarciu na miejsce zakwaterowania i zjedzeniu obiadokolacji wyruszyliśmy na powitanie morza! Dla większości był to pierwszy kontakt z naszym pięknym Bałtykiem, więc radości było co nie miara! Drugiego dnia zwiedzaliśmy Trójmiasto, a więc: Katedrę w Oliwie – gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego, Park Oliwski, port i Oceanarium w Gdyni. Z Gdyni popłynęliśmy statkiem do Sopotu, przespacerowaliśmy się po słynnym molo i pojechaliśmy zwiedzać Starówkę Gdańską. Po zwiedzeniu Starówki jeszcze mieliśmy trochę sił aby zobaczyć Westerplatte- miejsce jakże ważne w historii Polski. Wieczorem znowu udaliśmy się nad morze, ale już tym razem aby się z nim pożegnać L. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Elbląga gdzie spacerowaliśmy po starówce oraz weszliśmy na wieżę katedry  Św. Mikołaja na wysokość 67,08 pokonując 366 stopni schodów. Pełni niezapomnianych wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu.