Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Wpisany przez Marek Borchert   

W roku szkolnym 2016/2017 odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny organizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. W etapie szkolnym wzięło udział 1360 uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowano 229 uczestników, spośród których do etapu wojewódzkiego przeszło jedynie 51. Wojewódzki Konkurs Historyczny z tytułem laureata ukończyło zaledwie 12 uczniów, zaś z tytułem finalisty - 39. Wśród tej niewielkiej grupki finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły, Igor Makarski z klasy I b. Poszczególne etapy konkursu stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego też - uwzględniając niewielką liczbę uczestników, którzy dotarli do etapu końcowego - uzyskanie tytułu finalisty przez ucznia klasy pierwszej gimnazjum jest ogromnym sukcesem, który trzeba zauważyć i docenić. Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu i życzymy kolejnych.