"Śniadanie Daje Moc"
Wpisany przez Anna Truskolawska i Anna Wysocka – Borys   

W dn.8.11.2016r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”. Po krótkich zajęciach teoretycznych, dotyczących wartości śniadania oraz zdrowego odżywiania, uczniowie, wraz z rodzicami i wychowawczyniami, przystąpili do części praktycznej. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. W mgnieniu oka powstały przepyszne sałatki, koreczki oraz cudne kanapki – kotki, myszki, pajace, łódki, itp. Po zakończonej pracy każda klasa zaprezentowała swoje pyszności na stolikach przed swoimi salami na korytarzu szkolnym. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment – wspólne szkolne śniadanie!  Zarówno dzieci, jak i Pani Dyrektor, nauczyciele i rodzice, byli zaskoczeni pomysłowością i ilością przygotowanych smakołyków. Pod koniec spotkania uczniowie poczęstowali się świeżymi sokami przygotowanymi przez Panią Ewelinę z firmy Sebex, która dostarcza nam owoce i warzywa w programie „Owoce w szkole”.