Pasowanie na Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka   

20.11.2015r. odbyło się ważne wydarzenie w Kasztanowym Przedszkolu. Dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona Przedszkolaków i Starszaków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości . W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez grupę przedszkolną „Kasztanki”, grupę 01 „Pszczółki” oraz grupę 02 „ Sówki” pod opieką pań: Agnieszki Pućkowskiej, Beaty Biryckiej, Anetty Śliwowskiej, Kamili Sawickiej i Moniki Zawadzkiej. Piosenki, wiersze, taniec oraz inspiracje muzyczne z instrumentami upiększyły ten czas – wszystkie dzieci mimo lekkiej tremy starały się pokazać swoje umiejętności, dobrze się bawiąc i czerpiąc ogrom radości z artystycznych pokazów. Każda grupa przygotowała również tematyczne stroje wpasowane w znaczenie grupy . Najważniejszą chwilą było przejście przez symboliczne drzwi przedszkola i pasowanie uczniów przez Panią Dyrektor – Barbarę Klimaszewską, która ciepło przywitała najmłodszych swoich podopiecznych. Zanim dzieci zostały pasowane- rodzice oraz opiekunowie również zostali poproszeni o wypowiedzenie przysięgi. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych upominków dla dzieci. Od swoich Pań uczniowie dostali dyplomy, od rodziców ogromne paczki z zabawkami , od Rady Rodziców kolorowe chusteczki z odblaskami , by dzieci były widocznie podczas spacerów i wyjazdów. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Dzieci z dumą będą wspominały ten jakże ważny dla nich dzień.