Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Zajęcia klasy Ib w Sali Edukacyjnej „Ognik”
Wpisany przez Mariola Sagun   

28.02.2018r. uczniowie klasy Ib pod opieką panów Marka Muszyńskiego i Wojciecha Rogowskiego udali się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, gdzie uczestniczyli w zajęciach w Sali Edukacyjnej „Ognik”. Dzieci ubrane w specjalne kamizelki i hełmy strażackie zwiedziły Jednostkę. Pod czujnym okiem Instruktora obejrzały wozy strażackie, poznały pracę strażaka, dowiedziały się o bezpiecznych zachowaniach w życiu codziennym, o sposobach ewakuacji podczas zagrożenia i o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Miały możliwość uczestniczenia w próbnym alarmie. Nauczyły się w jaki sposób rozmawiać z dyżurnym straży pożarnej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe Certyfikaty.

 
Wycieczka klas I do Białegostoku
Wpisany przez Mariola Sagun, Agata Brzósko   

22.02.2018r. uczniowie obu klas pierwszych pod opieką pań Agaty Brzósko, Marioli Sagun, Moniki Kaliszewskiej i dwóch praktykantek odbyli wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. „Świat Andersena” w wykonaniu teatru z Wrocławia. Widowisko było barwne i zabawne, opowiadające trzy baśnie. Po przedstawieniu uczniowie udali się pod pomnik Patrona naszej szkoły – ks. Jerzego Popiełuszki. Wspólna modlitwa, zapalenie zniczy i oglądanie pomnika przybliżyło dzieciom postać ich Patrona. Kolejnym punktem było Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Wspaniałe wystawy w nowoczesnym wydaniu zachwyciły oglądających. Dzieciom najbardziej spodobały się naturalne eksponaty przyrodnicze północno-wschodniej Polski, hodowle terraryjne oraz wystawa akwarystyczna. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń artystycznych i poznawczych. Była również okazją do integracji pierwszoklasistów.

 
„Nocowanie w szkole”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Iwona Niewińska   

Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Skarżyńską i Iwoną Niewińską z piątku na sobotę 2-3 marca spędzili noc w szkole.  Rodzice przywieźli swoje pociechy na godzinę 18 i zgodnie stwierdzili, że jeszcze nigdy dzieci z taką ochotą nie wybierały się do szkoły. Bo też tego wieczoru nic nie odbywało się tak, jak zazwyczaj w szkole. W klasie zamiast ławek pojawiły się materace z sali gimnastycznej, zamiast książek dzieci wyjmowały z plecaków śpiwory, koce i piżamy. Byliśmy w miejscach, gdzie na co dzień dzieci nie przebywają. Zwiedziliśmy niektóre pracownie, byliśmy też w pokoju nauczycielskim, a w szatni graliśmy w chowanego. Wieczór spędziliśmy bardzo aktywnie grając w piłkę,  tenis stołowy, piłkarzyki, pokonując tor przeszkód w sali korekcyjnej. Zjedliśmy wspólną kolację a następnie urządziliśmy wieczór filmowy. Rano przygotowaliśmy wspólne, zdrowe śniadanie, znów graliśmy w piłkę, posprzątaliśmy klasę i niechętnie, ale wróciliśmy do domów. Wychodząc dzieci pytały -  Kiedy znów nocujemy?

 
Zbiórka nakrętek
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Dnia  24 lutego 2018 roku nasza szkoła przekazała Pani Ewie Citko około 1000 kg plastikowych nakrętek na zakup rowerka trójkołowego dla chorego syna Tomasza.

Pani Ewa wyraziła ogromną wdzięczność całej społeczności szkolnej za okazane serce i ofiarowane nakrętki.

Tomek w dalszym ciągu potrzebuje naszej pomocy. Zbiórka nakrętek potrwa do końca roku szkolnego.

Z całego serca dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję pomocy Tomkowi.

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. IV-VI SP
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

 

28 lutego 2018. r. dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI SP mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Konkurs ortograficzny odbył się w ramach Dnia Języka Ojczystego, wzięło w nim udział 16 uczniów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce     Aleksandra Bycul kl. VIb

II miejsce    Zuzanna Kulesza kl. VIb

III miejsce   Natalia Cylwik kl. VIa, Dominika Kozioł kl. Va,

Sebastian Żędzian kl. IVa

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

Gratulujemy !

 

 

 

 

 
Konkurs pięknego czytania "Audiobook na żywo"
Wpisany przez Anna Kieczka i Justyna Zdziech   

27 lutego 2018 r. odbyła się VI edycja szkolnego konkursu pięknego czytania „AUDIOBOOK NA ŻYWO”, zorganizowana przez szkolną bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego: p. Teresą Radziewicz, p. Barbarą Sydow, p. Katarzyną Mosiej, p. Alicją Borchert i p. Moniką Żochowską. W zawodach brały udział dwuosobowe reprezentacje klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum wybrane podczas eliminacji klasowych. Komisja określiła poziom konkursu jako wysoki i ustaliła następujący werdykt:

KLASY IV-VI SP

I miejsce

Julia Filipczuk z kl. IV d i Anna Pełszyńska z kl. V a

II miejsce

Dawid Grzywiński z kl. IV c i Aleksandra Gilewska z kl. V b

III miejsce

Gabriela Bieryło z kl. V a i Jagoda Radziewicz z kl VI a

KLASY VII SP i II-III GIMNAZJUM

I miejsce

Dominika Skórak z kl. III A

II miejsce

Oliwia Grabowska i Kacper Muszyński - oboje z kl. VII b

III miejsce

Sebastian Szoda z kl. VII a, Weronika Stasiewicz z kl. II A i Izabela Tarasiuk z kl. III B

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Konkurs plastyczny "Słowo w obrazie" 2018
Wpisany przez Iwona Dudzik   

20.02.2018. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Słowo w obrazie" przeprowadzony w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Udział wzięli uczniowie S.P. i Gimnazjum. W klasach 4-6 S.P. I miejsce zajęła Jagoda Radziewicz kl. VIa, II miejsce Kinga Silwon kl. VIb, III miejsce Maja Sieńko kl. Va. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Mińczuk kl. Va, Karolina Bieryło kl. IVb, Marcin Domaszuk kl. IVb, Natalia Sobolewska kl. Va, Dominika Kozioł kl. Va, Krystian Sokołowski kl. IVb, Tymoteusz Radziewicz kl. IVa.

W klasach 7 S.P. i gimnazjalnych I miejsce zajęła Aleksandra Miniewska kl. VIIb, II miejsce zajął Michał Marciniak kl. VIIb. Wyróżnienia otrzymali Kacper Iwaniuk kl. VIIb i Dominika Skórak kl. IIIa gim.

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od poniedziałku 26.02 do środy 28.02 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady marcowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 59,50,00 zupy – 17,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 lutego – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 lutego.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
Wyjazd uczniów klas II i III na spektakl muzyczny
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 lutego 2018 roku, dzieci z klas II i III wyjeżdżały na spektakl muzyczny pt. „Nowe szaty króla”, o tematyce profilaktycznej. Teatr Muzyczny Forte zaprezentował sceniczną adaptację jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Śledząc losy rozkapryszonego króla mali widzowie uczą się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

 
ZMIANY W DOWOŻENIU UCZNIÓW
Wpisany przez Administrator   

<<<< Szczegóły zmian w dowożeniu uczniów (format PDF) >>>>

 
Wieczór kolędowy
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniu 13 stycznia 2018 roku  późnym popołudniem mieliśmy okazję uczestniczyć w „Wieczorze kolędowym” zorganizowanym dla rodzin dzieci uczących się w naszej szkole. Zgromadzeni rodzice, dziadkowie i krewni mogli  wysłuchać kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, prowadzonego przez P. Iwonę Dudzik oraz obejrzeć  przedstawienie „Jasełek” przygotowanych przez uczniów klas VII szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Agaty Pućkowskiej. W trakcie spotkania  wolontariusze Szkolnego Koła Caritas prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z Syrii, w ramach Projektu UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”, który szkoła realizuje.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 77