Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2016/2017
Wpisany przez Anna Kieczka i Anna Borowska   

SZKOŁA PODSTAWOWA (uwzględniono grubość wypożyczanych książek)

Poziom kl. I  -  Maja Dąbrowska z I a

Poziom kl. II  -  Kinga Dąbrowska z II c

Poziom kl. III  -  Anna Skowrońska z III b i Maja Ziółkowska z III c

Poziom kl. IV-VI  -  Julia Urbańska z VI a

 

KOLEJNOŚĆ KLAS II-III

 1. III b i III c
 2. II c
 3. III a
 4. II b
 5. II a
 6. III d

 

KOLEJNOŚĆ KLAS IV-VI

 1. VI b
 2. IV b
 3. IV a
 4. VI a
 5. V a
 6. V b

Tytuł DYŻURNEGO ROKU W BIBLIOTECE otrzymał Kacper Konopka z kl. IV a.

Najlepszymi klasowymi łącznikami z biblioteką zostały Aleksandra Frankowska i Natalia Lerenc z kl. VI b.

 

GIMNAZJUM

Najlepszy czytelnik – Rafał Szmurło, kl. I A

Najlepsi łącznicy z biblioteką – Anna Lubecka i Nina Supruniuk, kl. I B.

 
VI Festyn Rodzinny w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

"GRUNT TO ZDROWIE" - pod takim hasłem odbył się w sobotę, 10 czerwca 2017r. Festyn Rodzinny w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Celem imprezy było wspólne spędzenie czasu rodziców ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom okazji do zabawy i uprawiania sportu. W programie Festynu było wiele konkurencji sportowych, mecz piłki nożnej, sztafeta rodzinna, rzut kulą oraz mnóstwo innych atrakcji. Zwycięzcy konkurencji sportowych otrzymali medale z rąk Pani Dyrektor.

Tego dnia odbył się dzień otwarty w przedszkolu. Każdy rodzic wraz z dzieckiem mógł uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, ruchowych lub muzycznych. Były ciekawe i kolorowe eksperymenty. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli zrobić sobie oryginalne makijaże. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z balonami.
W trakcie trwania Festynu można było zajrzeć do kącika fotograficznego, przebrać się za postać z bajki i uwiecznić to na zdjęciu. Wielką atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdżalnia, która dała wiele radości nie tylko przedszkolakom.
Pamiętając, że nie ma cenniejszego daru niż życie i że możemy go komuś podarować bez uszczerbku na naszym zdrowiu, przeprowadziliśmy akcję „Zostań Dawcą Szpiku”. Podczas tej akcji była możliwość zarejestrowania się do bazy dawców szpiku, czyli wypełnienia formularza i pobrania wymazu z policzka. Kolejną akcją zorganizowaną tego dnia dla uczestników Festynu była akcja szkolnych bibliotekarzy pod hasłem „Czytam na wakacjach”. Uczniowie i ich rodzice mieli możliwość zajrzenia do biblioteki szkolnej i wybrania sobie literatury na wakacyjny czas. Na Festynie nie zabrakło też akcentu ekologicznego. W ramach akcji „Odzyskomania” każdy mógł przynieść do wyznaczonego punktu na terenie szkoły zalegające w domu elektrośmieci.
Podczas trwania Festynu można było skorzystać z kilku punktów gastronomicznych, m.in.: ze stoiska ze zdrową żywnością, stoiska z lizakami oraz  stoiska z ciastami, które oferowało smakołyki upieczone przez rodziców. Dla wszystkich uczestników Festynu panie kucharki z naszej szkoły przygotowały smaczną grochówkę.
Nad organizacją zabawy czuwali nauczyciele Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Do działań włączyła się także duża grupa chętnych uczniów ze wszystkich poziomów nauczania, którzy pełnili role asystentów i porządkowych.

 

 
Wsparcie Oddziału Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Wpisany przez Administrator   

Szkolne Koło Caritas przy Zespole  Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym z ogromną radością wsparło Oddział Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W kwietniu 2017 roku zakupiliśmy na dziecięcy oddział onkologiczny chłodziarkę no frost, stolik kuchenny dla rodziców, cztery krzesełka i stolik dla dzieci. W maju 2017 roku ufundowaliśmy potrzebne przybory szkolne i materiały plastyczne do świetlicy oddziałowej. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić Im radość.

 
Przetarg nieograniczony
Wpisany przez Administrator   


Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do składania ofert w przetargu nieograniczonym na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w roku szkolnym 2017/2018:

Wyniki:

 


Informacja dla Wykonawców z otwarcia ofert:

  
Wycieczka klas VI
Wpisany przez A.Kosińska, I.Szczerbińska, E.Jaroszuk   

W dniach 12-14.06.2017 uczniowie klas VI uczestniczyli w wycieczce nad Marze Bałtyckie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu rycerzy zakonu krzyżackiego. Po dotarciu na miejsce zakwaterowania i zjedzeniu obiadokolacji wyruszyliśmy na powitanie morza! Dla większości był to pierwszy kontakt z naszym pięknym Bałtykiem, więc radości było co nie miara! Drugiego dnia zwiedzaliśmy Trójmiasto, a więc: Katedrę w Oliwie – gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego, Park Oliwski, port i Oceanarium w Gdyni. Z Gdyni popłynęliśmy statkiem do Sopotu, przespacerowaliśmy się po słynnym molo i pojechaliśmy zwiedzać Starówkę Gdańską. Po zwiedzeniu Starówki jeszcze mieliśmy trochę sił aby zobaczyć Westerplatte- miejsce jakże ważne w historii Polski. Wieczorem znowu udaliśmy się nad morze, ale już tym razem aby się z nim pożegnać L. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Elbląga gdzie spacerowaliśmy po starówce oraz weszliśmy na wieżę katedry  Św. Mikołaja na wysokość 67,08 pokonując 366 stopni schodów. Pełni niezapomnianych wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu.

 
Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce dla klas III
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 2 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się  konkurs wiedzy o patronie szkoły Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce, zorganizowanym i przeprowadzonym przez p. Agatę Brzósko, p. Monikę Kaliszewską i p. Annę Radziewicz. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Uczniowie przystępując do konkursu musieli przeczytać książkę Ewy Skarżyńskiej „BŁ. Ks. Jerzy Popiełuszko - Żyjąc w prawdzie, osiągnął pełnię świętości” i zapamiętać jak najwięcej informacji z życia i śmierci Patrona Szkoły  BŁ. Ks. Jerzy Popiełuszki. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi pełnym zdaniem na 18 pytań. Najpełniejszych odpowiedzi udzielili:

I miejsce – Klara Śliwowska kl. IIIa

II miejsce  -Maria Korzeniecka kl. IIIc i Karolina Bieryło kl. IIIa

III miejsce  - Marcin Domaszuk kl. IIIa

Gratulujemy zwycięzcom!

 
Wycieczka klas III do Warszawy
Wpisany przez Agata Brzósko i Mariola Sagun   

Dnia 23.05. 2017r. odbyła się wycieczka klasy IIIa i IIIb do Warszawy. Na miejscu uczniów przywitał  sympatyczny i pełen humoru pan przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęło się od   pomnika Kolumny Zygmunta III Wazy i dziedzińca Zamku Królewskiego, Pomnika Syrenki na Starym Mieście. Następnie byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później  uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca. Spacerując  podziwiali  siedzibę władz  państwowych. Największą atrakcją okazał się pobyt dzieci na wieży widokowej Stadionu Narodowego,  zwiedzanie  zoo i przejażdżka metrem. Największe emocje wywarła u uczniów wizyta na grobie patrona szkoły Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Klasy III pod opieką wychowawców ( A. Brzósko, M. Sagun), opiekuna wycieczki ( A.  Łysenko)    miały okazję poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.  Podróż w obie strony  umilały nam wspólne śpiewy i zabawy. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczniów.

 
Laureatki konkursu "Wśród łąk"
Wpisany przez Monika Żochowska   

Wśród 7 uczniów z klas IB, IIB oraz IIIB gimnazjum, którzy wzięli udział w Regionalnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Wśród łąk" znalazły się 3 uczennice, które zostały nagrodzone za zdobycie I miejsca w kategorii plastycznej (Agata Brzozowska, kl.IIIB – jej praca na zdjęciu poniżej), II miejsce (Karolina Kamińska, kl.IIB) oraz wyróżnienie (Julia Cylwik, kl.IB) w kategorii literackiej za opowiadania. Konkurs został poświęcony profesor Simonie Kossak - popularyzatorce wiedzy przyrodniczej, bezkompromisowej działaczce na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie mieszkała ponad 30 lat w starej leśniczówce "Dziedzinka". Zadaniem uczniów było przygotowanie prac malarskich oraz literackich (wiersz lub opowiadanie) nawiązujących do hasła konkursu. Dzięki podjętym działaniom młodzież rozwijała swą wrażliwość i wyobraźnię plastyczno-literacką, zapoznała się w dorobkiem naukowym profesor Simony Kossak, miała okazję zintegrować się z młodymi twórcami. 6 czerwca 2017 roku laureatki wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz uroczystym wręczeniu nagród dla zwycięzców w siedzibie organizatora konkursu - Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Hołd do łąki

Łąko wieczorna otulona zapachem wiatru,

Czuję Twój dotyk aksamitnej trawy.

Białych rumianków, złotych jaskrów i tak tu

Wdycham Twe oczy spowite w ton mgławy.

 

Oddechem zimnych ust wyszepczę

I złożę Tobie hołd cichutki,

Kiedy po Twym kobiercu depczę

Odchodzą z wiatrem moje smutki.

Radość i spokój wieczny rozdajesz,

A źdźbłem leciwym piszesz swe dzieje

Krzykiem żurawia wzniosłość swą dajesz

Mówi ten wiatr co w Twe kwiaty wieje.

 

(wiersz Julii Małaszewicz, kl.IIIB)

 

 
Spektakl "Chemiczna zmiana nastroju"
Wpisany przez Monika Żochowska   

13 czerwca 2017 roku uczniowie klas IB, IIA, IIB gimnazjum obejrzeli spektakl "Chemiczna zmiana nastroju" zaprezentowany w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Aktorzy z teatru „Madame” w niezwykle sugestywny sposób, przy pomocy tekstu, obrazu i piosenek przedstawili zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Przedstawienie poprzedziła krótka prelekcja przedstawiciela policji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzeć spektakl bezpłatnie dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mamy nadzieję, że taki sposób przekazania treści profilaktycznych pozwoli ochronić młodzież przed zgubnym wpływem narkotyków. 

 
Spacer po Białymstoku
Wpisany przez A.Śliwowska, K. Sawicka   

13 czerwca „Pszczółki” i „Sówki” odwiedziły Białystok. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia białostockiego zwierzyńca. Na II śniadanie udaliśmy się do kina Helios na film pt. „Rico prawie bocian”. Następnie w promieniach słońca spacerowaliśmy alejkami parku i podziwialiśmy Pałac Branickich. Ważnym punktem naszej wycieczki była modlitwa przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki. Głodni, ale pełni energii nie mogliśmy doczekać się obiadu, który czekał na nas w McDonalds.

 
Dzień Otwarty!
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

Dnia 10 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty. Każdy rodzic wraz z dzieckiem mógł uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, ruchowych lub muzycznych. Były również ciekawe i kolorowe eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik balonowy. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli zrobić sobie ciekawe makijaże.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68