Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Gimnazjalny Mistrz Ortografii
Wpisany przez Monika Żochowska   

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 16 marca 2017 roku został wyłoniony Gimnazjalny Mistrz Ortografii. Został nim Igor Makarski. Na podium stanęła rownież Kinga Woźniuk, zdobywając drugie miejsce oraz  Dawid Kulesza – na miejscu trzecim.

Aby zakwalifikować się do finałowej szóstki, trzeba było zdobyć tytuł Klasowego Mistrza Ortografii. Na etapie klasowym uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych pod opieką nauczycieli polonistów pisali dyktando - tekst z lukami oraz brakującymi znakami interpunkcyjnymi. Osoby z najwyższą punktacją reprezentowały swoje klasy podczas finału szkolnego, pisząc tekst dyktanda odczytywanego przez panią Monikę Żochowską w bibliotece szkolnej.

Gratulujemy wszystkim finalistom:

klasa IA – Karoł Całkowski

klasa IB – Igor Makarski

klasa IIA – Kinga Woźniuk

klasa IIB – Dominika Sałacińska

klasa IIIA – Rozalia Bagińska

klasa IIIB – Dawid Kulesza

Mamy nadzieję, że udział w konkursie wszystkich uczniów klas gimnazjalnych pozwolił na uświadomienie znaczenia poprawności ortograficznej oraz interpunkcyjnej naszych pisemnych wypowiedzi.

 
Wycieczka klas VI do kina i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, A. Zajkowska   

17 marca 2017r uczniowie klas VI a i b, pod opieką p. A. Kosińskiej, I. Szczerbińskiej oraz A. Zajkowskiej, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było obejrzenie bardzo ciekawego filmu „Był sobie pies” w kinie Helios. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Podczas tej wizyty uczniowie poznali historię Uniwersytetu Medycznego oraz jego głównej siedziby- Pałacu Branickich. Obejrzeli też ekspozycje z zakresu medycyny nt. „Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy”, „Gabinet stomatologiczny” i „Gabinet rentgenowski”. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał wybrany przez siebie odlew szczęki, mózgu lub pałacu. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ogrodach Pałacu Branickich.

 
Spotkanie ze statystyką
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 i 14 marca 2017 roku, nasza szkołę odwiedzili pracownicy Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

Panie przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas I – III na temat „Statystyka wokół nas”. Podczas zajęć dzieci mogły poznać pracę statystyka oraz zakres działań tej instytucji. Była to nietypowa lekcja matematyki, w trakcie której uczniowie uczyli się odczytywać dane z wykresów, interpretować je, jak również zbierali informacje i tworzyli własny, klasowy wykres. Dzieci były bardzo zaciekawione tematem i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Na pytanie „ Co robi statystyk?” jednogłośnie odpowiedziały „bardzo dużo liczy!”.

 
Konkurs na Ilustrowany Słownik Frazeologiczny
Wpisany przez Alicję Borchert, Annę Borowską i Marka Borcherta   

Uczniowie klas VI mieli możliwość wykazania się umiejętnościami polonistyczno-historyczno-plastycznymi podczas tworzenia Ilustrowanego Słownika Frazeologicznego. Każda z prac była wyjątkowa, dlatego komisja długo się zastanawiała, kto zasługuje na tytuł mistrza w tej dziedzinie. Oto wyniki uczniowskich zmagań:

I miejsce: Dominika Motoszko (kl. VI a), Diana Maliszewska (kl. VI a), Agnieszka Miluska (kl. VI a);

II miejsce: Szymon Zajkowski (kl. VI b), Martyna Zajkowska (kl. VI b);

Wyróżnienie: Aleksandra Miniewska (kl. VI b), Oliwia Ziółkowska (kl. VI b).

 

 

 

 

 
Tropem myśli
Wpisany przez Anna Borowska   

W tym roku, w dniach 27.02. – 3.03.2017 r., po raz kolejny każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć udział w grze „Tropem myśli”, organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Gra polegała na znalezieniu hasła (myśli egipskiego mędrca Amen-em-opeta) ukrytego w sentencjach rozmieszczonych na terenie szkoły. Komisja, oceniając rozwiązania, brała pod uwagę każdy szczegół: brak skreśleń, estetykę kartki, estetykę pisma, poprawność ortograficzną, interpunkcję. Pudełko było pełne rozwiązań, ale tylko kilka spełniło wymagania. Drobne nagrody otrzymują (kolejność alfabetyczna):

- Dominika Konopko, kl. I B gim.,

- Dominika Kozioł, kl. IVa,

- Michał Marciniak, kl. VIb,

- Kacper Muszyński, kl. VIb,

- Anna Pełszyńska, kl. IVa,

- Maja Sieńko, kl. IVa.

Gratulujemy!

 
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zaprasza do udziału w Konkursie Wielkanocnym z Kurczaczkiem
Wpisany przez Administrator   

 

<<<< Regulamin (format M. Word) >>>>

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. IV-VI SP
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

21 lutego 2017. r. dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI SP mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Konkurs ortograficzny odbył się w ramach Dnia Języka Ojczystego.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce     Natalia Cylwik kl. Va

II miejsce    Marcin Mińczuk kl. IVa

III miejsce   Zuzanna Kulesza kl. Vb

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie ortografii.

 
Wyjazd klas trzecich do Opery
Wpisany przez Anna Radziewicz   

24 lutego 2017 r. klasy III a, III b, III c i III d wraz z wychowawczyniami udały się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl „Adonis ma gościa”. Tytułowy Adonis to egzotyczna papuga, przeświadczona o swoim królewskim pochodzeniu i mieszkająca w klatce – swoim Pałacu. Codziennie Służący przynoszą mu jedzenie, co nagradza swoim królewskim występem. Pewnego dnia w klatce Adonisa pojawia się czarny ptak z ulicy – Węgiel. Mimo całkowitego przeciwieństwa ptaki zaczyna łączyć cienka nić przyjaźni… Przepiękna opowieść o przyjaźni i tolerancji, w prostej, efektownej scenografii i z genialnie zaśpiewanymi piosenkami. Aktorzy porwali nie tylko dzieci do wspólnego śpiewania, tańczenia i zabawy. Wszyscy wróciliśmy zachwyceni tą mądrą opowieścią i możemy ją polecać innym.

 
Uczeń klasy Ib gimnazjum z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym został stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.
Wpisany przez Bogumiła Fidziukiewicz   

W piątek 20 stycznia 2017 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wraz z Wicemarszałkiem Maciejem Żywno wręczyli stypendia w dziedzinie kultury i twórczości artystycznej 70 uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego. Wśród ,, Podlaskich Talentów’’ znalazł się również Igor Makarski – uczeń klasy Ib gimnazjum. Igor jest uczniem pierwszej klasy skrzypiec PSM II stopnia w ZSM im. I. Paderewskiego w Białymstoku.                 Najważniejsze osiągnięcia ucznia w ostatnich trzech latach to:

2014rok - IV nagroda w XII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz- Wrocław 1-3 kwietnia  - I-wsze wyróżnienie w kategorii I w VIII Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej – Krasiczyn -Przemyśl 10-12 kwietnia 2015rok - II miejsce w grupie III w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura”  - Elbląg 25- 27 marca   -III miejsce w Konkursie Monograficznym z Audycji Muzycznych „Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego” - Olsztyn 27 listopada 2016rok – IV nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz- Wrocław 25 maja.

Igor aktywnie uczestniczy w koncertach i spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Będąc członkiem Dziecięcego Chóru OiFP brał udział w spektaklach „Korczak” Chrisa Williamsa w reżyserii Roberto  Skolmowskiego oraz „Skrzypek na dachu” J. Bocka w reżyserii Roberto  Skolmowskiego, gdzie wykonywał solową partię skrzypiec.

Jest stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej po raz trzeci (poprzednio w latach 2013, 2014).                                      Swoje umiejętności chętnie wykorzystuje na różnych uroczystościach szkolnych. Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie ustanowione zostały przez Sejmik Województwa Podlaskiego w 2005 roku, po śmierci Papieża Jana Pawła II – jako żywy pomnik pokolenia JPII. Pomagają rozwijać pasje i talenty młodych artystów.

Serdecznie gratulujemy!

 
V Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński, Anna Kieczka   

Już po raz piąty, 2 marca 2017 r., odbyły się naszym zespole szkół  indywidualne i drużynowe mistrzostwa w Scrabble. Wzięło w nich udział szesnaście osób, tworzących osiem dwuosobowych zespołów reprezentujących klasy szóste szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy rozegrali po trzy partie, a całe zawody trwały około trzech godzin. Był to dla uczestników spory wysiłek intelektualny. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali nauczyciele bibliotekarze, Anna Kieczka i Marek Muszyński.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Błażej Lewko z kl. IIIA, odniósł 3 zwycięstwa, zdobywając 489 małych pkt. Drugie miejsce zajął Dawid Kulesza z kl. IIIB, który również odniósł 3 zwycięstwa i zdobył 267 małych pkt. Trzecie miejsce wywalczyła Julia Cylwik z kl. IB, odniosła 2 zwycięstwa i zdobyła 503 małych pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół kl. IIIA (B. Lewko, K. Lewko), 5 zwycięstw, 835 małych pkt. Na drugim miejscu uplasował się zespół kl. IIA (P. Błoszyński, R. Kowalczuk), 4 zwycięstwa 563 małych pkt. Trzecie miejsce zajął zespół kl. IB (J. Cylwik, B. Muszyński), 3 zwycięstwa 872 małych pkt.

Mistrzostwa rozegrane zostały w bibliotece szkolnej, w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Najlepsi gracze otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody zgodnie z regulaminem.

Za rok kolejna edycja mistrzostw w najpopularniejszej grze słownej na świecie. Warto zacząć się do nich przygotowywać.

 
Udane występy uczniów
Wpisany przez Anna Łysenko   

Dnia 23.02.2017 r. uczniowie klas II gimnazjum przedstawili Dyrekcji, opiekunom oraz kolegom i koleżankom z klas pierwszych efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wybrali i zaprezentowali następującą tematykę:

  • Kuchnie świata (opiekun - mgr Igor Dacewicz)
  • Szkoła przyszłości -  jak będzie wyglądała i czego będzie uczyła? (opiekun - mgr Agnieszka Kosińska)
  • Święta Wielkiej Brytanii i USA (opiekun - mgr Barbara Cylwik)
  • Problemy współczesnego świata (opiekun - mgr Katarzyna Chrościcka)
  • Dlaczego warto mieć psa (kota, kanarka, żółwia)? (opiekun - mgr Anna Radziewicz)
  • Dzisiejsza młodzież i jej problemy (opiekun - mgr Marcin Pyłko)
  • Kraje Unii Europejskiej 2016 – ciekawostki geograficzne, kulturowe i kulinarne które nas zainteresowały (opiekun - mgr Anetta Śliwowska)

Na zakończenie zgromadzona publiczność mogła spróbować specjałów kuchni europejskiej, a pani Dyrektor Teresa Radziewicz podsumowała tegoroczną edycję projektów.

Gratulujemy ciekawych i różnorodnych wystąpień.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62