Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
#szkoła pamięta – klasa Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

Początek listopada, to czas pamięci o najbliższych, którzy odeszli, a także o tych bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy udać się na cmentarz, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na ich grobach. Postanowiliśmy więc stworzyć małą galerię prac plastycznych pokazujących polską tradycję Zaduszek. Dzieci starały się oddać nastrój i ukazać zwyczaje związane z tym świętem.

 

 
Obchody Dnia Patrona w klasach I -III
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W tym roku Dzień Patrona świętowaliśmy w klasach, lecz pod wspólnym hasłem – łowami Ks. Jerzego: „Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią”. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie m.in. wypowiedzieli się, jak rozumieją te słowa, wykonali ozdobne laurki, zaśpiewali pieśń o Księdzu Jerzym czy wirtualnie zwiedzili Muzeum poświęcone Patronowi w Warszawie. W tym dniu tradycją w naszej szkole jest również modlitwa i postawienie zniczy pod Pamiątkową Tablicą oraz odwiedzenie Izby Patrona.

 

 
Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Komputera w klasach I-III
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

12 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Komputera. W czasach, kiedy komputer jest wszechobecny w życiu człowieka, bardzo ważne jest, by poprawnie i bezpiecznie z niego korzystać. W tym roku szkolnym po raz pierwszy klasy I-III również dołączyły się do obchodów. Nauczyciele w klasach przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie rozwiązywali tematyczne rebusy, poznali historię powstania komputera oraz stworzyli Regulamin Korzystania, tzw. netykietę.

 

 
Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego "Kasztanowa wieś"
Wpisany przez Beata Birycka, Kamila Sawicka   

W tegorocznym kasztanowym konkursie zatytułowanym „Kasztanowa wieś” udział wzięło jedenaścioro dzieci wraz z Rodzinami. Spośród zgłoszonych prac Jury w składzie: Beata Cylwik, Anna Borowska, Anna Łysenko, Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska, wytypowało następujących zwycięzców:

I MIEJSCE - JOANNA RADZIWOŃSKA Z RODZINĄ

II MIEJSCE - IGNACY PAŃKOWSKI Z RODZINĄ

III MIEJSCE - OLIWIER DRĄGOWSKI Z RODZINĄ

WYRÓŻNIENIE - MIKOŁAJ RYŻYK Z RODZINĄ

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a pozostałym uczestnikom pięknie dziękujemy za udział w konkursie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Nagrody dla uczestników wręczone zostaną w drugim tygodniu listopada, przy czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia tego terminu w przypadku wystąpienia sytuacji niezależnych od nich.

 

 
Zabawy z kodowaniem w klasach I - III
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem i  programowaniem. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Nasza szkoła również wzięła udział w VII edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2020. Zabawy z kodowaniem rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą także wyobraźnię i kreatywność dzieci, a przede wszystkim dostarczają wiele radości. Uczniowie klas I - III z wielkim zaangażowaniem wykonali zadania, a efekty prac są różnorodne i wyjątkowe.

 

 
Zajęcia kulinarne w Kasztankach
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Jesień to czas obfitujący w warzywa i owoce. Korzystając z tego faktu Kasztanki w ramach zajęć kulinarnych 22 października przygotowały owocowe jeżyki.  Najpierw umyły owoce (oczywiście wcześniej umyte :) ), a następnie za pomocą wykałaczek tworzyły swoim jeżykom kolce z winogron na gruszkowym brzuszku. Na końcu zrobiły jeżom oczy i nosek z goździków. Kiedy jeżyki były gotowe, pozostało do zrobienia tylko jedno- konsumpcja. Większość owocowych jeży w całości (oprócz wykałaczek i goździków ;) ) zniknęła w kasztankowych brzuszkach. To były bardzo smaczne jeżyki!

 

 
Uroczyste Ślubowanie klasy Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

21.10.2020 r. zgodnie z tradycją szkoły zostały przyjęte do grona uczniów dzieci z klasy Ib. Uroczystość ze względu na pandemię miała nieco skromniejszy charakter i była bez udziału rodziców, ale w kameralnym gronie i w pięknie ustrojonej klasie była bardzo sympatyczna i urokliwa. Po krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia dokonane przez p. Dyrektor Barbarę Klimaszewską. Bardzo miłym momentem były życzenia, odczytany list od starszych kolegów z SU oraz upominki. Dzieci otrzymały gry, piękne kubeczki ze swoimi zdjęciami, pamiątkowe dyplomy i czapeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Nauczycielki biblioteki obdarowały dzieci książkami i innymi niespodziankami w ramach akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa”.  Na koniec była słodka uczta ufundowana przez Rodziców i wiele, wiele zabawy. Bardzo dziękuję Rodzicom, szczególnie z „trójki klasowej” za aktywne włączenie się w przygotowania.

 

 
Spotkanie z rajdowcami
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

20 października 2020 r. grupa Żabek i Pszczółek uczestniczyła w spotkaniu z rajdowcami z Automobilklubu Podlaskiego. Panowie, którzy przyjechali samochodem rajdowym, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Przygotowany do rajdów samochód z klatką bezpieczeństwa, dodatkowymi wlotami powietrza oraz nietypowym wnętrzem budził wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki mogły także zobaczyć, jak wygląda podstawowe wyposażenie rajdowej załogi, czyli kask, rękawice oraz kombinezon. Na koniec usłyszały głośny ryk silnika i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki z logo Automobilklubu Podlaskiego oraz logo przedszkola.

Celem spotkania, oprócz zapoznania z zawodem "kierowca rajdowy", było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierna prędkość.

 

 
Noc Bibliotek 2020
Wpisany przez Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska   

09.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna Noc Bibliotek. Ze względu na sytuację epidemiczną została ona zorganizowana na platformie Microsoft Teams. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.30, a jego hasłem przewodnim były słowa Klimat na czytanie.

Podczas spotkania uczestnicy poznali klimatyczne książki zaskakujące swoją formą oraz książki przyjazne środowisku. Oprócz tego podczas Nocy Bibliotek nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów – Sleeveface – ubierz się w książkę oraz Klimatyczny kaligram. Wszyscy uczestnicy spotkanie wzięli też udział w dwóch konkursach. W pierwszym z nich– A Ty, czytasz bo …– uczestnicy musieli podać powody dla których warto czytać książki. Nagrodzeni w nim zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Julia Skórak kl. VII b i Karolina Bieryło kl. VII b

III miejsce – Michał Ochocki kl. IV a

Wyróżnienie – Szymon Matys kl. VI a i Katarzyna Fiedorczuk kl. IV a

W drugim konkursie – Klimatycznym quzie -  sprawdzana była znajomość tytułów książek. Nagrodzeni zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Artur Zapisek kl. VIII b i Julia Skórak kl. VII b

III miejsce –  Karolina Bieryło kl. VII b

Spotkanie zakończyło przekazanie linku i hasła do filmu Jakub, Mimmi i gadające psy udostępnionego przez organizatorów Nocy Bibliotek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w Nocy Bibliotek w przyszłym roku.

 

 
Szkolny konkurs plastyczny Klimatyczny kaligram
Wpisany przez Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska   

W ramach Nocy Bibliotek 2020 we wrześniu 2020 r. nauczyciele – bibliotekarze we współpracy z wychowawcami klas I – III zorganizowali szkolny konkurs plastyczny Klimatyczny kaligram (utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu). Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej do wiersza o tematyce ekologicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 05.10.2020 r., a nagrodzeni zostali:

I miejsce – Hanna Ramotowska kl. III b i Jan Łozowski kl. III a

II miejsce – Wiktoria Kazimierczuk kl. II b

III miejsce – Katarzyna Hryniewska kl. I a

Wyróżnienie – Emilia Maciejczuk kl. II a, Edward Roszko kl. III b, Zuzanna Kościuczyk kl. I b

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym dziękujemy za udział w konkursie.

 

 
Rekomendowany program profilaktyczny „Archipelag skarbów”
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 24-25 września 2020 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli wraz z wychowawcami w realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego "Archipelag skarbów". Zajęcia prowadzili trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Celem programu ,który realizowano było  zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu i pornografii. Program uczy także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 119