Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Uroczystości szkolne
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

5 stycznia 2017 roku  w czasie świątecznego spotkania  zostały ogłoszone wyniki konkursów  na najładniejszą szopkę, bombkę świąteczną, najpiękniejszy stroik świąteczny i gwiazdę kolędniczą. Laureaci otrzymali nagrody. Pani dyrektor Barbara Klimaszewska wręczyła także dyplomy i statuetki  za osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w badmintonie. Następnie nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali wyczekiwane przez wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły i gości jasełka pt. „Opowieść Gabriela”. Spektakl spotkał się z niezwykle ciepłym i serdecznym przyjęciem. Oklaski i owacje na stojąco były dowodem uznania dla twórców jasełek. Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom. Szczególne podziękowania należą się p. Dyrektor Teresie Radziewicz, która te jasełka wyreżyserowała. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor Barbara Klimaszewska złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów wyznania prawosławnego.

 
Wigilia w szkole
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

22 grudnia 2016 roku –

Święta Bożego Narodzenia rozpoczyna Wigilia. Zwykliśmy z nią łączyć wspomnienia i obraz rodzinnego domu jako strażnika najpiękniejszych tradycji. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Wtedy nawet i Ci nieobecni wśród nas są osadzeni w naszej pamięci, wtopieni mocno w serce.

Tego dnia  rano odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów i rodziców oraz wychowawców. Przy śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, potem wspólnie spożyliśmy przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.

Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystości na sali gimnastycznej. Uroczystość poprzedził minikoncert skrzypcowy Igora Makarskiego, ucznia klasy I B gimnazjum, który wykonał dwie kolędy.  Ksiądz Marcin odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior przybliżył nam istotę świąt Bożego Narodzenia według świętej Matki Teresy z Kalkuty. Następnie z ust Pani Dyrektor , Księdza Dziekana i samorządu uczniowskiego popłynęły serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe. Uroczystość  zakończyła się wspólnym opłatkiem nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

 
Zasady dokonywania płatności za obiady i przedszkole
Wpisany przez Dyrekcja   

<<<< Zasady dokonywania płatności za obiady i przedszkole (format PDF) >>>>

 
Misja – książka
Wpisany przez Monika Żochowska   

Nasi gimnazjaliści biorą udział w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych pod hasłem: "Misja – książka". Dziesięć osób z klasy IIIB oraz cztery osoby z klasy IIA pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Moniki Żochowskiej stworzyło w internetowym systemie Ridero własne autorskie książki, które są zbiorem opowiadań ilustrowanych zdjęciami lub rysunkami uczniów. Drużyna klasy IIIB skupiła się wokół historii, które jak wskazuje tytuł ich książki pokazują, że "Marzenia się spełniają". Drugoklasiści odbiegli nieco od konwencji realistycznej i w fabułę swoich opowiadań wpletli elementy literatury fantastycznej, stąd tytuł ich książki: "Tajemnicze przejście".

Efekty ich pracy możecie obejrzeć i przeczytać pod wskazanymi linkami:

a jeśli któraś z książek przypadnie Wam do gustu, do 15 stycznia 2017 roku macie jeszcze szansę oddać swój głos na wybrany zbiór opowiadań.

 
Konkurs na najpięknięjszą szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę kolędniczą
Wpisany przez Jan Sagun   

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę kolędniczą. W tym roku na konkurs uczniowie  oraz ich rodziny wykonali 11 szopek bożonarodzeniowych i 6 gwiazd kolędniczych. Wiele prac przyciągało wzrok pomysłowością wykonania i dbałością o szczegóły. Jury konkursu przyznało po trzy nagrody w każdej z kategorii konkursu oraz dwa wyróżnienia w kategorii szopek. A oto lista laureatów konkursu:

Kategoria -  szopka bożonarodzeniowa:
1 miejsce - Wiktoria i Kacper Konopka
2 miejsce - Rodzina Stasiewiczów
3 miejsce - Julia Kozak z Tatą
wyróżnienie: Dawid Krysiuk, Zuzanna Łozowska
wyróżnienie: Dominika Skórak z Rodziną

 

Kategoria - gwiazda kolędnicza:
1 miejsce - Kacper Cimoch
2 miejsce - Kuba Staśkowski, Sara Kasper, Gabryś Miniewski
3 miejsce - Rodzina Skarżyńskich

Gratulujemy!

 
VII Podlaski Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Twórczość Tadeusza Śliwiaka słowem i pędzlem malowana”
Wpisany przez Alicję Borchert   

W grudniu odbyły się eliminacje szkolne do VII Podlaskiego Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Twórczość Tadeusza Śliwiaka słowem i pędzlem malowana”. Wzięło w nich udział wielu uczniów, jednak nieliczni okazali się zwycięzcami. To właśnie oni reprezentowali naszą szkołę w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. W kategorii „recytacja” zaszczyt ów spotkał Anielę J. Urbanowicz z kl. III a sp, Klarę Śliwowską z kl. III a sp, Marcina Domaszuka z kl. III a sp, Kacpra Iwaniuka z kl. VI b, Weronikę Mielech z kl. V a, Natalię Korytkowską z kl. V b, Julię Cylwik z kl. I b gim., Kamilę Kuleszę z kl. II a gim. oraz Kacpra Mańkowskiego z kl. III a gim., natomiast w kategorii „praca plastyczna” – Weronikę Szekalską z kl. III b gim. i Macieja Sacharzewskiego z kl. I b gim. Jury doceniło zdolności plastyczne naszych uczniów - Weronice Szekalskiej przyznano I miejsce, zaś Maciejowi Sacharzewskiemu – wyróżnienie.

 
Konkurs na kartkę świąteczną „My Christmas card”
Wpisany przez Iwona Szczerbińska   

W grudniu uczniowie klas III sp mieli okazję uczestniczenia w szkolnym konkursie „My Christmas card” zorganizowanym przez p. Iwonę Szczerbińską. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie kartki świątecznej oraz wpisanie życzeń w języku angielskim. I miejsce zdobył Gerard Dziwiński z kl. IIIa, II miejsce otrzymały Zofia Litwińczuk z kl. IIIa i Dominika Kalinowska z klasy IIIc. Natomiast III miejsce zdobyła Maria Korzeniecka z klasy IIIc. Wyróżnienia otrzymali: Sandra Silwon kl. IIId, Amelia Kazimierczuk kl. IIIc, Natalia Sorko kl. IIIc i Jakub Andruk kl. IIIa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 
POMÓŻ POLAKOM NA LITWIE
Wpisany przez Agata Brzósko   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków w małych miejscowościach na Litwie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i środków czystości. Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. A. Brzósko wraz z wychowankami - ( kl.IIIa), którzy sprawnie posegregowali przyniesione produkty. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie  i wychowawcy klas O1, O2, Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IIId - ucz. Hubert Marciniak, IVa, IVb, Va, Vb – ucz. Rogucki Damian, ucz. Julia Kozak, VIa, VIb, Ia gim. – ucz.Karol Całkowski, Ib gim., IIa gim. – ucz. Dominika Skórak, IIb – ucz. Izabela Tarasiuk, IIIa, IIIb i grupa przedszkolna – „Kasztanki” oraz nauczyciele: p. Iwona Dudzik, p. Anna Kieczka, p.  K. Mosiej. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek – Domu Dziecka w Solecznikach oraz Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Białymstoku. Wszystkim dziękujemy za otwarte serce,  ponieważ większa jest radość w dawaniu niż braniu, bo przez to stajemy się bardziej ludzcy.

 
Laureaci konkursu "W świecie Sienkiewiczowskich bohaterów"
Wpisany przez Monika Żochowska   

20 grudnia 2016 roku troje naszych uczniów wzięło udział w uroczystym podsumowaniu  konkursu literacko-plastycznego „W świecie Sienkiewiczowskich bohaterów”. Jego rozstrzygnięcie odbyło się w siedzibie Publicznego Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie komiksu w oparciu o motywy literackie zaczerpnięte z twórczości Henryka Sienkiewicza. Na wstępie doceniono niezwykłe zdolności plastyczne uczniów, a także ich znajomość treści lektur, które w umiejętny sposób zostały przedstawione w formie komiksu. Wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście mogli podziwiać prace uczniów wyesponowane na specjalnie przygotowanej wystawie, a podczas jej zwiedzania spędzić czas w miłej atmosferze osładzanej poczęstunkiem. Po odczytaniu werdyktu jury, rozdaniu dyplomów, wręczeniu nagród oraz podziękowań głos zabrała pani profesor Jolanta Sztachelska, która zaprezentowała wykład o podróży Henryka Sienkiewicza do Ameryki. Cieszymy się, że laureatami nagrodzonych prac zostali również nasi uczniowie – w kategorii gimnazjum Weronika Szekalska z klasy IIIB zajęła I miejsce, Maciej Sacharzewski z klasy IB– III miejsce; w kategorii szkoły podstawowej – Olga Miniewska z klasy VIB została wyróżniona III miejscem. Podziękowania zostały przyznane pani Jolancie Samojluk oraz pani Monice Żochowskiej – polonistkom, pod których kierunkiem uczniowie przygotowywali się do opracowania komiksów. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów i mamy nadzieję, że będą rozwijać swoje plastyczno-literackie talenty.

 
Otrzęsiny 2016
Wpisany przez Monika Żochowska, Dorota Staleńczyk   

Tegoroczne Otrzęsiny klas I gimnazjum wpisane w tradycję naszej szkoły odbyły się po raz ostatni w historii Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ze względu na planowaną likwidację szkół gimnazjalnych.

W tym roku zabawa otrzęsinowa przebiegała pod hasłem "Smerfuj się, kto może", ponieważ nawiązywała do postaci smerfów ze znanej kreskówki. Uczniowie klas I gimnazjum w dniu Otrzęsin przyszli do szkoły ubrani w biało-niebieskie stroje, a ich starsi koledzy z klas II gimnazjum zapewnili im dodatkowe elementy przebrania między innymi w postaci smerfnych czapek.

Rywalizacja klas o zdobycie słodkiej niespodzianki oraz tygodnia bez kartkówek rozpoczęła się od pokonania toru przeszkód zakończonego pierwszym zadaniem – wypiciem soku ze smerfojagód. Kolejne konkurencje oceniało jury w składzie: Pani Wicedyrekor Teresa Radziewicz, Ksiądz Marcin Pyłko oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Piotr Skarżyński, a zmagania uczestników obserwowali uczniowie pozostałych klas gimnazjalnych. Uczniowie klas I przez kilkanaście dni przed Otrzęsinami pracowali nad przygotowaniem krótkiego przedstawienia. W dniu Otrzęsin mogliśmy zobaczyć autorską piosenkę w wykonaniu uczniów klasy IA oraz prezentację uczniów klasy IB, którzy wcielili się w postacie wybranych smerfów. Po zaciętej walce w pozostałych konkurencjach, które polegały między innymi na zbijaniu balonów, łowieniu jabłek z miski z wodą, kalamburowym zgadywaniu imion smerfów, karmieniu z zamkniętymi oczami, odgadywaniu oryginalnych tytułów smerfnych hitów jury wyłoniła zwycięzców – klasę IB. Uczniowie obu klas otrzymali pamiątkowe dyplomy informujące o dołączeniu do elitarnej grupy gimnazjalistów. Po wyczerpującej i emocjonującej zabawie otrzęsinowej uczniowie przenieśli się na małą salę gimnastyczną, by wziąć udział w szkolnej dyskotece.

Z sentymentem będziemy wspominać gimnazjalne Otrzęsiny jako czas wspólnej zabawy, zdrowej rywalilacji, a także  pracy zespołowej zarówno klas I gimnazjum jako uczestników oraz klas II – jako organizatorów Otrzęsin.

 
Wpisany przez Administrator   

W związku z żałobą następuje zmiana organizacji Wigilii w szkole.

8.00-10.00 – spotkania wigilijne w klasach

10.00-10.30 – spotkanie społeczności szkolnej – sala gimnastyczna

(wspólna modlitwa, śpiew kolęd)

ok. 10.30     – I odwóz

(pozostają uczniowie gimnazjum, którzy za zgodzą rodziców biorą udział w pogrzebie)

12.00                        – udział w uroczystościach pogrzebowych

II odwóz – spod szkoły

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 60