Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Prezent dla przedszkolaków od „Pomysłowego Mikołaja”
Wpisany przez Monika Żochowska   

Uczniowie klas V i VI uczęszczający na zajęcia teatralne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym pod opieką p. Moniki Żochowskiej postanowili zrobić niespodziankę przedszkolakom. Zaprosili ich wraz z opiekunami na mini-przedstawienie pt. „Pomysłowy Mikołaj”. Podczas dwóch marcowych poniedziałkowych lekcji sala deszczowa zamieniła się w przestrzeń teatralną, na której najmłodsza widownia z uśmiechem na twarzy podziwiała grę aktorską swoich starszych kolegów i koleżanek. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym spektaklu, zrobienia zdjęć z aktorami, a dzielna publiczność została obdarowana smakołykami. Spotkanie teatralne twórców przedstawienia i widzów napełniło wszystkich ogromną radością.

 
„Zemsta” Fredry na deskach teatru
Wpisany przez Monika Żochowska   

7 marca 2018 roku uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum pod opieką polonistek: p. Teresy Radziewicz, p. Barbary Sydow oraz p. Moniki Żochowskiej wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na spektakl pt. „Zemsta”. Inscenizacja teatralna w reżyserii Henryka Talara oglądana z perspektywy miejsc balkonowych spodobała się zarówno młodzieży jak i dorosłym. Imponująca gra aktorska, zaskakująca interpretacja dramaturgiczna, odgrywanie ról męskich przez kobiety, współpraca aktorów z publicznością (angażowanie niektórych widzów do odegrania kilku ról), fenomenalna postać Papkina to największe zalety spektaklu, które zachwyciły młodą publiczność. Po przedstawieniu mieliśmy okazję spotkać się z aktorami, którzy chętnie opowiadali o swojej pracy oraz odpowiadali na pytania uczniów. Z pewnością był to owocnie spędzony czas, a ponieważ dramat Aleksandra Fredry jest jedną z lektur szkolnych, wizyta w teatrze była doskonałą formą skonfrontowania swoich wyobrażeń czytelniczych z wizją reżysera spektaklu.

 
Podsumowanie szkolnego konkursu „Maraton Matematyczny”
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

Na przełomie lutego i marca 2018 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej. Celem konkursu było wzbudzanie oraz rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką, pobudzanie do twórczego myślenia i rozwiązywania problemów matematycznych. Uczniowie przez ponad 2 tygodnie zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. 7 marca 2018 r. nastąpił finał konkursu.

 

Zwycięzcami zostali następujący uczniowie:

I miejsce - Tymoteusz Radziewicz, kl. IVa

II miejsce - Oliwier Olszewski, kl. IVc

III miejsce - Zuzanna Kulesza, kl. VIb

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Konsultacje dla rodziców
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo,

13 marca 2018 r. (wtorek) w godzinach 17.00-19.00 odbędą się konsultacje dla rodziców. Będzie można spotkać się ze wszystkimi nauczycielami uczącymi Państwa dzieci i indywidualnie porozmawiać. Listy nauczycieli wraz z salami zostaną zamieszczone przy wejściu do szkoły oraz przy pokoju nauczycielskim.

Zapraszamy!

 
VI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński, Anna Kieczka   

Już po raz szósty, 7 marca 2018 r., odbyły się naszym zespole szkół  indywidualne i drużynowe mistrzostwa w Scrabble. Wzięło w nich udział dziesięć osób, tworzących pięć dwuosobowych zespołów reprezentujących klasy szóste, siódme i drugie gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy rozegrali po trzy partie, a całe zawody trwały około trzech godzin. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali nauczyciele bibliotekarze, Anna Kieczka i Marek Muszyński.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszą okazała się Anna Bieryło z klasy VI a, która pierwsze miejsce wywalczyła odnosząc 3 zwycięstwa i zdobywając 504 małe punkty. Drugie miejsce zajęła uczennica tej samej klasy, Natalia Cylwik odnosząc 2 zwycięstwa i zdobywając 572 małych pkt. Trzecie miejsce należało do Kacpra Giereja z klasy II B gimnazjum, 2 zwycięstwa, 335 małych pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się oczywiście zespół kl. VI a (A. Bieryło, N. Cylwik), 5 zwycięstw, 1076 małych pkt. Na drugim miejscu uplasował się zespół kl. II B gimnazjum (K. Gierej, M. Sacharzewski), 4 zwycięstwa, 647 małych pkt. Trzecie miejsce zajął zespół kl. II A gimnazjum (R. Kowalczuk, J. Szerenos), 2 zwycięstwa, 695 małych pkt.

Mistrzostwa rozegrane zostały w bibliotece szkolnej, w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Najlepsi gracze otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody zgodnie z regulaminem.

Za rok szósta edycja mistrzostw szkoły w najpopularniejszej grze słowne świata. Warto zacząć się do niej przygotowywać.

 

 

 
Zajęcia klasy Ib w Sali Edukacyjnej „Ognik”
Wpisany przez Mariola Sagun   

28.02.2018r. uczniowie klasy Ib pod opieką panów Marka Muszyńskiego i Wojciecha Rogowskiego udali się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, gdzie uczestniczyli w zajęciach w Sali Edukacyjnej „Ognik”. Dzieci ubrane w specjalne kamizelki i hełmy strażackie zwiedziły Jednostkę. Pod czujnym okiem Instruktora obejrzały wozy strażackie, poznały pracę strażaka, dowiedziały się o bezpiecznych zachowaniach w życiu codziennym, o sposobach ewakuacji podczas zagrożenia i o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Miały możliwość uczestniczenia w próbnym alarmie. Nauczyły się w jaki sposób rozmawiać z dyżurnym straży pożarnej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe Certyfikaty.

 
Wycieczka klas I do Białegostoku
Wpisany przez Mariola Sagun, Agata Brzósko   

22.02.2018r. uczniowie obu klas pierwszych pod opieką pań Agaty Brzósko, Marioli Sagun, Moniki Kaliszewskiej i dwóch praktykantek odbyli wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. „Świat Andersena” w wykonaniu teatru z Wrocławia. Widowisko było barwne i zabawne, opowiadające trzy baśnie. Po przedstawieniu uczniowie udali się pod pomnik Patrona naszej szkoły – ks. Jerzego Popiełuszki. Wspólna modlitwa, zapalenie zniczy i oglądanie pomnika przybliżyło dzieciom postać ich Patrona. Kolejnym punktem było Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Wspaniałe wystawy w nowoczesnym wydaniu zachwyciły oglądających. Dzieciom najbardziej spodobały się naturalne eksponaty przyrodnicze północno-wschodniej Polski, hodowle terraryjne oraz wystawa akwarystyczna. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń artystycznych i poznawczych. Była również okazją do integracji pierwszoklasistów.

 
„Nocowanie w szkole”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Iwona Niewińska   

Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Skarżyńską i Iwoną Niewińską z piątku na sobotę 2-3 marca spędzili noc w szkole.  Rodzice przywieźli swoje pociechy na godzinę 18 i zgodnie stwierdzili, że jeszcze nigdy dzieci z taką ochotą nie wybierały się do szkoły. Bo też tego wieczoru nic nie odbywało się tak, jak zazwyczaj w szkole. W klasie zamiast ławek pojawiły się materace z sali gimnastycznej, zamiast książek dzieci wyjmowały z plecaków śpiwory, koce i piżamy. Byliśmy w miejscach, gdzie na co dzień dzieci nie przebywają. Zwiedziliśmy niektóre pracownie, byliśmy też w pokoju nauczycielskim, a w szatni graliśmy w chowanego. Wieczór spędziliśmy bardzo aktywnie grając w piłkę,  tenis stołowy, piłkarzyki, pokonując tor przeszkód w sali korekcyjnej. Zjedliśmy wspólną kolację a następnie urządziliśmy wieczór filmowy. Rano przygotowaliśmy wspólne, zdrowe śniadanie, znów graliśmy w piłkę, posprzątaliśmy klasę i niechętnie, ale wróciliśmy do domów. Wychodząc dzieci pytały -  Kiedy znów nocujemy?

 
Zbiórka nakrętek
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Dnia  24 lutego 2018 roku nasza szkoła przekazała Pani Ewie Citko około 1000 kg plastikowych nakrętek na zakup rowerka trójkołowego dla chorego syna Tomasza.

Pani Ewa wyraziła ogromną wdzięczność całej społeczności szkolnej za okazane serce i ofiarowane nakrętki.

Tomek w dalszym ciągu potrzebuje naszej pomocy. Zbiórka nakrętek potrwa do końca roku szkolnego.

Z całego serca dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję pomocy Tomkowi.

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. IV-VI SP
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

 

28 lutego 2018. r. dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI SP mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Konkurs ortograficzny odbył się w ramach Dnia Języka Ojczystego, wzięło w nim udział 16 uczniów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce     Aleksandra Bycul kl. VIb

II miejsce    Zuzanna Kulesza kl. VIb

III miejsce   Natalia Cylwik kl. VIa, Dominika Kozioł kl. Va,

Sebastian Żędzian kl. IVa

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

Gratulujemy !

 

 

 

 

 
Konkurs pięknego czytania "Audiobook na żywo"
Wpisany przez Anna Kieczka i Justyna Zdziech   

27 lutego 2018 r. odbyła się VI edycja szkolnego konkursu pięknego czytania „AUDIOBOOK NA ŻYWO”, zorganizowana przez szkolną bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego: p. Teresą Radziewicz, p. Barbarą Sydow, p. Katarzyną Mosiej, p. Alicją Borchert i p. Moniką Żochowską. W zawodach brały udział dwuosobowe reprezentacje klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum wybrane podczas eliminacji klasowych. Komisja określiła poziom konkursu jako wysoki i ustaliła następujący werdykt:

KLASY IV-VI SP

I miejsce

Julia Filipczuk z kl. IV d i Anna Pełszyńska z kl. V a

II miejsce

Dawid Grzywiński z kl. IV c i Aleksandra Gilewska z kl. V b

III miejsce

Gabriela Bieryło z kl. V a i Jagoda Radziewicz z kl VI a

KLASY VII SP i II-III GIMNAZJUM

I miejsce

Dominika Skórak z kl. III A

II miejsce

Oliwia Grabowska i Kacper Muszyński - oboje z kl. VII b

III miejsce

Sebastian Szoda z kl. VII a, Weronika Stasiewicz z kl. II A i Izabela Tarasiuk z kl. III B

Serdecznie gratulujemy!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 76