Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
"Wycieczka do lasu w Ogrodniczkach"
Wpisany przez Annę Truskolawską i Monikę Kaliszewską   

10 października 2018r. uczniowie kl. III a pod opieką p. A. Truskolawskiej i p. A. Radziewicz, po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym, udali się do lasu w Ogrodniczkach. Po drodze zostawiali zadania do wykonania kl. III b, która z p. M. Kaliszewską i p. A. Słomińską szła ich tropem. Głównym celem było obserwowanie przyrody wieloma zmysłami, rozpoznawanie drzew i krzewów, zbieranie przebarwionych liści i różnych rodzajów grzybów. Po spotkaniu obu klas zostało sprawdzone wykonanie zadań oraz zorganizowano ciekawe zabawy sportowe. Po znalezieniu wielu okazów przyrodniczych wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się do szkoły, ciesząc z pięknej, jesiennej pogody.

 
"Impreza integracyjna kl. III a"
Wpisany przez Annę Truskolawską   

7 października 2018r. uczniowie kl. III a wraz ze swymi rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią p. A. Truskolawską bawili się na imprezie integracyjnej pod hasłem „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Spotkanie miało miejsce na sołeckim placu zabaw w Juchnowcu Górnym. Dzieci poznały historię ziemniaków, dowiedziały się, co można z nich zrobić, a także wykonały interesujące zwierzaki – cudaki z różnych warzyw. Dużo radości sprawiły zawody sportowe i wyścig rodzin. Wielką niespodzianką była przygotowana przez dorosłych inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Bardzo smakowały kiełbaski pieczone nad ogniskiem i inne potrawy przyrządzone przez rodziców. Wszyscy cieszyli się z pięknej, jesiennej pogody oraz z tego, że mogli wspólnie spędzić ten czas i pobyć ze sobą.

 
"Wyjazd uczniów na spektakl teatralny"
Wpisany przez Annę Truskolawską, Monikę Kaliszewską, Justynę Matuszczyk   

2 października 2018r. uczniowie klasy III a, III b i II a pod opieką wychowawców: p. A. Truskolawskiej, p. M. Kaliszewskiej oraz p. J. Matuszczyk udali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona naszej szkoły oraz obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „BAŚNIE POLSKIE” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. Spektakl składał się z trzech przedstawień: „Złota Kaczka”, „Żywa Woda”, „Szewczyk Dratewka”, po obejrzeniu których mogliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie: „Co jest miarą prawdziwego człowieka?” Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy, a ubogi czeladnik w „Złotej Kaczce” odrzuca takie bogactwo, którym nie można się dzielić, w zamian otrzymując proste lecz szczęśliwe życie. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
Dzień Papieski
Wpisany przez Administrator   

 

 
Rodzinny Bieg po zdrowie.
Wpisany przez Krzysztof Grzegorczyk, Wojciech Rogowski   

 

Dnia 29 września na sportowych obiektach naszej szkoły odbył się kolejny Rodzinny bieg po zdrowie. W tym roku z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod hasłem „Bieg dla Niepdległej”

W biegach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz chętni rodzice. Tegoroczna impreza oprócz promowania aktywnego trybu życia, propagowała zagadnienia związane z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczestniczy mieli możliwość obejrzenia przygotowanej przez p. J. Ździech prezentacji pt. „Historia Orła Białego”.

W czasie imprezy uczniowie uczestniczyli w biegach na określonych dystansach. Odbyła się również sztafeta rodzinna dla uczniów i rodziców klas I-III. Największym zainteresowaniem i aplauzem publiczności cieszył się „Bieg dla Niepodległej”, w którym startowało 100 uczestników (rodzice, nauczyciele, uczniowie). Każdy miał do pokonania dystans 100 metrów. W trakcie imprezy rozegrany został także mecz piłki nożnej Biali kontra Czerwoni, w którym wzięli udział zwycięzcy poszczególnych biegów podzieleni na dwa zespoły. Wynik meczu 3:1 dla Czerwonych.

Biegi były rozegrane na dystansach : 200,400 i 600m.

Oto zwycięzcy poszczególnych biegów.

Klasy I dziewczęta bieg na 200m

1m. Hania Romotowska

2m. Ola Kędyś

3m. Ewelina Topczewska

Chłopcy

1m. Krystian Dąbrowski

2m. Adrian Motoszko

3m. Marcel Litwińczuk

Klasy II- III dziewczęta

1m. Lena Becker

2m. Katarzyna Średzińska

3m. Aleksandra Moniuszko

Chłopcy

1m. Jakub Lipski

2m. Oliwier Dawidowski

3m. Dawid Łabanowicz

Klasy IV dziewczęta

1m. Paulina Moniuszko

2m. Emilia Zalewska

3m. Kinga Dąbrowska

Klasy IV chłopcy

1m. Miłosz Koszykowski

2m. Bartek Lipski

3m. Marcin Sobolewski

Klasy V dziewczęta

1m. Karolina Sorko

2m. Agnieszka Błoszyńska

3m. Maja Lerenc

Chłopcy

1m. Hubert Aleksiun

2m. Sebastian Rzędzian

3m. Rafał Roszkowski

Klasy VI-VII dziewczęta

1m. Anna Urbańska

2m. Dominika Sołtan

3m. Anna Bieryło

Chłopcy

1m. Sebastian Mróz

2m. Jacek Hryniewski

3m. Marcin Maleszewski

Klasa VIII SP – III GIM dziewczęta

1m. Marta Brzezińska

2m. Julia Korzeniecka

3m. Paulina Korytkowska

Chłopcy

1m. Kacper Muszyński

2m. Jakub Dąbrowski

3m. Maciej Sacharzewski

Sztafeta Rodzinna

1m. Jakub i Tomasz Lipscy

2m. Karol i Jan Łozowscy

3m. Aleksandra i Radosław Moniuszko

Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy otrzymali słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

 
MAMY NAGRODĘ!
Wpisany przez Annę Borowską, Annę Truskolawską   

Na przełomie kwietnia i maja 2018 roku, chcąc upamiętnić 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę, nasza szkoła zorganizowała szereg działań, w które włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy, np. udekorowanie drzwi sal lekcyjnych i budynku szkoły w barwy narodowe, żywa flaga, konkursy plastyczne, biało-czerwony ubiór, uroczysta akademia. Całą akcję zgłosiliśmy do konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” zorganizowanego przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. 8 października 2018 r. w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Reprezentowali nas: pani dyrektor Barbara Klimaszewska, pani Anna Borowska, pani Anna Truskolawska oraz delegacja JARZĘBINEK: Emilia Jabłońska (kl. IIb), Jan Sic (kl. IIa), Julia Korzeniecka (kl. VIIIc). W konkursie udział wzięło 131 szkół i przedszkoli z całego województwa. 10 z nich zostało nagrodzonych. Wśród nich MY! Otrzymaliśmy sprzęt nagłaśniający, który będzie służył całej społeczności szkolnej.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w działania, dziękujemy i gratulujemy.

 

 
Zaproszenie
Wpisany przez Administrator   

 

 
Projekt: „Śladami Księdza Jerzego Popiełuszki”
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka, Małgorzata Jabłońska, Wojciech Rogowski, Anna Wysocka-Borys, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

Nieformalna grupa nauczycieli pracujących w naszej szkole we współpracy z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „LUKS Amator” w Juchnowcu Górnym otrzymała dotację na realizację projektu „Śladami Księdza Jerzego Popiełuszki” w ramach I konkursu na wsparcie inicjatyw lokalnych dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz grup samopomocowych. Organizatorem konkursu jest Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Podlaskie Lokalnie”, który ma na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych.

Celem organizacji projektu jest uczczenie pamięci i pielęgnowanie wartości związanych
z postacią Ks. Jerzego Popiełuszki, który jest patronem naszej szkoły. Jednym z zadań jest poznawanie i zgłębianie wiadomości o życiu, działalności i nauczaniu Ks. J. Popiełuszki. Zależy nam na tworzeniu i kultywowaniu tradycji związanych z postacią Ks. J. Popiełuszki oraz uwrażliwieniu dzieci
i młodzieży na miłość do ojczyzny. Chcemy, aby Ks. Jerzy stał się wzorem i autorytetem dla młodego pokolenia w naśladowaniu postawy patriotycznej, która zwłaszcza w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości powinna być przedstawiana młodzieży szkolnej. Pragniemy ukształtować przyjmowanie właściwej postawy wobec sztandaru, hymnu oraz patrona szkoły.

W ramach realizacji projektu zaplanowaliśmy następujące działania:

1. Mecz pokazowy piłki nożnej z udziałem zawodników klubu i uczniów promujący postawę fair play przy wsparciu kibiców: uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Gminy Juchnowiec Kościelny.
2. Konkurs wiedzy pod hasłem: „ Śladami ks. Jerzego Popiełuszki – 100 pytań o patronie naszej szkoły”.

3. Dzień Patrona.

3. Spektakl pt. „Śladami księdza Jerzego Popiełuszki”.

4.Wieczornica dla społeczności lokalnej, podczas której zostanie zaprezentowany spektakl oraz repertuar o tematyce patriotycznej w wykonaniu szkolnego chóru nauczycieli.

5. Patriotyczne śpiewanie przy ognisku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy o Ks. Jerzym w środowisku szkolnym i lokalnym, a dzięki zacieśnionej współpracy między Zespołem Szkół w Juchnowcu Górnym, Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym “LUKS Amator”, Szkolnym Kołem Caritas, Gminną Biblioteką Publiczną w Juchnowcu Kościelnym, Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz Parafią pw. Świętej Trójcy przyczynimy się do pielęgnowania wartości, którymi żył i w obronie których poniósł śmierć Patron naszej szkoły.

  
Wyjazd uczniów na spektakl teatralny oraz odwiedzenie miejsca pamięci
Wpisany przez Alicję Borchert i Marka Borcherta   

2 października 2018 roku ponad stu uczniów klas piątych i szóstych pojechało do Białegostoku pod opieką p. Alicji Borchert, p. Marka Borcherta, p. Anety Białous, p. Katarzyny Chrościckiej, p. Barbary Cylwik, p. Marka Muszyńskiego oraz p. Agnieszki Słomińskiej, gdzie obejrzało spektakl teatralny pt. „Świat legend” wystawiony przez aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. Tematem przedstawienia były polskie legendy opowiadające o początkach państwa polskiego, poznańskim hejnale, a także o zbójniku Madeju i okrutnym Popielu, którego zjadły myszy. Każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej, dzięki czemu widz nie mógł ulec znudzeniu. Twórcy spektaklu szczególny nacisk położyli na rozbawienie publiczności, choć nie zapomnieli również o scenach grozy, co pozwoliło młodzieży przeżyć wiele rozmaitych emocji, takich jak strach, złość, współczucie, radość, czy też euforię. Po obejrzeniu sztuki teatralnej uczniowie klas szóstych odwiedzili jedno z wielu miejsc pamięci. Udali się na ulicę Zwycięstwa, gdzie oddali hołd żołnierzom 1 Pułku Piechoty Legionów poległym 22 sierpnia 1920 r. w bitwie o Białystok. Zapalając symboliczne znicze, młodzież uczciła pamięć wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, w tym kapitana Józefa Marjańskiego nazywanego przez wielu „najdzielniejszym z dzielnych”.

 
Wygraliśmy konkurs dotacyjny „Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą”
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski   

 

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnym wygrał konkurs dotacyjny „Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą”

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnymotrzymał dotację na realizację projektu „Drogi do Niepodległej Polski”. Projekt będzie finansowany ze środków Fundacji PZU.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Ponadto projekt ma się przyczynić do pogłębienia wiedzy dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorzy projektu zaplanowali następujące działania: dwudniową wycieczkę do Warszawy pt. „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”, obejrzenie musicalu pt. „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma, wyjazdy do Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historycznego w Białymstoku oraz wizytę w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Adresatami projektu są uczniowie klas siódmych Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym – członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Amator" w Juchnowcu Górnym. W wyniku realizacji projektu uczestnicy w większym stopniu będą potrafili docenić dar niepodległości i w sposób szczególny pielęgnować osobisty patriotyzm.

Realizatorami projektu są Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski.

Partner Fundacja PZU

 


 
Konkurs plastyczny "Podlasie - miejsce, które kocham"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

 

Dnia 25.09.2018. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Podlasie - miejsce, które kocham". Konkurs odbył się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

I miejsce zajęła Julita Matys kl. VIa, II miejsce zajęła Zuzanna Lul kl. VIb, III miejsce ex aequo zajęli Joanna Trzeciak kl. IVa i Franciszek Łupiński kl. IVc. Wyróżnienia otrzymali Martyna Matys kl. IVa, Marcin Domaszuk kl. Vb, Julia Rudczuk kl. VIb, Aleksandra Trzeciak kl. VIa, Hubert Marciniak kl. Vb, Aurelia Brzezina kl. IVa.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 85