Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Pancake Day
Wpisany przez Małgorzata Wiska-Koszykowska, Dorota Staleńczyk   

Dnia 25 lutego 2020 r. w naszej szkole świętowaliśmy ostatki w stylu angielskim. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się lekcje kulturowe dotyczące Shrove Tuesday (Pancake Day – Dzień Naleśnika czyli odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku). Mieszkańcy Wysp Brytyjskich we wtorek poprzedzający Środę Popielcową (Ash Wednesday) smażą naleśniki oraz organizują na ulicach wyścig z patelniami.  W trakcie biegu ich zadaniem jest podrzucanie naleśników. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy taki wyścig z naleśnikiem (Pancake Race) dla naszych uczniów. Było dużo zabawy i radości, a uczniowie z pewnością zapamiętają jak Brytyjczycy świętują ostatki.

 
Warsztaty na feriach
Wpisany przez Anna Radziewicz, Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W naszej szkole w czasie ferii zimowych uczniowie korzystali z licznych warsztatów przygotowanych przez nauczycieli pracujących w formie wolontariatu. Na początku zajęcia pt. „maski karnawałowe” – a potem BAL – KONKURSY – DYSKOTEKA. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na których tworzyli i ozdabiali domki z patyczków do lodów. Po artystycznych warsztatach dzieci zostały brykały wesoło na klockach piankowych. Kreatywnie było do samego końca: teatr kamishibai, tworzenie krain z własną historią oraz innych zajęć. 
Wyjazd klas IV na teatralny pojedynek sztuk
Wpisany przez Monika Żochowska   

W poniedziałkowy poranek grupa uczniów z klasy IV a i IVb wybrała się pod opieką p. Moniki Żochowskiej, p. Justyny Zdziech oraz p. Agnieszki Słomińskiej na spektakl w wykonaniu Teatru Wrocławskiego „In-art”. Młodzi aktorzy zaprezentowali pojedynek sztuk „Kino kontra teatr”. Podczas przedstawienia śledziliśmy zmagania czwórki przyjaciół, których zadaniem było zaprezentować na deskach teatru znane sceny filmowe (m.in. z „Opowieści z Narnii”, „Hobbita”, „Harry’ego Pottera”, „Romea i Julii”). Czwartoklasiści mogli zauważyć podstawowe różnice w specyfice tych form artystycznych, a także obejrzeć różnorodne techniki teatralne (np. maski, lalki). Dodatkową atrakcją naszej krótkiej wycieczki była podróż komunikacją miejską. W autobusie linii 104 niektóre z dzieci po raz pierwszy miały okazję skasować swoje bilety. Po powrocie do szkoły uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z kilkugodzinnego wyjazdu.

 
Tłusty czwartek z filmem Doktor Dolittle
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 20.02.2020r. pod opieką nauczycieli : pani Agaty Brzósko, pani Marioli Sagun i pani Agnieszki Słomińskiej uczniowie klas III wyjechali do Białegostoku do kina Helios. Trzecioklasiści obejrzeli adaptację filmową książki pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Dzieci szczególną uwagę zwróciły na bardzo humanitarny sposób opieki nad zwierzętami ukazany w filmie. Adaptacja do końca trzymała  w napięciu młodego widza ze względu na ciekawie zilustrowane poszukiwania leku, z którymi zmagał się miłośnik zwierząt. Wyjazd był wspaniałą integracją uczniów obu klas i wzmocnieniem więzi koleżeńskiej.

 
PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ ŚWIĄTECZNYCH „PŁATKI ŚNIEGU WOKÓŁ NAS” – 6.02.2020 r.
Wpisany przez Teresa Radziewicz   

Po raz drugi Zespół Szkół w Turośni Kościelnej organizował przegląd przedstawień świątecznych, w tym roku pod nieco przewrotnym (wobec otaczającej aury) hasłem „Płatki śniegu wokół nas”. Uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej „Lustro” pod opieką p. Moniki Żochowskiej brawurowo zaprezentowali walkę dobra ze złem w spektaklu „1:0”. Teatr szkolny „Turgina” z Turośni Kościelnej pod opieką p. Beatrycze Smaszcz oraz p. Katarzyny Rodziewicz czarował widownię w baśni „Królowa Śniegu”. Teatr „Dolniaki” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej pod opieką p. Haliny Szekalskiej i p. Moniki Leszczyńskiej przedstawił tradycyjną „Patorałkę”. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach pod opieką ks. Andrzeja Bojarzyńskiego przygotowali nieco uwspółcześnioną wersję Jasełek. Spotkanie pozwoliło dzieciom i młodzieży zobaczyć, jak pracują i po jakie pomysły sięgają ich rówieśnicy oraz sprawiło, że nawiązały się nowe znajomości pomiędzy uczniami sąsiadujących szkół.

 
Jasełka w Kasztankach
Wpisany przez Kamila Sawicka, Beata Birycka   

W godzinach popołudniowych 20 grudnia 2019 r. Kasztanki były bardzo przejęte mającym odbyć się wydarzeniem- tego dnia miały swój pierwszy, samodzielny występ przed Rodzicami. W pięknych strojach, przy nastrojowym świetle recytowały swoje role i śpiewały kolędy. Po występie symbolicznie podzieliły się opłatkiem ze swoimi paniami, a następnie kosztowały przygotowanych przez rodziców smakołyków. Z wielką niecierpliwością oczekiwały na pojawienie się Mikołaja, który- według dzieci- zbyt długo nie przychodził. Na szczęście głośne skandowanie imienia Mikołaja przyniosło oczekiwany skutek i wreszcie przekroczył on próg przedszkola. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a ten swoim zwyczajem, wręczył im prezenty. Na pożegnanie przedszkolaki mocno uściskały Mikołaja i zaprosiły go za rok.

 
Dzień Babci i Dziadka w klasach I – III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka – Borys, Anna Skorulska   

 

Choć styczeń to miesiąc zimowy i z reguły pełen  mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Tak naprawdę oni każdego dnia troszczą się o swoje wnuki i myślą o nich. To babcia i dziadek potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to stała uroczystość wpisana w kalendarz naszej szkoły. W tym roku te ważne dni świętowaliśmy 17 stycznia. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dziadkowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkursach i, trzeba dodać, świetnie sobie radzili. Następnie  zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Spotkanie uświetnił również występ naszego szkolnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki”. Tegoroczną uroczystość przygotowały wychowawczynie klas II -  p. Agnieszka Skarżyńska, p. Anna Wysocka – Borys oraz p. Anna Skorulska.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 
Odwożenie w II semestrze
Wpisany przez Administrator   

Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny informuje, że godziny dowożenia w II semestrze r. szk. 2019/2020 nie ulegają zmianie.

 
Nowy plan lekcji - semestr II
Wpisany przez Administrator   

Pojawił się nowy plan lekcji, kliknij <<<< tutaj >>>

lub wybierz z menu Uczniowie -> Plan lekcji 2019-2020 sem. II

lub Nauczyciele -> Plan lekcji 2019-2020 sem. II

 
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ I STROIK BOŻONARODZENIOWY
Wpisany przez Anna Radziewicz   

16 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na "Najpiękniejszą bombkę i stroik bożonarodzeniowy".  Konkurs  odbył się w dwóch kategoriach - indywidualnej i rodzinnej.

Zgłoszono wiele pięknych prac, więc jurorki miały twardy orzech do zgryzienia z wyborem tych "naj...". Ostatecznie jury w składzie: wicedyrektor Teresa Radziewicz oraz p. Katarzyna Chrościcka, Monika Kaliszewska i Justyna Zdziech wyłoniło następujących zwycięzców:

W konkursie na "Najpiękniejszą bombkę"

w kategorii indywidualnej

I miejsce Krystian Sokołowski kl. VI b

II miejsce Marcin Domaszuk kl. VI b

III miejsce Martin Sobolewski kl. Va

w kategorii rodzinnej

I miejsce Mateusz Iwaniuk kl. Vb z rodziną

II miejsce Maciej Pełszyński kl. IV a z rodziną

III miejsce Julia Maciejczuk kl. Va z rodziną

 

W konkursie na najpiękniejszy "Stroik bożonarodzeniowy"

w kategorii indywidualnej

I miejsce Zofia Skarżyńska kl. VII b

II miejsce Maja Sieńko kl. VII a

w kategorii rodzinnej

I miejsce Wiktor Zalewski kl. VII a z rodziną

II miejsce Szymon Szczytko kl. IV a z rodziną

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas szkolnej wigilii  20 grudnia na sali gimnastycznej.

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Okres Świąt Bożego Narodzenia- wolontariat w naszej szkole -„ Bądźmy razem na Święta”
Wpisany przez Agata Pućkowska i Małgorzata Jabłońska- opiekunowie SKC   

Okres Bożego Narodzenia to czas, który powoduje otwieranie naszych serc i dostrzeganie  potrzeb drugiego człowieka bardziej niż kiedykolwiek. Jest to okres, w którym wolontariusze Szkolnego Koła Caritas starają otoczyć swoją pomocą jak najwięcej osób potrzebujących wsparcia i sprawić, aby świąteczny czas był radośniejszy.

W ramach tych działań w dniach 2-3 grudnia 2019 roku zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy na przygotowanie „Naszej Szlachetnej Paczki” dla rodziny potrzebującej wsparcia.

W dniu 6 grudnia  2019 roku uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej zbiórce żywności  Caritas „ TAK POMAGAM”, zbierając żywność w sklepie  PSS Społem „Opałek”.

Wsparliśmy  również Fundację „AMUN” działającą na rzecz osób niepełnosprawnych, sprzedając kartki świąteczne.

Zorganizowaliśmy  wśród nauczycieli coroczną akcję „Gwiazdka dla dziecka”, w której to nauczyciele przygotowują paczki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.  W tym roku przygotowano paczki dla siedmiorga dzieci.

Społeczność Przedszkola zorganizowała „Kiermasz ozdób świątecznych”. Pozyskane fundusze przeznaczono na zakup ciepłej odzieży dla dziecka z rodziny potrzebującej wsparcia.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja charytatywna „ Jedzie dobroć na wielbłądzie” do której  włączyli się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Do wcześniej przygotowanych worków i „okrycia” wielbłąda można było przynosić żywność, przybory szkolne, artykuły  chemii gospodarczej, które następnie przekazano rodzinom potrzebującym wsparcia.

Podejmowane działania przyniosły wiele satysfakcji osobom włączającym się w organizowane akcje, a obdarowanym  wiele radości i wiarę w ludzi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 111