Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Drodzy Rodzice Przedszkolaków
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

W związku z pozytywnym testem na koronawirusa u pomocy nauczyciela, po uzgodnieniu z SANEPID-em oraz Panem Wójtem, podejmuję decyzję o zdalnym nauczaniu w grupie ?Żabki? na okres od 23 listopada do 28 listopada 2020 ze względu na konieczną kwarantannę dzieci i nauczyciela prowadzącego. Pani Katarzyna Sawicka poinformuje Państwa o sposobie przesyłania materiałów na zajęcia. Żywienie na ten tydzień będzie odpisane w całej grupie, nie ma konieczności informowania szkoły.

Pozostałe grupy pracują normalnie. Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola należy do Państwa. Kontakt z osobą zakażoną pozostałych dzieci był krótkotrwały (przyjmowanie i wydawanie dzieci) i przebiegał w reżimie sanitarnym (maseczka, dezynfekcja, możliwy dystans) w związku z tym SANEPID ocenił ryzyko zakażenia dzieci z innych grup jako małe.

Proszę o obserwację stanu zdrowia wszystkich dzieci i informowanie wychowawców o istotnych kwestiach (tj. stwierdzonych przypadkach koronawirusa u dzieci lub członków Rodzin).

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia ? dyrektor Barbara Klimaszewska

 
19.11.2020 Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
Wpisany przez Anna Łysenko   

W ostatnich miesiącach nieustannie towarzyszy nam temat koronawirusa, należy jednak pamiętać, że konsekwencją epidemii jest również wzrost przemocy i wykorzystywania seksualnego wobec dzieci.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w prowadzonej kampanii "Pandemia przemocy" zwraca uwagę na wciąż istniejące zjawisko krzywdzenia dzieci.

 

Wg najnowszych badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w czasie pandemii:

- 27% dzieci i młodzieży doświadczyło krzywdzenia,

- 11% dzieci doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej,

- 10% doświadczyło wykorzystania seksualnego,

- 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji,

 

?Dlaczego BICIE DZIECI JEST GŁUPIE....? BO jest atakiem na godność dziecka, BO zaburza rozwój dziecka, BO niszczy relacje, BO uczy przemocy, BO..........          (CPD w Białymstoku).?

W myśl Covidowych zasad kampanii:

  • Zakrywaj usta, ale nie milcz, gdy widzisz przemoc!
  • Myj ręce, ale nie umywaj ich od odpowiedzialności, gdy jesteś świadkiem przemocy!
  • Chroń starszych, ale nie ignoruj przemocy wobec najmłodszych!
  • Zachowaj dystans, ale bądź blisko, gdy ktoś cię potrzebuje.

Nie bądźmy obojętni - reagujmy!

 

 

 
102 rocznica Odzyskania Niepodległości
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys   

Po raz trzeci uczniowie klasy III b wspólnie obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cały tydzień rozmawialiśmy, kim jest bohater i patriota, co to są zabory i legiony. Wykonaliśmy własnoręcznie kotyliony oraz godło Polski. W strojach galowych z dumą zaśpiewaliśmy hymn państwowy, pieśni patriotyczne oraz zatańczyliśmy taniec z flagą. Szczęśliwi, że żyjemy w wolnej Polsce, złożyliśmy naszej Ojczyźnie piękne życzenia.

Podczas rodzinnego świętowania uczniowie włączyli się do akcji ?Niepodległa do Hymnu? śpiewając w samo południe ?Mazurek Dąbrowskiego? oraz wywieszając flagę.

 

 
Nasze prace z katechezy
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W październiku uczniowie klas IV i VI wykonywali foldery dotyczące obchodzenia Pierwszych Piątków Miesiąca. W swoich pracach ukazali obietnice Pana Jezusa związane z tym nabożeństwem. W sposób kreatywny zapraszali swoich kolegów i koleżanki do uczestnictwa w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Najpiękniejsze prace uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

 

 
Najpiękniejszy Różaniec Maryjny - konkurs
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W październikowym konkursie na Najpiękniejszy Różaniec Maryjny udział wzięło 17 uczniów z klasy IV i VI. Prace konkursowe uczniów były naprawdę pomysłowe i pięknie wykonane. Pięcioosobowe Jury z trudem wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Aurelia Brzezina kl. VIa
II miejsce - Mateusz Rynkiewicz kl. IVb
III miejsce - Kinga Dąbrowska kl.VIa
wyróżnienie - Wiktoria Zalewska kl. IVa
wyróżnienie - Gabriel Kozłowski kl. IVb.

Zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 
#szkoła pamięta - 11 listopada
Wpisany przez Małgorzata Wiska-Koszykowska   

Dnia 11 listopada 2020 roku obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów (1795?1918). Chociaż nie mogliśmy świętować wspólnie w naszej szkole, nasi uczniowie przygotowali kotyliony i stroiki patriotyczne w ramach nauczania zdalnego. Tego dnia powiewały nasze narodowe flagi oraz brzmiał hymn naszej Ojczyzny. Wielu naszych uczniów spędziło Narodowe Święto Niepodległości w rodzinnej i podniosłej atmosferze.

 

?Niepodległość?

Marcin Wolski

 

Spośród słów używanych nieczęsto

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi ? niepodległość.

 

Niepodległość to brąz na cokołach,

lecz na co dzień ? mówiąc po prostu

polski dom, polski las, polska szkoła,

polska władza i polski Kościół.

 

Ono znaczy ? bez strachu spać.

Ono znaczy ? spokojnie się budzić,

kochać, śmiać się i pewnie trwać

? w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości w klasie III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

W bieżącym roku mija już 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem może skromniej, ale również uczciliśmy Niepodległość naszej Ojczyzny. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę klasową i opracowaliśmy Kodeks Młodego Patrioty. Wykonaliśmy piękne, kolorowe mandale z mapą Polski. Podczas zdalnego nauczania realizujemy program ?Dzieci uczą rodziców?, ramach którego obejrzeliśmy prezentację o symbolach narodowych i twórcach niepodległej Polski. Dzieci uczciły także ten dzień w swoich domach, włączając się w samo  południe 11.11.2020 we wspólne śpiewanie hymnu. Niektórzy odwiedzili miejsca pamięci narodowej i w ten sposób podziękowali tym, którzy walczyli o naszą wolność.

 

 
#szkoła pamięta ? klasa III b
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys   

W ramach akcji #szkoła pamięta uczniowie klasy III b wspominali tych, którzy już odeszli - najbliższych zmarłych oraz żołnierzy walczących o wolność kraju.

 

 
Dzień Patrona
Wpisany przez Jolanta Samojluk   

19 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia z samego rana delegacja klas 8 w obecności kl. Vb zapaliła znicze pod Tablicą Pamiątkową Wielkiego Polaka. W klasach na godzinach wychowawczych odbyły się również ciekawe zajęcia poświęcone życiu i działalności Patrona naszej szkoły. Chętni wychowawcy zorganizowali m.in. poetyckie spotkania, na których uczniowie odczytywali wiersze opisujące postać Ks. Jerzego. Inni opiekunowie poświęcili czas na refleksję, czy i dlaczego warto czcić Dzień Patrona. Dla całej społeczności szkoły był to czas wyciszenia i zadumy nad ważnym momentem w historii naszego kraju.

 
Warsztaty profilaktyczne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 05.10.2020 i 09.10.2020r. w klasach VI i VII szkoły podstawowej przeprowadzone zostały 1,5 godzinne zajęcia warsztatowe z profilaktyki uzależnień. Temat: ?Uzależnienie, jak go uniknąć?? Warsztaty prowadziła pani Agata Niemczynowicz pedagog, specjalista terapii uzależnień z Ośrodka ETAP w Białymstoku.

 

 
#szkoła pamięta ? klasa VIa
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Listopad jest szczególnym miesiącem, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w naszej historii lokalnej. Uczniowie klasy VI a pielęgnują pamięć o swoich bliskich oraz o bohaterach, nawet tych bezimiennych, po których zostały jedynie nieme groby.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto