Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Otwarty
Wpisany przez Administrator   
Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi nowo przyjetymi do Kasztanowego Przedszkola na "Dzień Otwarty" dnia 14.04.2018 od  godz. 9:00 do 11:00
Będą mieli państwo możliwość obejrzenia przedszkola oraz poznania  nauczycielek pracujących w naszym przedszkolu. Dzieci natomiast spędzą czas na wspolnej zabawie.
 
Nabór dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2109
Wpisany przez Administrator   

Drodzy Rodzice

Do 30 marca 2018r. trwał  nabór dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 dotyczył uczniów obecnych klas 0 - II, którzy będą stale (także po drugim odwozie) korzystać ze świetlicy ze względu na pracę zawodową rodziców.
W związku z planowaniem pracy na przyszły rok szkolny i koniecznością wskazania ilości  grup świetlicowych, prosimy zainteresowanych Rodziców o natychmiastowe (najpóźniej do piątku 06.03.2018r. do godz. 1000)  złożenie wypełnionej karty zgłoszenia.
Brak zapisu we wskazanym terminie może skutkować nieprzyjęciem dziecka do świetlicy z powodu  braku zaplanowanych miejsc.

 
„Przyroda poezją i prozą pisana”
Wpisany przez Monika Żochowska   

23 marca 2018 roku uczennice klasy IIIA gimnazjum, Monika Dawidziuk oraz Dominika Skórak, reprezentowały naszą szkołę na XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda poezją i prozą pisana”.  Konkursowi towarzyszyła wystawa prac najbardziej uzdolnionych uczniów klas fotograficznych i plastycznych VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku – organizatorów konkursu. Poprzez recytacje, obrazy i zdjęcia pokazano piękno natury, aby uwrażliwić na podstawowe zagrożenia środowiska naturalnego w naszym regionie. Dziewczęta pod opieką p. Moniki Żochowskiej przygotowały do recytacji utwór Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Do Natury” oraz wiersz Tadeusza Łuczuka pt. „Poranek”. Dzięki udziałowi w konkursie mogły rozwinąć swe uzdolnienia recytatorskie, dostrzec powiązania między różnymi dziedzinami nauki i sztuki oraz rozwinąć  świadomy i krytyczny odbiór dzieł literackich.

 
IX Konkurs Wiedzy o Rodzinie
Wpisany przez Monika Żochowska   

20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im.

2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku odbył się IX Konkurs Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III gimnazjum: Monika Dawidziuk (IIIA), Dominika Skórak (IIIA) oraz Izabela Zalewska (IIIB). Podczas eliminacji szkolnych, w których wzięło udział 10 osób z klas III, dziewczęta najlepiej napisały test w oparciu o literaturę związaną z hasłem tegorocznego konkursu: „Małżeństwo – przygoda na całe życie: komunikacja”. Podczas finału wojewódzkiego uczennice wykazały się znajomością literatury dotyczącej asertywności, budowania bliskości w małżeństwie oraz komunikacji w rodzinie. W czasie sprawdzania prac konkursowych uczestnicy konkursu mieli okazję zobaczyć przedstawienie zaprezentowane przez ich rówieśników. Dziewczęta zakończyły swój udział w konkursie z poczuciem satysfakcji, wzbogacone o cenną wiedzę, a ponadto zostały obdarowane upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

 

 

 
Ortograficzne zmagania
Wpisany przez Monika Żochowska   

21 marca 2018 roku uczeń klasy IIB gimnazjum, Igor Makarski, reprezentował naszą szkołę na XIX Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii, które odbyły się w V Liceum  Ogólnokształcącym w Białymstoku. Finalista eliminacji szkolnych pokonał przedstawicieli klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, wśród których znalazły się następujące osoby: Kinga Woźniuk (IIIA), Gabriela Matyga (IIIB), Klaudia Rudczuk (IIA), Sylwia Radziwon (VIIA), Aleksandra Frankowska (VIIB). Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda. Przedstawicielom poszczególnych klas oraz zwycięzcy na etapie szkolnym serdecznie gratulujemy, oczekując wyników finału wojewódzkiego.

 

 

 
Gra planszowa na lekcjach języka polskiego
Wpisany przez Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

W ramach kampanii promującej Dzień Języka Ojczystego z inicjatywy p. Justyny Zdziech w klasach III gimnazjum odbyły się w marcu nietypowe lekcje języka polskiego z użyciem gry planszowej. Uczniowie z zaciekawieniem przystąpili do lekcji, której tematem była powtórka z lektur. Do tego zadania p. Monika Żochowska wykorzystała grę pt. „Quiz Lektury”. Pokazuje ona, w jaki sposób można sprawdzić swoją wiedzę na temat lektur. Pytania ułożone były na dwóch poziomach trudności, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość wykazania swojej wiedzy na różnym poziomie. Każdy został zapoznany z regulaminem gry i przystąpił "do działania". Osoby z drużyn, które zdobyły największą ilość punktów, zostały nagrodzone ocenami z języka polskiego. Wszyscy uczniowie byli bardzo  zadowoleni z takiej lekcji, gdyż jest to niebanalny sposób powtarzania treści lektur, który poza poszerzeniem wiedzy uczy aktywnych form spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Mamy nadzieję, że dzięki takim lekcjom uczniowie chętniej będą sięgali po gry planszowe również poza szkołą.

 
Rekolekcje wielkopostne
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W dniach 19-21 marca 2018 r. przeżywaliśmy w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Ich hasło przewodnie - „Święci w historii państwa polskiego” – stanowiło nawiązanie do zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Codziennie rano cała społeczność szkolna gromadziła się na dużej sali gimnastycznej na wspólnej modlitwie, spotkaniu ze słowem Bożym i  śpiewie na chwałę Pana. Kluczowym punktem każdego dnia była Eucharystia, na którą chodziliśmy do kościoła parafialnego w Juchnowcu Kościelnym. Pierwszego i drugiego dnia rekolekcji homilię wygłosił ks. prałat dr Wojciech Michniewicz, natomiast trzeciego dnia – ks. Piotr Wasilewski.

Każdy dzień rekolekcji miał swojego patrona – bohatera narodu polskiego i Kościoła katolickiego. W poniedziałek poznaliśmy postać błogosławionej Karoliny Kózkówny - patronki ruchu czystych serc. We wtorek dzieci z klas I-III przypomniały sobie życiorys świętego Stanisława Kostki- patrona dzieci i polskiej młodzieży, zaś młodzież z klas IV-VII i gimnazjum - świętego Andrzeja Boboli – niezłomnego patrona Polski. Ten dzień był także dniem pokutnym. Alumn Dominik Budzicki wygłosił prelekcję zatytułowaną „Porządki duszy”, poprzez którą przygotował dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i pojednania. Sakrament spowiedzi poprzedziła adoracja krzyża w kościele parafialnym. W środę poznawaliśmy sylwetkę patrona trudnych czasów, którym jest święty Maksymilian Maria Kolbe, dlatego też tego dnia uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej. Codziennie otrzymywaliśmy obrazki z wizerunkami wspomnianych patronów, aby każdy z nich na dłużej pozostał w naszej pamięci.

Bóg zapłać ks. prałatowi dr. Wojciechowi Michniewiczowi, ks. Piotrowi Wasilewskiemu, ks. Wiesławowi Kuleszy, ks. Sławomirowi Piłaszewiczowi, alumnom Archidiecezjalnego  Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – Dominikowi Budzickiemu i Michałowi Lewkowskiemu, za modlitwę i przygotowane konferencje. Pragniemy również podziękować pani Urszuli Citko za modlitwę i posługę głoszenia słowa Bożego oraz naszym absolwentom – Monice Korzenieckiej, Edycie Domaszuk, Dominice Zubrzyckiej i Patrykowi Klejowi za modlitwę, prelekcje, pantomimę i posługę muzyczną.  Niech Im Bóg błogosławi!

 
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Finalista II Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów
Wpisany przez Marek Borchert   

W roku szkolnym 2017/2018 Igor Makarski, uczeń klasy II b gimnazjum, brał udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjum organizowanym przez
Podlaskiego Kuratora Oświaty. Na etapie wojewódzkim konkursu uzyskał – jako jedyny uczestnik – maksymalną ilość punktów, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w województwie podlaskim.

Kolejnym konkursem, z którym zmierzył się nasz gimnazjalista, była II Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W niedzielę, 4 marca 2018 roku, w Pałacu w Wilanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym Igor otrzymał dyplom finalisty. Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich – z części pisemnej i ustnej. Warunkiem przystąpienia do niej było napisanie pracy historycznej ocenianej przez pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku.

Na etapie okręgowym i centralnym wiedzę uczestnika oceniały komisje składające się z pracowników naukowych i doświadczonych nauczycieli historii. Na etapie okręgowym Igor zdobył najwyższą ilość punktów, zaś w eliminacjach centralnych w Warszawie uzyskał tytuł finalisty, co pozwala nazywać go młodym historykiem. Opiekunem Igora Makarskiego był pan Marek Borchert.

Gratulujemy naszemu uczniowi odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.

 
Wielkanocny Konkurs z Barankiem
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę 25 marca 2018 r. został rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs z Barankiem, którego organizatorem był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, a honorowym patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz. Niespodzianką dla licznie zebranej widowni był spektakl „Kukła z wiejskiego podwórza” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem. Spośród około stu prac jury wyłoniło najciekawsze. W gronie nagrodzonych są także uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym:

Kategoria Przedszkola i klasy „0”: Sebastian Wojewódzki, Aleksandra Więcko.

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych: Michał Ochocki, Amelia Wojewódzka.

Kategoria open: Julita Matys, Krystian Sokołowski, Emilia Tarasiuk, Zofia Skarżyńska.

 

 
TROPEM MYŚLI
Wpisany przez Anna Borowska   

 

W tym roku, w dniach 12.03. – 15.03.2018 r., po raz kolejny każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć udział w grze „Tropem myśli”. Gra polegała na znalezieniu hasła ukrytego w sentencjach rozmieszczonych na terenie szkoły. Okazało się, że myśl amerykańskiej pisarki, Adriany Trigani, „Dobre maniery nigdy nie wychodzą z mody.” skutecznie się schowała, ponieważ nikomu nie udało się jej odnaleźć. Ale nic straconego! Za rok znowu będzie można spróbować swoich sił w tropieniu myśli. Zapraszamy!

 
Dzień Matematyki
Wpisany przez Sylwia Naliwko   
14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Trzyosobowe zespoły uczniów klas IV-VI rywalizowały w turnieju matematycznym. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”. Uczniowie mogli się przekonać, że umiejętności matematyczne są bardzo przydatne w życiu codziennym. Walka o pierwsze miejsce była zacięta, a rozwiązywaniu zadań towarzyszyły duże emocje. Najlepsza okazała się klasa IVc, którą reprezentowali: Julia Chwieduk, Oliwier Olszewski i Dawid Grzywiński. Zwycięzcom gratulujemy! 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 76