Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wycieczka do Ziołowego Zakątka
Wpisany przez Beata Cylwik   


W dniu 05.10.2018ar. w ramach projektu "Kompetentny nauczyciel -kreatywny uczeń"  zorganizowana została wycieczka do Ziołowego Zakątka w Korycinach. Wyjechali na nią bezpłatnie uczniowie klas V wraz z opiekunami: Beatą Cylwik, Katarzyną Chrościcką i Barbarą Cylwik. Na miejscu uczniowie podziwiali rośliny w  Podlaskim Ogrodzie Botanicznym, zwiedzali firmę Dary Natury specjalizującą się w produkcji mieszanek ziołowych, herbatek owocowo – ziołowych, przypraw. Zobaczyli jak
wygląda tłoczenie oleju  na zimno. Uczestnicy wycieczki mogli obserwować poszczególne etapy powstawania różnych produktów ekologicznych. Następnie wzięli udział w warsztatach ziołowych "Młody zielarz" poznawali właściwości lecznicze roślin i wykonywali własne mieszanki herbat z udostępnionych ziół. Kolejnym punktem programu był spacer po lesie połączony z poznawaniem roślin wykorzystywanych do produkcji przypraw oraz zajęcia laboratoryjne  obserwacje mikroskopowe preparatów
stałych. Uczestnicy warsztatów poznali sposoby rozsiewania nasion oraz obserwowali  pod binokularami przystosowania nasion i budowę organów roślinnych. Po smacznym ekologicznym obiedzie był czas na poznawanie Gospodarstwa "Ziołowy Zakątek" i wizytę w zagrodzie ze zwierzętami. Podczas wycieczki uczniowie kształcili kompetencje przyrodnicze oraz dowiedzieli się, że w zwiedzanym miejscu zatrudnionych jest ponad 600 pracowników w bardzo różnych zawodach i z różnym wykształceniem. Był to dobrze wykorzystany czas na naukę i odpoczynek.

 
XVIII Dzień Papieski
Wpisany przez Małgorzata Jabłonska   

Dnia 16.10.2018r. w naszej szkole przezywaliśmy XVIII Dzień Papieski. W ramach obchodów odbyło się konkurs recytatorski poświęcony wierszom Karola Wojtyły. W tym dniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wręczyli każdemu uczniowi i pracownikowi szkoły biało-czerwone karteczki z myślami papieża o Ojczyźnie i anegdoty z życia świętego. W tym dniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas sprzedawali  papieskie drożdżówki  z niespodzianką.
Dochód ze sprzedaży bułeczek został przeznaczony na paczkę żywnościową dla potrzebującej rodziny z naszej szkoły.

 

 

 
Recytacje poezji Karola Wojtyły w Dniu Papieskim
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska   

16 października 2018 roku, w dniu upamiętniającym 40. rocznicę wyboru Polaka na Papieża,  bibliotekarze pracujący w naszej szkole przeprowadzili eliminacje szkolne XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły. Udział uczniów w konkursie miał na celu rozwijanie zdolności rozumienia poezji, kształtowanie postawy szacunku do wartości chrześcijańskich i humanistycznych, kształcenie umiejętności wygłaszania, recytacji i interpretacji głosowej tekstów poetyckich oraz rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży, w tym rozwijanie umiejętności autoprezentacji. Komisja konkursowa wysłuchała recytacji 11 uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Najlepsi z nich będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie w najbliższy piątek, 26 października. Wśród nich znalazły się następujące osoby: Kinga Dąbrowska, kl. IVa, Aniela Urbanowicz, kl.Vb, Anna Bieryło, kl.VIIa, Weronika Mielech, kl.VIIa, Aleksandra Orzełek, kl.VIIa, Weronika Stasiewicz, kl.IIIA gim. Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

 
Audycja muzyczna „Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom”
Wpisany przez Mariola Sagun   

22.10.2018r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w audycji muzycznej  pt. „Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom”. Zabawne wiersze , ciekawe aranżacje muzyczne i scenki teatralne bawiły wszystkich. Obcowanie z muzyką i twórczością Jana Brzechwy było lekcją wrażliwości artystycznej.

 
Wyjazd klas VIII i III gim. do Warszawy- Udział we mszy św. z okazji rocznicy śmierci Ks. J. Popiełuszki
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, I. Dacewicz, B. Fidziukiewicz, K. Grzegorczyk   

Dnia 19 października 2018r odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas VIII i III gimnazjum.  Głównym celem wyjazdu był udział we mszy świętej w rocznicę śmierci naszego patrona ks. Jerzego Popiełuszki w kościele na Żoliborzu. Dzień jednak rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji historii w Muzeum Więzienia Pawiak. Na własne oczy zobaczyliśmy i usłyszeliśmy co to znaczy być patriotą i poświęcić się dla ojczyzny. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie. Następnie pojechaliśmy na krótki spacer po Łazienkach Królewskich. Zwiedziliśmy tam Amfiteatr oraz Pałac na Wyspie, który jest  jednym z najcenniejszych polskich zabytków z Królewską Galerią Obrazów. Zobaczyliśmy też piękny ogród obok Pomnika Chopina, gdzie odbywają się słynne letnie koncerty. Wracając przeszliśmy obok pomnika kolejnego ważnego w historii Polski  bohatera– marszałka Józefa Piłsudskiego.  Naszą wycieczkę zakończyliśmy na Żoliborzu, gdzie oprócz własnych intencji modliliśmy się o kanonizację naszego patrona Ks. Jerzego Popiełuszki.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik   

15 października 2018 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. Tradycyjnie już na wspólne świętowanie zaprosiliśmy wielu gości, w tym emerytowanych nauczycieli, którzy wyjątkowo licznie w tym roku przybyli, pana wójta oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Mirosławę Domaszuk. Szczególnie serdecznie  powitaliśmy byłych dyrektorów szkoły w Juchnowcu Górnym, wszak to oni tworzyli historię tej placówki.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczystą akademię.

Było i wzniośle podczas recytacji wierszy ale też mieliśmy okazję obejrzeć kilka scenek z życia nauczyciela i przekonać się, jak niełatwa i wymagająca cierpliwości jest ich praca. Wesołe scenki podobały się wszystkim - i dorośli i dzieci  mieli uśmiechy na twarzy. Uczniowie dziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę, wręczając wszystkim małe słodkie prezenciki. Samorząd Uczniowski złożył też na ręce pani dyrektor „Kosz pełen łakoci” w podziękowaniu całej kadrze pedagogicznej za trud wkładany w ich edukację

Były też kwiaty i piękne życzenia od  Rady Rodziców dla nauczycieli za ich poświęcenie i wsparcie jakie dają swoim uczniom. Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska  wyróżniła wybranych nauczycieli  wręczając im nagrody dyrektora szkoły. Trzy panie, zgodnie z Kartą Nauczyciela, złożyły uroczystą przysięgę już jako nauczyciele mianowani. Następnie pan wójt  Krzysztof Marcinowicz  wręczył nagrody wójta. Uroczystości nasze jak zwykle wspaniale muzycznie uświetnił chór szkolny, prowadzony przez niezastąpioną panią Iwonę Dudzik. To między innymi pani Iwona Dudzik została doceniona przez pana wójta.

Pani Anna Truskolawska pokazała wszystkim prezentację mulitmedialną, związaną z działaniami, jakie były i są prowadzone w szkole w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy usłyszeli fantastyczną, przekazaną przez panią dyrektor wiadomość, że nasza szkoła znalazła się wśród 5 nagrodzonych szkół ( na 131 szkół biorących udział ) w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Nasza szkoła była na maksa Biało-Czerwona i nasz wspólny wysiłek się opłacił. Ten sympatyczny i uroczysty dzień zakończono słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PRZY OGNISKU
Wpisany przez Anna Borowska   

11 października 2018 r., we współpracy z parafią pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, odbyło się patriotyczne śpiewanie przy ognisku. Przyjść na nie mógł każdy. Śpiewali z nami Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy ks. Dziekan Andrzej Kondzior, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym Barbara Klimaszewska, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Juchnowca i okolic. Przy akompaniamencie gitary radosne, patriotyczne nuty rozbrzmiewały po okolicy.  Można było pożywić się kiełbaską z ogniska lub ciastem.

W ten radosny sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
Jesienna impreza integracyjna klasy IIb
Wpisany przez Mariola Sagun   

14 października 2018r. w piękne niedzielne popołudnie odbyła się impreza integracyjna dzieci i rodziców z klasy II b. Spędziliśmy kilka godzin na wspólnej zabawie. Oprócz zabaw ze śpiewem, zadań sportowych i zabaw z chustą animacyjną była twórcza praca w grupach, podczas której powstały przepiękne dyniowe zagrody. Po imprezie zagrody zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym. Nie obyło się bez łasuchowania. Kiełbaski pieczone na ognisku i przepyszne ciasta smakowały wyśmienicie. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami. Dzieci przygotowały je rodzicom, a rodzice dzieciom. Było wiele śmiechu i naprawdę dobrej zabawy. Udało się aktywnie i rodzinnie spędzić popołudnie w szkole.

 
Projekt "Umiem pływać"
Wpisany przez Mariola Sagun   

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Ministerstwa Sportu i Turystyki jest adresowany do klas I-III szkoły podstawowej w całej Polsce. Zakłada udział dzieci w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. 
W roku szkolnym 2018/2019 w projekcie biorą udział bezpłatnie wszyscy chętni uczniowie klasy II a i II b w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.
Główne cele projektu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

 

 
Wykonanie antyram w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości nauczyciele naszej szkoły Małgorzata Jabłońska, Agnieszka Zajkowska, Anna Radziewicz, Justyna Zdziech, Monika Zawadzka wykonali antyramy pt. „Kościół w walce o niepodległość” i  „Kościół w walce z komunizmem”. Wykonany projekt ma na celu przybliżenie roli kościoła walczącego o wolność naszej Ojczyzny.

 
Sukces szkoły
Wpisany przez Administrator   

W dniu 9 października 2018 roku troje uczniów z  klas VIII wraz z koordynatorem projektu p. Agatą Pućkowską i dyrektorem szkoły p. Barbarą Klimaszewską uczestniczyło w podsumowaniu Projektu wczesnej profilaktyki zachowań ryzykownych „ Falochron”, który realizowany był  w klasach VII  przez cały rok szkolny 2017/2018 . W  Szkole podstawowej nr 7 w Białymstoku nasi uczniowie zaprezentowali  jury i zebranym uczestnikom  Konferencji  działania jakie  podejmowaliśmy w związku z realizacją „ Falochronu”.  Werdykt jury: 1 miejsce - Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym- najlepszy „Falochron” w województwie  podlaskim. Co za tym idzie?- nasza szkoła będzie reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim podsumowaniu „ Falochronu” w Dąbrowie Górniczej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 85