Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wycieczka klas VI
Wpisany przez A.Kosińska, I.Szczerbińska, E.Jaroszuk   

W dniach 12-14.06.2017 uczniowie klas VI uczestniczyli w wycieczce nad Marze Bałtyckie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu rycerzy zakonu krzyżackiego. Po dotarciu na miejsce zakwaterowania i zjedzeniu obiadokolacji wyruszyliśmy na powitanie morza! Dla większości był to pierwszy kontakt z naszym pięknym Bałtykiem, więc radości było co nie miara! Drugiego dnia zwiedzaliśmy Trójmiasto, a więc: Katedrę w Oliwie – gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego, Park Oliwski, port i Oceanarium w Gdyni. Z Gdyni popłynęliśmy statkiem do Sopotu, przespacerowaliśmy się po słynnym molo i pojechaliśmy zwiedzać Starówkę Gdańską. Po zwiedzeniu Starówki jeszcze mieliśmy trochę sił aby zobaczyć Westerplatte- miejsce jakże ważne w historii Polski. Wieczorem znowu udaliśmy się nad morze, ale już tym razem aby się z nim pożegnać L. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Elbląga gdzie spacerowaliśmy po starówce oraz weszliśmy na wieżę katedry  Św. Mikołaja na wysokość 67,08 pokonując 366 stopni schodów. Pełni niezapomnianych wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu.

 
Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce dla klas III
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 2 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się  konkurs wiedzy o patronie szkoły Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce, zorganizowanym i przeprowadzonym przez p. Agatę Brzósko, p. Monikę Kaliszewską i p. Annę Radziewicz. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Uczniowie przystępując do konkursu musieli przeczytać książkę Ewy Skarżyńskiej „BŁ. Ks. Jerzy Popiełuszko - Żyjąc w prawdzie, osiągnął pełnię świętości” i zapamiętać jak najwięcej informacji z życia i śmierci Patrona Szkoły  BŁ. Ks. Jerzy Popiełuszki. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi pełnym zdaniem na 18 pytań. Najpełniejszych odpowiedzi udzielili:

I miejsce – Klara Śliwowska kl. IIIa

II miejsce  -Maria Korzeniecka kl. IIIc i Karolina Bieryło kl. IIIa

III miejsce  - Marcin Domaszuk kl. IIIa

Gratulujemy zwycięzcom!

 
Wycieczka klas III do Warszawy
Wpisany przez Agata Brzósko i Mariola Sagun   

Dnia 23.05. 2017r. odbyła się wycieczka klasy IIIa i IIIb do Warszawy. Na miejscu uczniów przywitał  sympatyczny i pełen humoru pan przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęło się od   pomnika Kolumny Zygmunta III Wazy i dziedzińca Zamku Królewskiego, Pomnika Syrenki na Starym Mieście. Następnie byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później  uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca. Spacerując  podziwiali  siedzibę władz  państwowych. Największą atrakcją okazał się pobyt dzieci na wieży widokowej Stadionu Narodowego,  zwiedzanie  zoo i przejażdżka metrem. Największe emocje wywarła u uczniów wizyta na grobie patrona szkoły Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Klasy III pod opieką wychowawców ( A. Brzósko, M. Sagun), opiekuna wycieczki ( A.  Łysenko)    miały okazję poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.  Podróż w obie strony  umilały nam wspólne śpiewy i zabawy. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczniów.

 
Laureatki konkursu "Wśród łąk"
Wpisany przez Monika Żochowska   

Wśród 7 uczniów z klas IB, IIB oraz IIIB gimnazjum, którzy wzięli udział w Regionalnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Wśród łąk" znalazły się 3 uczennice, które zostały nagrodzone za zdobycie I miejsca w kategorii plastycznej (Agata Brzozowska, kl.IIIB – jej praca na zdjęciu poniżej), II miejsce (Karolina Kamińska, kl.IIB) oraz wyróżnienie (Julia Cylwik, kl.IB) w kategorii literackiej za opowiadania. Konkurs został poświęcony profesor Simonie Kossak - popularyzatorce wiedzy przyrodniczej, bezkompromisowej działaczce na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie mieszkała ponad 30 lat w starej leśniczówce "Dziedzinka". Zadaniem uczniów było przygotowanie prac malarskich oraz literackich (wiersz lub opowiadanie) nawiązujących do hasła konkursu. Dzięki podjętym działaniom młodzież rozwijała swą wrażliwość i wyobraźnię plastyczno-literacką, zapoznała się w dorobkiem naukowym profesor Simony Kossak, miała okazję zintegrować się z młodymi twórcami. 6 czerwca 2017 roku laureatki wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz uroczystym wręczeniu nagród dla zwycięzców w siedzibie organizatora konkursu - Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Hołd do łąki

Łąko wieczorna otulona zapachem wiatru,

Czuję Twój dotyk aksamitnej trawy.

Białych rumianków, złotych jaskrów i tak tu

Wdycham Twe oczy spowite w ton mgławy.

 

Oddechem zimnych ust wyszepczę

I złożę Tobie hołd cichutki,

Kiedy po Twym kobiercu depczę

Odchodzą z wiatrem moje smutki.

Radość i spokój wieczny rozdajesz,

A źdźbłem leciwym piszesz swe dzieje

Krzykiem żurawia wzniosłość swą dajesz

Mówi ten wiatr co w Twe kwiaty wieje.

 

(wiersz Julii Małaszewicz, kl.IIIB)

 

 
Spektakl "Chemiczna zmiana nastroju"
Wpisany przez Monika Żochowska   

13 czerwca 2017 roku uczniowie klas IB, IIA, IIB gimnazjum obejrzeli spektakl "Chemiczna zmiana nastroju" zaprezentowany w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Aktorzy z teatru „Madame” w niezwykle sugestywny sposób, przy pomocy tekstu, obrazu i piosenek przedstawili zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Przedstawienie poprzedziła krótka prelekcja przedstawiciela policji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzeć spektakl bezpłatnie dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mamy nadzieję, że taki sposób przekazania treści profilaktycznych pozwoli ochronić młodzież przed zgubnym wpływem narkotyków. 

 
Spacer po Białymstoku
Wpisany przez A.Śliwowska, K. Sawicka   

13 czerwca „Pszczółki” i „Sówki” odwiedziły Białystok. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia białostockiego zwierzyńca. Na II śniadanie udaliśmy się do kina Helios na film pt. „Rico prawie bocian”. Następnie w promieniach słońca spacerowaliśmy alejkami parku i podziwialiśmy Pałac Branickich. Ważnym punktem naszej wycieczki była modlitwa przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki. Głodni, ale pełni energii nie mogliśmy doczekać się obiadu, który czekał na nas w McDonalds.

 
Dzień Otwarty!
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

Dnia 10 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty. Każdy rodzic wraz z dzieckiem mógł uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, ruchowych lub muzycznych. Były również ciekawe i kolorowe eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik balonowy. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli zrobić sobie ciekawe makijaże.

 
„Rodzinne malowanie przy kasztanie”
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

27 maja to dzień malowania przy kasztanie. Chętni rodzice wraz z dziećmi spotkali się,  aby wspólnie bawić się, pracować a na koniec skosztować doskonałych owocowo - warzywnych soków i sałatek. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od odnawiania przedszkolnego placu zabaw – ulubionego miejsca wszystkich przedszkolaków. Gdy rodzice ciężko pracowali dzieci mogły uczestniczyć w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

 
Konkurs czytania ze zrozumieniem na poziomie klas II
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Iwona Niewińska, Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka - Borys   

6 czerwca 2017 roku odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem w klasach II, zorganizowany i przeprowadzony przez p. Agnieszkę Skarżyńską oraz pozostałe wychowawczynie klas II

p. Małgorzatę Dzitowską, p. Annę Wysocką – Borys i p. Iwonę Niewińską . Po eliminacjach klasowych w konkursie wzięło udział 12 uczniów. Dzieci miały za zadanie przeczytać tekst i odpowiedzieć na jego podstawie na zadane pytania. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce Szymon Matys kl. IIb oraz  Filip Zajkowski kl. IIa

II miejsce Amelia Kozioł  kl. II c

III miejsce Patryk Świenc kl. II b

Gratulujemy !

 

 
Jak będzie w pierwszej klasie???
Wpisany przez Mariola Sagun   

01.06.2017r. dzieci z klasy „01” mogły przez chwilę poczuć się jak pierwszaki, gdyż na zaproszenie p. Marioli Sagun zasiadły w prawdziwych ławkach, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły czytanie, rozmawiały o tym, jak ważna jest w życiu czystość i niemalże wszyscy zdobyli odznakę „Czyścioszka”. Dzieci dowiedziały się, jak będzie wyglądała sala, zajęcia i podstawowe wymagania w klasie pierwszej, bo przecież już za chwilę staną się uczniami pierwszej klasy. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu adaptacyjnego „Łagodnie wkraczam w kolejny etap edukacyjny”.

 
SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ZAGRANICZNEJ
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

Dnia 24 maja 2017r. odbył się SZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI  ZAGRANICZNEJ. Organizatorkami konkursu były panie Dorota Staleńczyk i Joanna Kazuczyk. Konkurs został zorganizowany w celu rozpowszechnienia piosenki zagranicznej, wyzwolenia inwencji twórczej uczestników oraz wdrażania do swobodnego prezentowania swoich umiejętności. Jury nagrodziło następujących wykonawców:
I miejsce – Dominika Kozioł, kl. IV a za wykonanie piosenki My heart will go on Celine Dion
II miejsce – Anna Pełszyńska, kl. IV a - Colour of your life Michała Szpaka

wyróżnienie – Julia Krasowska, kl. IV a za wykonanie piosenki w j. rosyjskim Dalieko uskakała łoszad.

Zapraszamy za rok!

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 66