Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Spotkanie z rajdowcami
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

20 października 2020 r. grupa Żabek i Pszczółek uczestniczyła w spotkaniu z rajdowcami z Automobilklubu Podlaskiego. Panowie, którzy przyjechali samochodem rajdowym, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Przygotowany do rajdów samochód z klatką bezpieczeństwa, dodatkowymi wlotami powietrza oraz nietypowym wnętrzem budził wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki mogły także zobaczyć, jak wygląda podstawowe wyposażenie rajdowej załogi, czyli kask, rękawice oraz kombinezon. Na koniec usłyszały głośny ryk silnika i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki z logo Automobilklubu Podlaskiego oraz logo przedszkola.

Celem spotkania, oprócz zapoznania z zawodem "kierowca rajdowy", było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierna prędkość.

 

 
Noc Bibliotek 2020
Wpisany przez Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska   

09.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna Noc Bibliotek. Ze względu na sytuację epidemiczną została ona zorganizowana na platformie Microsoft Teams. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.30, a jego hasłem przewodnim były słowa Klimat na czytanie.

Podczas spotkania uczestnicy poznali klimatyczne książki zaskakujące swoją formą oraz książki przyjazne środowisku. Oprócz tego podczas Nocy Bibliotek nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów – Sleeveface – ubierz się w książkę oraz Klimatyczny kaligram. Wszyscy uczestnicy spotkanie wzięli też udział w dwóch konkursach. W pierwszym z nich– A Ty, czytasz bo …– uczestnicy musieli podać powody dla których warto czytać książki. Nagrodzeni w nim zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Julia Skórak kl. VII b i Karolina Bieryło kl. VII b

III miejsce – Michał Ochocki kl. IV a

Wyróżnienie – Szymon Matys kl. VI a i Katarzyna Fiedorczuk kl. IV a

W drugim konkursie – Klimatycznym quzie -  sprawdzana była znajomość tytułów książek. Nagrodzeni zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Artur Zapisek kl. VIII b i Julia Skórak kl. VII b

III miejsce –  Karolina Bieryło kl. VII b

Spotkanie zakończyło przekazanie linku i hasła do filmu Jakub, Mimmi i gadające psy udostępnionego przez organizatorów Nocy Bibliotek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w Nocy Bibliotek w przyszłym roku.

 

 
Szkolny konkurs plastyczny Klimatyczny kaligram
Wpisany przez Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska   

W ramach Nocy Bibliotek 2020 we wrześniu 2020 r. nauczyciele – bibliotekarze we współpracy z wychowawcami klas I – III zorganizowali szkolny konkurs plastyczny Klimatyczny kaligram (utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu). Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej do wiersza o tematyce ekologicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 05.10.2020 r., a nagrodzeni zostali:

I miejsce – Hanna Ramotowska kl. III b i Jan Łozowski kl. III a

II miejsce – Wiktoria Kazimierczuk kl. II b

III miejsce – Katarzyna Hryniewska kl. I a

Wyróżnienie – Emilia Maciejczuk kl. II a, Edward Roszko kl. III b, Zuzanna Kościuczyk kl. I b

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym dziękujemy za udział w konkursie.

 

 
Rekomendowany program profilaktyczny „Archipelag skarbów”
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 24-25 września 2020 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli wraz z wychowawcami w realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego "Archipelag skarbów". Zajęcia prowadzili trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Celem programu ,który realizowano było  zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu i pornografii. Program uczy także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać.

 
Rodzinny konkurs plastyczny „Kasztanowa wieś”
Wpisany przez Kamila Sawicka, Beata Birycka   

Plakat

 
Szkolny konkurs fotograficzny Sleeveface – ubierz się w książkę
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

W ramach Nocy Bibliotek 2020 we wrześniu 2020 r. biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs fotograficzny Sleeveface – ubierz się w książkę. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia metodą sleeveface, czyli takiego zdjęcia, na którym część ciała została zakryta przez właściwie dobraną okładkę książki.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 09.10.2020 r. podczas Nocy Bibliotek, a nagrodzeni zostali:

I miejsce – Kacper Rynkiewicz kl. VII d

II miejsce – Mateusz Rynkiewicz kl. IV b i Jan Sic kl. IV a

III miejsce – Michał Ochocki kl. IV a i Antonina Litwińczuk kl. IV a

Wyróżnienie – Wiktoria Jensław kl. IV a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym.

 

 
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie III a i III b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

 

5 października 2020 r. klasy III a i III b obchodziły X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Koordynatorkami akcji były panie: Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska oraz Anna Skorulska.

Akcja miała na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcić do utrwalania tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie cały tydzień uczestniczyli w zabawach związanych z tabliczką mnożenia - odgadywali hasła, uzupełniali karty pracy, kolorowanki, wykonali też plakaty.  Nawiązując do hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” maluchy sprawdziły wiedzę wicedyrektor Teresy Radziewicz, psycholog Anny Łysenko, wychowawczyni kl. I b Marioli Sagun, wychowawczyni kl. II b Moniki Kaliszewskiej, bibliotekarki Justyny Zdziech, pielęgniarki Małgorzaty Stasiewicz. Zadały też pracę domową rodzicom.

W ostatnim dniu przedstawiciele klas sprawdzili swoją wiedzę z tabliczki mnożenia podczas egzaminu. Mistrzami zostali: I miejsce – Mateusz Pacuk z kl. III a, II miejsce – Gabriela Sobocińska z kl. III a oraz III miejsce – Justyna Maciejczuk i Hanna Ramotowska z kl. III b.

Gratulujemy!

 

 
Dzień Głośnego Czytania w klasie III b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Słomińska   

29 września 2020 r. podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią wysłuchali w bibliotece szkolnej trzech książek przeczytanych przez p. Agnieszkę Słomińską. Autorami dwóch z nich – „W głębinach oceanu” i „W lesie” -  byli Anouck Boisrobert i Louis Rigaud. Książki te dotyczyły ekologii, poruszały problem wycinki lasów oraz zanieczyszczeń mórz i oceanów. Uczniów, oprócz tematyki tych książek, zainteresowała także ich forma, ponieważ były to książki typu pop-up, zachwycające przestrzenną formą ilustracji. Trzecia książka, jaką poznali uczniowie, to „Tek” - nowoczesny jaskiniowiec P. McDonnella. Pozycja ta w bardzo ciekawy i zaskakujący sposób poruszała problem uzależnień cyfrowych.

Po krótkiej refleksji na temat wysłuchanych książek uczniowie przejęli inicjatywę i sami głośno czytali zebranym słuchaczom wybrane fragmenty książek, m.in. M. Strzałkowskiej, M. Rusinka, T. Samojlika. Na zakończenie spotkania zdecydowana większość uczniów wypożyczyła książki do domu, by Dzień Głośnego Czytania świętować także z rodzeństwem i rodzicami.

 

 
25 września 2020r. - Dzień Pustej Klasy w edukacji wczesnoszkolnej
Wpisany przez Mariola Sagun   

Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III dołączyli do obchodzonego co roku, międzynarodowego święta edukacji na świeżym powietrzu „Dzień Pustej Klasy”. Przekonali się, że „Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia”. W ten piękny, słoneczny dzień, bliższe i dalsze okolice szkoły stały się salami lekcyjnymi. Odbywały się wycieczki przyrodnicze do ogrodu, na pole, podczas których dzieci obserwowały przyrodę, także z wykorzystaniem szkieł powiększających, zbierały ciekawe materiały przyrodnicze, z których układały piękne mandale, a także przekonały się, że bele siana mogą być nie lada atrakcją. Z radością bawiły się na placu zabaw i boisku szkolnym. O wiele przyjemniej słuchało się  lektur, rysowało i wykonywało na kocach ćwiczenia powtórzeniowe. Ten dzień był świętowaniem w bliskości z przyrodą, przyniósł wiele radości i pozytywnych emocji. Organizacją działań w swoich klasach zajęły się wychowawczynie: w klasie Ia p. Dorota Ogonowska, w Ib p. Mariola Sagun, w IIa p. Ania Truskolawska, w IIb p. Monika Kaliszewska, w IIIa p. Agnieszka Skarżyńska i p. Ania Skorulska, a w IIIb p. Ania Wysocka-Borys oraz p. Dorota Staleńczyk - nauczycielka j. angielskiego, która zorganizowała Outdoor English Lesson, gdzie uczniowie bawili się w "Human Memory" oraz "Can you guess the school object?".

 

 
Dzień odkrywania talentów w klasie III a – Dzień Kropki 2020
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

15 września kolejny już raz uczniowie naszej klasy wraz z nauczycielkami obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a także wiary we własne możliwości. Dzień zaczęliśmy od przypomnienia historii małej Vasti, a następnie każde z dzieci i panie nauczycielki wypisały na kropkach swoje talenty i umiejętności. Przy tej okazji porozmawialiśmy również o sposobach ułatwiających uczenie się. Na zakończenie wykonaliśmy prace pt. „Sowa mądra głowa”, oczywiście z kropkami w tle.

 

 
Wybory do samorządu klasowego
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 21 września 2020 r. w klasie I a odbyły się uroczyste, tajne i demokratyczne wybory do samorządu klasowego. Gospodarzem klasy została Katarzyna Hryniewska, natomiast zastępcą gospodarza został Wojciech Borzęcki. Rolę sekretarz będzie pełnił w samorządzie Jan Wiercioch a skarbnika Amelia Zalewska. Wszystkim wybranym uczniom do samorządu klasowego w tym roku szkolnym życzymy wielu pomysłów i dobrego  reprezentowania naszej klasy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 116