Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Otwarty!
Wpisany przez Dyrekcja   

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Informujemy, że 23 maja 2017 (wtorek) jest dniem otwartym w Zespole Szkół
im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

Program:

-  16.45 – prelekcja Komendy Policji w Białymstoku na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni;

- 17.15-19.30 – spotkania indywidualne z nauczycielami klas IV-VI oraz gimnazjum. Od wychowawcy otrzymają Państwo wykaz ocen z poszczególnych przedmiotów oraz informacje o prognozowanych ocenach końcoworocznych.

 

DYREKCJA SZKOŁY

 
Eliminacje szkolne – recytacje - III Konkurs Recytatorsko-Muzyczny poświęcony pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Administrator   

15 maja 2017 r. jury w składzie: p. Teresa Radziewicz, p. Anna Borowska i p. Marek Muszyński po uważnym wysłuchaniu recytacji gimnazjalistów zdecydowało, że 6 czerwca 2017 r. w III Konkursie Recytatorsko-Muzycznym poświęconym pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki naszą szkołę reprezentować będzie Dominika Sałacińska z kl. IIB z tekstem anonimowego autora „List matki do syna skazanego na więzienie” oraz Piotr Skarżyński z IIIA z wierszem Teresy Boguszewskiej „Gdy kapłan otwiera ramiona”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za zwycięzców trzymamy kciuki.

 

 
Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Administrator   

 

 
Konkurs Recytatorski im. Sylwii Chorąży 2017
Wpisany przez Administrator   

W czwartek 11 maja w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla uczniów gimnazjum. Jury w składzie: p. Teresa Radziewicz (przewodnicząca), p. Anna Kieczka i p. Marek Muszyński (członkowie) wysłuchali recytacji jedenastu gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem prezentowali oni wiersze poetów z regionu Podlasia. Etap szkolny znanego i cenionego konkursu zdominowały klasy drugie gimnazjum, to przede wszystkim z nich jurorzy wytypowali recytatorki do finału konkursu, który odbędzie się 19.05.2017 r. w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Są to następujące uczennice: Dominika Skórak, Kinga Woźniuk (kl. IIA), Dominika Sałacińska, Izabela Tarasiuk (kl. IIB) oraz Julia Małaszewicz (kl. IIIB). Tym dziewczętom (zob. zdjęcie poniżej) należą się gratulacje. Trzymamy za nie kciuki podczas finału konkursu!

 
Podwójny sukces naszych rowerzystów.
Wpisany przez Jan Sagun   

W dniu 28 kwietnia 2017 r. rozegrano w Turośni Kościelnej Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszego powiatu. Przygotowany, trudny technicznie tor przeszkód, wymagał od zawodników dużych umiejętności technicznych w jeździe rowerem. Nie pomagał też, padający przez cały czas trwania turnieju deszcz. Nasi uczniowie dzielnie przebrnęli przez jazdę na  torze przeszkód, jak i pytania z przepisów ruchu drogowego. Po podsumowaniu wszystkich turniejowych punktów okazało się, że mamy podwójny sukces. Drużyna uczniów ze szkoły podstawowej zajęła drugie miejsce, natomiast drużyna gimnazjum miejsce trzecie. Sukces poprzedzony był wieloma godzinami  przygotowań spędzonymi na treningach jazdy rowerem i zajęciach z  przepisów ruchu drogowego pod okiem pana Jana Saguna. Trud włożony w przygotowania zaprocentuje większym poziomem bezpieczeństwa uczniów podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych.

Gratulujemy!

Drużyna szkoły podstawowej:
Natalia Korytkowska, Julia Kozak, Dawid Głowacki, Mateusz Nowakowski.

Drużyna gimnazjum:

Marlena Barbarewicz, Kacper Mańkowski, Patryk Motoszko

 
Gimnazjalny konkurs wiedzy „Ks. Jerzy Popiełuszko – patron naszej szkoły”
Wpisany przez Anna Borowska, Marek Muszyński   

12 maja 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy „Ks. Jerzy Popiełuszko – patron naszej szkoły” przeprowadzonego w gimnazjum. Oto wyniki:

I miejsce: Gabriela Matyga, kl. II B,

II miejsce: Jakub Skarżyński, kl. I B,

III miejsce: Maciej Bieryło, kl. II B.

Gratulujemy!

 
Eliminacje szkolne konkursu „Baje, bajki, bajeczki…”
Wpisany przez Anna Kieczka, Anna Borowska   

8 maja 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje XXX Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych „Baje, bajki, bajeczki…” organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Komisja konkursowa w składzie: p. Teresa Radziewicz, p. Anna Borowska, p. Anna Kieczka oraz p. Marek Muszyński wyróżniła dziesięcioro recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym tego konkursu.

Na poziomie klas I-III są to: Maja Orłowska z kl. IIa, Filip Zajkowski z kl. IIa, Marcin Domaszuk z kl. IIIa, Aniela Urbanowicz z kl. IIIa, Karolina Sorko z kl. IIIb, zaś na poziomie klas IV-VI: Dominika Kozioł z kl. IVa, Anna Pełszyńska z kl. IVa, Julita Matys z kl. IVb, Weronika Mielech z kl. Va, Jagoda Radziewicz z kl. Va.

 
Konkurs wiedzy o patronie dla klas IV-VI
Wpisany przez Anna Kieczka   

 

8 maja 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „CZY ZNASZ PATRONA SWOJEJ SZKOŁY BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKĘ?”. W rywalizacji brały udział trzyosobowe reprezentacje klas IV, V i VI. W październiku 2016 r. uczestnicy konkursu otrzymali materiały dotyczące życia i działalności ks. Jerzego Popiełuszki, z którymi mieli się zapoznać, a następnie 27.04.2017 r. odpowiadali pisemnie na pytania sprawdzające wiedzę o naszym Patronie. Z bardzo trudnymi zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie klas IV:

I miejsce  Franciszek Korzeniecki  z kl. IV b

II miejsce  Julia Rudczuk  z kl. IV b

III miejsce Karolina Kusznierczuk  z kl. IV a

Zwycięzcom gratulujemy!


 
Informacja o organizacji szkoły w pierwszym tygodniu maja 2017
Wpisany przez Dyrekcja   

1 maja- Święto Pracy  - dzień ustawowo wolny od zajęć

2 maja –dzień wolny -  Rozp. MEN w sprawie organizacji roku szkolnego

3 maja – Święto Konstytucji - dzień ustawowo wolny od zajęć

4 maja –dzień wolny (będzie odpracowywany 11 czerwca poprzez organizację Festynu Rodzinnego)

Rodzice, którzy potrzebują, aby szkoła zapewniła opiekę ich dzieciom w dniach 2 i 4 maja proszeni są o dostarczenie zgłoszenia do świetlicy do dnia 28 kwietnia 2017 do godziny 10.00. w tych dniach dowożenia i obiadów nie ma.

 
III Konkurs Recytatorsko-Muzyczny
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

III Konkurs Recytatorsko-Muzyczny

poświęcony pamięci

Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów województwa podlaskiego.

Miejsce i termin konkursu:

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Konkurs recytatorski (poezja) – 6 czerwca 2017 r. godz. 9.30

Konkurs Pieśni o Ks. Jerzym Popiełuszce i czasach Solidarności – 6 czerwca 2017 r. godz. 9.30

Serdecznie zapraszamy!

<<<< Regulamin Konkursu i Formularze zgłoszeniowe(kliknij tutaj) >>>>

<<<< „Wybór poezji związanej z postacią  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” (kliknij tutaj) >>>>


 
Rekrutacja
Wpisany przez Dyrekcja   

REKRUTACJA 2017/2018

Dokumenty:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 62