Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie




Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
?Młodzi Organizatorzy Turystyki?
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku odbył  się finał VII Międzyszkolnego Konkursu dla młodzieży gimnazjalnej ?Młodzi Organizatorzy Turystyki?.  Eliminacje szkolne polegały na wykonaniu przez uczniów prezentacji multimedialnej dotyczącej trzydniowej wycieczki po Polsce. Eliminacje II stopnia polegały na zaprezentowaniu wykonanego przez siebie projektu wycieczki oraz rozwiązaniu przez drużyny z poszczególnych szkół quizu dotyczącego atrakcji turystycznych województwa podlaskiego. Uczniowie naszej szkoły  uzyskali najwyższe noty za test wiedzy o regionie, a zaprezentowana praca pt. ?Aktywnie zwiedzamy, aktywnie odpoczywamy ? czyli podróż po trzech podlaskich parkach narodowych? zyskała uznanie jury.  Kacper Gierej, Dawid Kaczyński i Igor Makarski z klasy I B gimnazjum zajęli w konkursie I miejsce i otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki zaprezentowali się wspaniale. Gratulacje!

 
VIII Konkurs Wiedzy o Rodzinie
Wpisany przez Monika Żochowska   

4 kwietnia 2017r. trzy uczennice naszego gimnazjum (Patrycja Krysiuk kl.IA, Dominika Skórak kl.IIA, Julia Małaszewicz kl.IIIB) reprezentowały naszą szkołę podczas VIII Konkursu Wiedzy o Rodzinie o zasięgu wojewódzkim. Tego dnia gościliśmy w murach białostockiego Publicznego Gimnazjum Nr 9 im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Tegoroczny konkurs został zatytułowany ?Małżeństwo ? przygoda na całe życie??, a jego mottem stały się słowa Antoine de Saint-Exupery'ego: ?Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku?.

Podczas I etapu 20 uczestników pisało test sprawdzający wiedzę z zakresu literatury konkursowej. Cztery osoby z największą ilością punktów z testu zakwalifikowały się do ścisłego finału, podczas którego pokazano ich prezentacje dotyczące okresu narzeczeństwa wraz z osobistym komentarzem ich autorów. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w debacie z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie gimnazjum pytali ekspertów między innymi o receptę na udany związek, cechy dobrego męża/żony, wartość czystości dla relacji małżeńskiej. Mimo, iż naszym uczennicom nie udało się zająć miejsca na podium, zostały obdarowane cennymi nagrodami, a wiedza, jaką zdobyły podczas przygotowań do konkursu, z pewnością zaowocuje w przyszłości.

 
Wizyta gimnazjalistów w teatrze
Wpisany przez Monika Żochowska   

5 kwietnia 2017r. uczniowie klas II i III gimnazjum pod opieką p. Renaty Karwowskiej, p. Doroty Staleńczyk oraz p. Moniki Żochowskiej wybrali się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl pt. "Balladyna". Dramat Juliusza Słowackiego jest jedną z lektur omawianych przez gimnazjalistów, dlatego chcieliśmy skonfrontować nasze wrażenia czytelnicze z wizją teatralną w reżyserii Katarzyny Deszcz. Zaskoczyły nas nowatorskie rozwiązania dramaturgiczne (m.in. postacie Skierki i Chochlika odgrywane przez dj-ów, Grabiec jako gwiazda disco-polo, duża rola multimediów odtwarzających obrazy nagrywane na żywo oraz zarejestrowane przez aktorów), które jednym przypadły do gustu, innym ? wręcz przeciwnie (woleliby tradycyjny spektakl). Mimo podzielonych zdań widzów dotyczących konwencji spektaklu, wszyscy zgodnie stwierdzili, że tragedia Słowackiego mówi o uniwersalnych, ponadczasowych problemach tj. miłość, zdrada, nienawiść, zazdrość, żądza władzy czy sprawiedliwość, a możliwość obejrzenia sztuki na żywo w teatrze była ubogacającym doświadczeniem, dostarczającym wielu wrażeń duchowych i estetycznych.

 
Rekolekcje szkolne 2017
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W dniach 20-22 marca 2017 roku w naszej społeczności szkolnej przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Hasłami tegorocznych rekolekcji były: ?Idźcie i głoście? oraz przewodnia myśl Świętego Brata Alberta ?Być dobrym jak chleb?.

Każdy dzień naszych praktyk rekolekcyjnych  zaczynaliśmy od wspólnej modlitwy, spotkania ze Słowem Bożym, pantomimy. Od rana wychwalaliśmy Pana Boga i Jego wielkie dzieła radosnym śpiewem. Punktem centralnym naszych spotkań była codzienna  Eucharystia, podczas której Słowo Boże do nas głosił rekolekcjonista - ks. Marian Strankowski.

W pierwszym dniu  rekolekcji przeżywaliśmy Adorację Krzyża połączoną z Sakramentem Pokuty i Pojednania. Natomiast w trzecim dniu rozważaliśmy Drogę Krzyżową  Pana naszego Jezusa Chrystusa. Rekolekcje przebiegały w duchu głoszenia Ewangelii, pomocy drugiemu człowiekowi i pracy nad sobą. Zaproszeni Goście poprowadzili dla naszych uczniów i nauczycieli wyjątkowe konferencje. O. Ryszard Gontarczyk SVD przygotował dzieci i młodzież do Sakramentu Pokuty i Pojednania poprzez konferencję i prezentację  ?Porządki Duszy?. Zachęcał do częstej ,regularnej spowiedzi i ukazywał  łaski płynące z takiej postawy. Prosił także o modlitwę za kapłanów, którzy posługują w konfesjonale.

 

Następnego dnia o. Ryszard wygłosił konferencję ?Idźcie i głoście?, w której wskazywał zadania młodego chrześcijanina we współczesnym świecie. Dodawał odwagi do bycia świadkiem Chrystusa wśród rówieśników. Tłumaczył, że świadek Chrystusa poprzez swoją postawę, czyny i słowa prowadzi ludzi do Boga. Nagrodą za wierność i wytrwałą pracę jest Niebo. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie ?Droga?,  p. Katarzyna Rafałko i p. Mateusz Kowalczyk, poprowadzili konferencję ?Potrzeba rąk naszych?. Przygotowali oni prezentację ukazującą  pracę wolontariuszy w  Stowarzyszeniu ?Droga?. Opowiadali także o swoich obowiązkach na rzecz dzieci, które  potrzebują wsparcia materialnego, emocjonalnego i duchowego. Wolontariusze zachęcali uczniów naszej szkoły do zaangażowania się w pomoc drugiemu człowiekowi, do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych, a także do modlitwy za O. Edwarda Konkola SVD, wolontariuszy stowarzyszenia a także wszystkich podopiecznych i ich rodzin. Ks. Wiesław Kulesza i ks. Marcin Pyłko  głosili konferencje w kl. I-III, IV-VI i gimnazjum.  Zapoznali uczniów z postacią  wielkiego człowieka - Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.  Przedstawili jego życie i działalność przepełnioną służbą dla najbiedniejszych. Brat Albert zrezygnował z dostatniego, wygodnego życia dobrze zapowiadającego się artysty-malarza. Jego serce przepełniała głęboka miłość do tych, którzy nie mieli nic. To z nimi mieszkał, dla nich ciężko pracował, to głównie najuboższych prowadził do Chrystusa. Księża podkreślali, iż współczesny człowiek nie musi rezygnować ze wszystkiego, co posiada, aby pomóc innym. Może podzielić się niewielką częścią tego, co jest jego własnością.

W trzecim dniu rekolekcji  dzieci klas I-III wykonywali pracę plastyczną  o Świętym Bracie Albercie Chmielowskim  ?Być dobrym jak chleb?. Natomiast  dla starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej konferencję  o uczynkach miłosierdzia względem ciała i duszy  wygłosił absolwent naszej szkoły Kleryk Kamil Przymierski. Kleryk Kamil w swoich rozważaniach nakłaniał do zatrzymania się i zastanowienia nad swoją postawą wobec bliźnich. Zachęcał do pomocy materialnej, postu, bezcennej ofiary ze swojego czasu i modlitwy za potrzebujących.

Podczas rekolekcji dzieci miały okazję poznać także postaci Świętej Matki Teresy z Kalkuty i Świętego Antoniego, którzy niestrudzenie pracowali dla zbawienia odrzuconych, wypchniętych na margines społeczny, karmili ich, opatrywali rany, towarzyszyli w ostatnich chwilach życia, głosili Ewangelię Chrystusową. Za miłość, którą rozdawali, otrzymali łaskę oglądania Pana Boga twarzą w Twarz.

Święty Brat Albert Chmielowski mawiał: ?Jeżeli masz niewiele, daj mało?. W myśl tego przesłania podczas Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych zorganizowaliśmy  akcję charytatywną  ?Jałmużna Wielkopostna?  dla potrzebującej rodziny Białegostoku. Przez trzy dni rekolekcji zbieraliśmy żywność, środki czystości i pomoce szkolne. Dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły z otwartym sercem włączyli  w szkolną akcję pomocy.

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne przeżyliśmy w duchu skupienia, modlitwy i pomocy potrzebującym. Wysłuchaliśmy wielu przepięknych konferencji, które na długo zostaną w naszych sercach. Ziarno Słowa Bożego zostało zasiane i niech wzrasta na Chwałę Boga i dobra ludzi.

Bóg zapłać Gościom i Kapłanom za przygotowane prezentacje i konferencje. Bóg zapłać Kapłanom posługującym w konfesjonałach. Niech dobry Bóg Wam błogosławi. Szczęść Boże.

 
Spotkanie uczniów klas I ? III sp z piłkarzami ?Jagiellonii?
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys, Małgorzata Dzitowska   

30 marca 2017 r. uczniowie klas I ? III szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z piłkarzami ?Jagiellonii?. Naszą szkołę odwiedzili: Marian Kelemen - bramkarz i Zygmunt Ian Gordon ? obrońca. Uczniowie przywitali gości gromkimi brawami, a następnie zasypali lawiną pytań, np. ?Ile lat trenują??, ?Jak wyglądają treningi??, ?Jak często ćwiczą??, ?Ile otrzymali czerwonych kartek??.

W drugiej części spotkania Ziggy (czyli Zygmunt Ian Gordon) poprowadził rozgrzewkę dla dzieci. Potem każdy miał szansę wygrać żółto-czerwony szalik, o ile poprawnie wykonał zadania konkursowe. Ostatnim punktem programu było rozdawanie autografów na kartkach, szalikach, bluzkach, piłkach?

Spotkanie dostarczyło maluchom wielu ogromnych przeżyć.

 
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
Wpisany przez Agnieszka Kosińska   

Uczennica klasy VI b Alizee Jean Górski została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego w roku szkolnym 2016/2017? gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Wpisany przez Marek Borchert   

W roku szkolnym 2016/2017 odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny organizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. W etapie szkolnym wzięło udział 1360 uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowano 229 uczestników, spośród których do etapu wojewódzkiego przeszło jedynie 51. Wojewódzki Konkurs Historyczny z tytułem laureata ukończyło zaledwie 12 uczniów, zaś z tytułem finalisty - 39. Wśród tej niewielkiej grupki finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły, Igor Makarski z klasy I b. Poszczególne etapy konkursu stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego też - uwzględniając niewielką liczbę uczestników, którzy dotarli do etapu końcowego - uzyskanie tytułu finalisty przez ucznia klasy pierwszej gimnazjum jest ogromnym sukcesem, który trzeba zauważyć i docenić. Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu i życzymy kolejnych.

 
24.03.2017r. ?Noc w szkole? ? impreza integracyjna klasy III b
Wpisany przez Mariola Sagun   

Szkoła w nocy wygląda inaczej! Przekonali się o tym uczniowie klasy III b. Spędzili bowiem w szkole noc. Wszystko zaczęło się od zaplanowania z rodzicami takiej imprezy. Kolejny krok to były przygotowania, niecierpliwe oczekiwanie i wreszcie nadszedł ten dzień! Impreza miała charakter sportowy. Uczniowie sami zaplanowali jej przebieg. Były mecze piłki nożnej, koszykówki, ?dwa ognie? i inne zabawy na sali gimnastycznej i w sali lekcyjnej.  Bardzo emocjonujący był nocny spacer z latarkami po szkole. Była to świetna okazja, aby poznać różne pracownie, bo przecież już wkrótce dzieci będą się tam uczyły. Wspólna kolacja, słodkie ?łasuchowanie?, samodzielne przygotowanie śniadania - to kolejne atrakcje. Najtrudniej było jednak zasnąć, bo jak tu spać, gdy wokół koleżanki i koledzy i tyle trzeba omówić! Film i muzyka relaksacyjna pomogły.  Nad wszystkim czuwała wychowawczyni - p. Mariola Sagun, a wspierała ją p. Ania Radziewicz. Z pewnością ta impreza, oprócz walorów sportowych, przyniesie jeszcze większą integrację klasy i pozostawi  na lata wiele miłych wspomnień.

 
Szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy o Rodzinie
Wpisany przez Monika Żochowska   

17 marca 2017 roku 16 osób z klas IA, IIA oraz IIIB gimnazjum przystąpiło do szkolnych eliminacji Konkursu Wiedzy o Rodzinie. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z literaturą dotyczącą tematyki tegorocznego konkursu - narzeczeństwa jako okresu przygotowania do małżeństwa. Znajomość tekstów została sprawdzona w formie testu. 3 osoby z najwyższą punktacją zakwalifikowały się do Finału Międzyszkolnego, który odbędzie się 4 kwietnia w Publicznym Gimnazjum Nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku. Julia Małaszewicz (kl.IIIB), Natalia Sztulc (kl.IIIB) oraz Kinga Woźniuk (kl.IIA), aby przygotować się do drugiego etapu konkursu, są w trakcie przygotowań prezentacji, która ma być osobistą wypowiedzią związaną z tematyką Konkursu i podaną literaturą. Szkolnym finalistkom życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu, a wszystkim uczestnikom - aby w przyszłości zawierane przez nich małżeństwa były zgodnie z mottem konkursu "przygodą na całe życie".

 
Gimnazjalny Mistrz Ortografii
Wpisany przez Monika Żochowska   

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 16 marca 2017 roku został wyłoniony Gimnazjalny Mistrz Ortografii. Został nim Igor Makarski. Na podium stanęła rownież Kinga Woźniuk, zdobywając drugie miejsce oraz  Dawid Kulesza ? na miejscu trzecim.

Aby zakwalifikować się do finałowej szóstki, trzeba było zdobyć tytuł Klasowego Mistrza Ortografii. Na etapie klasowym uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych pod opieką nauczycieli polonistów pisali dyktando - tekst z lukami oraz brakującymi znakami interpunkcyjnymi. Osoby z najwyższą punktacją reprezentowały swoje klasy podczas finału szkolnego, pisząc tekst dyktanda odczytywanego przez panią Monikę Żochowską w bibliotece szkolnej.

Gratulujemy wszystkim finalistom:

klasa IA ? Karoł Całkowski

klasa IB ? Igor Makarski

klasa IIA ? Kinga Woźniuk

klasa IIB ? Dominika Sałacińska

klasa IIIA ? Rozalia Bagińska

klasa IIIB ? Dawid Kulesza

Mamy nadzieję, że udział w konkursie wszystkich uczniów klas gimnazjalnych pozwolił na uświadomienie znaczenia poprawności ortograficznej oraz interpunkcyjnej naszych pisemnych wypowiedzi.

 
Wycieczka klas VI do kina i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, A. Zajkowska   

17 marca 2017r uczniowie klas VI a i b, pod opieką p. A. Kosińskiej, I. Szczerbińskiej oraz A. Zajkowskiej, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było obejrzenie bardzo ciekawego filmu ?Był sobie pies? w kinie Helios. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Podczas tej wizyty uczniowie poznali historię Uniwersytetu Medycznego oraz jego głównej siedziby- Pałacu Branickich. Obejrzeli też ekspozycje z zakresu medycyny nt. ?Tajemnice dawnej apteki?, ?Szpital polowy?, ?Gabinet stomatologiczny? i ?Gabinet rentgenowski?. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał wybrany przez siebie odlew szczęki, mózgu lub pałacu. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ogrodach Pałacu Branickich.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto