Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Ziemi w klasie II a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Kwiecień w naszej klasie upłynął pod znakiem obserwacji przyrody oraz dbania o najbliższe otoczenie. Kulminacja naszych działań przypadła w okolicach Dnia Ziemi, czyli 22 kwietnia. Wynikiem działań uczniów są prace plastyczno- techniczne związane z ochroną przyrody. Dzieci wykonały piękne plakaty, a także pokazały, że niepotrzebnym opakowaniom można dać drugie życie.

 
Moja Flaga
Wpisany przez Administrator   
#mojaflaga

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

https://youtu.be/6juVVyaRxJc

 
Obchody Dnia Ziemi w klasie IIIb
Wpisany przez Mariola Sagun   

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi miały nieco inny charakter, ale w III b temat walorów przyrodniczych i ochrony środowiska był bardzo ważny. Dzieci w domowej szkole oglądały filmy, poznawały zagrożenia i sposoby ochrony przyrody, grały w eko - gry, wykonywały plakaty, rysunki, a także pisały życzenia skierowane do naszej Ziemi.  Wykazały się dużą wrażliwością i znajomością tematu.

 
Motylki dbają o naszą planetę Ziemię
Wpisany przez Aniela Sokołowska   

Motylki, chociaż mają zaledwie 4 latka, to doskonale wiedzą jak dbać o naszą planetę Ziemię. Oto kilka zdjęć, jak dzieci świętowały Dzień Ziemi, który obchodzony był 22 kwietnia. Porządki na podwórku, podlewanie kwiatów, segregacja śmieci, ponowne wykorzystanie butelek plastikowych ( z butelki można było wykonać zabawkę, skarbonkę lub dać jej inne, drugie życie według pomysłu dziecka), te a także wiele innych zadań Motylki wykonały wzorowo. Śmiało można powiedzieć, że są prawdziwymi STRAŻNIKAMI PRZYRODY:)

 
W poszukiwaniu wiosny…
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Wiosna to piękna pora roku. Wszyscy lubimy obserwować przyrodę, która budzi się do życia. W tym roku każdy z nas szukał oznak wiosny na swoim podwórku. Pierwsze pąki na drzewach, kolorowe kwiaty, przyloty ptaków  wywołują uśmiech na twarzy każdego tropiciela przyrody. Nasze wrażenia z poszukiwań wiosny  przedstawia prezentacja pt. „ Wiosna w oczach uczniów klasy II b”.

<<<< Prezentacja PowerPoint >>>>

 
.
Wpisany przez Administrator   

Zarządzenie nr 021.5.2020

DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W JUCHNOWCU GÓRNYM

z dnia 1.04.2020 roku w sprawie oceniania wewnątrzszkolnego, przedmiotowego i oceniania zachowania w czasie zdalnego nauczania w roku szkolnym 2019/2020

<<<<< Zarządzenia (format PDF) >>>>>

 
WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA
Wpisany przez Administrator   

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji wszyscy kandydaci do przedszkola zostali przyjęci. Podział na grupy i spotkanie organizacyjne  odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia. O terminie podpisywania umów poinformujemy Państwa przez ogłoszenie na stronie internetowej szkoły www.zsj.home.pl w zakładce Przedszkole. 
Domowe hodowle roślin uczniów klasy II a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Uczniowie klasy II a podczas nauki zdalnej prowadzili domowe hodowle roślin. A oto efekty pracy niektórych dzieci. Brawo!

 
Świąteczne przygotowania w klasie IIIb
Wpisany przez Mariola Sagun   

Zbliżająca się Wielkanoc była okazją do kreatywności i rozwoju artystycznych zdolności. Wystarczyła stara skarpetka, rolka po papierze toaletowym, trochę bibuły i powstały piękne świąteczne ozdoby.  Okazało się również, że w ramach edukacji informatycznej udało się wykonać piękne kartki, które zostały rozesłane pocztą mailową do wszystkich uczniów z klasy.

 
W wiejskiej zagrodzie klasy IIIb
Wpisany przez Mariola Sagun   

Praca w domowej szkole daje wiele możliwości. Uczniowie klasy III b z pomocą rodziców wykonali piękne wiejskie zagrody, poznając zwierzęta hodowlane. Prace zaskakują pomysłowością i techniką wykonania. Gratulacje.

 
Twórczość dzieci w czasie zdalnego nauczania
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Uczniowie klasy II a, podczas zdalnych zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania, mieli za zadanie zaprojektować i wykonać grę planszową  o tematyce wiosennej. Prace miały być wykonane samodzielnie, żeby odciążyć rodziców od dodatkowego obowiązku i miały być dla nich niespodzianką. Wykonane gry posłużyły jako forma rozrywki podczas rodzinnej kwarantanny. Powstały niesamowite prace pod względem merytorycznym i artystycznym. Niektóre utrwalają  i porządkują wiadomości opanowane podczas nauki, inne zawierają różne informacje, ciekawostki i zagadki przyrodnicze.

Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zagrać w wykonane gry w szkole. Jak widać nauka zdalna ma też swoje plusy – rozwija niesamowicie inwencję twórczą dzieci.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 111