Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
#szkoła pamięta – klasa III b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

W ramach akcji #szkoła pamięta uczniowie klasy III b wspominali tych, którzy już odeszli - najbliższych zmarłych oraz żołnierzy walczących o wolność kraju.

 

 
Dzień Patrona
Wpisany przez Jolanta Samojluk   

19 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia z samego rana delegacja klas 8 w obecności kl. Vb zapaliła znicze pod Tablicą Pamiątkową Wielkiego Polaka. W klasach na godzinach wychowawczych odbyły się również ciekawe zajęcia poświęcone życiu i działalności Patrona naszej szkoły. Chętni wychowawcy zorganizowali m.in. poetyckie spotkania, na których uczniowie odczytywali wiersze opisujące postać Ks. Jerzego. Inni opiekunowie poświęcili czas na refleksję, czy i dlaczego warto czcić Dzień Patrona. Dla całej społeczności szkoły był to czas wyciszenia i zadumy nad ważnym momentem w historii naszego kraju.

 
Warsztaty profilaktyczne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 05.10.2020 i 09.10.2020r. w klasach VI i VII szkoły podstawowej przeprowadzone zostały 1,5 godzinne zajęcia warsztatowe z profilaktyki uzależnień. Temat: „Uzależnienie, jak go uniknąć?” Warsztaty prowadziła pani Agata Niemczynowicz pedagog, specjalista terapii uzależnień z Ośrodka ETAP w Białymstoku.

 

 
#szkoła pamięta – klasa VIa
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Listopad jest szczególnym miesiącem, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w naszej historii lokalnej. Uczniowie klasy VI a pielęgnują pamięć o swoich bliskich oraz o bohaterach, nawet tych bezimiennych, po których zostały jedynie nieme groby.

 

 
#szkoła pamięta – klasa Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

Początek listopada, to czas pamięci o najbliższych, którzy odeszli, a także o tych bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy udać się na cmentarz, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na ich grobach. Postanowiliśmy więc stworzyć małą galerię prac plastycznych pokazujących polską tradycję Zaduszek. Dzieci starały się oddać nastrój i ukazać zwyczaje związane z tym świętem.

 

 
Obchody Dnia Patrona w klasach I -III
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W tym roku Dzień Patrona świętowaliśmy w klasach, lecz pod wspólnym hasłem – łowami Ks. Jerzego: „Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią”. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie m.in. wypowiedzieli się, jak rozumieją te słowa, wykonali ozdobne laurki, zaśpiewali pieśń o Księdzu Jerzym czy wirtualnie zwiedzili Muzeum poświęcone Patronowi w Warszawie. W tym dniu tradycją w naszej szkole jest również modlitwa i postawienie zniczy pod Pamiątkową Tablicą oraz odwiedzenie Izby Patrona.

 

 
Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Komputera w klasach I-III
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

12 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Komputera. W czasach, kiedy komputer jest wszechobecny w życiu człowieka, bardzo ważne jest, by poprawnie i bezpiecznie z niego korzystać. W tym roku szkolnym po raz pierwszy klasy I-III również dołączyły się do obchodów. Nauczyciele w klasach przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie rozwiązywali tematyczne rebusy, poznali historię powstania komputera oraz stworzyli Regulamin Korzystania, tzw. netykietę.

 

 
Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego "Kasztanowa wieś"
Wpisany przez Beata Birycka, Kamila Sawicka   

W tegorocznym kasztanowym konkursie zatytułowanym „Kasztanowa wieś” udział wzięło jedenaścioro dzieci wraz z Rodzinami. Spośród zgłoszonych prac Jury w składzie: Beata Cylwik, Anna Borowska, Anna Łysenko, Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska, wytypowało następujących zwycięzców:

I MIEJSCE - JOANNA RADZIWOŃSKA Z RODZINĄ

II MIEJSCE - IGNACY PAŃKOWSKI Z RODZINĄ

III MIEJSCE - OLIWIER DRĄGOWSKI Z RODZINĄ

WYRÓŻNIENIE - MIKOŁAJ RYŻYK Z RODZINĄ

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a pozostałym uczestnikom pięknie dziękujemy za udział w konkursie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Nagrody dla uczestników wręczone zostaną w drugim tygodniu listopada, przy czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia tego terminu w przypadku wystąpienia sytuacji niezależnych od nich.

 

 
Zabawy z kodowaniem w klasach I - III
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem i  programowaniem. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Nasza szkoła również wzięła udział w VII edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2020. Zabawy z kodowaniem rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą także wyobraźnię i kreatywność dzieci, a przede wszystkim dostarczają wiele radości. Uczniowie klas I - III z wielkim zaangażowaniem wykonali zadania, a efekty prac są różnorodne i wyjątkowe.

 

 
Zajęcia kulinarne w Kasztankach
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Jesień to czas obfitujący w warzywa i owoce. Korzystając z tego faktu Kasztanki w ramach zajęć kulinarnych 22 października przygotowały owocowe jeżyki.  Najpierw umyły owoce (oczywiście wcześniej umyte :) ), a następnie za pomocą wykałaczek tworzyły swoim jeżykom kolce z winogron na gruszkowym brzuszku. Na końcu zrobiły jeżom oczy i nosek z goździków. Kiedy jeżyki były gotowe, pozostało do zrobienia tylko jedno- konsumpcja. Większość owocowych jeży w całości (oprócz wykałaczek i goździków ;) ) zniknęła w kasztankowych brzuszkach. To były bardzo smaczne jeżyki!

 

 
Uroczyste Ślubowanie klasy Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

21.10.2020 r. zgodnie z tradycją szkoły zostały przyjęte do grona uczniów dzieci z klasy Ib. Uroczystość ze względu na pandemię miała nieco skromniejszy charakter i była bez udziału rodziców, ale w kameralnym gronie i w pięknie ustrojonej klasie była bardzo sympatyczna i urokliwa. Po krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia dokonane przez p. Dyrektor Barbarę Klimaszewską. Bardzo miłym momentem były życzenia, odczytany list od starszych kolegów z SU oraz upominki. Dzieci otrzymały gry, piękne kubeczki ze swoimi zdjęciami, pamiątkowe dyplomy i czapeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Nauczycielki biblioteki obdarowały dzieci książkami i innymi niespodziankami w ramach akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa”.  Na koniec była słodka uczta ufundowana przez Rodziców i wiele, wiele zabawy. Bardzo dziękuję Rodzicom, szczególnie z „trójki klasowej” za aktywne włączenie się w przygotowania.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 116