Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH
Wpisany przez Administrator   

 

<<<< Prezentacja (format M. Powerpoint) kliknij tutaj - pobierz >>>>

Początek maja obfituje w ważne święta: 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja. To doskonała okazja, aby pokazać wszystkim, jak jesteśmy dumni z tego, że naszą Ojczyzną jest Polska. Postanowiliśmy w nasze barwy narodowe ubrać całą szkołę, a przede wszystkim drzwi sal lekcyjnych. Akcja, której finał miał miejsce 27 kwietnia 2018 r., przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowali się w nią wszyscy: uczniowie, nauczyciele, panie sprzątające i gotujące, a nawet szkolna pielęgniarka i stomatolog. Biało-czerwono było wszędzie. Nawet szkolny obiad wpasował się w klimat akcji.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!

 
Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja
Wpisany przez Edytę Skowrońską-Nowicką   

3 maja 2018 roku odbyły się gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Zaprezentowali się tam nasi uczniowie. Przedstawili montaż słowno-muzycznym przygotowany pod czujnym okiem pani Edyty Skowrońskiej-Nowickiej oraz pani Iwony Dudzik. Ukoronowaniem części artystycznej okazał się występ taneczny uczennic z grupy "Jarzębinki Plus", których opiekunem jest pani Katarzyna Mosiej.

 
Uczymy się wszędzie!
Wpisany przez Administrator   

Ku końcowi zmierza realizacja projektu „Uczymy się wszędzie”. Finałem akcji jest umieszczenie na szkolnych schodach różnorodnych naklejek. Uczniowie spacerując mogą przemierzać ścieżkę polonistyczną, historyczną, dobrego wychowania oraz matematyczno-przyrodniczą. Tworzą je naklejki, które zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców. Dzięki nim szkoła wygląda radośniej, a w każdej chwili można przypomnieć ważne daty lub tabliczkę mnożenia.

 
Dzień Flagi i święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

Z okazji Dnia Flagi i święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, w ostatnim tygodniu kwietnia, na lekcjach techniki uczniowie wykonywali flagi narodowe.

 
Święto Narodowe Trzeciego Maja w naszej szkole
Wpisany przez Edytę Skowrońską-Nowicką   

Dnia 27 kwietnia 2018 roku, w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez panią Edytę Skowrońską-Nowicką, wystąpili uczniowie klas V sp – II gim. oraz nasz szkolny chór prowadzony przez panią Iwonę Dudzik. Dodatkową atrakcją dla wszystkich oglądających okazał się występ taneczny dziewcząt z grupy "Jarzębinki Plus", którą prowadzi pani Katarzyna Mosiej.

 
Wycieczka do Malborka i na pole bitwy pod Grunwaldem
Wpisany przez Sylwia Naliwko, Katarzyna Mosiej, Anna Łysenko   

Uczniowie klas VI i przedstawiciele klas VII wczesnym rankiem 8 maja wyruszyli w   kierunku Malborka. Celem wyprawy było zwiedzenie twierdzy krzyżackiej położonej nad rzeką Nogat. Po kilkugodzinnej podróży młodzi turyści stanęli przed potężnym zamkiem krzyżackim. Tutaj udali się na lekcję muzealną prowadzoną przez panią przewodnik. Mieli okazję rozwiązać kilka zagadek wyjaśniających różne tajemnice zamku. Wszyscy z dużym zaciekawieniem zgłębialiśmy historię siedziby Zakonu Krzyżackiego.

Po obiedzie wyjechaliśmy w kierunku pola bitwy pod Grunwaldem. Pole bitewne okazało się bardzo rozległe i malownicze. W muzeum grunwaldzkim obejrzeliśmy średniowieczne zbroje i różne typy broni oraz film poświęcony bitwie polsko-krzyżackiej. Wycieczka miała charakter żywej lekcji historii.

 
IV Konkurs Recytatorsko-Muzyczny
Wpisany przez Administrator   

IV Konkurs Recytatorsko-Muzyczny

poświęcony pamięci

Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i uczniów gimnazjów województwa podlaskiego.

Miejsce i termin konkursu:

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Konkurs recytatorski (poezja) – 6 czerwca 2018 r. godz. 9.30

Konkurs Pieśni o Ks. Jerzym Popiełuszce i czasach Solidarności – 6 czerwca 2018 r. godz. 9.30

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Konkursu i Formularze zgłoszeniowe- pobierz

„Wybór poezji związanej z postacią  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” - pobierz

 


 
Powiatowy Turniej BRD
Wpisany przez Jan Sagun   

23 kwietnia 2018r. odbyły  się w naszej szkole  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD. W zawodach wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu powiatu białostockiego. Na początku głos zabrała dyrektor naszej szkoły p. Barbara Klimaszewska, która w ciepłych słowach dodała otuchy wszystkim startującym. Udanych zawodów i bezpiecznej jazdy życzyli również:  Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny p. Krzysztof Marcinowicz oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i WORD w Białymstoku. Po przemówieniach  uczestnicy  turnieju  obejrzeli występ dziewcząt z Młodzieżowego Zespołu Ludowego  „Jarzębinki – plus”. A później były już zmagania turniejowe – uczniowie musieli rozwiązać test pisemny z przepisów ruchu drogowego, przejechać rowerowy tor przeszkód i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Suma punktów ze wszystkich części turnieju decydowała o kolejności zajętych miejsc. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasi uczniowie zakończyli tę rywalizację z sukcesem. Obie drużyny zajęły drugie miejsca - zarówno w klasyfikacji szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Drużyny wystąpiły w składzie:

Szkoła podstawowa: Korytkowska Natalia, Sołtan Dominika, Głowacki Dawid, Nowakowski Mateusz

Gimnazjum:  Barbarewicz Marlena, Błoszyński Piotr, Jezierski Dawid

Gratulujemy!

 
Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja przez najmłodszych
Wpisany przez Mariola Sagun   

27.04.2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasy I-III wraz z nauczycielami,  postanowili w nietypowy sposób uczcić Święto Konstytucji 3-go Maja. Odświętnie ubrani, z kokardami narodowymi ustawili przed szkołą „żywą flagę”.

 
ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI”
Wpisany przez Anna Kieczka   

26.04.2018 r. dziesięcioro reprezentantów naszej szkoły konkurowało z przedstawicielami szkół podstawowych w Kleosinie i w Księżynie podczas eliminacji gminnych XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Poziom konkursu był wysoki. W kategorii klas V-VII komisja zarządziła „dogrywkę”, w której trzy uczestniczki zostały poproszone o przedstawienie drugiego przygotowanego wiersza: Julita Matys z kl. V b i Jagoda Radziewicz z kl. VI a z naszej szkoły oraz uczennica z ZS w Kleosinie. Zwyciężyła Julita Matys, i to ona – obok najlepszej recytatorki w kategorii kl. I-IV ze szkoły w Kleosinie – będzie reprezentować Gminę Juchnowiec Kościelny podczas finału wojewódzkiego tego konkursu 25 maja w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim reprezentantom. Julicie gratulujemy i życzymy wielu  sukcesów w przyszłości!

 
Kilometry dobra
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Dnia 21 kwietnia 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji „Kilometry dobra” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Zbiórka złotówek odbywała się w Centrum Handlowym Auchan w Białymstoku. Dochód przeznaczony był na wyposażenie pokoi w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej. Dla naszej młodzieży była to dobra  lekcja tego, że pomaganie nie jest łatwe, ale przynosi dużo satysfakcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 77