Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Życzenia świąteczne
Wpisany przez Dyrekcja   

 
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Dyrekcja   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w dniu 24.12.2020 r. (wigilia) sekretariat będzie nieczynny.

 
Przepis na udane Święta Bożego Narodzenia
Wpisany przez Monika Żochowska   

Podczas ostatniej przedświątecznej lekcji języka polskiego uczniowie klas VIIc oraz VIId otrzymali nietypowe zadanie domowe. Wspólnie z Ebenezerem Scrooge?em ? bohaterem ?Opowieści Wigilijnej? Karola Dickensa młodzież stworzyła swoje osobiste przepisy na udane Święta. Wszyscy skorzystali nie tylko z doświadczeń eksperta w dziedzinie świętowania (bohater lektury, który przeszedł przemianę po wizycie duchów),  ale odwołali się także do własnych przemyśleń. Pomysłowość, kreatywność, wrażliwość uczniów obu klas może być dla nas inspiracją w tym przedświątecznym czasie. Jeśli chcecie poznać sposoby siódmoklasistów na udane święta, zapraszamy do lektury.

 
Świąteczne spotkanie w klasie I b
Wpisany przez Mariola Sagun   

Odświętne stroje, piękne choinki i grono domowników towarzyszyły naszemu spotkaniu online. Były rozmowy o tradycjach świątecznych i śpiewanie kolęd. Podsumowaniem był quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu dla rodziców. Wszyscy bardzo pięknie i wyczerpująco odpowiadali. Dzieci nie musiały nikomu podpowiadać. Obejrzeliśmy również filmiki z konkursową recytacją Wiktorii i Julka ? wiersze o tematyce zimowej i świątecznej. Na koniec składaliśmy świąteczne życzenia. Dzieci pokazały kartki, które wykonały dla kolegów i wychowawczyni. Spotkanie było miłym, świątecznym akcentem, ale nic nie zastąpi tradycyjnego spotkania w świątecznej atmosferze.

 

 
Wigilia online w klasie VI b
Wpisany przez Iwona Nagórska   

Wigilijne spotkanie klasy VI b rozpoczęło się od składania życzeń, było wiele ciepłych słów i serdeczności. Następnie oglądaliśmy zdjęcia i wspominaliśmy zeszłoroczną wigilie: Mikołaja - Kubę, pięknie udekorowany stół, nasze uśmiechnięte twarze i prezenty. Dobrze się bawiliśmy. Na zakończenie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu Filipa na ukulele i Dawida na pianinie.

W tym roku uczniowie klasy VI b zamiast tradycyjnych prezentów przygotowali sobie nawzajem kartki świąteczne.

 

 
Wigilia on-line w klasie Vb
Wpisany przez Monika Żochowska   

Świąteczne spotkanie klasy Vb na Teamsach rozpoczęliśmy od zajrzenia do krainy Muminków, które nie do końca wiedziały, czym jest Gwiazdka.    Z pomocą witryny mentimeter.com dokończyliśmy wspólnie zdanie: Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy? Dzięki zgromadzonym odpowiedziom zdradziliśmy Muminkom, że wspominamy wtedy narodziny Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, siadamy razem z rodziną przy stole, spędzamy czas z bliskimi, obdarowujemy się prezentami, kolędujemy. Podczas naszego spotkania on-line próbowaliśmy odtworzyć magię Świąt, dlatego ubraliśmy wirtualne choinki, odgadywaliśmy nazwy wigilijnych potraw, sprawdziliśmy naszą biblijną wiedzę o narodzinach Jezusa, zagraliśmy w świąteczne bingo, a nawet udało nam się spotkać z Mikołajem, który odpowiedział na najbardziej nurtujące nas pytania. Na koniec wychowawczyni odkryła przed uczniami tajemnice wirtualnych życzeń oraz prezentów, które przesyłaliśmy sobie na kilka dni przed poniedziałkowym spotkaniem. Jedną z niespodzianek uczennicy, która podzieliła się z nami instrumentalną wersją samodzielnie zagranych kolęd, wykorzystaliśmy do zabawy w świąteczny quiz ?Jaka to melodia??. Udało nam się zgadnąć tytuły trzech kolęd: ?Lulajże Jezuniu?, ?Przybieżeli do Betlejem?, ?Gdy się Chrystus rodzi?. Nie zabrakło także czasu na wykonanie pamiątkowego zdjęcia przy włączonych kamerkach. Nasze wirtualne spotkanie pozwoliło nam cieszyć się sobą, a także poczuć świąteczny klimat. Aby zachować ten wspólny czas na długo w pamięci, wychowawczyni umieściła wszystkie nasze życzenia, prezenty, świąteczne niespodzianki wykorzystane podczas klasowej Wigilii na wirtualnej tablicy. Zachęcamy do jej odwiedzania, ponieważ znajdziecie tam mnóstwo świątecznych skarbów, którymi chcemy się z Wami podzielić, życząc wszystkim Wesołych Świąt!!!

Zapraszamy na relację z wydarzenia

 
Wyróżnienie w XII Edycji Online Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ?Idzie zima będą święta? zorganizowanego przez SP w Sobolewie
Wpisany przez Mariola Sagun   

Cieszymy się bardzo z sukcesu Juliana Grabowskiego z klasy I b, który otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza Doroty Gellner ?Prezent dla

Mikołaja?. Gratulujemy i życzymy Julkowi dalszych sukcesów.

 
Bożonarodzeniowe życzenia od Samorządu Szkolnego
Wpisany przez Samorząd Szkolny   

 
?Bezpieczne domy ? przyjazne miasta?
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

Od początku października do końca listopada 2020 r. klasy II i III brały udział w Ogólnopolskim Projekcie ?Bezpieczne domy ? przyjazne miasta? ? o ekologicznych rozwiązaniach, współpracy, pomocy i działaniu. Wychowawczynie realizowały cykl zajęć z wykorzystaniem piosenek, prezentacji, kart zadań, gier oraz przekazanej publikacji projektu z opowiadaniami. Zajęcia przybliżały dzieciom tematy przyjaznych dla człowieka miast, klęsk żywiołowych wpływających na życie mieszkańców Ziemi oraz bezpiecznego domu ? czy każdy taki ma? Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż poruszał nowe treści i odnosił się do postrzegania przez dzieci innych kultur. W podsumowaniu akcji każda klasa dostała certyfikat udziału od organizatorów.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W roku szkolnym 2020/2021 klasy pierwsze biorą udział w XII Edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech strefach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć przez wychowawczynie, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoła, po zrealizowaniu wszystkich elementów programu otrzyma Certyfikat ?Akademii Bezpiecznego Puchatka?, a biorące udział w akcji pierwszaki - dyplomy dla uczniów.

 
Tydzień Życzliwości w klasie II B
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W dniach 23-27.11.2020 r. klasa II b obchodziła Tydzień Życzliwości biorąc udział w Ogólnopolskiej Kampanii Cartoonnetwork ?Bądź kumplem, nie dokuczaj? objętej patronatem m.in. przez Rzecznika Praw Dziecka. Każdego dnia poświęcaliśmy parę minut lekcji online na rozmowę o życzliwości, przyjrzeliśmy się Kodeksowi Kumpla, zastanawialiśmy się, co by było, gdyby każdy był taki sam i doszliśmy do wniosku, że super, iż się różnimy! Przypomnieliśmy sobie, jak powinniśmy okazywać sobie nawzajem życzliwość i że pomoc, nawet najmniejsza, jest wyrazem uprzejmości i przyjaźni. Zapoznaliśmy się ze stroną badzkumplem.cartoonnetwork.pl, na której dzieci chętnie wykonały quizy o przyjaźni. Dostaliśmy również podziękowania od Kamila Stocha, który jest jednym z ambasadorów kampanii oraz certyfikat uznania dla całej klasy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto