Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
Wpisany przez Iwona Szczerbińska, Agnieszka Kosińska   

26 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas III i IV SP wykonali  słowniczki słowno-obrazkowe. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie ilustrowanej wszystkich liter alfabetu. Oprócz poprawności językowej, jury brało również pod uwagę pomysłowość, estetykę i samodzielność. Efekty pracy uczniów można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w tym dniu.

Wyniki konkursu:

Klasy III:

I miejsce- Zuzanna Kulesza

II miejsce- Michał Chomik

III miejsce- Michał Andrzejewski

Wyróżnienie: Dawid Głowacki

Klasy IV:

I miejsce- Julia Korzeniecka

II miejsce- Szymon Zajkowski

III miejsce- Konrad Maciejczuk i Aleksandra Zalewska

Wyróżnienia: Aleksandra Frankowska, Joachim Flisiak, Michał Marciniak

 
Wycieczka klas IV
Wpisany przez Agnieszka Kosińska, Iwona Szczerbińska   

25 września 2014 roku uczniowie klas IV a i b wraz z wychowawczyniami i p. Markiem Muszyńskim przenieśli się w czasie wiele milionów lat wstecz odwiedzając Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, poznanie dziejów Ziemi oraz zapalenie znicza pod pomnikiem patrona szkoły Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.Historię prehistorycznych zwierząt przybliżył nam pan przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o każdym dinozaurze. Po zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy integracyjne na terenie parku. W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy pomnik patrona szkoły, zapaliliśmy znicz oraz każdy w swojej intencji odmówił krótką modlitwę. Korzystając z wspaniałej jesiennej aury zwiedziliśmy również dziedziniec i park Pałacu Branickich. Pełni wrażeń i zadowoleni z mile spędzonego dnia wróciliśmy do szkoły.

 

 
Wycieczka do Silvarium
Wpisany przez Sylwia Naliwko, Katarzyna Chrościcka   

25 września uczniowie klas Va i VB uczestniczyli w wycieczce do Silvarium - niezwykłego ogrodu leśnego w Puszczy Knyszyńskiej. Spotkanie z przyrodą rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum przyrodniczego, w którym oglądaliśmy zatrzymane w biegu zwierzęta występujące na terenie puszczy, tętniący życiem szklany ul pszczeli oraz gniazdo mrówki ćmawej. Mieliśmy również okazję podziwiać różne gatunki sów i ptaków oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek z ich życia. Szczególnie zachwyciła nas okazała sowa śnieżna, która chętnie pozowała nam do zdjęć. Poznaliśmy budowę i zasady działania wielu zegarów słonecznych: fenologicznego, równikowego oraz dendrologicznego. Niezwykle ciekawym miejscem był Park Megalitów, czyli głazów nienaruszonych ręką człowieka, mających od 1,5 do ponad 5 mld lat. Wejścia do parku strzegła największa w Europie kamienna ropucha o imieniu Bufosława. Po tak intensywnej lekcji przyrody nadszedł czas na odpoczynek. W promieniach jesiennego słońca wspólnie bawiliśmy się i piekliśmy kiełbaski przy ognisku. To był interesująco i mile spędzony czas.

 

 
III RODZINNY BIEG PO ZDROWIE
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

 

Dnia 20 września 2014 roku na stadionie w Juchnowcu Dolnym odbył się „III Rodzinny bieg po zdrowie”. Impreza była połączona z akcją „Sprzątania świata”. Uczniowie szkoły podstawowej posprzątali teren wokół stadionu, a uczniowie gimnazjum sprzątali tereny wokół Juchnowca Dolnego.O godzinie 9.30 pani dyrektor Barbara Klimaszewska powitała wszystkich uczestników biegu oraz dokonała uroczystego otwarcia „III Rodzinnego biegu po zdrowie”. W imprezie wzięło udział około 310 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz około 50 rodziców. Rodzice uczestniczyli w biegu otwartym, a także w sztafecie rodzinnej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w biegach wystartowało 360 uczestników w 14 kategoriach, w których zwycięzców nagrodzono medalami i nagrodami w postaci drobnego sprzętu sportowego.

 

Oto zwycięży biegów w poszczególnych kategoriach

Klasy I

Dziewczęta

 1. Julia Chwieduk
 2. Daria Litwińczuk
 3. Julia Jezierska
 4. Gabrysia Ejdys
 5. Maja Lerenc
 6. Maria Korzeniecka

Chłopcy

 1. Adrian Kuczyński
 2. Sebastian Miluski
 3. Szymon Dziadel
 4. Martin Sobolewski
 5. Tymoteusz Radziewicz
 6. Rafał Roszkowski

Klasy II – III

Dziewczęta

1.Zuzanna Maciejczuk

2 .Natalia Cylwik.

3. Anna Bieryło

4. Aleksandra Orzełek

5. Julia Kozak

6. Natalia Korytkowska

Klasy II- III

Chłopcy

1. Marcin Maleszewski

2. Michał Bieryło

3.Dawid Dunaj.

4.Norbert Romanowicz

5.Oskar Nazar

6. Franciszek Korzeniecki

Klasy IV -V

Dziewczęta

1. Weronika Stasiewicz

2. Martyna Miluska

3. Olga Śliwowska

4. Natalia Mościcka

5. Karolina Domaszuk

6. Anna Lubecka

Chłopcy

 1. Jakub Dąbrowski
 2. Konrad Maciejczuk
 3. Bartłomiej Łobodziński
 4. Maciej Sacharzewski
 5. Kacper Gierej
 6. Igor Makarski

Klasy VI- Igim

Dziewczęta

1. Kinga Woźniuk

2. Izabela Zalewska

3. Agata Brzozowska

4. Paulina Kiercul

5. Izabela Grygoruk

6. Marlena Barbarewicz

Chłopcy

 1. Patryk Moroszko
 2. Dawid Sobolewski
 3. Maciej Bieryło
 4. Piotr Skarżyński
 5. Radosław Kowalczuk
 6. Piotr Błoszyński

Klasa II- III gimnazjum

Dziewczęta

1.Felczuk Julita

2. Agnieszka Rzędzian

3. Kinga Zalewska

4. Laura Magnuszewska

5. Maria Maliszewska

6. Aleksandra Krajewska

Chłopcy

 1. Grzegorz Szydłowski
 2. Jakub Rybak
 3. Błażej Rynkiewicz
 4. Patryk Andrzejewski
 5. Tomasz Siemaszko

Sztafeta Rodzinna cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów i rodziców klas I- III oraz IV-VI. Medalowe miejsca w tym biegu zdobyli:

 1. Kacper Muszyński z bratem Błażejem
 2. Maciej Bieryło z mamą Agnieszką
 3. Igor Makarski z tatą Rafałem.

Na zakończenie imprezy odbył się bieg otwarty w którym startowali rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły. Zdecydowane zwycięstwo w tym biegu w kategorii pań zdobyła pani Agnieszka Bieryło, a wśród panów bezkonkurencyjny okazał się  Ks. Marcin Pyłko.

Do organizacji „III Rodzinnego biegu po zdrowie” aktywnie włączyła się Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym, która przygotowała wszystkim uczestnikom ciepły bigos i herbatę oraz porcje witamin w postaci jabłek.

 
Sukcesy naszych uczniów na Mistrzostwach Europy
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniach 19-20 września 2014 roku w Lidzie na Białorusi odbył się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów Sumo. Wielki sukces odnieśli w tych zawodach uczniowie naszego Gimnazjum reprezentujący LUKS  „Amator”: Karol Stasiewicz i Mateusz Trofimczuk.Zdobyli oni brązowe medale w swoich kategoriach wagowych, a Mateusz zdobył również brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

 

Trenerem Karola i Tomka jest pracujący w naszym klubie od lat Dariusz Ryżykow.

 
V TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 18. 09. 2014 na orliku w Kleosinie odbył się V TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA. Z naszej szkoły w zawodach startowały dwa  zespoły dziewcząt i jeden chłopców. Po rozgrywkach w końcowej klasyfikacji podopieczni p. Wojciecha Rogowskiego zajęli I miejsce.W klasyfikacji dziewcząt również zwycięstwo odniosły dziewczyny młodsze podpieczne p. Jana Saguna.

Oto składy zwycięskich zespołów:

 1. Szydłowski Adam
 2. Skarżyński Piotr
 3. Andruk Michał
 4. Motoszko Patryk
 5. Lewko Kacper
 6. Dąbrowski Szymon
 7. Radziszewski Maciej
 8. Litwińczuk Jakub
 9. Lewko Błażej
 10. Zajkowski Hubert
 11. Kulesza Dawid

Opiekun p. Wojciech Rogowski

 

 1. Krysiuk Patrycja
 2. Kuczyńska Patrycja
 3. Miluska Martyna
 4. Mościcka Natalia
 5. Olechnicka Martyna
 6. Rudczuk Klaudia
 7. Stasiewicz Weronika
 8. Śliwowska Olga
 9. Waszkiewicz Klaudia
 10. Zalewska Anna

Opiekun P. Jan Sagun

W kategorii dziewcząt starszych startowały:

 1. Barbarewicz Marlena
 2. Jaroszewicz Julia
 3. Kazuczyk Agata
 4. Kiercul Paulina
 5. Kulesza Kamila
 6. Muszyńska Julia
 7. Sałacińska Dominika
 8. Szaruta Julia
 9. Szczytko Karolina
 10. Zalewska Izabela
 
Sprzątanie świata 2014
Wpisany przez Iwona Gisztorowicz, Katarzyna Chrościcka, Małgorzata Skwarko   

W sobotę 20 września odbyło się „Sprzątanie świata-Polska 2014”. Klasy I-III posprzątały teren wokół szkoły. Pozostali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na Stadion Gminny w Juchnowcu Dolnym.Podzieleni na trzy grupy i zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli, aby uprzątnąć teren wokół stadionu. Pełne worki zostały zniesione w wyznaczone miejsce. Po czasie spędzonym na sprzątaniu zebraliśmy się na boisku, aby wspólnie uczestniczyć w „III RODZINNYM BIEGU PO ZDROWIE”. Przy pięknej pogodzie i w miłej atmosferze spędziliśmy aktywnie sobotnie przedpołudnie.

 

 
XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru Sybiracy – zwycięzcy spod Monte Cassino
Wpisany przez Marek Borchert   

12 września 2014 roku delegacja naszej szkoły udała się pod Pomnik Katyński w Białymstoku, aby wziąć udział w XIV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Przed rozpoczęciem marszu Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków, Tadeusz Chwiedź, przedstawił zebranym sytuację Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie w latach 1939–1941. Ukazał nam męczeństwo narodu polskiego w łagrach sowieckich na Syberii i siłę ducha, dzięki której schorowani ludzie stali się bohaterami spod Monte Cassino. Wyakcentował takie wartości jak patriotyzm i chęć walki o wolność Ojczyzny. Wzruszającym akcentem tegorocznych uroczystości była obecność żołnierza spod Monte Cassino.Na chwilę przed marszem uczestnicy otrzymali błogosławieństwo w obrzędzie katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim. Poczty sztandarowe przeszły ulicą Świętojańską, Branickiego i Piastowską do Kościoła pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków, gdzie odprawiono Mszę Świętą. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów, zniczy oraz salwą honorową przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka. Warto zauważyć, iż każdego roku na tę uroczystość przybywa coraz więcej uczestników.

 
Wyjazd do Warszawy
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

15 września 2014roku w kościele p.w. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbył się zjazd  szkół noszących imię błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski spotkali się na wspólnej Eucharystii koncelebrowanej przez J. E. Bp. Rafała Markowskiego. Ks. biskup podkreślił   niezwykłą postać ks. Jerzego, który urzeczywistniał swoją posługę w imię ewangelicznej Prawdy, umiłowana Kościoła i Ojczyzny. W związku z obchodzoną w 2014 roku 30. rocznicą męczeństwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki wszyscy uczestnicy zjazdu zostali zaproszeni do obejrzenia filmu o życiu i posłudze ks. Jerzego oraz zachęceni do zwiedzania Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody uroczystości zwieńczyła wspólna modlitwa przy grobie Męczennika.

 
III Rodzinny bieg po zdrowie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w „III RODZINNYM BIEGU PO ZDROWIE”, który odbędzie się w dniu 20 września 2014 roku na stadionie w Juchnowcu Dolnym. Rodzice mogą wziąć udział w sztafecie rodzinnej (rodzic i dziecko) oraz w biegu otwartym kobiet i mężczyzn (ok. 1500 m). Początek zawodów o godzinie 9.30.

 
Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży z gmin partnerskich
Wpisany przez Beata Cylwik   

W dniach 4-13 sierpnia 2014r. na terenie naszej gminy odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży  z gmin partnerskich  koordynowane przez p. Beatę Cylwik. Uczestniczyło w nim 11 uczniów naszej szkoły. Celem  spotkania było poszerzenie wiedzy o krajach partnerskich, poznawanie nowych ludzi, rozwijanie  zaangażowania i zainteresowań młodzieży poprzez wspólne działanie, rozwijanie i rozszerzanie kompetencji językowych, poznawanie polskiej, niemieckiej i francuskiej kultury, nawiązanie nowych kontaktów rówieśniczych, obalanie stereotypów o Polakach i Niemcach, kreatywne spędzenie czasu, wymiana doświadczeń, wzmocnienie istniejącej współpracy, poznanie miejsc związanych z historią polsko-niemiecką, pokazanie piękna i różnorodności kulturowej Podlasia i Polski. Podczas pobytu w Polsce młodzież wspólnie brała udział w animacjach językowych, warsztatach, dyskusjach, rozgrywkach sportowych.  Wielką atrakcją był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, pobyt w parku linowym, rozgrywki w paintball, kręgle, bilard. Podczas zajęć wieczornych młodzież przedstawiała przygotowane samodzielnie prezentacje o swoim kraju i regionie, które pozwoliły na zebranie podstawowych informacji o gminach partnerskich oraz kulturze poszczególnych krajów. Wspólne prace nad słownikami tematycznymi  i rozgrywki sportowe integrowały uczestników.  Młodzież wracała do domów bardzo zadowolona z nadzieją na kolejne spotkanie w innym kraju za rok. Spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która przekazała też publikacje ułatwiające komunikację oraz Gmina Juchnowiec Kościelny.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 76