Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie
Wpisany przez Monika Żochowska   

19 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 9 w Białymstoku odbył się IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie. Mottem tegorocznej edycji konkursu były słowa Antoine'a de Saint Exupery'ego:

„Godziny mijają

Jak małe prowincjonalne stacje.

Przez palce przecieka coś,

Czego nie można powstrzymać...

Starość, cóż to takiego?”

 

Tematem przewodnim konkursu była  problematyka związana z różnymi aspektami starości jako ważnego etapu życia w rodzinie. Celem zaś - edukacja młodzieży w zakresie empatii wobec ludzi starych i komunikacji międzypokoleniowej, uświadamianie roli seniorów w nauczaniu i wychowaniu młodego pokolenia, kształtowanie postaw wobec wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz umiejętności rozmawiania o śmierci  i przemijaniu.

Podczas przygotowań do konkursu młodzież zapoznała się z fachową literaturą dotyczącą m.in. faz rozwojowych człowieka, chorób okresu starczego, potrzeb psychicznych człowieka starszego, klimakterium, geriatrii oraz obejrzała film Marcela Łozińskiego „Wszystko może się przytrafić”. Była to doskonała okazja do refleksyjnego przyjrzenia się okresowi starości oraz dała możliwość spojrzenia na swe życie z nowej perspektywy.

Nasze gimnazjum podczas białostockiego finału reprezentowały 3 uczennice z klasy IIIC wyłonione podczas szkolnego etapu, w którym wzięło udział ??? uczniów. Agnieszka Gaińska,  Karolina Malinowska oraz Sylwia Mierzwińska konkurs rozpoczęły od napisania testu. Po części pisemnej uczestnicy konkursu mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Bleee”. Do części ustnej zakwalifikowały się 4 osoby, które najlepiej napisały test, w tym Karolina Malinowska, która w ostatecznej rozgrywce zajęła zaszczytne 4. miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wartościowymi książkami oraz pamiątkowymi dyplomami, a nasza laureatka dzięki nagrodzie za 4. miejsce (strategiczna gra planszowa) będzie mogła owocnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Cieszymy się z naszego sukcesu i gratulujemy wygranej !!!

 
Drugi przetarg publiczny
Wpisany przez Admin   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza drugi przetarg publiczny w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego.

załączniki do pobrania:

 
Z ortografią na co dzień
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Jesteśmy w ogólnopolskim finale konkursu

Uczennica klasy VIa Agnieszka Ostrowska zakwalifikowała się do finału V edycji ogólnopolskiego konkursu polonistycznego Z ortografią na co dzień.

Zadaniem uczestników II etapu konkursu było przeredagowanie tekstu tak, by wypowiedź spełniała kryterium poprawności ortograficzno-interpunkcyjnej. Aby zakwalifikować się się do finału, należało uzyskać 95% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy więc Agnieszce, która dyktando finałowe napisze w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk.

 
Dni Otwarte w przedszkolu
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na Dni Otwarte w przedszkolu, które odbędą się 20 i 27 marca w godzinach 9.30-10.30

 
Ogłoszenie o naborze do klasy przygotowania przedszkolnego 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik 2007 i 2008 do obowiązkowej klasy przygotowania przedszkolnego (dawna klasa „0”)

Od 1 września 2011 r. uczęszczanie dzieci z tych roczników do klas przygotowania przedszkolnego jest  obowiązkowe.

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia

 
Ogłoszenie o naborze do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół  im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik  2006 i 2007 do kl.I (ostateczny termin podjęcia decyzji o posłaniu dziecka 6 – letniego (tj.2007) do klasy I szkoły podstawowej upływa 30 maja 2013 r. )

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej

 

 
Ogłoszenie o naborze do Gimnazjum 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do klasy  I gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 marca 2013 r.

Do karty zgłoszenia  należy dołączyć  podpisane zdjęcie.

do pobrania: karta zgłoszeniowa do klasy pierwszej Gimnazjum

 
Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok 2013/2014
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2013/2014.

Kryteria przyjęcia dzieci do przedszkola zawarte w Statucie* są następujące:

  1. Dzieci w wieku 6 lat, które są zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  2. Dzieci w wieku 5 lat, które są zobowiązane  do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  3. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas oraz ich rodzeństwo;
  4. Dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących;
  5. Dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji;
  6. Dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych;
  7. Dzieci pracowników szkoły, o ile oboje rodzice pracują;
  8. Dzieci obojga rodziców pracujących;
  9. Dzieci z rodzin wielodzietnych;
  10. Dzieci zamieszkałe w okolicach przedszkola;

*§52 ust. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które w danym roku kalendarzowym ukończy 3 lata. Statut Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

W celu zgłoszenia dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszenia wydawane i przyjmowane są od 01.03.2013 r. do 29.03.2013 r.

Lista przyjętych dzieci zostanie zamieszczona do 15.04.2013 r.

Załączniki do probrania:

1. karta zgłoszeniowa 2013r.

2. karta zgłoszeniowa- potwierdzenie kontynuacji 2013r.

 
XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Wpisany przez Mariola Sagun   

27 lutego 2013r. odbył się szkolny etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”
Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństwa związanego z przypadkami występowania tlenku węgla i sposobami, jak się przed nimi ustrzec.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej
i gimnazjum. Jury przyznało następujące miejsca:

I grupa – uczniowie klas I-III (szkoły podstawowej)

I miejsce – Patryk Litwińczuk kl. II a

II miejsce – Julia Cylwik kl. III a

III miejsce – Piotr Szaruta kl. II a

Wyróżnienia: Jakub Skarżyński kl. III b

Karolina Grabowska kl. III b

II grupa – uczniowie klas IV-VI (szkoły podstawowej)

I miejsce – Weronika Szekalska kl. V b

II miejsce – Agata Brzozowska kl. V a

III miejsce – Kamila Lubecka kl. VI b

III grupa – uczniowie gimnazjum

I miejsce - Eliza Wojszko kl. I b

 
Przetarg publiczny
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do przetargu publicznego, w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątkowych.


załączniki do pobrania:

 
II Otwarte Mistrzostwa Gminy w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński   

W sobotę, 23.02.2013 r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Wzięło w nich udział 15 osób, w tym dwóch zawodników z Łap.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Juniorzy, których wystartowało sześciu, rozegrali po cztery partie. W tej kategorii klasyfikacja najlepszych wyglądała następująco: I miejsce Adrianna Roszkowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym); II m. Aleksandra Gierej (Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym); III m. Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

Seniorzy rozegrali po pięć partii. Najlepszymi okazali się: I miejsce Roman Błoszyński (Łapy), II m. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), III m. Monika Bielska (Ogrodniczki).

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju, czyli Zespół Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Pozostali gracze otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Mistrzostwa okazały się prawdziwym „skrablakowym” maratonem. Rozpoczęły się bowiem o 10.00 i trwały bez przerwy do 16.00. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie i nauczyciele z naszego zespołu szkół, za co należą im się gorące gratulacje. Za rok trzecia edycja mistrzostw, na którą już dziś organizatorzy zapraszają.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 62