Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Projekt matematyczny klas V-VI
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

„Matematyka się przydaje!” – przekonywały klasy piąte i szóste szkoły podstawowej podczas prezentacji swoich projektów w dniu 27 lutego 2014 roku. Uczniowie dowiedli, jak wiele matematycznych umiejętności i wiedzy jest potrzebnych w planowaniu i dokonywaniu kosztorysu wycieczki, remontu mieszkania, czy też organizacji zabawy szkolnej o charakterze charytatywnym. Pracując nad projektami, młodzież miała okazję samodzielnie doświadczyć, jak niezwykle potrzebna i bliska życiu codziennemu jest ta dziedzina nauki oraz jak ważna jest jej znajomość.

 
"Tropem myśli"
Wpisany przez Anna Borowska   

20 lutego 2014 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w grze "Tropem myśli". Gra polegała na odszukaniu ukrytej w rozmieszczonych po szkole sentencjach myśli polskiego poety Czesława Miłosza. Aby odnaleźć rozwiązanie, należało wykonać określone zadania. Podanie poprawnego hasła okazało się nie lada wyzwaniem. Uczniowie licznie wzięli udział w zabawie. Niestety, tylko kilka osób podało poprawne rozwiązanie. Oto ci, którzy wykonali wszystkie polecenia: Krystian Bagiński (kl. IIIa sp.), Karolina Domaszuk (kl. IIIa sp), Kinga Woźniuk (kl. Va), Adam Lubecki (kl. Vb), Rozalia Anna Bagińska (kl. VIa), Klaudia Kuźma (kl. VIb). Szczęśliwcy otrzymali drobne nagrody.

 
Mistrzostwa Zespołu Szkół w Scrabble 2014
Wpisany przez Marek Muszyński, Anna Kieczka   

Po raz drugi odbyły się naszym zespole szkół  indywidualne i drużynowe mistrzostwa w Scrabble. Wzięło w nich udział szesnaście osób, tworzących osiem dwuosobowych zespołów reprezentujących klasy szóste szkoły podstawowej i wszystkie klasy gimnazjum. Każdy z graczy rozegrał po trzy partie, a całe zawody trwały około dwóch godzin. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali nauczyciele bibliotekarze, Anna Kieczka i Marek Muszyński.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Karol Lewko  z kl. IIIA, odniósł 3 zwycięstwa, zdobywając 413 małych pkt. Drugie miejsce zajął Sebastian Roszkowski z kl. IIB, który odniósł 3 zwycięstwa i zdobył 364 małych pkt. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Muszyńska z kl. IA, odniosła 2 zwycięstwa i zdobyła 479 małych pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół kl. IIIA (Karol Lewko, Anna Sidor), 5 zwycięstw, 776 małych pkt., na drugim miejscu uplasował się zespół kl. IIA (Kamil Chrościcki, Sebastian Roszkowski), 5 zwycięstw 684 małych pkt., trzecie miejsce zajął zespół kl. IB (Aleksandra Gierej, Agnieszka Ostrowska), 3 zwycięstwa 780 małych pkt.

Mistrzostwa odbyły się w piątek 21.02.2014 r. w bibliotece szkolnej, w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI SP
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego reprezentanci klas IV-VI SP zgłębiali tajniki polskiej ortografii. Uczniowie musieli m. in. rozwiązać test ortograficzny, napisać bardzo trudne dyktando i ułożyć jak najwięcej wyrazów z „ó” i „rz”. Uczestnicy konkursu szkolnego zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych. Oto oni:

Kl. IVa: Natalia Mościcka, Igor Makarski

Kl. IVb: Julia Cylwik, Klaudia Rudczuk

Kl. Va: Kinga Woźniuk, Piotr Błoszyński

Kl. Vb: Dominika Sałacińska, Julia Szaruta

Kl. VIa: Rozalia Bagińska, Julia Grzywińska

Kl. VIb: Patrycja Filipczuk, Dawid Kulesza

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Igor Makarski i Natalia Mościcka z kl. IVa

II miejsce - Patrycja Filipczuk, Dawid Kulesza z kl.VIb

III miejsce - Rozalia Bagińska, Julia Grzywińska z kl. VIa

Gratulujemy zwycięzcom!

 
II EDYCJA KONKURSU „AUDIOBOOK NA ŻYWO”
Wpisany przez Anna Kieczka i Marek Muszyński   

Szkolny konkurs pięknego czytania „AUDIOBOOK NA ŻYWO” odbył się 20.02.2014 r. w ramach obchodów w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przedsięwzięcie zorganizowano we współpracy z nauczycielami języka polskiego: p. Teresą Radziewicz, p. Anną Borowską, p. Katarzyną Mosiej, p. Jolantą Samojluk i p. Moniką Żochowską. W konkursie brały udział 2-osobowe reprezentacje klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum, wyłonione podczas eliminacji klasowych. Komisja w składzie: p. Teresa Radziewicz, p. Anna Kieczka oraz p. Marek Muszyński po wysłuchaniu wszystkich wystąpień ogłosiła następujący werdykt:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce  Kinga Woźniuk  kl. V a

II miejsce  Julia Jaroszewicz  kl. V b

III miejsce  Patrycja Filipczuk  kl. VI b

WYRÓŻNIENIE  Weronika Stasiewicz  kl. IV a i Piotr Skarżyński  kl. VI b

GIMNAZJUM

I miejsce  Aleksandra Jaroszuk        kl. III B

II miejsce  Edyta Domaszuk  kl. III B

III miejsce ex aequo  Laura Magnuszewska        kl. I B i Julia Woźniuk  kl. II B

WYRÓŻNIENIE  Anna Badalian  kl. III A

Serdecznie gratulujemy!

 
Laureat
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

Miło nam pinformować, że Dawid Kulesza, uczeń klasy VIb szkoły podstawowej, uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w roku szkolnym 2013/2014. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Bal karnawałowy klas I-III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Na początku zabawy zaprezentowała się grupa taneczna  dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe z tańca.

Jak co roku uczestnicy balu mieli ciekawe, pomysłowe i bardzo kolorowe przebrania. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i wróżki, ale obecne były również piratki, misie, klauny i inne pomysłowe stroje. Wśród chłopców kolejny raz przeważali kowboje, żołnierze i superbohaterzy. Dzieci bawiły się przy dźwiękach starych oraz najnowszych dyskotekowych przebojów. Dużą popularnością wśród uczestników zabawy, cieszyły się proponowane konkursy taneczne i sprawnościowe. Czekamy na kolejny bal…

 
Wyjazd gimnazjalistów na lodowisko
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Dnia 24 stycznia w piękny mroźny piątek uczniowie klasy Ia gimnazjum pod opieką wychowawcy Iwony Gisztorowicz i p. Elżbiety Jaroszuk pojechali na lodowisko do Białegostoku. Niektórzy z uczniów pierwszy raz założyli łyżwy na nogi i próbowali sił na lodowisku. Inni już kolejny raz doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie. Jednak wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że to wspaniały sposób na spędzenie aktywnie nadchodzących ferii zimowych.

 
Dzień Babci i Dziadka
Wpisany przez Monika Bielska   

Jednym z najważniejszych dni obchodzonych w naszej szkole jest Dzień Babci i Dziadka.
W tym roku, Dziadkowie wspólnie z wnuczkami świętowali swój dzień 20 stycznia. Przygotowania do tego szczególnego dnia zaczęły się dużo wcześniej. Każda z klas wykonała upominki w formie serduszek z życzeniami zdrowia i szczęścia, oraz zaprezentowała występ taneczny lub wokalny. I tak, klasy pierwsze zatańczyły nam „Taniec miskami” i „Swing w uliczce” ,natomiast klasy trzecie wykonały utwór pt. „Kochamy Was” oraz zatańczyły do piosenki pt. „Polka dla Babci i Dziadka”. Gospodarzami tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka były klasy drugie, które pod opieką wychowawczyń p. Małgorzaty Dzitowskiej i p. Agnieszki Skarżyńskiej przygotowały montaż słowno-muzyczny  i zadbały o oprawę całej uroczystości. Imprezę uatrakcyjniły ciekawe i zabawne konkursy, w których aktywny udział brali Dziadkowie z wnuczkami, oraz występ szkolnego zespołu „Jarzębinki”. Na koniec nasi goście udali się na słodki poczęstunek i zostali serdecznie zaproszeni na kolejne świętowanie Dnia Babci i Dziadka w przyszłym roku.

 
Kluczyk z „Herodami” w DPS w Czerewkach
Wpisany przez Dyrekcja   

Grupa teatralna Kluczyk, w skład której wchodzą uczniowie klas IV i V, postanowiła w Dniu Babci – czyli 21 stycznia – zrobić niespodziankę mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach i odwiedzić ich ze spektaklem. Po życzeniach złożonych wszystkim Babciom i Dziadkom przedstawiono tradycyjne „Herody”. Kluczyk otrzymał ogromne brawa i usłyszał wiele ciepłych słów zarówno od mieszkańców jak i pracowników Domu Pomocy.

 
Rodzinny konkurs literacki
Wpisany przez Monika Żochowska   

RODZINNY KONKURS LITERACKI „RODZINA, ACH RODZINA...”

„Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina.

Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,

Lecz kiedy jej nie ma,

Samotnyś jak pies.”

Adresaci :
Uczniowie klas I-III gimnzajum
Organizator Konkursu:
mgr Monika Żochowska, Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym


Cel Konkursu:
-integracja rodziny
-kształtowanie pozytywnej postawy wobec rodziny
-podkreślenie wartości życia rodzinnego w życiu każdego człowieka
-kształcenie umiejętności literackich
-konfrontacja twórczości literackiej


Regulamin:
1. Udział w konkursie polega na napisaniu pracy konkursowej (BLOG, PAMIĘTNIK lub DZIENNIK).
2. Treść pracy ma nawiązywać do motta konkursu: „Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina./Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest, /Lecz kiedy jej nie ma /Samotnyś jak pies.”
3. Ze względu na rodzinny charakter konkursu warunkiem oddania pracy jest napisanie jej przez co najmniej dwóch członków rodziny (uczeń + rodzic lub rodzeństwo).
4. Wymagana objętość pracy: 1 strona podaniowa na jednego członka rodziny (minimum 2 strony podaniowe przy dwóch członkach rodziny).
5. Prace należy przepisać na komputerze (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5).
6. Gotowe prace należy przesłać w załączniku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 28 lutego 2014r. Z podaniem w tytule maila słowa: RODZINA, zaś w treści maila danych dotyczących autorów pracy: imiona, nazwiska, określenie pokrewieństwa (np. mama, tata, brat, siostra), klasa ucznia.
7. Uczestnicy konkursu otrzymają dodatkowe punkty z zachowania, oceny z języka polskiego, a zwycięzcy-nagrody niespodzianki.
8. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły za zgodą ich autorów.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 68