Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Klasowa zabawa karnawałowa w Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

16 lutego bieżącego roku, w ostatni dzień karnawału, zorganizowaliśmy w Ib klasową zabawę. Chętne dzieci przebrały się. Były kotki, wilki, myszki, elfy, księżniczki, renifery i inne bajkowe postacie. W trakcie wesołej zabawy były tańce integracyjne, konkurs ?Jaka to melodia??, kalambury. Dzieci proponowały wiele ciekawych atrakcji. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczny Internet"
Wpisany przez Dakowicz Małgorzata, Dacewicz Igor   

Miło jest nam zakomunikować, iż dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą prezentację multimedialną na temat bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klas 6-8 przesyłali do nauczycieli informatyki swoje prace konkursowe.

Z przyjemnością informujemy, że jury doceniło i nagrodziło najlepsze prace:

- I miejsce - Aleksandra Gilewska, klasa 8b

- II miejsce - Miłosz Koszykowski - klasa 6c,

- III miejsce - Marcin Domaszuk - klasa 7b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłych edycjach konkursu!

 

 

Zapraszamy Uczniów i Rodziców do zapoznania się ze stronami www podejmującymi tematykę bezpieczeństwa w sieci:

Bezpieczeństwo w sieci

Konsekwencje zagrożeń w Internecie i sposoby ich unikania

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

 
UWAGA - ZAJĘCIA W ŚRODĘ 10.02.2021
Wpisany przez Dyrekcja   

Zajęcia stacjonarne dla klas I-III w środę odbędą się, autokary dowiozą dzieci. Prosimy o bieżące śledzenie strony szkoły oraz odbieranie wiadomości w dzienniku elektronicznym.

 
UWAGA - odwołanie zajęć stacjonarnych w dniu 9 lutego!
Wpisany przez Dyrekcja   

Ze względu na sytuację meteorologiczną w dniu 9 lutego 2021 r. Urząd Gminy odwołuje dowożenie, w związku z czym zawieszamy zajęcia stacjonarne, klasy I-III będą nauczane zdalnie. Prosimy o pozostawienie dzieci w domu. W wyjątkowej sytuacji dzieciom będzie zapewniona opieka świetlicowa. Jutrzejsze obiady zostaną odpisane. O kolejnych dniach będziemy informować poprzez stronę szkoły i dziennik elektroniczny w porozumieniu z Urzędem Gminy.

 
Projekt ?Czytam sobie. Pierwsza klasa!?
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W I semestrze roku szkolnego uczniowie klas I a i I b naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym ?Czytam sobie. Pierwsza klasa!? organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i HarperCollins Polska. Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania oraz promocja czytelnictwa.

W ramach akcji podczas uroczystości ślubowania uczniowie otrzymali pakiety edukacyjne zawierające: egzemplarze książek z serii ?Czytam sobie?, gadżety czytelnicze (dyplomy, plany lekcji, magnesy, zakładki, naklejki, karty Młodego Czytelnika) oraz poradnik dla rodziców ?Jak wspierać naukę oraz rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci??.

W ramach projektu przeprowadzone zostały także dwie lekcje biblioteczne oparte na książkach z serii ?Czytam sobie? - ?Awantura w śmietniku? Marcina Barana oraz ?Wielki skarb? Marcina Sendeckiego. Lekcje dotyczyły tematyki ekologicznej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci oraz dowiedzieli się jak cenna jest woda.

 

 
Ślubowanie uczniów klasy Ia
Wpisany przez Agata Brzósko   

29 stycznia, w sali nr 14 pięknie udekorowanej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w kameralnym gronie, w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli uczących oraz nauczycieli biblioteki i wychowawcy pani Agaty Brzósko, do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym dołączyli pierwszoklasiści.

Najpierw oddano głos najmłodszym uczniom w odświętnych strojach, w niebieskich biretach na głowach. Pierwszacy błysnęli talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej  części artystycznej  Pani Dyrektor skierowała do dzieci wiele ciepłych słów oraz życzenia sukcesów w nauce. Następnie gospodarz klasy i jego zastępca zwrócili się do Pani Dyrektor o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Na koniec części oficjalnej wychowawczyni wręczyły uczniom  pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali też wiele upominków i usłyszeli ciepłe słowa odczytane przez wychowawczynię w imieniu Samorządu Uczniowskiego i Rodziców uczniów. Mimo, że Rodzice nie mogli być na uroczystości, to duchowo wspierali swoje dzieci. Zorganizowali też słodki poczęstunek. Uroczystość została uwieczniona na wspólnie wykonanym zdjęciu razem z przybyłymi gośćmi. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

 

 
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Dyrekcja   

Szanowni Państwo, w związku z powolną normalizacją sytuacji pogodowej dzieci z klas I-III od jutra tj. 28 stycznia 2021 wracają na zajęcia do szkoły.

Dyrektor Barbara Klimaszewska

 
UWAGA - Odwołanie zajęć stacjonarnych w szkole!
Wpisany przez Dyrekcja   

Ze względu na katastrofalne warunki atmosferyczne, a także brak w szkole wody i prądu odwołuję w porozumieniu z Panem Wójtem dziś (26 stycznia 2021) i jutro (27 stycznia 2021) zajęcia stacjonarne. Jeżeli będzie to możliwe nauczyciele poprowadzą zajęcia online.

Dyrektor Barbara Klimaszewska

 
Ogłoszenie o konkursie "Bezpieczny Internet"
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz, Igor Dacewicz   

Zapraszamy uczniów klas 6-8 do konkursu na temat bezpieczeństwa w sieci. Celem szkolnego konkursu jest wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci Internet, podejmowanie problematyki bezpieczeństwa w sieci i propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do inicjowania nowych, ciekawych pomysłów oraz wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności. Efektem będzie wykonanie prezentacji multimedialnej.

Regulamin konkursu

 
Wewnętrzne procedury ZS w Juchnowcu Górnym - aktualizacja 11.01.2021 r.
Wpisany przez Dyrekcja   

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w okresie pandemii na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

Wewnętrzne procedury SP w Juchnowcu Górnym - aktualizacja 11.01.2021 (plik PDF)

 
Pamiętamy o zdrowym odżywianiu!
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Obecny rok, co podkreślamy przy każdej okazji, jest inny niż poprzednie. Zazwyczaj nasz szkolny kalendarz jest bogaty w różnego rodzaju inicjatywy i  wydarzenia. Corocznie klasy I ? III uczestniczyły w akcji  ?Śniadanie daje moc!?, której celem było dbanie o zdrowe odżywianie, wspólne przygotowywanie najważniejszego posiłku dnia i wspólne dzielenie się nim. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie było możliwe przeprowadzenie akcji, w której czynny udział brały dzieci oraz ich rodzice.

W tym roku zaproponowaliśmy uczniom udział w konkursie plastycznym ?Zdrowe, smaczne kolorowe ? kupuję produkty krajowe?, organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zamierzeniem konkursu było rozpowszechnianie informacji na temat oznaczenia ?PRODUKT POLSKI?, edukacja ekologiczna dzieci z województwa podlaskiego, a także  inspirowanie ich do zwracania uwagi na artykuły spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców. Efekty pracy dzieci zachwycają.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto