Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
#szkoła pamięta kl. VI b
Wpisany przez Iwona Nagórska   

W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy VI b przygotowali prezentację zawierającą pamiątki rodzinne oraz stare zdjęcia.

 

 
25 listopada Dzień Pluszowego Misia
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka, Aneta Białous   

Święto Dzień Pluszowego Misia nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku. Nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki.
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.
Nasi uczniowie również mają swoje ulubione misie i w tym dniu chętnie je prezentują.

 

 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w edukacji wczesnoszkolnej
Wpisany przez Mariola Sagun   

20 listopada 2020 r. klasy I-III ze swoimi wychowawczyniami obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie poznali historię związaną z Prawami dziecka w Polsce i Kodeksem Praw Dziecka.  Obejrzeli prezentację na ten temat i wysłuchali kilku piosenek zaznajamiających z ich prawami. Najbardziej spodobało im się prawo do zabawy i wypoczynku, wychowania w rodzinie i do nauki. To właśnie te prawa były najczęściej przez dzieci ilustrowane. Rozmowa o prawach była też okazją do przypomnienia, jakie dzieci mają obowiązki.

 

 
Tydzień Życzliwości w naszej szkole
Wpisany przez Jolanta Samojluk, Agnieszka Zajkowska   

Tydzień między 16 a 20 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem życzliwości. W tym czasie wychowawcy wraz ze swoimi klasami podjęli działania, które miały na celu promowanie serdecznych zachowań względem drugiego człowieka.

Uczniowie mieli do wyboru szereg różnych propozycji zadań.  Wzięli oni udział
w godzinach wychowawczych on-line, na których definiowali życzliwość, określali cechy życzliwego człowieka, rozmawiali o tym, po co potrzebna jest nam życzliwość.

Ponadto wychowawcy klas angażowali podopiecznych w ciekawe mini projekty dotyczące życzliwych zachowań.

Należą do nich m.in.:

- robienie innym ludziom drobnych przysług, okazywanie im miłych gestów,

- wysyłanie ciepłych wiadomości do nauczycieli oraz kolegów i koleżanek na Librusie lub na Teamsach, a także zabawnych emotikonów oraz ilustracji, mających wywołać uśmiech na ustach koleżanek i kolegów,

- noszenie w wybranym dniu przez całą klasę kolorowych ubrań na znak pozytywnego nastawienia do świata i ludzi,

- wykonanie plakietek i plakatów promujących życzliwe postawy.

Te ciepłe gesty, wesołe uśmiechy i serdeczne słowa znajdują potwierdzenie
w pięknych zdjęciach, które uczniowie wysyłali wychowawcom na pamiątkę.

Wychowawcy podkreślili niezwykłą wartość wychowawczą Tygodnia Życzliwości. Oby takie zachowania zostały z nami na co dzień.

 

 
Drodzy Rodzice Przedszkolaków
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

W związku z pozytywnym testem na koronawirusa u pomocy nauczyciela, po uzgodnieniu z SANEPID-em oraz Panem Wójtem, podejmuję decyzję o zdalnym nauczaniu w grupie „Żabki” na okres od 23 listopada do 28 listopada 2020 ze względu na konieczną kwarantannę dzieci i nauczyciela prowadzącego. Pani Katarzyna Sawicka poinformuje Państwa o sposobie przesyłania materiałów na zajęcia. Żywienie na ten tydzień będzie odpisane w całej grupie, nie ma konieczności informowania szkoły.

Pozostałe grupy pracują normalnie. Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola należy do Państwa. Kontakt z osobą zakażoną pozostałych dzieci był krótkotrwały (przyjmowanie i wydawanie dzieci) i przebiegał w reżimie sanitarnym (maseczka, dezynfekcja, możliwy dystans) w związku z tym SANEPID ocenił ryzyko zakażenia dzieci z innych grup jako małe.

Proszę o obserwację stanu zdrowia wszystkich dzieci i informowanie wychowawców o istotnych kwestiach (tj. stwierdzonych przypadkach koronawirusa u dzieci lub członków Rodzin).

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia – dyrektor Barbara Klimaszewska

 
19.11.2020 Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
Wpisany przez Anna Łysenko   

W ostatnich miesiącach nieustannie towarzyszy nam temat koronawirusa, należy jednak pamiętać, że konsekwencją epidemii jest również wzrost przemocy i wykorzystywania seksualnego wobec dzieci.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w prowadzonej kampanii "Pandemia przemocy" zwraca uwagę na wciąż istniejące zjawisko krzywdzenia dzieci.

 

Wg najnowszych badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w czasie pandemii:

- 27% dzieci i młodzieży doświadczyło krzywdzenia,

- 11% dzieci doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej,

- 10% doświadczyło wykorzystania seksualnego,

- 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji,

 

„Dlaczego BICIE DZIECI JEST GŁUPIE....? BO jest atakiem na godność dziecka, BO zaburza rozwój dziecka, BO niszczy relacje, BO uczy przemocy, BO..........          (CPD w Białymstoku).”

W myśl Covidowych zasad kampanii:

  • Zakrywaj usta, ale nie milcz, gdy widzisz przemoc!
  • Myj ręce, ale nie umywaj ich od odpowiedzialności, gdy jesteś świadkiem przemocy!
  • Chroń starszych, ale nie ignoruj przemocy wobec najmłodszych!
  • Zachowaj dystans, ale bądź blisko, gdy ktoś cię potrzebuje.

Nie bądźmy obojętni - reagujmy!

 

 

 
102 rocznica Odzyskania Niepodległości
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

Po raz trzeci uczniowie klasy III b wspólnie obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cały tydzień rozmawialiśmy, kim jest bohater i patriota, co to są zabory i legiony. Wykonaliśmy własnoręcznie kotyliony oraz godło Polski. W strojach galowych z dumą zaśpiewaliśmy hymn państwowy, pieśni patriotyczne oraz zatańczyliśmy taniec z flagą. Szczęśliwi, że żyjemy w wolnej Polsce, złożyliśmy naszej Ojczyźnie piękne życzenia.

Podczas rodzinnego świętowania uczniowie włączyli się do akcji „Niepodległa do Hymnu” śpiewając w samo południe „Mazurek Dąbrowskiego” oraz wywieszając flagę.

 

 
Nasze prace z katechezy
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W październiku uczniowie klas IV i VI wykonywali foldery dotyczące obchodzenia Pierwszych Piątków Miesiąca. W swoich pracach ukazali obietnice Pana Jezusa związane z tym nabożeństwem. W sposób kreatywny zapraszali swoich kolegów i koleżanki do uczestnictwa w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Najpiękniejsze prace uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

 

 
Najpiękniejszy Różaniec Maryjny - konkurs
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W październikowym konkursie na Najpiękniejszy Różaniec Maryjny udział wzięło 17 uczniów z klasy IV i VI. Prace konkursowe uczniów były naprawdę pomysłowe i pięknie wykonane. Pięcioosobowe Jury z trudem wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Aurelia Brzezina kl. VIa
II miejsce - Mateusz Rynkiewicz kl. IVb
III miejsce - Kinga Dąbrowska kl.VIa
wyróżnienie - Wiktoria Zalewska kl. IVa
wyróżnienie - Gabriel Kozłowski kl. IVb.

Zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 
#szkoła pamięta - 11 listopada
Wpisany przez Małgorzata Wiska-Koszykowska   

Dnia 11 listopada 2020 roku obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów (1795–1918). Chociaż nie mogliśmy świętować wspólnie w naszej szkole, nasi uczniowie przygotowali kotyliony i stroiki patriotyczne w ramach nauczania zdalnego. Tego dnia powiewały nasze narodowe flagi oraz brzmiał hymn naszej Ojczyzny. Wielu naszych uczniów spędziło Narodowe Święto Niepodległości w rodzinnej i podniosłej atmosferze.

 

„Niepodległość”

Marcin Wolski

 

Spośród słów używanych nieczęsto

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi – niepodległość.

 

Niepodległość to brąz na cokołach,

lecz na co dzień – mówiąc po prostu

polski dom, polski las, polska szkoła,

polska władza i polski Kościół.

 

Ono znaczy – bez strachu spać.

Ono znaczy – spokojnie się budzić,

kochać, śmiać się i pewnie trwać

– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości w klasie III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

W bieżącym roku mija już 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem może skromniej, ale również uczciliśmy Niepodległość naszej Ojczyzny. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę klasową i opracowaliśmy Kodeks Młodego Patrioty. Wykonaliśmy piękne, kolorowe mandale z mapą Polski. Podczas zdalnego nauczania realizujemy program „Dzieci uczą rodziców”, ramach którego obejrzeliśmy prezentację o symbolach narodowych i twórcach niepodległej Polski. Dzieci uczciły także ten dzień w swoich domach, włączając się w samo  południe 11.11.2020 we wspólne śpiewanie hymnu. Niektórzy odwiedzili miejsca pamięci narodowej i w ten sposób podziękowali tym, którzy walczyli o naszą wolność.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 116