Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
V ogólnopolski konkurs historyczny „Polska… Nasza Niepodległa”
Wpisany przez Alicję Borchert   

5 listopada 2018 r. odbyła się gala podsumowująca ogólnopolski konkurs historyczny „Polska… Nasza Niepodległa. W stulecie odzyskania niepodległości 1918-2018”, którego organizatorem był Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Patronatem honorowym konkurs objęły następujące instytucje: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział Białystok, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Solidarność Oświatowa w Białymstoku, Muzeum Wojska Polskiego, Narodowy Instytut Dziedzictwa i inne. Jego szkolnym koordynatorem i opiekunem nagrodzonych uczennic była pani Alicja Borchert. Celem przewodnim konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej młodego pokolenia na temat walki Polaków o niepodległość Ojczyzny w okresie zaborów oraz kształtowania granic i ustroju Polski na progu niepodległości. Pomimo iż jest to konkurs organizowany na najwyższym szczeblu i zgłosiło się do niego łącznie 1806 uczestników ze 144 placówek oświatowych, zostały zauważone i docenione dwie prace naszych uczennic.

W kategorii „album” II miejsce zajęła praca Marii Korzenieckiej z kl. V d, zaś w kategorii „praca plastyczna - rysunek” doceniono wysiłek Natalii Sobolewskiej oraz Anny Pełszyńskiej z kl. VI a, które zajęły III miejsce. Za włożony trud młodzież otrzymała cenne nagrody.

 
100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
Wpisany przez Krzysztof Grzegorczyk   

W dniu 11 listopada 2018 roku Poczet Sztandarowy o godzinie 9,00 uczestniczył w Nabożeństwie za Ojczyznę w cerkwi prawosławnej w Kożanach, następnie o godzinie 11,30 uczestniczył we Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym. Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz parafialny i złożyli kwiaty pod pomnikiem za wiarę i wolność.

 
Wystawa pamiątek Polskich 1918-2018 r.
Wpisany przez Justyna Zdziech   
Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezentuje ona ponad 100 pamiątek zebranych od nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Są to m.in. medale, książeczki wojskowe, świadectwa szkolne, książki, znaczki i  wiele bardzo sentymentalnych rzeczy za którymi kryją się pewne zdarzenia, historie, które miałam okazję wysłuchać.
Wystawę można oglądać  od 5 do 15 listopada 2018 r.

 
Patriotyczne Śpiewanie 2018
Wpisany przez Iwona Dudzik   

9.11.2018. w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych według formuły "Patriotycznego Śpiewania" w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z zaproszonymi gośćmi, dyrekcją i nauczycielami zaśpiewali pieśni:
"Piechota", "Pierwsza brygada", "Rota", "Czerwone maki", "Marsz, marsz Polonia", "Serce w plecaku", "Wojenko, wojenko", "Warszawianka 1831", "Przybyli ułani", "O mój rozmarynie", "W krwawym polu", "Pieśń o wodzu miłym", "Modlitwa obozowa", "Pierwsza kadrowa", "Pałacyk Michla", "Jak długo w sercach naszych".


 
MEGAMISJA w Zespole Szkół w Juchnowcu
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Od połowy września w naszej szkole zagościła na dobre MegaMisja Fundacji Orange.  Są to zajęcia dla dzieci z klas I-III prowadzone w ramach zajęć świetlicowych, które obejmują 350 świetlic szkolnych i kilka tysięcy dzieci w całej Polsce. Nasze pociechy już od najmłodszych lat posługują się smartfonami, tabletami i laptopami, ale często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń wynikających z korzystania z tych technologii. Poza tym wykorzystują ją przeważnie do grania i komunikacji. Projekt MegaMisja uczy ich w mądry a jednocześnie zabawny sposób kreatywnego i bezpiecznego poruszania się po świecie multimedialnym.  W ciągu 10 miesięcy dzieci nabędą wiedzę w 10 zakresach tematycznych, m.in. korzystanie z informacji,  język mediów, prawa autorskie, bezpieczeństwo w sieci, etyka, wartość mediów. Tym samym dzieci nabędą wiele kompetencji cyfrowych, które kreatywnie będą mogły wykorzystać.

W naszej szkole pracują obecnie trzy grupy dzieci: grupa główna – klasa I b pod opieką Lidera projektu  p. Anny Radziewicz,  klasa  - grupa z I a (opiekun - p. Justyna Zdziech) i Misiaki z kl. III a (opiekun - p. Małgorzata Jabłońska).

Aby śledzić nasze poczynania, można wejść na platformę MegaMisji https://megamisja.pl/, wpisać  nazwę naszej szkoły lub miejscowość (Juchnowiec Górny), a następnie wybrać interesującą nas grupę.

 
Turniej unihokeja.
Wpisany przez Jan Sagun   

W dniu 11 października 2018 r. rozegrany został Powiatowy Turniej Unihokeja w Michałowie. Wzięły w nim udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z Juchnowca, Michałowa i Studzianek. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Kusznierczuk, Aleksandra Gilewska, Anna Głowacka, Daria Litwińczuk, Agnieszka Błoszyńska, Zofia Błoszyńska, Dominika Sołtan, Zuzanna Lul, Emilia Tarasiuk, Zofia Sawicka i Zofia Litwińczuk w drużynie dziewcząt oraz Jakub Artemiuk, Oliwier Olszewski, Marcin Domaszuk, Jakub Kiercul, Mikołaj Kiryluk, Franciszek Korzeniecki, Hubert Mazur, Sebastian Miluski, Sebastian Żędzian, Jakub Andruk, Kacper Sacharzewski, Jacek Hryniewski, Piotr Kluczyński i Gabriel Ogrodnik.

Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

Chłopcy:

SP Michałowo      -      SP Juchnowiec          5 : 0

SP Juchnowiec     -      SP Studzianki             8 : 2

SP Michałowo      -      SP Studzianki             8 : 0

Dziewczęta:

SP Michałowo      -      SP Juchnowiec          3 : 0

SP Juchnowiec     -      SP Studzianki             5 : 1

SP Michałowo      -      SP Studzianki             9 : 0

 

W zawodach tych nasi uczniowie zajęli drugie miejsca wśród dziewcząt i chłopców i awansowali dalej.

W dniu 30 października rozegrano finał grupy unihokeja chłopców, a 31 października finał grupy dziewcząt. Tym razem mecze były bardziej wyrównane i zakończyły się wynikami:

 

Chłopcy:

SP Augustowo      -      SP Juchnowiec          2 : 0

SP Juchnowiec      -      SP Kalinówka            0 : 1

SP Augustowo       -      SP Kalinówka            2 : 2

 

Dziewczęta:

SP Domanowo      -      SP Juchnowiec          5 : 0

SP Domanowo      -      SP Goniądz                0 : 0

SP Juchnowiec      -      SP Goniądz                0 : 1

 

Ostatecznie w finałach drużyny chłopców i dziewcząt z naszej szkoły zajęły 5 miejsce.  Gratulujemy!

 

 

 
Dzień Postaci z Bajek w klasie I b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

5 listopada uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią świętowali Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu razem z dziećmi w zajęciach uczestniczyli: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Dzwoneczek, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Lolek, Pinokio, Rycerz, Minionek, Myszka Minnie, Świnka Peppa, Miś Uszatek i wiele innych bohaterów bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, kolorowaliśmy ilustracje oraz zachęcaliśmy innych do poznania naszych ulubionych bajek. Dzień minął w radosnej atmosferze. Zaangażowanie dzieci potwierdziło, że bajki klasyczne są im znane i bardzo bliskie.

 

 
Gazetki klasowe o Polsce
Wpisany przez Mariola Sagun   

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w salach lekcyjnych klas I-III powstały gazetki okolicznościowe wyjaśniające historię, pokazujące piękno i umiłowanie naszej Ojczyzny.

 
Warsztaty w klasach II-III „Między zabawą, a zdrowiem ”
Wpisany przez Mariola Sagun   

06 .11.2018r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach „Między zabawą, a zdrowiem ”z zakresu zdrowego odżywiania się. Spotkanie zorganizowane było przez Fundację Zdrowe Kieszonkowe. Podczas spotkania z dietetykiem dzieci poznały piramidę zdrowia, zdrowe i szkodliwe produkty, dowiedziały się o ogromnym znaczeniu aktywności fizycznej. Swoją wiedzę sprawdziły robiąc test podsumowujący. Do domu zabrały ulotki z cennymi informacjami i przepisami na pełnowartościowe przekąski.

 
Konkurs Recytatorski "Piękna nasza Polska cała"
Wpisany przez Justyna Matuszczyk, Mariola Sagun   

24 października klasy I- III wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piękna nasza Polska cała”, wpisującym się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spośród każdej z klas w etapie klasowym konkursu, została wyłoniona dwuosobowa reprezentacja, która następnie w etapie szkolnym prezentowała wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Jury, tj. p. Monika Żochowska oraz p. Agnieszka Słomińska po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, wyłoniły zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Jan Sic z klasy IIa, drugie miejsce zajęła Emilia Jabłońska z klasy IIb, natomiast trzecie miejsce otrzymała Amelia Jaroszko z klasy IIa. Laureaci konkursu recytatorskiego „Piękna nasza Polska cała”, zaprezentują raz jeszcze swoje wiersze podczas uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się wielkimi krokami.
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Anna Truskolawska, Monika Kaliszewska   

 

31 października 2018 roku klasy I-III uczestniczyły w imprezie pt. „Kocham Cię, Polsko!”, która była pięknym początkiem obchodów tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o Polsce, jej miastach, stolicach, znanych Polakach, przez interaktywne układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek, słuchanie i śpiewanie pieśni patriotycznych. Podziw, szacunek i miłość do Ojczyzny można było dostrzec w wykonanych przez uczniów transparentach i proporczykach, które będą piękną ozdobą sal klasowych. W podsumowaniu imprezy uczestniczyły pani dyrektor Barbara Klimaszewska i pani wicedyrektor Teresa Radziewicz. Brały one aktywny udział w zagadkach słownych i zabawach na skojarzenia. Śmiało można więc rzec, że każdy uczeń klas I-III w naszej szkole jest gotowy, by jak najpełniej i najlepiej przeżyć Narodowe Święto Niepodległości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 85