Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Igrzyska dzieci województwa podlaskiego w badmintonie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 24 listopada dziewczęta ze szkoły podstawowej uczestniczyły w IGRZYSKACH DZIECI  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE. Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Finały wojewódzkie otworzył Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marek Sadowski. Podczas uroczystego zamknięcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku Pan Lech Szargiej udekorował zwycięzców medalami oraz wręczył puchary, dyplomy, statuetki oraz koszulki z logo „Mistrza Województwa Podlaskiego”. W finałach startowało osiem szkół wyłonionych na igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

 

W finałach wojewódzkich startowały drużyny dziewcząt ze szkół : SP 32 Białystok , SP 34 Białystok, SP 10 Suwałki, SP Szczuczyn, SP Księżno, SP Kupiski, SP 5 Suwałki,

SP Juchnowiec .

Dziewczęta naszej szkoły zajęły w końcowej kwalifikacji 7 miejsce.

 

Skład drużyny dziewcząt:

1.Dominika Kozioł Va

2.Maja Ziółkowska  IVa

3.Emilia Tarasiuk V a

4.Anna Urbańska ,Va

 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ W BADMINTONIE
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Dnia 27 listopad na sali sportowej Zespołu Szkól w Wyszkach odbyły się rozgrywki półfinału wojewódzkiego w badmintonie dziewcząt i chłopców.

Turniej rozegrany był systemem pucharowym.

Obie nasze drużyny awansowały do rozgrywek województwa podlaskiego. W zawodach w kategorii dziewcząt startowały gimnazja z: Wyszek Brańska, Glinnika, Kalinówki, Jasionówki i Juchnowca Górnego.

W kategorii chłopców startowały gimnazja  z Wyszek, Augustowa, Glinnika, Trzciannego , Jasionówki i Juchnowca Górnego.

Drużyna dziewcząt:

  1. Martyna Olechnicka IIa
  2. Anna Zalewska IIa
  3. Klaudia Waszkiewicz IIa
  4. Patrycja Kuczyńska IIa.

 

Drużyna chłopców:

  1. Kacper Gierej IIb
  2. Piotr Błoszyński IIIa
  3. Dawid Jezierski IIIB

Dziewczęta zajęła drugie ,a chłopcy  pierwsze  miejsce w tych zawodach . Tym samym spotkają się z najlepsza ósemką województwa w rozgrywkach finałowych.

 

 

 
Dzień Misia
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik   

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy kto chciał mógł przynieść ulubionego misia. Byli też tacy, którzy ubrali się w "misiowe" pidżamki lub kapcie. Było miło, przytulnie i kolorowo.

 
Wyjazd do teatru
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska, Anna Truskolawska   

W poniedziałek 20 listopada 2017r. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Dzitowskiej, Małgorzaty Grzegorczyk, Iwony Niewińskiej, Anny Radziewicz, Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Truskolawskiej  wyjechali do Białegostoku. W sali kina ,, Forum” obejrzeli spektakl teatralny pt. ,, Czarodziejski ołówek” przygotowany przez teatr z Wrocławia.

Główni  bohaterowie przedstawienia : Michaś i Ola przeżyli wiele przygód i dzielnie walczyli z przeciwnościami losu. Chłopiec  pragnął  uwolnić  swoją koleżankę uwięzioną w  górach przez dyrektora  ZOO - Zachara . Wykazał się przy tym  niezwykłą odwagą,  mądrością i sprytem. Dzięki ,,czarodziejskiemu ołówkowi”  otrzymanemu  od strażnika  pomagał w kłopotach napotkanym po drodze postaciom. W zamian otrzymał  wskazówki jak dotrzeć do ,,Szkarłatnych Mchów” w górach, gdzie uwięziona była dziewczynka.

Mali widzowie wspólnie z bohaterami cieszyli się ze szczęśliwego zakończenia tej historii i nagrodzili ich gromkimi brawami. Wyróżnili  wspaniałą grę aktorska,  przepiękną scenografię i barwne kostiumy. Dzięki tej sztuce przeżyli wiele  niesamowitych wrażeń i dreszczyk emocji. Po spektaklu wspólnie modliliśmy się  przed  pomnikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Cały wyjazd ,,osłodziła” niespodzianka pana Lucjana Popławskiego, w postaci świeżych  pączków.

 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

21 listopada uczniowie klas I – III obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten, zaczęliśmy od zajęć w klasach dotyczących zasad dobrego zachowania. Dzieci uczyły się jak powinny witać się z różnymi osobami i jak w grzeczny i elegancki sposób przedstawić się innym. Rozmawialiśmy również o kulturalnym zachowaniu podczas spożywania posiłków.

Na naszej wspólnej przerwie witaliśmy się z kolegami, koleżankami i nauczycielami z innych klas, oczywiście kulturalnie i bardzo życzliwie.

 
Święto Pierwszoklasistów
Wpisany przez Mariola Sagu i Agata Brzósko   

22 listopada 2017 roku, jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ceremonia ta miała miejsce na uroczyście przygotowanej dużej sali gimnastycznej w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas II i III oraz rodziców. Pierwszoklasiści w strojach galowych, w kolorowych biretach na głowie, w strojach zwierząt zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i aktorskie, przedstawiając inscenizację. Zwierzęta w przedstawieniu obdarowały „pierwszaków” mądrością, pracowitością, cierpliwością, zabawą, odwagą, przyjaźnią, czyli cechami, które pomogą im stać się stuprocentowymi uczniami naszej szkoły.

Dar mądrości zadziałał  znakomicie, gdy przedstawiciele klas I, udali się pod tablicę pamiątkową  Patrona Szkoły, by złożyć kwiaty i zapalić znicz. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły uczniowie ślubowali  być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoja szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Barbara Klimaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyń uczniowie otrzymali  pamiątkowe dyplomy.

Pod koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali życzenia od zaproszonych gości i upominki od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie przy muzyce. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci  „pierwszaków” i ich wychowawczyń pani Agaty Brzósko i pani Marioli Sagun.

 

 

 
Igrzyska Dzieci w badmintonie(1/2 finału wojewódzkiego)
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 14.11.2017 na hali szkoły podstawowej w Wyszkach odbyły się Igrzyska dzieci grupy południowej w badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach startowały najlepsze drużyny z powiatów: białostockiego, bielskiego i monieckiego.

W skład  drużyny dziewcząt naszej szkoły weszły;

Dominika Kozioł-Va

Maja Ziółkowska IVa

Emilia Tarasiuk Va

Anna Urbańska Va,

W skład drużyny chłopców

Marcin Domaszuk IV b

Aleksander Łapiński IVb

Rafał Roszkowski IVa

Tymoteusz Radziewicz IVa

Rozgrywki rozegrane były systemem pucharowym. Drużyna chłopców nie awansowała do dalszych rozgrywek. A zespół dziewcząt po wygraniu dwóch meczy weźmie udział w igrzyskach województwa podlaskiego w badmintonie

W zawodach brały udział uczniowie ze szkół w Księżynie, Wyszkach, Jasionówce, Domanowie, Augustowie, Trzciannem i Juchnowca Górnego

 

 

 
Podsumowanie projektu „Sklejki poetyckie”
Wpisany przez Administrator   

Uczennice klasy VIa i VIb Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym uczestniczyły 21 listopada 2017 r. w niezwykle ciekawym wydarzeniu. W Książnicy Podlaskiej miał miejsce finał projektu „Sklejki poetyckie”, do którego w czerwcu zaprosiła nas Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym. Układanie wierszy z wylosowanych słów i budowanie z nich konstrukcji miało na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni, ale i obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym. Przy użyciu nożyczek, kleju i starych gazet pod okiem prowadzącego projekt pana Marcina Kozińskiego powstała niezwykła poezja i wystawa, którą podziwialiśmy w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej. Dodatkową atrakcją stała się zwiedzanie budynku Książnicy Podlaskiej, a zwłaszcza podziwianie panoramy Białegostoku widocznej z szóstego piętra.

 
Dzieci z grupy Kasztanki przygotowały smaczne posiłki
Wpisany przez Administrator   

Dnia 10 listopada 2017 r. dzieci z grupy Kasztanki przygotowały smaczny i słodki, a jednocześnie zdrowy przysmak o smaku czekoladowym  – mus z kaszy jaglanej, kakao, bananów i miodu.

 
Wycieczka do jednostki wojskowej - 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

W ramach realizacji programu wychowawczego klasy trzecie szkoły podstawowej rozpoczęły kolejne spotkania, na których rodzice zapoznają dzieci z wykonywaną pracą zawodową.

Tym razem wybraliśmy się do jednostki wojskowej – 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej, w której służy p. Karol Łozowski – tata Zuzi z klasy IIIc. Na początku spotkania uczniowie „przeszli” musztrę wojskową, zwiedzili Izbę Tradycji – obejrzeli historię powstania jednostki, pamiątki, zdjęcia oraz sztandary. Uczestniczyli także w lekcji historii, w czasie której wykazali się bogatą wiedzą o ojczyźnie i zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie obejrzeli koszary, opancerzony wóz wojskowy, żołnierską broń. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski tlenowe, czapki. Każdy miał możliwość trzymania we własnych rękach karabinu. Miłą niespodzianką było spotkanie z ogromnym rysiem, który jest maskotką jednostki J.

Wyjazd był bardzo udany i na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

 

 
Wyjazd klas II gimnazjum do Warszawy
Wpisany przez Bogumiła Fidziukiewicz i Elżbieta Jaroszuk   

7 listopada 2017r. klasy II gimnazjum wraz z wychowawcami (p. B. Fidziukiewicz i p. E. Jaroszuk ) oraz opiekunem (p. I. Dacewicz) pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem naszego pobytu w stolicy było zwiedzanie Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, które mieści się w Kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Nasi uczniowie poprzez zwiedzanie Muzeum i nawiedzenie grobu Ks. Popiełuszki pogłębili wiedzę o życiu i działalności oraz męczeńskiej śmierci Patrona naszej szkoły. Następnie udaliśmy się na warszawską Starówkę, gdzie zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki i miejsca związane z naszą historią. Ciekawym punktem naszego pobytu w Warszawie była wizyta na Stadionie Narodowym. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniały obiekt, który większość z nas znała tylko z relacji telewizyjnych. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do domu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 68