Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Działania profilaktyczne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Okres zdalnego nauczania  to czas w którym nie można było zapomnieć o profilaktyce uzależnień. Oprócz działań podejmowanych przez pedagoga,  psychologa i nauczycieli skierowanych do uczniów i rodziców  sami uczniowie  (klas  VI)  pod  kierunkiem nauczyciela plastyki przygotowali ulotki o tematyce uzależnień.

 
BIBLIOTEKA
Wpisany przez Agnieszka Słomińska   
Biblioteka czynna:
29 czerwca godz. 9.00-12.00
1 lipca 9.00-12.00
2 lipca 11-12.30" 
XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”.
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", który w 2020 roku odbywał się pod hasłem pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”. Konkurs organizowany był w ramach obchodów „Dnia Ziemi”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony oraz spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały ją w przeszłości.  Kilkunastu uczniów naszej szkoły wykonało ciekawe prace plastyczne zgodnie z tematem i wymogami formalnymi. W związku z pandemią etapy półfinałowy i finałowy zostały połączone. Dopiero w czerwcu przeprowadzono ocenę nadesłanych prac plastycznych i ogłoszono wyniki.

Nasi uczniowie odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie.  Wyróżnienie od organizatora otrzymał Tymoteusz Radziewicz z kl. VI a, a wyróżnienie ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe Natalia Sorko również z klasy VI a. Serdecznie gratuluję.

 
Uczniowie z klasy 4b twórcami komiksów
Wpisany przez Monika Żochowska   

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy 4b mieli okazję omawiać na lekcjach języka polskiego jeden z komiksów z serii „Kajko i kokosz”. Podczas zajęć poznali cechy komiksu, jego charakterystyczny język , tajniki jego historii:

https://www.youtube.com/watch?v=AQZbDBJmoaw

oraz proces tworzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=-VFG-22R-14 https://www.youtube.com/watch?v=OX3qmx7BSFg

Zwieńczeniem lekcji było wyzwanie postawione przed uczniami – stworzenie własnego komiksu na dowolny temat. Wybrane najciekawsze prace możemy podziwiać na zdjęciach. Dzieci wykazały się nie tylko znajomością specyfiki tej formy książki, ale ujawniły swoją kreatywność, talent plastyczny oraz literacki.

 

 

 
Zabawy ze słowem
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy II b podczas nauczania zdalnego uczestniczyli w zabawach rozwijających kreatywność językową, m. in. ćwicząc poprawność gramatyczną wypowiedzi, wzbogacając słownictwo, utrwalając zasady ortograficzne. Pierwsza część zabawy polegała na wyszukaniu wyrazów wieloznacznych. Efekty naszej pracy…

 

 
Wyszywanki ludowe
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W czasie zdalnego nauczania klasy szóste miały za zadanie wykonać wyszywankę ludową. Jak widać jest to bardzo pracochłonne zajęcie. Wszystkie prace zostały nagrodzone odpowiednimi ocenami. Gratuluję cierpliwości i umiejętności.

 
Konkurs Dżemik 2020
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W tym roku Ogólnopolski Konkurs programowania gier dla dzieci Dżemik, odbył się w dniach 15-17 maj 2020r. na innych zasadach niż zwykle. Konkurs odbywał się zdalnie. Uczniowie samodzielnie lub w drużynach dwuosobowych przez trzy dni tworzyli gry w Scrachu. Tegoroczny temat brzmiał: Wirusy! Niestety trudny temat, ale na czasie. Z naszej szkoły udział wzięli: Marcin Kowalski z kl. VII a i Mikołaj Gałczyński z kl.VII b. Nie zdobyliśmy miejsca czołowego, ale sam tegoroczny udział był nowym wyzwaniem dla uczniów i nauczyciela. Uczniowie dostali interesujące upominki. Gratuluję udziału.

 
Spotkania z folklorem w klasach V - wyszywanki ludowe
Wpisany przez Jan Sagun   

Podczas zajęć techniki uczniowie klas V poznawali różne rodzaje ściegów. Umiejętności, które nabyli na lekcjach wykorzystali do wykonania wyszywanek ludowych haftem krzyżykowym.  Wiele z prezentowanych prac powstało podczas zdalnego nauczania.

 
Zwroty za nadpłacone obiady
Wpisany przez Administrator   

DRODZY RODZICE

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że nadpłacone (niewykorzystane) w marcu 2020r. kwoty za obiady w szkole będą zwrócone do końca czerwca na konto Rodzica. W tym celu proszę o przysłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. numeru konta, na które należy zwrócić pieniądze. Informacja musi zawierać następujące dane:

Imię i nazwisko Rodzica

Imię i nazwisko dziecka, klasę

numer konta

Prosimy o odesłanie potrzebnych informacji do  15 czerwca 2020r. do godziny 14.00

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że nadpłacone (niewykorzystane) w marcu 2020r. kwoty za wyżywienie w przedszkolu będą rozliczone i zwrócone do końca czerwca na konto Rodzica. Rodzice, którzy zapiszą dziecko do przedszkola na lipiec, muszą dokonać wpłaty do 15 lipca 2020r..

 

 

 
Zapisy do przedszkola
Wpisany przez Administrator   

DRODZY RODZICE

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z COVID-19 zapisu dziecka do przedszkola (w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2020r.)  lub do świetlicy (w okresie od 1 czerwca do 26 czerwca 2020r. ) należy dokonywać  co najmniej z dwudniowym wyprzedzeniem, zgodnie z zapisami w procedurach. Wszystkie dokumenty muszą być podpisane przez oboje rodziców. Przed złożeniem dokumentów należy zapoznać się z procedurami. Dokumenty można złożyć  w pudełku w przedsionku szkoły (wejście główne) lub drogą e-mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Klasowy konkurs pięknego czytania w klasie II a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

 

Podczas zdalnej nauki uczniowie klasy II a omawiali tematy dotyczące zasad stosowania znaków interpunkcyjnych. Świetną okazją do praktycznego zastosowania poznanych reguł okazał się klasowy konkurs pięknego czytania wierszy pani Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętni uczniowie przez tydzień ćwiczyli wybrany wiersz, a następnie przesłali nagranie. Poziom był bardzo wyrównany.

Oto wyniki:

I miejsce Gabriela Sobocińska i Ewelina Topczewska

II miejsce Magdalena Pryzowicz i Jan Łozowski

III miejsce Aleksandra Kendyś i Wiktor Martyniuk

Wyróżnienie Dominika Redlińska i Szymon Żędzian

Gratuluję chęci i odwagi!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 111