Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Bożonarodzeniowe życzenia od Samorządu Szkolnego
Wpisany przez Samorząd Szkolny   

 
„Bezpieczne domy – przyjazne miasta”
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

Od początku października do końca listopada 2020 r. klasy II i III brały udział w Ogólnopolskim Projekcie „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” – o ekologicznych rozwiązaniach, współpracy, pomocy i działaniu. Wychowawczynie realizowały cykl zajęć z wykorzystaniem piosenek, prezentacji, kart zadań, gier oraz przekazanej publikacji projektu z opowiadaniami. Zajęcia przybliżały dzieciom tematy przyjaznych dla człowieka miast, klęsk żywiołowych wpływających na życie mieszkańców Ziemi oraz bezpiecznego domu – czy każdy taki ma? Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż poruszał nowe treści i odnosił się do postrzegania przez dzieci innych kultur. W podsumowaniu akcji każda klasa dostała certyfikat udziału od organizatorów.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W roku szkolnym 2020/2021 klasy pierwsze biorą udział w XII Edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech strefach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć przez wychowawczynie, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoła, po zrealizowaniu wszystkich elementów programu otrzyma Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a biorące udział w akcji pierwszaki - dyplomy dla uczniów.

 
Tydzień Życzliwości w klasie II B
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W dniach 23-27.11.2020 r. klasa II b obchodziła Tydzień Życzliwości biorąc udział w Ogólnopolskiej Kampanii Cartoonnetwork „Bądź kumplem, nie dokuczaj” objętej patronatem m.in. przez Rzecznika Praw Dziecka. Każdego dnia poświęcaliśmy parę minut lekcji online na rozmowę o życzliwości, przyjrzeliśmy się Kodeksowi Kumpla, zastanawialiśmy się, co by było, gdyby każdy był taki sam i doszliśmy do wniosku, że super, iż się różnimy! Przypomnieliśmy sobie, jak powinniśmy okazywać sobie nawzajem życzliwość i że pomoc, nawet najmniejsza, jest wyrazem uprzejmości i przyjaźni. Zapoznaliśmy się ze stroną badzkumplem.cartoonnetwork.pl, na której dzieci chętnie wykonały quizy o przyjaźni. Dostaliśmy również podziękowania od Kamila Stocha, który jest jednym z ambasadorów kampanii oraz certyfikat uznania dla całej klasy.

 
Noc Bibliotek - wyróżnienie
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska, Justyna Zdziech   

Z radością informujemy, iż Noc Bibliotek 2020 w naszej szkolnej bibliotece została wyróżniona przez jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona na najciekawsze wydarzenia w tegorocznej akcji. Najserdeczniej gratulujemy i dziękujemy Wam drodzy uczniowie za zaangażowanie. Jako nagrodę otrzymaliśmy duży pakiet książek związanych tematycznie z hasłem "Klimat na czytanie", w tym nowości wydawnicze od partnerskich wydawnictw.

Więcej informacji i lista nagrodzonych: tutaj

 

 
#szkoła pamięta Klasa VII A
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Uczniowi klasy VII A wzięli udział w akcji #szkoła pamięta, której celem jest m.in. poznanie historii swojej małej ojczyzny, jej lokalnych bohaterów i przeszłości rodzin… Pamiątki rodzinne to obiekty, które szczególnie związane są z naszym dziedzictwem, ilustrują historię i pobudzają wspomnienia
o bliskich. Wśród pamiątek może znaleźć się wszystko: biżuteria, zdjęcia, meble, przepisy, wojskowe odznaczenia… Uczniowie klasy VII a też chronią i pielęgnują rodzinne historie. Odszukali w domu rodzinne pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie i przygotowali galerię zdjęć, którą zechcieli pokazać społeczności szkolnej.

 

 
Udział klas I-III w XII Edycji Online Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Idzie zima, będą święta" organizowanego w Szkole Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie
Wpisany przez Mariola Sagun   

Nowa, pandemiczna rzeczywistość dokucza nam w wielu dziedzinach życia. Jednak przy większym zaangażowaniu i chęciach można wiele. Przykładem tego jest międzyszkolny konkurs recytatorski organizowany przez SP w Sobolewie, który zaproponowałyśmy naszym uczniom. Bardzo cieszymy się, że kilkoro dzieci ze swoimi rodzicami podjęło duży trud związany z opracowaniem i przygotowaniem filmów. Bardzo dziękujemy. Były piękne recytacje, świąteczne scenografie, a nawet efekty specjalne – padający śnieg! W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie z klasy Ia: Zofia Świątkowska, Wiktoria Hermaniuk, Wojciech Borzęcki, Kamil i Kacper Kondraciukowie pod opieką p. Agaty Brzósko; uczniowie z klasy Ib: Wiktoria Dec i Julian Grabowski pod opieką p. Marioli Sagun oraz uczennice z klasy IIIa: Dominika Redlińska i Ewelina Topczewska pod opieką p. Agnieszki Skarżyńskiej. Do etapu międzyszkolnego awansowali: Zofia Świątkowska, Julian Grabowski, Dominika Redlińska i Ewelina Topczewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali od koordynatora etapu szkolnego – p. Marioli Sagun podziękowania za udział w konkursie i pamiątkowe, świąteczne zdjęcie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

 
Szkolne Przygody Gangu Fajniaków
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W październiku i listopadzie 2020 r. grupa uczniów z klas I – III uczestniczyła w zajęciach biblioteczno – świetlicowych w ramach akcji Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. Ich głównym celem było zainteresowanie uczniów ekologią i ochroną przyrody. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie poznali cztery żywioły natury – wodę, powietrze, ogień i ziemię, obejrzeli wykonane przez nauczycieli eksperymenty oraz wykonali prace plastyczne związane z tematem zajęć.

 

 
Spotkanie z lekturą
Wpisany przez Agata Brzósko   

Pod koniec listopada, przez trzy kolejne dni, uczniowie klasy I a pracowali nad lekturą Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Poznali głównych bohaterów i ich ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu po zajęciach w szkole. Rozwiązywali zadania matematyczne i polonistyczne wśród konarów drzew, które były najlepszym miejscem do pomysłowych zabaw i wspólnych spotkań bohaterów lektury. Pierwszoklasiści postanowili też zadbać o nasze środowisko i każdy zobowiązał się wiosną posadzić małe drzewko albo kwiaty w ogródku lub na balkonie. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali jeszcze dowolną techniką plakaty zachęcające  do przeczytania tej lektury. Wszystkim książka się podobała. Może i ty sięgniesz po nią po obejrzeniu interesujących i pomysłowo wykonanych plakatów uczniów klasy Ia.

 

 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I – III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska   

21 listopada 2020r. uczniowie kl. I – III wraz ze swymi wychowawcami obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który został przedłużony na kolejny tydzień nauki i pracy. W ramach kampanii Cartoon Network “Bądź kumplem, nie dokuczaj” skorzystaliśmy z różnorodnych materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mamy nadzieję, że pielęgnowanie szkolnych relacji będzie dzięki nim łatwiejsze, a stworzona przy ich pomocy atmosfera wzajemnego wsparcia, zrozumienia, serdeczności i akceptacji będzie służyć współpracy. Dzieci z chęcią obejrzały prezentację dotyczącą historii i idei tego święta, rozwiązywały zagadki i ćwiczenia interaktywne o życzliwości. Klasy pierwsze wykonały piękne laurki, klasy drugie prace plastyczne na temat: Jesteśmy życzliwi, a klasy trzecie plakat pod hasłem: Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej. Teraz, kiedy przeżywamy czas izolacji społecznej uświadamiamy sobie, jak ważne jest posiadanie w swoim otoczeniu dobrych kumpli. Dlatego: Bądźmy życzliwi, bądźmy kumplami – dla siebie i dla innych.

 

 
Dzień Pluszowego Misia w klasie Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

25 listopada lekcje na MS Teams były inne niż zwykle. Zamiast dzieci przed kamerkami usiadły misie! Pomagały w zadaniach lekcyjnych i chciały koniecznie opowiedzieć o sobie. Na szczęście zamiast p. Marioli też siedział miś, który wszystko rozumiał, więc zajęcia potoczyły się bardzo sprawnie i ciekawie. Dzieci obejrzały film o historii misia. Zobowiązały się do spędzania ze swoim misiem więcej czasu. Obiecały pójść z nim na spacer i przygotować mu specjalne miejsce w domu.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 116