Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Otwarty!
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

Dnia 10 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty. Każdy rodzic wraz z dzieckiem mógł uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, ruchowych lub muzycznych. Były również ciekawe i kolorowe eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik balonowy. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli zrobić sobie ciekawe makijaże.

 
„Rodzinne malowanie przy kasztanie”
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

27 maja to dzień malowania przy kasztanie. Chętni rodzice wraz z dziećmi spotkali się,  aby wspólnie bawić się, pracować a na koniec skosztować doskonałych owocowo - warzywnych soków i sałatek. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od odnawiania przedszkolnego placu zabaw – ulubionego miejsca wszystkich przedszkolaków. Gdy rodzice ciężko pracowali dzieci mogły uczestniczyć w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

 
Konkurs czytania ze zrozumieniem na poziomie klas II
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Iwona Niewińska, Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka - Borys   

6 czerwca 2017 roku odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem w klasach II, zorganizowany i przeprowadzony przez p. Agnieszkę Skarżyńską oraz pozostałe wychowawczynie klas II

p. Małgorzatę Dzitowską, p. Annę Wysocką – Borys i p. Iwonę Niewińską . Po eliminacjach klasowych w konkursie wzięło udział 12 uczniów. Dzieci miały za zadanie przeczytać tekst i odpowiedzieć na jego podstawie na zadane pytania. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce Szymon Matys kl. IIb oraz  Filip Zajkowski kl. IIa

II miejsce Amelia Kozioł  kl. II c

III miejsce Patryk Świenc kl. II b

Gratulujemy !

 

 
Jak będzie w pierwszej klasie???
Wpisany przez Mariola Sagun   

01.06.2017r. dzieci z klasy „01” mogły przez chwilę poczuć się jak pierwszaki, gdyż na zaproszenie p. Marioli Sagun zasiadły w prawdziwych ławkach, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły czytanie, rozmawiały o tym, jak ważna jest w życiu czystość i niemalże wszyscy zdobyli odznakę „Czyścioszka”. Dzieci dowiedziały się, jak będzie wyglądała sala, zajęcia i podstawowe wymagania w klasie pierwszej, bo przecież już za chwilę staną się uczniami pierwszej klasy. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu adaptacyjnego „Łagodnie wkraczam w kolejny etap edukacyjny”.

 
SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ZAGRANICZNEJ
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

Dnia 24 maja 2017r. odbył się SZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI  ZAGRANICZNEJ. Organizatorkami konkursu były panie Dorota Staleńczyk i Joanna Kazuczyk. Konkurs został zorganizowany w celu rozpowszechnienia piosenki zagranicznej, wyzwolenia inwencji twórczej uczestników oraz wdrażania do swobodnego prezentowania swoich umiejętności. Jury nagrodziło następujących wykonawców:
I miejsce – Dominika Kozioł, kl. IV a za wykonanie piosenki My heart will go on Celine Dion
II miejsce – Anna Pełszyńska, kl. IV a - Colour of your life Michała Szpaka

wyróżnienie – Julia Krasowska, kl. IV a za wykonanie piosenki w j. rosyjskim Dalieko uskakała łoszad.

Zapraszamy za rok!

 

 

 
„Jarzębinki” i Barwy Folkloru 2017
Wpisany przez Mariola Sagun   

10 maja 2017r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru”. Jest już tradycją, że podczas imprezy nasz zespół prezentuje program artystyczny, składający się z piosenek i tańców ludowych. I tym razem piękne stroje, śpiew i taniec wzbudziły zainteresowanie gości.

 
Lato "OK"
Wpisany przez Administrator   

 

 
Konkurs programowania gier dla dzieci i młodzieży "Dżemik"
Wpisany przez Administrator   

1 czerwca 2017 r. na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej miała miejsce 3. edycja konkursu programowania gier dla dzieci i młodzieży „Dżemik”. Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników z 35 drużyn. Tematem konkursu były „Podróże w czasie”. Z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki udział w konkursie wzięło 8 uczniów z klas I-III Gimnazjum.

 

 
Dzień Pustej Klasy w klasach II
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka - Borys   

9 czerwca obchodziliśmy w klasach II Dzień Pustej Klasy. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Tego dnia uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami opuścili mury szkolne, aby zdobywać wiedzę w naturalnym otoczeniu. Uczestniczyliśmy w licznych zabawach ruchowych, segregowaliśmy znaleziony materiał przyrodniczy według najróżniejszych kryteriów, przygotowaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem roślin, pisaku, gałęzi, kamyków i innych znalezionych materiałów, a także rozwiązywaliśmy różne zadania matematyczne. Czas minął pracowicie i bardzo szybko, a zakończył się pytaniem dzieci : Kiedy znów powtórzymy takie zajęcia?

 

 
Protokół z wyborów Samorządu Uczniowskiego przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017
Wpisany przez Anetę Białous i Agnieszkę Kosińską   

9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W roku szkolnym 2017/2018 SU będą reprezentowały następujące osoby:

  1. Weronika Stasiewicz – przewodnicząca
  2. Jagoda Radziewicz – zastępca przewodniczącej
  3. Marcin Domaszuk – skarbnik
  4. Karolina Domaszuk – sekretarz
  5. Anna Urbańska - członek zarządu SU
  6. Jakub Skarżyński – członek zarządu SU
  7. Klara Śliwowska - członek zarządu SU
  8. Emilia Tarasiuk - członek zarządu SU
  9. Karolina Kusznierczuk - członek zarządu SU

 

 

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały:

pani Aneta Białous  - nauczyciel matematyki,

pani Barbara Cylwik – nauczyciel języka angielskiego i języka rosyjskiego.

 
Piknik ekologiczny i uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Atrakcje przyrodnicze Powiatu Białostockiego”
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 09.06.2017r. uczniowie klas V a, V b i VI a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki pod opieką p. K. Chrościckiej, p. R. Karwowskiej i p. M. Muszyńskiego wyjechali do Supraśla na Piknik ekologiczny i uroczyste wręczenie nagród w  konkursie plastycznym pt. „Atrakcje przyrodnicze Powiatu Białostockiego”.  Spotkanie miało miejsce na placu Powiatowego Ośrodka Sporu i Rekreacji „BUKOWISKO”. Uczniowie klasy IV a, Anna Pełszyńska i Piotr Łabanowicz, otrzymali wyróżnienia za prace plastyczne . Ponadto uczniowie korzystali z mnóstwa ciekawych atrakcji, brali udział w konkursach wiedzy o przyrodzie, zjedli kiełbaski upieczone na ognisku i zaprezentowali swoje  umiejętności wokalne. Piękna pogoda i  doskonała atmosfera sprawiła, że w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 62