Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Projekt "Domek dla lalek"
Wpisany przez Anna Radziewicz, Justyna Zdziech   

Projekt "Domek dla lalek" trwał od października do grudnia 2017 r. W tym "dużym" przedsięwzięciu brały udział dzieci ze świetlicy z klas I-III. Głównym celem tego projektu było zaplanowanie działań tak, by osiągnąć konkretny cel (domek  dla lalek) w określonym czasie (do 5 grudnia 2017r). Domki powstawały pod kierunkiem wychowawców świetlicy p. Anny Radziewicz i p. Justyny Zdziech. Te wspaniałe prace można obejrzeć na wystawie szkolnej do 20 grudnia 2017 r.

 
Szkolny festiwal głośnego czytania
Wpisany przez nauczycieli bibliotekarzy   

W dniach 05-07.12.2017 r. odbył się Szkolny Festiwal Głośnego Czytania. W tych dniach chętni nauczyciele przez pierwszych 5 minut lekcji głośno czytali uczniom wybrane przez uczniów książki. Największą popularnością w klasach IV – VI cieszyła się seria „Magiczne drzewo”, natomiast tematyka pozycji wybranych przez młodszych oraz uczniów klas VII i gimnazjum była różnorodna. Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania uczniów książkami i czytaniem oraz promowanie ciekawych lektur. Widoczne efekty akcja przyniosła w klasach II i III szkoły podstawowej. Jeszcze w czasie festiwalu z półek biblioteki zniknęły książki z serii o kocie Cukierku Waldemara Cichonia.

Do usłyszenia za rok.

 
Wizyta przedszkolaków w Wiosce Mikołaja
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Dzieci każdego roku niecierpliwie czekają na spotkanie z Mikołajem, więc tym razem miały okazję zobaczyć się z nim wyjątkowo wcześnie, bo już 1 grudnia. Było to możliwe dzięki wizycie przedszkolaków w Wiosce Mikołaja w Pomigaczach. Od razu po przybyciu pomocnicy Świętego Mikołaja, czyli Elfy, poczęstowały gości rozgrzewającą herbatą i własnoręcznie przygotowanymi piernikami. Po degustacji dzieci wykonywały podobiznę Mikołaja na papierowych talerzykach, a następnie pisały list, w którym zawarły listę swoich wymarzonych prezentów. Po włożeniu listów do kopert, dzieci udały się na pocztę, aby mieć pewność, że dotrą one do adresata. Po drodze oglądały wypełniony po brzegi magazyn prezentów, a także poznały mieszkańców mini ZOO. Ostatnim celem wędrówki była wizyta w domu Świętego Mikołaja, gdzie przedszkolaki musiały zachowywać się wyjątkowo dyskretnie, aby gospodarz nie zauważył ich obecności po powrocie. Wizyta w Wiosce Mikołaja nie mogła oczywiście obyć się bez spotkania z nim samym! Święty Mikołaj rozmawiał z każdym dzieckiem indywidualnie, a następnie razem z wszystkimi śpiewał kolędy, do których przygrywał na akordeonie! To było bardzo udane spotkanie!

 
Magiczny świat klocków Lego
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Zajkowska   

4.12.2017r. uczniowie klasy III b i III c zwiedzali „Wystawę klocków Lego”. Na początku spotkania podziwiali przepiękne konstrukcje statków, koparek, robotów, sportowców, bohaterów ulubionych bajek. Dzieci najbardziej zachwycały się robotami, ogromnym „Titanikiem” oraz szkieletem ludzkim. Panie zaś podziwiały rzymskie i greckie budowle oraz miasteczko z okresu stanu wojennego – samochody wojskowe, milicyjne, dłuuugie kolejki do sklepu mięsnego i „Pewexu”.

W drugiej części spotkania dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w konstruowaniu budowli. Wykorzystując własną wyobraźnię i kreatywność stworzyły wspaniałe zamki, pojazdy, kolorowe obrazki oraz napisy imion.

Wyjazd dostarczył wszystkim wiele emocji i wrażeń.

 
Obchody Dnia Pluszowego Misia i podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Miś Pluszowy Kolorowy”
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka, a już w grupach Panie organizowały zabawy, gry i prace plastyczne tematycznie związane z dniem. Był to też idealny moment na podsumowanie Plastycznego Konkursu „Miś Pluszowy Kolorowy”, w którym licznie wzięły udział przedszkolaki, wygrywając bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fabrykę Misia w Białymstoku i naszą Radę Rodziców. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 3-4 latka zajęła Blanka Parzych z Motylków, w kategorii 5-6 latków wygrał Szymon Rzędzian z Sówek. Drugie miejsce w maluchach ex aequo zajęli Fabian Zawadzki i Bartosz Krawczuk z Motylków, a w starszakach Jaś Śliwowski z Żabek. Trzecie miejsca to Staś Mogilewski z Kasztanków (3-latki) i Edzio Roszko z Pszczółek (6-latki). Wyróżnieni zostali: Bartek Czeplejewicz z Motylków, Justyna Maciejczuk z Pszczółek i Marysia Skorulska. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy Was wszystkich do wzięcia udziału w konkursie już za rok. Serdecznie dziękujemy też naszej Radzie Rodziców i Fabryce Misia za ufundowanie tak wspaniałych nagród!

 
Andrzejki w klasie IIIc
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy IIIc podczas imprezy integracyjnej sprawdzali co ciekawego może wydarzyć się w przyszłości. Tradycyjnie główną rolę odegrały buty, które przepowiedziały dziewczynom zamążpójście, a chłopakom ożenek. Następnie sprawdziliśmy czy spełnią się nasze marzenia i jakie liczby są dla nas szczęśliwe. Taniec towarzyski był zaś krótkim przerywnikiem podczas biesiadowania przy stołach zastawionych smakołykami.

 
"Konkurs Pieśni Patriotycznej"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

30.11.2017. w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. I miejsce zajęła Julia Kozak kl. VIb, II miejsce Aniela Urbanowicz kl. IVa, III miejsce Daria Litwińczuk kl. IVb. Wyróżnienia otrzymały: Anna Urbańska kl. Va, Julia Jacewicz kl. IVb, Gabriela Ejdys kl. IVa i Anna Pełszyńska kl. Va.
Gratulujemy!!!

 
Najładniejsza szopka bożonarodzeniowa i gwiazda kolędnicza
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz, Jan Sagun   

Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wraz z rodzicami do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową  i gwiazdę  kolędniczą”.

Prace na  konkurs  należy przynosić do 18 grudnia 2017 r. do nauczycieli techniki. Technika wykonywanych prac jest dowolna. Wystawa szopek i gwiazd kolędniczych zostanie zorganizowana na  szkolnym korytarzu. Prace uczniów można będzie oglądać do 22 grudnia 2017 r. Na autorów najładniejszych prac czekają nagrody.

Życzymy powodzenia.

 
Wizyta uczniów klasy III a w sali „Ognik”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

22 listopada uczniowie klasy III a pod opieką pani Agnieszki Skarżyńskiej i Iwony Niewińskiej uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Zajęcia odbywały się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy ulicy Transportowej, w sali edukacyjnej „Ognik”. Lekcja zaczęła się od zwiedzenia garaży strażackich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pojazdy oraz sprzęt strażacki, obserwowały jak strażacy przygotowują się do akcji. Następnie uczniowie przebrani w stroje strażackie obejrzeli filmy o sposobach radzenia sobie w sytuacji pożaru i innych niebezpieczeństw. Mieli także możliwość udzielania pierwszej pomocy a także uczestniczyli w symulacji pożaru. Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat dzielnego strażaka. To była bardzo przydatna i pouczająca lekcja.

 
Warsztaty - Kultura przy stole
Wpisany przez Iwonę Niewińską   

W dniach 7 i 15 listopada 2017 roku klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach dotyczących savoir-vivre, czyli zasad dobrego zachowania podczas posiłku.
Na początku dzieci poznały podstawowe zasady, których należy przestrzegać, by kulturalnie zjeść posiłek. Następnie uczniowie obejrzeli film „ Z kulturą przy stole”. Na zakończenie wszyscy chętnie wykonali pracę plastyczną.

 
Powiatowy Turniej Unihokeja
Wpisany przez Jan Sagun   

Uczniowie naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej wzięli udział w Powiatowym Turnieju Unihokeja, który rozegrany został w Michałowie. Jako pierwsze  w dniu 26 października wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej. Po zaciętej walce nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce , natomiast chłopcy zajęli miejsce drugie i awansowali do półfinału wojewódzkiego. 
W zawodach półfinałowych, które rozegrane zostały 3 listopada w Bielsku Podlaskim nasi młodzi zawodnicy zajęli ostatecznie trzecie miejsce.
Zawody dla gimnazjalistów odbyły się dnia 30 pażdziernika. W kategorii dziewcząt zajęliśmy trzecie miejsce, a w kategorii chłopców czwarte. Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 68