Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Kasztanowe Przedszkole - galeria zdjęć
Wpisany przez Dyrekcja   

W związku z sytuacją pandemiczną zapraszamy Państwa do wirtualnego spaceru po naszym przedszkolu.

 

 
Pierwsze próby literackie uczniów klasy III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

W klasie trzeciej uczniowie poznają sylwetki znanych Polek i Polaków. Ostatnio podczas zajęć rozmawialiśmy o twórczości naszej noblistki, pani  Wisławy Szymborskiej. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu pisane przez poetkę? lepieje?. Uczniowie zainspirowani utworami pani Wisławy, podjęły samodzielne próby pisania. A oto próbka pierwszych utworów.

 

 
Wirtualny Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie 5b
Wpisany przez Monika Żochowska   

8 i 10 marca to dni, w których świętujemy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z tej okazji uczniowie i uczennice klasy 5b przygotowali dla siebie nawzajem wirtualne niespodzianki, które zaprezentowali z pomocą wychowawczyni w czasie zajęć on-line na Teamsach. Nie zabrakło okolicznościowych kartek z podziękowaniami za wzajemną obecność, życzeniami pełnymi kwiatów i życzliwości. Chłopcy i dziewczęta zadedykowali sobie wybrane piosenki, których mogliśmy wspólnie wysłuchać na godzinie wychowawczej. Pojawił się nawet autorski wiersz napisany przez jednego z uczniów:

Drogie dziewczęta,

w dniu Waszego święta

ten wierszyk dla Wasz piszemy

i mnóstwo kwiatów życzymy.

Bez Was smutno byłoby na świecie,

lecz Wy dobrze o tym wiecie.

I dodam tylko jeszcze:

Dziękuję, że jesteście!

Uczniowie nie zapomnieli również o swoich Kobietach ? Nauczycielkach oraz Mężczyznach ? Nauczycielach. Po krótkim przypomnieniu zasad redagowania życzeń w ramach lekcji języka polskiego dziewczęta oraz chłopcy przygotowali życzenia przesłane Paniom i Panom poprzez aplikację Teams. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy uczcić te szczególne dni, doceniając tym samym urok przedstawicieli każdej płci.

 

 
Życzenia
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET

Z okazji  Dnia Kobiet wszystkim kobietom i  dziewczętom

Samorząd Uczniowski przesyła najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

Życzymy, abyście odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia,

w bliskich sobie osobach ? siłę,

w otaczającym świecie ? radość i piękno,

w kolorach, smakach i zapachach ? wielkość natchnienia,

a w sobie ? miłość.

Uczniowie przesyłają Paniom i koleżankom samodzielnie wykonane pocztówkowe kwiaty.

 

 
Podziękowanie
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym za zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Kubusia Suchodoły chorego na SMA. Zebraliśmy ogromną ilość fantów, które można licytować na grupie na facebooku "Licytacje dla Kubusia Suchodoły". Oprócz tego w leczeniu Kubusia pomoże kwota 1100zł. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa dobre serca.

 

 
Sukces Oli, uczennicy klas III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Aleksandra Kendyś, uczennica klasy III a od pewnego czasu rozwija swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach gimnastyki artystycznej. 20 lutego Ola miała swój pierwszy występ i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Turnieju Walentynkowym, który odbył się w Białej Podlaskiej.

Całą klasą oglądaliśmy występ Oli, prezentowała się znakomicie. Jesteśmy dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Opłata za obiady - marzec 2021
Wpisany przez Dyrekcja   

Do 25 LUTEGO (czwartek) należy dokonać wpłaty na obiady w marcu: pełne obiady ? 103,50 zł., zupy ? 34,50 zł. Przypominamy, że 25 lutego pieniądze muszą być na koncie szkoły. Wpłaty dokonane później nie będą ujęte na liście obiadowej w danym miesiącu - pieniądze zostaną zwrócone.
W przypadku, gdy dziecko ma odpisane obiady w lutym, proszę się kontaktować telefonicznie z sekretariatem szkoły i ustalić kwotę, jaką należy wpłacić.

 
23.02.21 Dzień Walki z Depresją
Wpisany przez Anna Łysenko   

Depresja coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież. Obecna sytuacja związana z pandemią (brak kontaktów z rówieśnikami, ograniczone kontakty, długie pozostawanie w domu, napięcie) wpływa na pogarszanie się funkcjonowania i samopoczucia u dzieci i młodzieży oraz coraz częstsze pojawianie się objawów tej choroby.

Jak pokazują dane WHO depresja jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń w Europie. Szacuje się, że nawet u 20% młodych ludzi przed ukończeniem 18 roku występują zaburzenia depresyjne.

Depresję często rozpatruje się w kategoriach lenistwa, kaprysu, złej woli, czy braku motywacji młodego człowieka a za rzadko przypisuje się jej rangę ?prawdziwej? choroby.

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie do leczenia.


Przydatne linki:

https://twarzedepresji.pl/o-depresji/

https://wyleczdepresje.pl/

http://www.zdrowiepsychiczne.org/

https://forumprzeciwdepresji.pl/

 

 
Nasza zabawa karnawałowa
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 16.02.2021 r. w klasie Ia odbyła się zabawa karnawałowa. Najpierw uczniowie udekorowali swoją salę własnoręcznie wykonanymi literowymi balonikami. Następnie założyli stroje przygotowane przez rodziców. Rozpoczął się bal przebierańców. Nie brakowało na nim wróżek, czarodziejów i czarownic, piratów, cheerleaderek a nawet youtuberów. Wszystkie dzieci chętnie bawiły się przy dobrej muzyce. Brały udział w konkursach i były też ich inicjatorami. Uważam, że uczniowie bardzo dobrze pożegnali karnawał.

 

 
?Jarzębinki? pospieszyły z pomocą choremu Kubusiowi
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys, Agnieszka Skarżyńska, Mariola Sagun   

W ubiegłym roku szkolnym opiekunowie Dziecięcego Zespołu Ludowego ?Jarzębinki? zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych, które zamierzali przekazać Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku. Odzew był bardzo duży nie tylko wśród dzieci, ale także wśród nauczycieli z naszej szkoły. Zebraliśmy książki, gry, materiały piśmiennicze. Chcieliśmy odwiedzić małych pacjentów, ale pandemia nie pozwoliła na wyjazd. Jednak dary dane z dobrego serca znalazły inne potrzebujące dziecko. Przekazane zostały na zbiórkę charytatywną i licytację na rzecz chorego na SMA Kubusia z Białegostoku. W ten sposób włączyliśmy się w walkę o życie chłopca. Mamy nadzieję, że Kubuś wyzdrowieje.

 

 
Klasowa zabawa karnawałowa w II a
Wpisany przez Anna Truskolawska   

16 lutego 2021r. zorganizowaliśmy klasową zabawę integracyjną na zakończenie karnawału. Chętne Dzieci samodzielnie wykonały maski oraz bibułkowe stroje. Niektóre przebrały się za różne postacie. Czas spędziliśmy miło i radośnie. Wszystkim bardzo spodobały się wspólne tańce.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto