Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Grupa "Sówki" wykonuje pyszne owocowe jeżyki. Było pysznie i kolorowo!
Wpisany przez Monika Zawadzka   

 

 
Święto Pluszowego Misia 2018 w grupie "Sówki"
Wpisany przez Monika Zawadzka   
Święto Pluszowego Misia 2018 w grupie "Sówki":

 
REGULAMIN KONKURSU NA CIASTO I CIASTKA W BARWACH NARODOWYCH „Najlepiej smakuje białe i czerwone”
Wpisany przez Aneta Białous i Barbara Cylwik   

REGULAMIN KONKURSU NA CIASTO I CIASTKA W BARWACH NARODOWYCH

„Najlepiej smakuje białe i czerwone”

 

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły.
  2. Wszystkie wypieki konkursowe muszą spełniać następujące kryteria:
  • własnoręczne przygotowanie,
  • akcent patriotyczny w postaci barw narodowych.
  1. Wypieki należy dostarczyć na stołówkę w dniu Festynu Rodzinnego (10 czerwca 2018 r.) do godziny 15.00.
  2. Ciasto lub ciastka muszą być podpisane (kartkę z informacją należy przykleić do pojemnika z ciastem).
  3. Uczeń, który przyniesie ciasto, otrzyma 10 punktów z zachowania.
  4. Komisja konkursowa oceniać będzie:

- walory estetyczne oraz smakowe wypieków,

- pomysłowość dekoracji.

7. Oceny przygotowanych ciast i ciasteczek dokona jury w składzie:

- przedstawiciel Rady Pedagogicznej,

- przedstawiciel Rady Rodziców,

- przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

8.  Wypieki będą sprzedawane podczas imprezy, zaś pieniądze uzyskane ze sprzedaży            zostaną przekazane na działalność Samorządu Uczniowskiego.

 

 
.
Wpisany przez Administrator   

 

 
Przegląd Pieśni Religijnej
Wpisany przez Iwona Dudzik   

23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kleosinie odbył się IX Podlaski Przegląd Pieśni Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice szkoły podstawowej (Zofia Litwińczuk i Julia Jacewicz) i gimnazjum (Kinga Jastrzębska i Kinga Woźniuk).

W kategorii klas S.P.  II miejsce w przeglądzie zajęła Julia Jacewicz z kl. IVb, zaś wyróżnienie otrzymała Zofia Litwińczuk z kl. IVa.

W kategorii klas GIM. III miejsce zajęła Kinga Jastrzębska z kl. IIIa gim.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 
Wyniki konkursu "Symbole narodowe"
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W dniach 7 – 20 maj 2018 r. odbył się szkolny konkurs na prezentację multimedialną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. „SYMBOLE NARODOWE”.

Komisja w składzie: mgr Alicja Borchert, mgr Marek Borchert i mgr Małgorzata Dakowicz wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Gabriela Bieryło kl. Va,

II miejsce - Mikołaj Gałczyński kl. Vb,

III miejsce - Anna Bieryło  kl. VIa. Zwycięzcom gratulujemy.

 

 
Baner upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Wpisany przez Alicję Borchert   

 

W ostatnich dniach na murach naszej szkoły pojawił się nowy baner okolicznościowy. Upamiętnia on wydarzenie ważne dla każdego Polaka, czyli 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wolność oraz niezależność to wartości ponadczasowe, cenione przez każdego człowieka i każdy naród. Niewiele narodów ma tak bolesne doświadczenia historyczne jak my – Polacy. Dlatego w sposób szczególny powinniśmy dbać o Ojczyznę, która w wyniku trzeciego rozbioru zniknęła z mapy świata na 123 lata. Wielu wspaniałych Polaków podejmowało ogromny trud, zmagając się z germanizacją i rusyfikacją prowadzoną przez naszych zaborców, walcząc w powstaniach narodowych i podczas I wojny światowej. Wielu z nich straciło życie na polu bitewnym, na stokach Cytadeli, czy też na odległej Syberii. Symbolem dążeń niepodległościowych

stali się dla nas: Józef Piłsudski, Roman Dmowski oraz Ignacy Jan Paderewski, dlatego to właśnie oni zostali upamiętnieni na banerze. Rok 1918 przyniósł Polakom upragnioną Niepodległość, jednak to nie był kres naszych zmagań. Walcząc o granice młodziutkiej II Rzeczpospolitej, przelewaliśmy krew do 1921 roku. Obecnie ciąży na nas ogromna odpowiedzialność za losy Ojczyzny. Choć wypełnianie woli papieża Jana Pawła II, zawartej w słowach „Strzeżcie Ojczyzny, jak strzegły jej pokolenia”, jest dla nas ogromnym wyzwaniem, jednak do bezinteresownej służby Polsce powinny nas motywować słowa polskiego renesansowego poety, Jana Kochanowskiego: „A jeśli komu droga otwarta do nieba,/ Tym, co służą Ojczyźnie”. Czy można pragnąć czegoś więcej?

 
XVII Gminny Konkurs Ortograficzny
Wpisany przez Alicję Borchert   

W maju 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kleosinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, na który przybyli młodzi znawcy polskiej ortografii. Uczniowie z klas IV-VII mieli trudny orzech do zgryzienia. Na poziomie klas czwartych zwycięzcami okazali się: Dominika Kalinowska (II miejsce, opiekun – Alicja Borchert), Agata Łajewska i Marcin Korolczuk (III miejsce, opiekun – Katarzyna Mosiej). W klasach piątych najlepiej zaprezentowali się Dominika Kozioł i Marcin Mińczuk, którzy zajęli I miejsce (opiekun – Alicja Borchert), zaś III miejsce zdobyła Julia Rudczuk (opiekun – Alicja Borchert). Wśród szóstoklasistów pierwszym miejscem może się poszczycić Natalia Cylwik (opiekun – Teresa Radziewicz). Na poziomie klas siódmych wspaniale wypadła Julia Korzeniecka (III miejsce, opiekun – Barbara Sydow). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatom wręczono również nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny.

 
Naklejki edukacyjne
Wpisany przez Alicję Borchert   

Kto z nas lubi uczyć się dat i wzorów? Zapewne niewiele osób odpowiedziałoby twierdząco. Aby uatrakcyjnić dzieciom przyswajanie materiału trudnego do zapamiętania, zakupiliśmy naklejki edukacyjne, które pięknie prezentują się na szkolnych schodach. Są kolorowe, więc trudno ich nie zauważyć. Dzięki nim każdy z członków naszej społeczności szkolnej może się czegoś nauczyć, coś przypomnieć lub utrwalić z dziedziny historii, języka polskiego, chemii, fizyki, matematyki, czy też z zakresu savoir-vivre’u. Codzienna mozolna wspinaczka po schodach może sprawić, że uczniowie z łatwością ukończą kolejne etapy edukacyjne. Życzymy owocnej nauki!

 

 
Patriotyczne cytaty
Wpisany przez Alicję Borchert   

Nic bardziej nie przemawia do naszej wyobraźni jak słowa wypowiedziane przez poważnych, odpowiedzialnych ludzi w ważnych – czasem bardzo trudnych i skomplikowanych, a czasem radosnych – momentach dziejowych. To właśnie wybitne jednostki – a raczej ich słowa oraz czyny – są swoistego rodzaju drogowskazem dla kolejnych pokoleń. Mając tego świadomość, przygotowaliśmy cytaty o tematyce patriotycznej i w maju wyeksponowaliśmy na korytarzach naszej szkoły. Żywimy nadzieję, iż skłonią one do refleksji niejedną osobę, która choć na chwilę przystanie i je przeczyta.

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od czwartku 24.05 do poniedziałek 28.05 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady czerwcowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 49,00 zupy – 14,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 maja – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 maja.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 77