Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wieczór promocyjny drugiego tomu publikacji „Juchnowieckie szepty o historii”
Wpisany przez Marka Borcherta, Marka Muszyńskiego   

W ramach szkolnego projektu „Nasz kawałek świata” kilkoro uczniów gimnazjum udało się na wieczór promocyjny drugiego tomu publikacji „Juchnowieckie szepty o historii”. Spotkanie odbyło się 25 października 2017 roku o godzinie 17.00 w świetlicy w Hryniewiczach. Jego organizatorami byli pracownicy Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym. Do głównych atrakcji wieczoru należy zaliczyć spotkanie z autorami publikacji i prezentację trzech wybranych artykułów. Wyniki swoich badań przedstawił m.in. Ks. Stanisław Niewiński, który omówił działalność Wojciecha Ludwika Orzeszki – proboszcza parafii w Juchnowcu. Kolejnymi prelegentami byli: Piotr Sobieszczak oraz Wiesław Wróbel. Pierwszy z autorów przedstawił dzieje Gminy Juchnowiec w okresie dwudziestolecia międzywojennego, zaś drugi – interesujące zagadnienia dotyczące początków parafii w Juchnowcu Kościelnym. Po wykładach oraz dyskusji odbyła się degustacja potraw kuchni regionalnej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bezpłatny egzemplarz publikacji pt. „Juchnowieckie szepty o historii”.

 

 
Obchody Dnia Patrona - Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

18 października 2017 r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona - Księdza Jerzego Popiełuszki. O godz. 8.00 cała społeczność szkolna, na czele z pocztem sztandarowym, udała się do Kościoła p.w. Trójcy Świętej, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.

Po powrocie do szkoły dalsza część uroczystości odbywała się na sali gimnastycznej. Uczniowie kl. IIIa i IIIb gimnazjum zaprezentowali widowisko poetycko-multimedialne poświęcone Patronowi szkoły. Jego motywem przewodnim były słowa dotyczące Błogosławionego Ks. Popiełuszki:

„Był człowiekiem z krwi i kości, człowiekiem o cudownych zaletach i drobnych przywarach”. Społeczność szkolna miała okazję poznać marzenia Patrona: „Ksiądz Jerzy marzył o podróżach i została po nim cała szafa map, które zbierał. Planów miast, w których nigdy nie był, ale przynajmniej sobie palcem po tych mapach jeździł.” Zostały również przypomniane ważne fragmenty kazań Błogosławionego, między innymi kazanie „Prawda warunkiem godnego życia”. Wszyscy mieli też okazję obejrzeć archiwalne zdjęcia upamiętniające niezapomnianą uroczystość pogrzebową ks. Jerzego. Na zakończenie publiczność wysłuchała wzruszającej recytacji wiersza pt. „List matki do syna skazanego na więzienie”.

Część artystyczną uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Iwony Dudzik.

 

 

 

 

 
Nie tylko teatralna podróż śladami Patrona szkoły
Wpisany przez Monika Żochowska, Izabela Grygoruk, Kamila Kulesza, Przemysław Sacharzewski, Kinga Woźniuk   

25 października 2017 roku klasy II i III gimnazjum wyruszyły wraz z Panią Dyrektor Barbarą Klimaszewską, Panią Wicedyrektor Teresą Radziewicz oraz polonistkami: p. Barbarą Sydow oraz p. Moniką Żochowską w podróż śladami naszego Patrona. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty pod pomnikiem Księdza Jerzego Popiełuszki w Białymstoku, skąd udaliśmy się pod Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki. Na placu teatralnym mogliśmy obejrzeć wystawę fotografii  Jerzego Szóstko zatytułowaną "Nasz duszpasterz i my. W 25 rocznicę śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki". Przypomnienie sobie w takiej formie najważniejszych momentów z życia kapłana "Solidarności" przygotowało nas do odbioru spektaklu "Popiełuszko", w którym zagrali aktorzy białostockiego Teatru Dramatycznego oraz gościnnie – Jakub Lasota jako odtwórca tytułowej roli. Jedna z uczennic przyznaje: "Czuliśmy wewnętrzny obowiązek, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ ks. Jerzy Popiełuszko jest Patronem naszej szkoły. (...) Mimo, że znam historię ks. Jerzego m.in. z lektury albumu Mileny Kindziuk lub z różnych uroczystości szkolnych, ten spektakl pozytywnie mnie zaskoczył." Inna uczennica uważa, że "spektakl był i jest czymś, czym Jan Nowara (reżyser) mógłby pochwalić się całemu światu." Młodzież pod wpływem sztuki teatralnej zaczęła sobie stawiać pytania: "Czy poświęciłbym życie za wiarę oraz Chrystusa, gdyby było to konieczne?", "Co sprawiło, że Ksiądz Jerzy, mimo iż spotykało go wiele złego, nie poddawał się i dalej robił to, co uważał za słuszne?". Uczniowie klas III gimnazjum w swoich recenzjach pozytywnie wypowiadali się na temat przedstawienia. Zwrócili uwagę na spontaniczną reakcję publiczności, która poprzez owacje na stojąco wyraziła swoje uznanie nie tylko dla twórców przedstawienia, ale i podziw dla osoby Księdza Jerzego Popiełuszki.

 

 
Wyjazd klas III gimnazjum do Warszawy
Wpisany przez Monika Żochowska   

19 października to data szczególna w kalendarzu naszej szkoły. Tego dnia zgodnie z tradycją Zespołu Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki jej najstarsi uczniowie (klasy III gimnazjum) wraz z wychowawcami oraz opiekunem Pocztu Sztandarowego (w tym roku: D. Staleńczyk, M. Żochowska, M. Borchert) udają się do Warszawy na uroczystości związane z obchodami rocznicy męczeńskiej śmierci kapłana "Solidarności". Zanim dotarliśmy do Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, aby uczestniczyć we mszy świętej, odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zarówno wizyta w muzeum, jak i obecność przy grobie Księdza Jerzego były to dla nas wyjątkową lekcją historii – ukazanej z perspektywy ludzi, którzy musieli zmierzyć się osobiście z okrutnymi realiami czasów II wojny światowej oraz PRL-u. W kontekście wydarzeń z tamtych czasów na nowo pojęliśmy sens słów biblijnej Księgi Mądrości, które zostały przytoczone w homilii nawiązującej do postaci niegdyś zamordowanego, a dziś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki: "A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. (...) Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku."

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od środy 25.10 do piątku 27.10 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady listopadowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 66,50 zł, zupy – 19,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 października – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 października.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KASZTANOWY PLAC ZABAW”
Wpisany przez Beata Birycka, Kamila Sawicka   

W dniu 18 października 2017 r. jury w składzie:

-  wicedyrektor Beata Cylwik,

- Anna Kieczka,

- Agnieszka Opryszczko,

- Anna Radziewicz

wyłoniło zwycięzców spośród 14 prac konkursowych.

 

Laureatami zostali:

I miejsce Aleksandra i Anna Kendyś z Rodzicami,

II miejsce Amelia Zalewska z Rodziną,

III miejsce Edward Roszko z Rodziną,

Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymali:

Stanisław, Agnieszka i Paweł Mogilewscy

oraz Wiktoria Wojewódzka z Mamą

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy,a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

Fundatorzy nagród:

Państwo Różańscy Sklep „Róża”, Juchnowiec;

Państwo Dańko Sklep „ABC”, Juchnowiec;

Pani Joanna Safiejko Gabinet Stomatologiczny, Juchnowiec;

Pan Marek Śliwowski Sklep „Chorten”, Brończany;

PSB „Mrówka” Niewodnica Korycka;

Hurtownia „Integro” Białystok

 

Wszystkim Sponsorom pięknie dziękujemy za wspaniałe nagrody rzeczowe! To dzięki Państwa hojności mogłyśmy docenić wkład pracy wszystkich uczestników!

 

Organizatorzy:

Beata Birycka, Kamila Sawicka

 
Wycieczka klas VII do Warszawy- zwiedzanie Muzeum Ks. J. Popiełuszki
Wpisany przez I.Szczerbińska, A. Łysenko, K.Grzegorczyk   

16 października 2017r uczniowie klas VII a i b pod opieką p. I. Szczerbińskiej, A. Łysenko i K. Grzegorczyka pojechali na Wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Lotnisku Chopina, gdzie podziwialiśmy startujące i lądujące samoloty. Jednak głównym celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Ks. J. Popiełuszki. Wizytę w tym ważnym dla nas miejscu rozpoczęliśmy osobistą modlitwą przy grobie błogosławionego Ks. Jerzego. Mieliśmy okazję obejrzeć eksponaty oraz wysłuchać ważnych informacji dotyczących życia i męczeńskiej śmierci naszego patrona. Następnie odbyliśmy krótki spacer po Starówce. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Stadionu Narodowego oraz poznanie miejsca pracy naszych piłkarzy. Trasa VIP była bardzo interesująca.

 
Nasze przedszkolaki same robią przysmaki
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W ramach nowej innowacji Nasze przedszkolaki same robią przysmaki, dzieci z grupy 5-latków co miesiąc będą miały okazję przygotowywać zdrowe i smaczne przysmaki, ucząc się przy tym prawidłowych nawyków żywieniowych. I tak, już we wrześniu, dzieci dzierżąc w rączkach plastikowe noże, rozprawiły się z owocami krojąc je na równiutkie kosteczki. Po dodaniu jogurtu i odrobiny naturalnego miodu wyszły nam dwie, ogromne miski sałatki owocowej, tak pysznej, że przedszkolaki zjadły ją całą – jako drugie śniadanie, deser po obiedzie i na podwieczorek, niejednokrotnie prosząc o dokładki.

 
Indywidualne konsultacje
Wpisany przez Administrator   

SZANOWNI PAŃSTWO,  DRODZY RODZICE

uczniów klas IV-VIIsp oraz II-IIIgim

Zapraszamy Państwa na indywidualne konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów i wychowawcami w dniu 24 października 2017.

Spotkanie jest organizowane na prośbę Rodziców (badanie ankietowe w ubiegłym roku szkolnym). Zachęcamy do skorzystania z możliwości zasięgnięcia informacji o bieżącym funkcjonowaniu dziecka w szkole.

Nauczyciele będą dyżurować w godzinach od 17.30 do 19.00 w wyznaczonych salach (informacja o miejscu dyżuru będzie wywieszona na drzwiach wejściowych szkoły).

Dyrektor Zespołu Szkół

Barbara Klimaszewska

 
"Nasze Przedszkolaki same robią przysmaki"
Wpisany przez Anna Skorulska   
Dnia 18.10.2017 r. w ramach innowacji pedagogicznej "Nasze Przedszkolaki same robią przysmaki" grupa Kasztanków pod kierunkiem nauczyciela przyrządzała pyszne i zdrowe soki warzywno - owocowe.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik   

13 października 2017 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej,  nazywany też Dniem Nauczyciela. Tradycyjnie już na wspólne świętowanie  zaprosiliśmy wielu gości, w tym emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli gminy, władze gminy z panem wójtem, oraz Radę Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie dziękowali swoim nauczycielom oraz  wszystkim pracownikom  szkoły za ich  codzienną pracę, wręczając wszystkim własnoręcznie wykonane zakładki do książek z pięknym motto. Samorząd Uczniowski złożył też na ręce pani dyrektor „ Kosz pełen łakoci” w podziękowaniu dla wszystkich nauczycieli za trud wkładany w ich edukację  Pani Dyrektor  Barbara Klimaszewska, wyróżniła wybranych nauczycieli, wręczając im  nagrody dyrektora szkoły. Kilkoro pedagogów odebrało również akty awansu zawodowego,  a pani Monika Zawadzka złożyła uroczystą przysięgę już jako nauczyciel mianowany. Następnie Pan Wójt, Krzysztof Marcinowicz, wręczył nagrody wójta. Uroczystości nasze jak zwykle wspaniale muzycznie uświetnił chór szkolny, prowadzony przez panią Iwonę Dudzik. Ten sympatyczny i uroczysty dzień  zakończono słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 66