Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Z „Opowieścią Gabriela” na Wigilii Bajkowej Fabryki Nadziei
Wpisany przez Administrator   

W ubiegłym roku nauczyciele Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym pracowicie przygotowywali szkolne jasełka. „Opowieść Gabriela” obejrzało mnóstwo osób. W tym roku okazało się, że naszymi jasełkami możemy uradować dzieci z onkologii DSK oraz ich rodziny w czasie Wigilii organizowanej przez Fundację „Bajkowa Fabryka Nadziei” w Rezydencji Protasy. W niedzielę więc, 17 grudnia 2017 r., zebraliśmy scenografię, kostiumy i rekwizyty i w bajkowym otoczeniu popłynęła opowieść o cudzie Bożego Narodzenia… Radości, wzruszeniom i zachwytom nie było końca.

 
KONKURS CZYTELNICZY „7 ZDAŃ O KSIĄŻCE, KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ”
Wpisany przez Anna Kieczka   

Anna Kieczka

Konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI „7 zdań o książce, którą warto przeczytać” został rozstrzygnięty 08.12.2017 r. Komisja w składzie: p. Anna Borowska, p. Anna Kieczka i p. Justyna Zdziech oceniała 56 prac, uwzględniając styl wypowiedzi, poprawność ortograficzną, pomysłowość oraz estetykę.

WYNIKI

I miejsce ex aequo:

ANNA SKOWROŃSKA kl. IV c i  ANNA PEŁSZYŃSKA kl. V a

II miejsce ex aequo:

ANNA BIERYŁO kl. VI a i JAGODA RADZIEWICZ kl. VI a

III miejsce

JULITA MATYS kl. V b

WYRÓŻNIENIE:

Maja Ziółkowska kl. IV a

Maria Sękowska kl. IV d

Piotr Łabanowicz kl. V a

Zuzanna Lul i Zofia Skarżyńska kl. V b

Gratulujemy! Zwycięska dziesiątka otrzyma dyplomy i upominki, zaś ich teksty konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawce.

 
VIII Podlaskie Potyczki Recytatorsko-Plastyczne ,,Bajki polskie słowem i pędzlem malowane”
Wpisany przez Administrator   

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i przesłuchania recytatorów odbyły się 15 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie z naszej szkoły:

  • I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii kl. IV-VI  – Gabriela Gąsiorowska ,
  • II miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii klas I-III – Antonina Litwińczuk,
  • wyróżnienie w konkursie recytatorskim w kategorii klas IV-VI – Aleksandra Gilewska.

Życzymy wielu dalszych sukcesów!

 
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO
Wpisany przez Administrator   

12 grudnia 2017 r. uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu – obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku, Wojewodę Podlaskiego, Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych oraz Radę Konsultacyjną ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Nasi uczniowie zostali zaproszeni, aby swoim występem uświetnić uroczystości. Spektakl o Odzyskaniu Niepodległości przygotowała p. Monika Żochowska, dodatkową oprawę stanowił chór szkolny pod opieką p. Iwony Dudzik. Występ wzbudził wzruszenie wśród licznie przybyłych gości.  Byliśmy świadkami wręczenia przez Wojewodę Podlaskiego odznaczeń państwowych oraz wysłuchaliśmy przesłania skierowanego przez bohaterów wydarzeń Grudnia ’81 do młodego pokolenia.

 
Moja Ojczyzna. Moje Miejsce. 100 lat Niepodległej
Wpisany przez Administrator   

W piątek, 8 grudnia 2017 r. rozstrzygnięty został konkurs Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Moja Ojczyzna. Moje Miejsce. 100 lat Niepodległej”. Nagrody wręczono podczas specjalnego spotkania „Kto żyje w strachu nie będzie nigdy wolny”, w czasie którego została otwarta wystawa  „586 Dni Stanu Wojennego” zorganizowana z okazji 36. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Wśród laureatów znalazło się wielu uczniów z naszej szkoły.

Nagrody główne: Stanisław Lewicki, Franciszek Korzeniecki.

Wyróżnienia: Jakub Kiercul, Weronika Falkowska, Gerard Dziwiński,  Bartosz Gabrel, Tymoteusz Radziewicz, Anna Bieryło, Klara Śliwowska, Natalia Cylwik, Natalia Sorko, Gabriela Gąsiorowska.

Gratulujemy!

 
Zbiórka żywności Caritas
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniu 8 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Agaty Pućkowskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas pod hasłem „ TAK POMAGAM”. W tym roku żywność z długim okresem przydatności do spożycia zbieraliśmy w sklepie „Biedronka” w Horodnianach.

 
„Mikołaje z Juchnowca”
Wpisany przez Agata Brzósko   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków w małych miejscowościach na Litwie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i środków czystości. Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. A. Brzósko wraz z wychowankami -  kl. Ia, segregacją przyniesionych darów chętnie zajęła się pani Anna Truskolawska z p. Małgorzatą Grzegorczyk. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie  i wychowawczynie grupy przedszkolnej „Żabki” oraz klas O1, Ia, Ib,  IIa, IIIa,b,c,  IVa,b,c,d, Va,b, VIa,b, VIIa,b, IIb gim., IIIa gim., IIIb gim. – ucz. Karolina Kamińska oraz nauczyciele: p. K. Mosiej. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek – Domu Dziecka w Solecznikach oraz Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Białymstoku. Wszystkim dziękujemy za dar serca.

 
Zespół "Jarzębinki" odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Małgorzata Jabłońska   

Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki”  odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Podczas spotkania pod hasłem „Mikołajki na ludowo” Jarzębinki zaprezentowały pieśni i tańce ludowe z Podlasia, a następnie zabawę muzyczno – ruchową o Świętym Mikołaju. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a w oczach rodziców delikatne łzy wzruszenia. Większość przybyłych pacjentów z ochotą wzięło udział we wspólnych pląsach. Na koniec spotkania Jarzębinki w mikołajkowych czapkach przekazały dzieciom prezenty – materiały papiernicze, książki, kredki, mazaki, kolorowanki oraz ozdoby świąteczne ufundowane przez nich samych oraz Szkolne Koło Caritas.

Spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń i przeżyć. Mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o chorobie i bólu, a my poczuliśmy ciepło w naszych sercach, widząc jak wielką radość sprawiliśmy innym.

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

 

 
Konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny"
Wpisany przez Iwona Dudzik   


Dnia 18.12.2017. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny" - w klasach VII SP i gimnazjum.
I miejsce zajął Kacper Iwaniuk z kl. VIIb, II miejsce zajął Dawid Bazyluk z kl. VIIb, III miejsce zajęła Karolina Domaszuk z kl. VIIa.
Wyróżnienia otrzymali Sylwia Radziwon z kl.VIIa, Diana Maliszewska z kl. VIIa i Julia Korzeniecka z kl. VIIa.

 
Konkurs "Bombka świąteczna"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

Dnia 11.12.2017. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Bombka świąteczna" - w klasach IV - VI S.P.
I miejsce zajęła Anna Pełszyńska z kl. Va, II miejsce zajął Stanisław Lewicki z kl. IVa, III miejsce zajął Sebastian Miluski z kl. IVd.
Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Trzeciak kl. Va z rodziną, Klara Śliwowska kl. IVb, Emilia Tarasiuk kl. Va z rodziną.

Zwycięzcom gratulujemy!!!!

 

 

 
Igrzyska młodzieży szkolnej województwa podlaskiego w badmintonie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 12 grudnia  2017 r. dziewczęta  i chłopcy naszego gimnazjum uczestniczyli w IGRZYSKACH MŁODZIEZY SZKOLNEJ  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE.     Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Finały wojewódzkie otworzył Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marek Sadowski. Podczas uroczystego zamknięcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku Pan Lech Szargiej udekorował zwycięzców medalami oraz wręczył puchary, dyplomy, statuetki oraz koszulki z logo „Mistrza Województwa Podlaskiego”. W finałach startowało osiem szkół wyłonionych na igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

W finałach wojewódzkich startowało po 8 najlepszych  drużyny dziewcząt i chłopców z naszego województwa.

Dziewczęta naszej szkoły zajęły w końcowej kwalifikacji 5 miejsce a drużyna chłopców 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

 

Skład drużyny dziewcząt:

1.Martyna Olechnicka IIa

2.Anna Zalewska IIa

3.Klaudia Waszkiewicz II a

4.Natalia Mościcka IIb

 

Skład drużyny chłopców:

1.Piotr Błoszyński IIIa

2. Dawid Jezierski IIIb

3. Kacper Gierej IIb

4.Igor Makarski IIb

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 68