Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
UWAGA - Odwołanie zajęć stacjonarnych w szkole!
Wpisany przez Dyrekcja   

Ze względu na katastrofalne warunki atmosferyczne, a także brak w szkole wody i prądu odwołuję w porozumieniu z Panem Wójtem dziś (26 stycznia 2021) i jutro (27 stycznia 2021) zajęcia stacjonarne. Jeżeli będzie to możliwe nauczyciele poprowadzą zajęcia online.

Dyrektor Barbara Klimaszewska

 
Ogłoszenie o konkursie "Bezpieczny Internet"
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz, Igor Dacewicz   

Zapraszamy uczniów klas 6-8 do konkursu na temat bezpieczeństwa w sieci. Celem szkolnego konkursu jest wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci Internet, podejmowanie problematyki bezpieczeństwa w sieci i propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do inicjowania nowych, ciekawych pomysłów oraz wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności. Efektem będzie wykonanie prezentacji multimedialnej.

Regulamin konkursu

 
Wewnętrzne procedury ZS w Juchnowcu Górnym - aktualizacja 11.01.2021 r.
Wpisany przez Dyrekcja   

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w okresie pandemii na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

Wewnętrzne procedury SP w Juchnowcu Górnym - aktualizacja 11.01.2021 (plik PDF)

 
Pamiętamy o zdrowym odżywianiu!
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Obecny rok, co podkreślamy przy każdej okazji, jest inny niż poprzednie. Zazwyczaj nasz szkolny kalendarz jest bogaty w różnego rodzaju inicjatywy i  wydarzenia. Corocznie klasy I – III uczestniczyły w akcji  „Śniadanie daje moc!”, której celem było dbanie o zdrowe odżywianie, wspólne przygotowywanie najważniejszego posiłku dnia i wspólne dzielenie się nim. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie było możliwe przeprowadzenie akcji, w której czynny udział brały dzieci oraz ich rodzice.

W tym roku zaproponowaliśmy uczniom udział w konkursie plastycznym „Zdrowe, smaczne kolorowe – kupuję produkty krajowe”, organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zamierzeniem konkursu było rozpowszechnianie informacji na temat oznaczenia „PRODUKT POLSKI”, edukacja ekologiczna dzieci z województwa podlaskiego, a także  inspirowanie ich do zwracania uwagi na artykuły spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców. Efekty pracy dzieci zachwycają.

 

 
Życzenia świąteczne
Wpisany przez Dyrekcja   

 
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Dyrekcja   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w dniu 24.12.2020 r. (wigilia) sekretariat będzie nieczynny.

 
Przepis na udane Święta Bożego Narodzenia
Wpisany przez Monika Żochowska   

Podczas ostatniej przedświątecznej lekcji języka polskiego uczniowie klas VIIc oraz VIId otrzymali nietypowe zadanie domowe. Wspólnie z Ebenezerem Scrooge’em – bohaterem „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa młodzież stworzyła swoje osobiste przepisy na udane Święta. Wszyscy skorzystali nie tylko z doświadczeń eksperta w dziedzinie świętowania (bohater lektury, który przeszedł przemianę po wizycie duchów),  ale odwołali się także do własnych przemyśleń. Pomysłowość, kreatywność, wrażliwość uczniów obu klas może być dla nas inspiracją w tym przedświątecznym czasie. Jeśli chcecie poznać sposoby siódmoklasistów na udane święta, zapraszamy do lektury.

 
Świąteczne spotkanie w klasie I b
Wpisany przez Mariola Sagun   

Odświętne stroje, piękne choinki i grono domowników towarzyszyły naszemu spotkaniu online. Były rozmowy o tradycjach świątecznych i śpiewanie kolęd. Podsumowaniem był quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu dla rodziców. Wszyscy bardzo pięknie i wyczerpująco odpowiadali. Dzieci nie musiały nikomu podpowiadać. Obejrzeliśmy również filmiki z konkursową recytacją Wiktorii i Julka – wiersze o tematyce zimowej i świątecznej. Na koniec składaliśmy świąteczne życzenia. Dzieci pokazały kartki, które wykonały dla kolegów i wychowawczyni. Spotkanie było miłym, świątecznym akcentem, ale nic nie zastąpi tradycyjnego spotkania w świątecznej atmosferze.

 

 
Wigilia online w klasie VI b
Wpisany przez Iwona Nagórska   

Wigilijne spotkanie klasy VI b rozpoczęło się od składania życzeń, było wiele ciepłych słów i serdeczności. Następnie oglądaliśmy zdjęcia i wspominaliśmy zeszłoroczną wigilie: Mikołaja - Kubę, pięknie udekorowany stół, nasze uśmiechnięte twarze i prezenty. Dobrze się bawiliśmy. Na zakończenie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu Filipa na ukulele i Dawida na pianinie.

W tym roku uczniowie klasy VI b zamiast tradycyjnych prezentów przygotowali sobie nawzajem kartki świąteczne.

 

 
Wigilia on-line w klasie Vb
Wpisany przez Monika Żochowska   

Świąteczne spotkanie klasy Vb na Teamsach rozpoczęliśmy od zajrzenia do krainy Muminków, które nie do końca wiedziały, czym jest Gwiazdka.    Z pomocą witryny mentimeter.com dokończyliśmy wspólnie zdanie: Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy… Dzięki zgromadzonym odpowiedziom zdradziliśmy Muminkom, że wspominamy wtedy narodziny Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, siadamy razem z rodziną przy stole, spędzamy czas z bliskimi, obdarowujemy się prezentami, kolędujemy. Podczas naszego spotkania on-line próbowaliśmy odtworzyć magię Świąt, dlatego ubraliśmy wirtualne choinki, odgadywaliśmy nazwy wigilijnych potraw, sprawdziliśmy naszą biblijną wiedzę o narodzinach Jezusa, zagraliśmy w świąteczne bingo, a nawet udało nam się spotkać z Mikołajem, który odpowiedział na najbardziej nurtujące nas pytania. Na koniec wychowawczyni odkryła przed uczniami tajemnice wirtualnych życzeń oraz prezentów, które przesyłaliśmy sobie na kilka dni przed poniedziałkowym spotkaniem. Jedną z niespodzianek uczennicy, która podzieliła się z nami instrumentalną wersją samodzielnie zagranych kolęd, wykorzystaliśmy do zabawy w świąteczny quiz „Jaka to melodia?”. Udało nam się zgadnąć tytuły trzech kolęd: „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabrakło także czasu na wykonanie pamiątkowego zdjęcia przy włączonych kamerkach. Nasze wirtualne spotkanie pozwoliło nam cieszyć się sobą, a także poczuć świąteczny klimat. Aby zachować ten wspólny czas na długo w pamięci, wychowawczyni umieściła wszystkie nasze życzenia, prezenty, świąteczne niespodzianki wykorzystane podczas klasowej Wigilii na wirtualnej tablicy. Zachęcamy do jej odwiedzania, ponieważ znajdziecie tam mnóstwo świątecznych skarbów, którymi chcemy się z Wami podzielić, życząc wszystkim Wesołych Świąt!!!

Zapraszamy na relację z wydarzenia

 
Wyróżnienie w XII Edycji Online Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Idzie zima będą święta” zorganizowanego przez SP w Sobolewie
Wpisany przez Mariola Sagun   

Cieszymy się bardzo z sukcesu Juliana Grabowskiego z klasy I b, który otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza Doroty Gellner „Prezent dla

Mikołaja”. Gratulujemy i życzymy Julkowi dalszych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 116