Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

21 listopada uczniowie klas I – III obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten, zaczęliśmy od zajęć w klasach dotyczących zasad dobrego zachowania. Dzieci uczyły się jak powinny witać się z różnymi osobami i jak w grzeczny i elegancki sposób przedstawić się innym. Rozmawialiśmy również o kulturalnym zachowaniu podczas spożywania posiłków.

Na naszej wspólnej przerwie witaliśmy się z kolegami, koleżankami i nauczycielami z innych klas, oczywiście kulturalnie i bardzo życzliwie.

 
Święto Pierwszoklasistów
Wpisany przez Mariola Sagu i Agata Brzósko   

22 listopada 2017 roku, jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ceremonia ta miała miejsce na uroczyście przygotowanej dużej sali gimnastycznej w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas II i III oraz rodziców. Pierwszoklasiści w strojach galowych, w kolorowych biretach na głowie, w strojach zwierząt zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i aktorskie, przedstawiając inscenizację. Zwierzęta w przedstawieniu obdarowały „pierwszaków” mądrością, pracowitością, cierpliwością, zabawą, odwagą, przyjaźnią, czyli cechami, które pomogą im stać się stuprocentowymi uczniami naszej szkoły.

Dar mądrości zadziałał  znakomicie, gdy przedstawiciele klas I, udali się pod tablicę pamiątkową  Patrona Szkoły, by złożyć kwiaty i zapalić znicz. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły uczniowie ślubowali  być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoja szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Barbara Klimaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyń uczniowie otrzymali  pamiątkowe dyplomy.

Pod koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali życzenia od zaproszonych gości i upominki od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie przy muzyce. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci  „pierwszaków” i ich wychowawczyń pani Agaty Brzósko i pani Marioli Sagun.

 

 

 
Igrzyska Dzieci w badmintonie(1/2 finału wojewódzkiego)
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 14.11.2017 na hali szkoły podstawowej w Wyszkach odbyły się Igrzyska dzieci grupy południowej w badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach startowały najlepsze drużyny z powiatów: białostockiego, bielskiego i monieckiego.

W skład  drużyny dziewcząt naszej szkoły weszły;

Dominika Kozioł-Va

Maja Ziółkowska IVa

Emilia Tarasiuk Va

Anna Urbańska Va,

W skład drużyny chłopców

Marcin Domaszuk IV b

Aleksander Łapiński IVb

Rafał Roszkowski IVa

Tymoteusz Radziewicz IVa

Rozgrywki rozegrane były systemem pucharowym. Drużyna chłopców nie awansowała do dalszych rozgrywek. A zespół dziewcząt po wygraniu dwóch meczy weźmie udział w igrzyskach województwa podlaskiego w badmintonie

W zawodach brały udział uczniowie ze szkół w Księżynie, Wyszkach, Jasionówce, Domanowie, Augustowie, Trzciannem i Juchnowca Górnego

 

 

 
Podsumowanie projektu „Sklejki poetyckie”
Wpisany przez Administrator   

Uczennice klasy VIa i VIb Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym uczestniczyły 21 listopada 2017 r. w niezwykle ciekawym wydarzeniu. W Książnicy Podlaskiej miał miejsce finał projektu „Sklejki poetyckie”, do którego w czerwcu zaprosiła nas Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym. Układanie wierszy z wylosowanych słów i budowanie z nich konstrukcji miało na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni, ale i obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym. Przy użyciu nożyczek, kleju i starych gazet pod okiem prowadzącego projekt pana Marcina Kozińskiego powstała niezwykła poezja i wystawa, którą podziwialiśmy w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej. Dodatkową atrakcją stała się zwiedzanie budynku Książnicy Podlaskiej, a zwłaszcza podziwianie panoramy Białegostoku widocznej z szóstego piętra.

 
Dzieci z grupy Kasztanki przygotowały smaczne posiłki
Wpisany przez Administrator   

Dnia 10 listopada 2017 r. dzieci z grupy Kasztanki przygotowały smaczny i słodki, a jednocześnie zdrowy przysmak o smaku czekoladowym  – mus z kaszy jaglanej, kakao, bananów i miodu.

 
Wycieczka do jednostki wojskowej - 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

W ramach realizacji programu wychowawczego klasy trzecie szkoły podstawowej rozpoczęły kolejne spotkania, na których rodzice zapoznają dzieci z wykonywaną pracą zawodową.

Tym razem wybraliśmy się do jednostki wojskowej – 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej, w której służy p. Karol Łozowski – tata Zuzi z klasy IIIc. Na początku spotkania uczniowie „przeszli” musztrę wojskową, zwiedzili Izbę Tradycji – obejrzeli historię powstania jednostki, pamiątki, zdjęcia oraz sztandary. Uczestniczyli także w lekcji historii, w czasie której wykazali się bogatą wiedzą o ojczyźnie i zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie obejrzeli koszary, opancerzony wóz wojskowy, żołnierską broń. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski tlenowe, czapki. Każdy miał możliwość trzymania we własnych rękach karabinu. Miłą niespodzianką było spotkanie z ogromnym rysiem, który jest maskotką jednostki J.

Wyjazd był bardzo udany i na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

 

 
Wyjazd klas II gimnazjum do Warszawy
Wpisany przez Bogumiła Fidziukiewicz i Elżbieta Jaroszuk   

7 listopada 2017r. klasy II gimnazjum wraz z wychowawcami (p. B. Fidziukiewicz i p. E. Jaroszuk ) oraz opiekunem (p. I. Dacewicz) pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem naszego pobytu w stolicy było zwiedzanie Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, które mieści się w Kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Nasi uczniowie poprzez zwiedzanie Muzeum i nawiedzenie grobu Ks. Popiełuszki pogłębili wiedzę o życiu i działalności oraz męczeńskiej śmierci Patrona naszej szkoły. Następnie udaliśmy się na warszawską Starówkę, gdzie zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki i miejsca związane z naszą historią. Ciekawym punktem naszego pobytu w Warszawie była wizyta na Stadionie Narodowym. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniały obiekt, który większość z nas znała tylko z relacji telewizyjnych. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do domu.

 
Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Wpisany przez Krzysztofa Grzegorczyka.   

W dniu 11 listopada 2017 roku Dyrekcja Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Poczet Sztandarowy uczestniczyli w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanych przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele w Juchnowcu Kościelnym. Następnie złożono kwiaty i wysłuchano okolicznościowych przemówień pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność”. Wszyscy chętni mogli obejrzeć w Ośrodku Kultury część artystyczną pt. „Orły Szybują Wysoko” w wykonaniu uczniów szkół w Kleosinie i w Juchnowcu Górnym.

Obchody zakończyły się wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i żołnierską grochówką.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości
Wpisany przez Monika Żochowska   

W piątek 10 listopada 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty charakter Narodowego Święta zaakcentowaliśmy przychodząc do szkoły ubrani w galowe stroje, przy których nie zabrakło również biało-czerwonych kotylionów. Podczas spotkania na małej sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć inscenizację o tematyce patriotycznej. W spektaklu wzięli udział uczniowie grup teatralnych prowadzonych przez p. Monikę Żochowską w ramach zajęć artystycznych (przedstawiciele klas III gimnazjum) oraz we współpracy z Gminną Biblioteką  Publiczną w Juchnowcu Kościelnym (przedstawiciele klas V i VI szkoły podstawowej). Montaż słowno-muzyczny został wzbogacony o pieśni chóru pod przewodnictwem p. Iwony Dudzik. Sceny przedstawiające rozbiory Polski, modlitwę kobiet o przywrócenie Ojczyzny, dramatyczny dialog żołnierzy Polaków walczących we wrogich sobie armiach, patriotyczne postawy rodziców, nauczycieli, księży i żołnierzy w czasach, kiedy Polski nie było na mapach świata, wystąpienie Józefa Piłsudksiego, pożegnanie Legionistów przez bliskie im kobiety, a w końcu ogłaszany przez gazeciarzy moment wyzwolenia Polski były nietypową lekcją historii, która dostarczyła zarówno widzom jak i aktorom wielu wzruszeń oraz obudziła patriotyczne uczucia. Podczas uroczystości gminnych w dniu 11 listopada nasi aktorzy zaprezentowali na scenie Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym fragmenty przedstawienia wraz z towarzyszącym im chórem z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Słowa kończące spektakl zapewne mogą stać się mottem dla wszystkich pokoleń Polaków:

"Będziemy działać, walczyć i pracować

Jak wierne syny, jak dzieci rodzone

By po wiek wieków cześć Polski zachować

By nie wydarło, co dziś połączone

Zgoda i jedność w szeregach panuje

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

 

 

 
Patriotyczne Śpiewanie 2017
Wpisany przez Iwona Dudzik   

10.11.2017. w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych według formuły "Patriotycznego Śpiewania" w celu uroczystego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami zaśpiewali pieśni:
"Piechota", "Pierwsza Brygada", "Jak długo w sercach naszych", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani", "Marsz, marsz Polonia", "Białe róże", "O mój rozmarynie", "Rota", "Czerwone maki", "Pierwsza kadrowa", "Warszawianka 1831", "W krwawym polu", "Pałacyk Michla". Niespodzianką był nagrodzony gromkimi brawami występ zespołu wokalnego złożonego z nauczycieli naszej szkoły, w którego wykonaniu usłyszeliśmy 2 pieśni "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" i "Płonie ognisko i szumią knieje".

 
„Śniadanie daje moc” 2017 - impreza w klasach I-III
Wpisany przez Agata Brzósko i Mariola Sagun   

08.11.2017r. korytarz klas młodszych zamienił się w stołówkę. Po całej szkole rozchodziła się woń samych wspaniałości. Dzieci rozpoczęły dzień od obejrzenia krótkiego filmu pt. „Zdrowe odżywianie”, w którym dietetyk p. Dominika Adamczyk wyjaśniała sekrety zdrowego żywienia. Następnie uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń i zaproszonych rodziców wykonywali zdrowe przekąski. Pyszne kanapki, koreczki i owocowe szaszłyki kusiły wyglądem i zachęcały do degustacji. Chętnych nie brakowało. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie klas I-III i ich starsi koledzy chętnie częstowali się, bo przecież wspólny posiłek smakuje najlepiej, a „śniadanie daje moc”. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tą ogólnopolską akcję promującą zdrowe żywienie. Koordynatorkami tegorocznej imprezy były panie Agata Brzósko i Mariola Sagun.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 66