Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Misia w klasach I-III
Wpisany przez Mariola Sagun   

26.11.2018r. w klasach młodszych naszej szkoły obchodziliśmy „Dzień Misia”. Tego dnia misie były wszędzie i chciały robić wszystko to, co robią w szkole dzieci. Całkiem dobrze im szło! Postanowiły również ustanowić rekord szkoły w ilości misiów. Usiadły w długim wężu i okazało się, że zajęły 17 metrów!  Odbył się również pokaz najmniejszych i największych misiów. Za rok zaprosiliśmy ponownie wszystkie misie do szkoły.

 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Beata Birycka, Joanna Lepietuszko   

Kasztanki mają już za sobą swój pierwszy występ przed szeroką publicznością. W czasie uroczystości Pasowania na przedszkolaka recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach i złożeniu przyrzeczenia Pani Dyrektor czarodziejskim lizakiem dokonała symbolicznego pasowania. „Gdy lizak dotknie dziecka małego, to zrobi z niego przedszkolaka dzielnego” i w ten sposób nasza społeczność przedszkolna powiększyła się o nowe dzieci. Cieszymy się, że jesteście wśród nas ! Po części oficjalnej pojawiła się niespodzianka w postaci tortu, która  sprawiła przedszkolakom wiele radości.

Dzieciom i Rodzicom życzymy dużo uśmiechu na twarzy i samych przyjemnych chwil spędzonych w naszej społeczności przedszkolnej.

 
Ślubowanie Pierwszoklasistów
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

22 listopada 2018 roku do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zostali przyjęci kolejni uczniowie.

W tym dniu na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Program uroczystości przygotowały wychowawczynie klas I.

Na uroczystość pasowania przybyli: Sekretarz Gminy – p. Teresa Rudzik, Ks. Dziekan Andrzej Kondzior – proboszcz parafii pw. Św. Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, Panie Wicedyrektor – Teresa Radziewicz i Beata Cylwik, przedstawiciel Rady Rodziców – p. Małgorzata Stasiewicz, uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami; Rodzice oraz najważniejsi w tym dniu – Pierwszoklasiści.

Uroczystość prowadziły uczennice z klas VII w osobach Julii Kozak i Natalii Cylwik. Ten rok jest dla naszej Ojczyzny szczególny. W naszej szkole wielokrotnie nawiązywaliśmy do setnej rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości. Pierwszoklasiści także udowodnili, że są prawdziwymi Polakami i o naszej Ojczyźnie wiedzą bardzo dużo. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne na forum szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się oficjalna część ślubowania. Uczniowie klas I w obecności Pocztu Sztandarowego uroczyście ślubowali:

My, uczniowie, rozpoczynający naukę w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki, w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz starszych kolegów, ślubujemy: rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, zdobywać nowe umiejętności, być dobrym kolegą, szanować tradycje i dobre imię szkoły.

Następnie panie Wicedyrektor – Teresa Radziewicz i Beata Cylwik oraz Sekretarz Gminy - pani Teresa Rudzik dokonały symbolicznego pasowania, a przedstawiciele klas I odcisnęły swój paluszek na znak, że są już uczniami naszej szkoły. Następnie swoje przyrzeczenia złożyli Rodzice. Dorośli zapewnili wszystkich, że będą słuchać swoich pociech, o czym one mówią, przytulać je często, doceniać w nich to, co najlepsze. Pierwszoklasiści otrzymali od swoich Pań pamiątkowe dyplomy, od Rady Rodziców kolorowe czapeczki z logo szkoły, od Rodziców – odblaskowe chusty na szkolne wycieczki, a od Samorządu Uczniowskiego – gry i przybory do prac artystycznych. Po wykonaniu wspólnych, pamiątkowych zdjęć wszyscy goście, pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, podczas którego miło i przyjemnie spędzili czas podczas pierwszej szkolnej dyskoteki. Pani Agnieszka zachęciła do wspólnych pląsów nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców.

Za wszystkie prezenty, życzenia, pomoc w organizacji imprezy serdecznie wszystkim dziękujemy.

 
Projekt czytelniczy „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska   

22 listopada 2018 r. został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny „Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?”, przeprowadzony w ramach projektu czytelniczego „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Organizatorem konkursu było: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku. Uczennica klasy II a Antonina Litwińczuk zajęła w nim III miejsce.

W etapie szkolnym konkursu, zorganizowanym przez nauczyciela - bibliotekarza p. Agnieszkę Słomińską, wzięli udział uczniowie klas I a, I b, II a i III a. Na zajęciach plastycznych uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Słomińskiej, p. Justyny Matuszczyk i p. Anny Truskolawskiej przygotowali ilustracje do wybranej książki Agnieszki Frączek.

Do biblioteki szkolnej dostarczonych zostało 37 prac. Komisja konkursowa w składzie: Iwona Dudzik, Małgorzata Jabłońska, Agnieszka Słomińska wyróżniła 3 prace, które zostały przekazane organizatorowi etapu międzyszkolnego konkursu. Ich autorkami były: Antonina Litwińczuk z kl. II a, Amelia Kozak z kl. III a i  Maria Kiryluk z kl. III a. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 
Zabawa integracyjna klas I
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

20 listopada 2018r.  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w imprezie integracyjnej w „Jumper Park Trampolin”  w Białymstoku. Podczas 2 godzinnej zabawy dzieci miały okazję sprawdzić swoją odwagę i sprawność fizyczną. Pod  opieką instruktorów i pań mogły, m.in. wspinać się po ściance, skakać z wysokości, grać w piłkę, pokonywać tor przeszkód. Wyjazd w  całości był sponsorowany przez szkołę. Dostarczył on dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

 
Warsztaty dotyczące cyberbezpieczeństwa
Wpisany przez Administrator   

Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych uczniów  na warsztaty dotyczące cyberbezpieczeństwa w ramach projektu Cybernauci-kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci, które odbędą się w poniedziałek
26 listopada 2018r. o godz. 16.30
w stołówce Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej, został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Po warsztatach ok. godz. 17.15 rozpoczną się w klasach konsultacje
z nauczycielami, kt
óre potrwają do godz. 18.30.

Dyrekcja

 
Sprawozdanie z dwudniowej wycieczki do Warszawy kl. VII
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko   

 

„Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”

 

9 listopada uczniowie klas VII - członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu „Amator” - zaprezentowali całej społeczności szkolnej dwudniowy wyjazd do Warszawy. Siódmoklasiści Sebastian Mróz i Natalia Cylwik podczas szkolnych obchodów 100 - lecia Niepodległości mieli okazję przedstawić sprawozdanie z wycieczki do stolicy naszego kraju. Sprawozdanie zawierało bogatą dokumentację fotograficzną.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Drogi do Niepodległej Polski” finansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt jest adresowany do uczniów klas VII.

 

 

 
Patriotyczny Festiwal Głośnego Czytania
Wpisany przez Monika Żochowska   

W dniach 6, 7, 8 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Patriotyczny Festiwal Głośnego Czytania. Celem akcji było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pogłębianie patriotycznych postaw uczniów oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Przez trzy dni na początku każdej lekcji nauczyciele odczytywali fragmenty książek przygotowane przez bibliotekarzy. Znalazły się wśród nich legendy, baśnie polskie, klechdy domowe, fabularyzowane powieści historyczne (Krzysztof Mierzejewski "Skrzydlaci jeźdzcy. Opowieść o polskiej husarii", Grażyna Bąkiewicz "Mówcie mi Bezprym", Paweł Beręsewicz "Wszystkie lajki Marczuka"), dokumentalne książki o tematyce historycznej (Joanna Wieliczka-Szarkowa "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie", Mateusz "Biszop" Biskup "Śladami zapomnianych bohaterów"), ilustrowane opowiadania historyczne (Joanna i Jarosław Szarkowie "Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci"). Mamy nadzieję, że festiwal przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania uczniów książkami o tematyce patriotycznej.

 

 
Śniadanie daje moc !!!
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Z tego też powodu w dniu 14.11.2018 r. uczniowie klas I-III kolejny już raz uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Po krótkich zajęciach teoretycznych, dotyczących wartości śniadania oraz zdrowego odżywiania, uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczyniami, przystąpili do części praktycznej. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. W mgnieniu oka powstały przepyszne szaszłyki owocowe, koreczki oraz cudne kanapki . Po zakończonej pracy każda klasa zaprezentowała swoje pyszności na stolikach przed swoimi salami. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment – wspólne szkolne śniadanie!  Zarówno dzieci, jak i Dyrekcja, nauczyciele i rodzice, byli zaskoczeni pomysłowością i ilością przygotowanych smakołyków. Dzieci podzieliły się również swoim śniadaniem z koleżankami i kolegami z klas starszych.

 
Patriotyczna wystawka
Wpisany przez Marka Borcherta   

W ramach jubileuszowych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Senatu RP, zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma” adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Władze starały się zainteresować uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzować wiedzę o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Na zorganizowanej w naszej szkole wystawce zostały wyeksponowane wybrane prace konkursowe wykonane przez uczniów z całej Polski i pozyskane w ramach współpracy z Kancelarią Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Pięknie wykonane godła przykuwają uwagę nie tylko naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, ale również gości odwiedzających Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym.

 

 
Patriotyczne gazetki
Wpisany przez Alicję Borchert i Marka Borcherta   

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obfitowały w rozmaite działania podejmowane przez uczniów naszej szkoły. Jednym z nich było przygotowanie klasowych gazetek patriotycznych upamiętniających między innymi narodziny II Rzeczypospolitej Polskiej oraz postacie, którym zawdzięczamy niepodległość. Do najczęściej wspominanych bohaterów tego okresu możemy zaliczyć Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Młodzież pamiętała również o wyeksponowaniu naszych barw narodowych – bieli i czerwieni, pięknie się prezentujących w salach lekcyjnych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 85