Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wyjazd klas VIII i III gim. do Warszawy- Udział we mszy św. z okazji rocznicy śmierci Ks. J. Popiełuszki
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, I. Dacewicz, B. Fidziukiewicz, K. Grzegorczyk   

Dnia 19 października 2018r odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas VIII i III gimnazjum.  Głównym celem wyjazdu był udział we mszy świętej w rocznicę śmierci naszego patrona ks. Jerzego Popiełuszki w kościele na Żoliborzu. Dzień jednak rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji historii w Muzeum Więzienia Pawiak. Na własne oczy zobaczyliśmy i usłyszeliśmy co to znaczy być patriotą i poświęcić się dla ojczyzny. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie. Następnie pojechaliśmy na krótki spacer po Łazienkach Królewskich. Zwiedziliśmy tam Amfiteatr oraz Pałac na Wyspie, który jest  jednym z najcenniejszych polskich zabytków z Królewską Galerią Obrazów. Zobaczyliśmy też piękny ogród obok Pomnika Chopina, gdzie odbywają się słynne letnie koncerty. Wracając przeszliśmy obok pomnika kolejnego ważnego w historii Polski  bohatera– marszałka Józefa Piłsudskiego.  Naszą wycieczkę zakończyliśmy na Żoliborzu, gdzie oprócz własnych intencji modliliśmy się o kanonizację naszego patrona Ks. Jerzego Popiełuszki.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik   

15 października 2018 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. Tradycyjnie już na wspólne świętowanie zaprosiliśmy wielu gości, w tym emerytowanych nauczycieli, którzy wyjątkowo licznie w tym roku przybyli, pana wójta oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Mirosławę Domaszuk. Szczególnie serdecznie  powitaliśmy byłych dyrektorów szkoły w Juchnowcu Górnym, wszak to oni tworzyli historię tej placówki.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczystą akademię.

Było i wzniośle podczas recytacji wierszy ale też mieliśmy okazję obejrzeć kilka scenek z życia nauczyciela i przekonać się, jak niełatwa i wymagająca cierpliwości jest ich praca. Wesołe scenki podobały się wszystkim - i dorośli i dzieci  mieli uśmiechy na twarzy. Uczniowie dziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę, wręczając wszystkim małe słodkie prezenciki. Samorząd Uczniowski złożył też na ręce pani dyrektor „Kosz pełen łakoci” w podziękowaniu całej kadrze pedagogicznej za trud wkładany w ich edukację

Były też kwiaty i piękne życzenia od  Rady Rodziców dla nauczycieli za ich poświęcenie i wsparcie jakie dają swoim uczniom. Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska  wyróżniła wybranych nauczycieli  wręczając im nagrody dyrektora szkoły. Trzy panie, zgodnie z Kartą Nauczyciela, złożyły uroczystą przysięgę już jako nauczyciele mianowani. Następnie pan wójt  Krzysztof Marcinowicz  wręczył nagrody wójta. Uroczystości nasze jak zwykle wspaniale muzycznie uświetnił chór szkolny, prowadzony przez niezastąpioną panią Iwonę Dudzik. To między innymi pani Iwona Dudzik została doceniona przez pana wójta.

Pani Anna Truskolawska pokazała wszystkim prezentację mulitmedialną, związaną z działaniami, jakie były i są prowadzone w szkole w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy usłyszeli fantastyczną, przekazaną przez panią dyrektor wiadomość, że nasza szkoła znalazła się wśród 5 nagrodzonych szkół ( na 131 szkół biorących udział ) w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Nasza szkoła była na maksa Biało-Czerwona i nasz wspólny wysiłek się opłacił. Ten sympatyczny i uroczysty dzień zakończono słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PRZY OGNISKU
Wpisany przez Anna Borowska   

11 października 2018 r., we współpracy z parafią pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, odbyło się patriotyczne śpiewanie przy ognisku. Przyjść na nie mógł każdy. Śpiewali z nami Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy ks. Dziekan Andrzej Kondzior, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym Barbara Klimaszewska, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Juchnowca i okolic. Przy akompaniamencie gitary radosne, patriotyczne nuty rozbrzmiewały po okolicy.  Można było pożywić się kiełbaską z ogniska lub ciastem.

W ten radosny sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
Jesienna impreza integracyjna klasy IIb
Wpisany przez Mariola Sagun   

14 października 2018r. w piękne niedzielne popołudnie odbyła się impreza integracyjna dzieci i rodziców z klasy II b. Spędziliśmy kilka godzin na wspólnej zabawie. Oprócz zabaw ze śpiewem, zadań sportowych i zabaw z chustą animacyjną była twórcza praca w grupach, podczas której powstały przepiękne dyniowe zagrody. Po imprezie zagrody zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym. Nie obyło się bez łasuchowania. Kiełbaski pieczone na ognisku i przepyszne ciasta smakowały wyśmienicie. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami. Dzieci przygotowały je rodzicom, a rodzice dzieciom. Było wiele śmiechu i naprawdę dobrej zabawy. Udało się aktywnie i rodzinnie spędzić popołudnie w szkole.

 
Projekt "Umiem pływać"
Wpisany przez Mariola Sagun   

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Ministerstwa Sportu i Turystyki jest adresowany do klas I-III szkoły podstawowej w całej Polsce. Zakłada udział dzieci w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. 
W roku szkolnym 2018/2019 w projekcie biorą udział bezpłatnie wszyscy chętni uczniowie klasy II a i II b w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.
Główne cele projektu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

 

 
Wykonanie antyram w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości nauczyciele naszej szkoły Małgorzata Jabłońska, Agnieszka Zajkowska, Anna Radziewicz, Justyna Zdziech, Monika Zawadzka wykonali antyramy pt. „Kościół w walce o niepodległość” i  „Kościół w walce z komunizmem”. Wykonany projekt ma na celu przybliżenie roli kościoła walczącego o wolność naszej Ojczyzny.

 
Sukces szkoły
Wpisany przez Administrator   

W dniu 9 października 2018 roku troje uczniów z  klas VIII wraz z koordynatorem projektu p. Agatą Pućkowską i dyrektorem szkoły p. Barbarą Klimaszewską uczestniczyło w podsumowaniu Projektu wczesnej profilaktyki zachowań ryzykownych „ Falochron”, który realizowany był  w klasach VII  przez cały rok szkolny 2017/2018 . W  Szkole podstawowej nr 7 w Białymstoku nasi uczniowie zaprezentowali  jury i zebranym uczestnikom  Konferencji  działania jakie  podejmowaliśmy w związku z realizacją „ Falochronu”.  Werdykt jury: 1 miejsce - Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym- najlepszy „Falochron” w województwie  podlaskim. Co za tym idzie?- nasza szkoła będzie reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim podsumowaniu „ Falochronu” w Dąbrowie Górniczej.

 
"Wycieczka do lasu w Ogrodniczkach"
Wpisany przez Annę Truskolawską i Monikę Kaliszewską   

10 października 2018r. uczniowie kl. III a pod opieką p. A. Truskolawskiej i p. A. Radziewicz, po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym, udali się do lasu w Ogrodniczkach. Po drodze zostawiali zadania do wykonania kl. III b, która z p. M. Kaliszewską i p. A. Słomińską szła ich tropem. Głównym celem było obserwowanie przyrody wieloma zmysłami, rozpoznawanie drzew i krzewów, zbieranie przebarwionych liści i różnych rodzajów grzybów. Po spotkaniu obu klas zostało sprawdzone wykonanie zadań oraz zorganizowano ciekawe zabawy sportowe. Po znalezieniu wielu okazów przyrodniczych wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się do szkoły, ciesząc z pięknej, jesiennej pogody.

 
"Impreza integracyjna kl. III a"
Wpisany przez Annę Truskolawską   

7 października 2018r. uczniowie kl. III a wraz ze swymi rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią p. A. Truskolawską bawili się na imprezie integracyjnej pod hasłem „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Spotkanie miało miejsce na sołeckim placu zabaw w Juchnowcu Górnym. Dzieci poznały historię ziemniaków, dowiedziały się, co można z nich zrobić, a także wykonały interesujące zwierzaki – cudaki z różnych warzyw. Dużo radości sprawiły zawody sportowe i wyścig rodzin. Wielką niespodzianką była przygotowana przez dorosłych inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Bardzo smakowały kiełbaski pieczone nad ogniskiem i inne potrawy przyrządzone przez rodziców. Wszyscy cieszyli się z pięknej, jesiennej pogody oraz z tego, że mogli wspólnie spędzić ten czas i pobyć ze sobą.

 
"Wyjazd uczniów na spektakl teatralny"
Wpisany przez Annę Truskolawską, Monikę Kaliszewską, Justynę Matuszczyk   

2 października 2018r. uczniowie klasy III a, III b i II a pod opieką wychowawców: p. A. Truskolawskiej, p. M. Kaliszewskiej oraz p. J. Matuszczyk udali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona naszej szkoły oraz obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „BAŚNIE POLSKIE” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. Spektakl składał się z trzech przedstawień: „Złota Kaczka”, „Żywa Woda”, „Szewczyk Dratewka”, po obejrzeniu których mogliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie: „Co jest miarą prawdziwego człowieka?” Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy, a ubogi czeladnik w „Złotej Kaczce” odrzuca takie bogactwo, którym nie można się dzielić, w zamian otrzymując proste lecz szczęśliwe życie. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
Dzień Papieski
Wpisany przez Administrator   

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 81