Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Ziemi 2021 w klasach I ? III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Podczas nauki zdalnej spędzamy bardzo dużo czasu przed monitorami laptopów, tabletów, telefonów. Zmęczony jest nasz kręgosłup, wzrok, umysł?

Z okazji  Światowego Dnia Ziemi uczniowie postanowili  spędzić inaczej ten dzień. Postanowili podjąć  wyzwanie i zbliżyć  się do... Ziemi.

Dzieci  obejrzały  filmiki poświęcone zagrożeniom oraz ochronie naszej planety.  Następnie wybrały się w teren, aby posprzątać wspólnie z najbliższymi pobliski las, pobocze lub ogródek, zasadzić rośliny, pobyć na świeżym powietrzu. Niektórzy postanowili zrobić po prostu kolorową pracę plastyczną.

Czysta planeta, każdy to powie... To lek najlepszy na nasze zdrowie!!!

 

 
Święto Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez Dyrekcja   

 
Ogłoszenie w sprawie rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2021-2022
Wpisany przez Dyrekcja   

Prosimy zainteresowane osoby o zapoznanie się z ogłoszeniem

 
Informacja o powrocie do nauczania stacjonarnego w szkołach
Wpisany przez Dyrekcja   

Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

  • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

 

Powrót do nauki stacjonarnej - wskazówki dla uczniów

Powrót do nauki stacjonarnej - wskazówki dla rodziców

 
Wyniki XX edycji podlaskiego konkursu ?Pisanki, kraszanki, wyrywanki?
Wpisany przez Anna Radziewicz   

W klimacie Świąt Wielkiej Nocy, wśród opowiadań o tradycjach i zwyczajach, powstawały przepiękne prace na XX edycję podlaskiego konkursu "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Część prac powstała w naszej świetlicy pod opieką p. Ani Radziewicz. Dzieci z klasy I a i b, oraz z klasy III b skręcały sznureczki z bibuły, a następnie wyklejały narysowane przez siebie wzory.

Druga część rysowanych i malowanych prac zrobiona była w klasie Ia pod opieką wychowawczyni, p. Agaty Brzósko.

Przed Świętami Wielkanocnymi dotarła do nas informacja, że uczennica naszej Szkoły, Kasia Hryniewska z kl. I a zajęła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie na pisankę. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!!!

 

 
Zaproszenie do udziału w konkursie
Wpisany przez Dyrekcja   

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje skierowany do dzieci i młodzieży konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Termin wysyłania prac: 18 czerwca 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie.

 
Światowy Dzień Ziemi 2021r. ? ?Przywróć naszą Ziemię?
Wpisany przez Katarzynę Chrościcką i Iwonę Gisztorowicz   

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. 
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło ?Przywróć naszą Ziemię?.

Z powodu pandemii wszystko  odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy ?zero odpadów?, ?zero marnowania?. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania zasad:

?        odmawiaj,

?        ograniczaj,

?        wykorzystaj ponownie,

?        recyklinguj,

?        kompostuj.

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie odpowiedzieli na propozycję zaprezentowania pomysłów: czy ja mogę zrobić coś dla Ziemi?

Propozycje tych działań przedstawili na sketchnotkach:

 

Uczniowie wykonali też małe arcydzieła: prace plastyczne i mikro-ekosystemy czyli ?las w słoiku?. Las w słoiku to świetna dekoracja do salonu, sypialni oraz edukacyjna zabawa dla dzieci i młodzieży, która może uczyć o przyrodzie, pokazywać zachodzące w niej procesy.

 

 
Skarbonki "Góra Grosza"
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

?Góra Grosza? to akcja, której celem jest  zbierani drobnych monet aby pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną ? w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne ? pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pandemia zmusiła nas do siedzenia w domu i zablokowała coroczną akcję Góra Grosza. Postanowiliśmy zatem zacząć zbierać grosiki już teraz i w grudniu dostarczymy je do szkoły. Zrobiliśmy skarbonki i tam gromadzimy drobne. Zachęcamy pozostałych uczniów do włączenia się do akcji. Zróbcie własne skarbonki i wrzucajcie tam drobne pieniądze. Zobaczycie ile się nazbiera do grudnia.

 

 
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Wpisany przez Anna Łysenko   

Warto dowiedzieć się jak najwięcej o tym , czym jest autyzm, jak zachować się, gdy kolega ze spektrum omawia ciągle jeden temat, jak włączyć osobę ze spektrum do zabawy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest ?Polska na Niebiesko? ? coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim.

2 kwietnia przyłączmy się do akcji i zaświećmy wszyscy na niebiesko.

Wskazówki i cenne informacje znajdują się w materiałach:

Plakat informacyjny

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ? prezentacja multimedialna

Dzień Autyzmu - materiały informacyjne

 
Ogłoszenie w sprawie działalności przedszkola w okresie 29.03-09.04.2021
Wpisany przez Dyrekcja   

W związku z wprowadzonymi 25 marca nowymi obostrzeniami publikujemy kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na okres zawieszenia jego działalności od 29.03 do 9.04.2021 r. oraz oświadczenie dotyczące COVID-19.

Dokument można pobrać tutaj

 
Domki w świetlicy
Wpisany przez Anna Radziewicz   

W trudnej sytuacji pandemicznej udało nam się w świetlicy stworzyć piękne prace - domki z patyczków do lodów. Z ogromnym zaangażowaniem uczęszczający do świetlicy uczniowie klas I - III w ciągu dwóch miesięcy stworzyli całe osiedle. Radość była tym większa, że udało się zakończyć projekt przed zamknięciem szkoły i każdy zabrał swoją pracę do domu.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto