Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dzień Dziecka w klasie Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

1 czerwca 2021r. był długo wyczekiwany przez dzieci. Tego dnia miały swoje radosne święto. Pobyt w szkole był inny niż zwykle - to dzieci decydowały o jego przebiegu. Najpierw była słodka niespodzianka – lody. W dalszej części dzieci otrzymały życzenia i piękne prezenty, o które zatroszczyli się rodzice. Potem była już tylko wesoła zabawa na placu zabaw, pokaz baniek mydlanych, a także zabawy integracyjne w sali. Atrakcją dnia było poznanie robota – Photona, który popisywał się przed dziećmi swoimi umiejętnościami. Ten dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

 

 
Kapliczka Maryjna
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Miesiąc maj jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Na Dzień Matki uczniowie klas IV wykonali przepiękne kapliczki Maryjne. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Gratuluję pięknej pracy.

 

 
Światowy Dzień Pieczenia
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

18 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pieczenia. To święto ma zachęcić wszystkich do wykonywania własnoręcznych wypieków. Jest to dobra okazja, żeby spróbować swoich sił w kuchni. Warto pamiętać, że pieczenie przynosi też wiele korzyści. Odstresowuje i daje dużo satysfakcji, pomaga też wprowadzić w domu rodzinną atmosferę. Uczniowie naszej szkoły również podjęli się tego wyzwania. Prezentujemy zdjęcia z kulinarnych wyczynów.

 

 
Międzyszkolny konkurs fotograficzno - plastyczny "Z książką Ci do twarzy"
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

Czterech uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w międzyszkolnym konkursie fotograficzno - plastycznym Z książką Ci do twarzy, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia metodą sleeveface, czyli takiego zdjęcia, na którym część ciała została zakryta przez właściwie dobraną okładkę książki.

Prace były bardzo ciekawe, uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Pierwsze miejsca zajęli Kacper Rynkiewicz z kl. VII d i Wiktoria Zalewska z klasy IV a, drugie - Mateusz Rynkiewicz z kl. IV b i Michał Ochocki z kl. IV a. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

 

 
Dzień Matki w klasie IIb
Wpisany przez Aniela Sokołowska   

Piękny i wyjątkowy dzień, Dzień Matki. Uczniowie z klasy II b wykonali mamom laurki w postaci słonecznych kwiatów oraz samodzielnie napisali życzenia. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie pracy. Wszystkim Mamom wszelkiej życzymy pomyślności i samych radosnych chwil.

 
Ogólnopolski program "Czytanie ma moc"
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Anna Radziewicz   

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie Czytanie ma moc. Był on organizowany przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o., a miał na celu rozwijanie i  promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W ramach programu prowadzone były zajęcia biblioteczno-świetlicowe oparte na książkach przekazanych przez organizatora i scenariuszach, zamieszczonych na stronie internetowej programu. Dzięki różnym aktywnościom czytelniczym uczniowie dowiedzieli się, że czytanie ma supermoce: pozwala poszerzyć zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, daje możliwość przeżycia wielu niezwykłych przygód razem z bohaterami czytanych książek.

 

 
Postacie z polskich legend zagościły w klasie Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

13 maja 2021 r. klasa I b realizowała projekt „W krainie legend”. Było to podsumowanie dwutygodniowego zapoznawania się z historią Polski ukrytą w pięknych legendach. Po przygotowaniu strojów i rekwizytów nastąpiła prezentacja postaci z legend: Lecha, króla Kraka, hejnalisty, Warsa i Sawy, Syrenki. Legendy ożyły i przemówiła historia widziana oczyma dzieci. Śpiewanie piosenki „Stolice Polski”, opowiadanie legend i oglądanie wcześniej wykonywanych makiet wypełniło niemal cały dzień. Taka forma nauki bardzo podobała się dzieciom i przyniosła wiele satysfakcji wychowawczyni.

 

 
Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny 2021
Wpisany przez Dyrekcja   

 
6 maja 2021 - Światowy Dzień Hasła
Wpisany przez Administrator   

 

Pierwszy czwartek maja to dzień znienawidzony przez hakerów. W jaki sposób jeszcze bardziej można zepsuć im humor? Mocnym hasłem! Ten dzień przypomina nam o ochronie naszych danych i wszelkich kont zróżnicowanymi hasłami.

W tym dniu proponuję zapoznanie się z niniejszym poradnikiem.

Pamiętaj! Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich danych!

 
Dzień Talentów
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

W kwietniu 2021 odbył się w naszej szkole projekt pod hasłem „Dzień Talentów” skierowany do uczniów kl. IV - VIII. Mimo że w tytule tego przedsięwzięcia zawarte jest słowo „dzień”, to z uwagi na liczność działań, projekt trwał prawie przez miesiąc. Do realizacji tego zadania przystąpili wychowawcy i chętni nauczyciele różnych przedmiotów, którzy popisali się ogromną kreatywnością.

Opiekunowie klas przeprowadzili zajęcia wychowawcze, na których dzieci i młodzież miały szansę zaprezentować swoje talenty i zainteresowania, wypełnić ankietę diagnozującą ich pasje i umiejętności, co pozwoliło przypomnieć sobie, co sprawia im radość na co dzień.  Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty talentów, wizytówki przyszłości, mapy marzeń, prace plastyczne ukazujące ich zainteresowania, prezentacje w programie PowerPoint itp. Dzięki temu mogli oni lepiej poznać swoje mocne strony oraz podzielić się planami na przyszłość z kolegami z klasy.

Ponadto wielu nauczycieli przeprowadziło zajęcia w ramach swoich przedmiotów, promując rozwijanie talentów i zainteresowań, uświadamiając tym samym, jak ważna jest edukacja i chęć rozwoju.

Oto niektóre efekty Ich działań:

- lekcja języka polskiego: cykl lekcji w ramach, których uczniowie poznawali sylwetki Noblistów: Gretty Thunberg, Marii Skłodowskiej – Curie, Malali, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza – lekcje miały na celu uzmysłowienie uczniom, jak ważna jest determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów, że żadne trudności nie stanowią przeszkody, aby zdobywać wykształcenie i rozwijać swoje pasje,

- lekcja języka francuskiego: uczniowie mieli okazję zapoznać się z sylwetką Coco Chanel – słynną francuską projektantką mody, która odegrała dużą rolę w procesie emancypacji kobiet.

Lekcja zakończyła się dyskusją na temat talentów i dążenia do upragnionych celów. Oto niektóre z wypowiedzi:

„Watro rozwijać swoje talenty i pasje, bo wtedy wykonujemy naszą pracę z przyjemnością.”

„Lepiej spróbować osiągnąć swój cel niż żałować, że nie podjęliśmy próby.”

- muzyka - zaprezentowanie sylwetek wybitnych kompozytorów i muzyków, ich życiai twórczości oraz ścieżki do osiągnięcia sukcesu pomimo napotykanych w życiu trudności; omówienie zawodu muzyka – organisty i dyrygenta.

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i podzielenie się swoimi pomysłami na zrealizowanie takich działań.

 

 
Edukacja patriotyczna na lekcjach techniki
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

Miesiąc maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. Obchodzimy ważne święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku obchodzimy 230-lecie Konstytucji 3-go Maja. Święto to nie było tak uroczyste jak co roku i nie należy zapominać o nim. Nasi uczniowie w ramach lekcji techniki on-line wykonali bardzo ładne prace. Efekty można zobaczyć poniżej.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 119