Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Zmiany w zasadach dokonywania płatności
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje o wprowadzonych zmianach w zasadach  dokonywania płatności za usługi świadczone przez Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym:

<<<< Zasady dokonywania płatności  za obiady  i przedszkole (format PDF) >>>>

 
Program „Przyjaciele Zippiego”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Od grudnia 2017 roku w klasie II oraz klasach III szkoły podstawowej realizowany jest program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”. Zippie to zwierzątko – patyczak, przyjaciel jednego z bohaterów programu.

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Wpisany przez nauczycieli bibliotekarzy   

Od kwietnia do grudnia 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa mającym na celu „(…) wspieranie organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. Biblioteka szkolna otrzymała w sumie 15000 zł na zakup nowości (12000 zł z budżetu Państwa oraz 3000 zł wkładu własnego Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny). Dotacja pozwoliła na zakup 978 książek (kl. I – VI szkoły podstawowej: 762, kl. VII i II-III gimnazjum: 216), w tym łącznie 328 lektur z języka polskiego. Przy zakupach nowości uwzględniano przede wszystkim życzenia uczniów, którzy wrzucali karteczki z tytułami książek do pudełka „Czytelnicze marzenia do spełnienia” znajdującego się w bibliotece.

Uczestnicząc w NPRCz, szkoła zobowiązana była do realizacji różnego rodzaju działań promujących czytelnictwo wśród uczniów, między innymi: organizowanie konkursów  i wydarzeń, przeprowadzenie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole, umożliwienie wypożyczania książek na okres ferii i wakacji. Projekty edukacyjne zostały zrealizowane dzięki zaangażowaniu wychowawców wszystkich klas. Efektem pracy metodą projektu są albumy o tematyce związanej z życiem i działalnością Patrona Szkoły, które zostaną przekazane do Izby Patrona.

Udział w NPRCz pozwolił nam znacząco wzbogacić i uatrakcyjnić księgozbiór naszej biblioteki. Jest z czego wybierać, więc zapraszamy do wypożyczania i czytania.

 
Wigilia w szkole
Wpisany przez M. Jabłońska   

Jak co roku cała społeczność szkolna spotkała się z zaproszonymi gośćmi, by wspólnie świętować cud Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że piękna tradycja „Wigilii w szkole” gromadzi tylu życzliwych przyjaciół szkoły.

Tego dnia z rana odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów i rodziców z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, potem wspólnie spożyliśmy przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.

Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystościach świątecznych na sali gimnastycznej, których wspomnienie na długo pozostanie w naszych sercach.

W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową,  gwiazdę kolędniczą, stroik i bombkę świąteczną. Laureaci otrzymali nagrody. Pani dyrektor Barbara Klimaszewska złożyła dzieciom, gościom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, do których dołączył także Samorząd Uczniowski i zaproszeni goście.

Część artystyczną rozpoczęły wiersze świąteczne w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie nauczyciele zaskoczyli wszystkich zaproszonych  świątecznym  mini koncertem kolęd. Część artystyczną zakończyły Jasełka w wykonaniu uczniów klas VII pod czujnym okiem  pani Agaty Pućkowskiej. Po uroczystości zaproszeni goście i pracownicy  szkoły udali się na spotkanie opłatkowe, na którym nie zabrakło wspólnej modlitwy, życzeń, śpiewu kolęd i tradycyjnych wigilijnych potraw.

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od poniedziałku 15.01 do piątku 19.01 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady lutowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 63,00 zupy – 18,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 stycznia – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 stycznia.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
Zaproszenie na wieczór kolędowy
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Serdecznie zapraszamy całe rodziny w dniu 13 stycznia 2018 roku ( sobota) o godz. 17.00 na „Wieczór kolędowy” w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki Juchnowcu Górnym.

W programie:

  • Koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru
  • „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas VII szkoły podstawowej

Podczas spotkania  odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz dzieci z Syrii w ramach Projektu UNICEF  „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.

 
Akcje charytatywne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy mamy potrzebę dzielić się dobrocią  z innymi bardziej niż kiedykolwiek, dlatego też organizujemy, bądź włączamy się w organizowane akcje charytatywne. Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Gwiazdka dla dziecka”, dzięki której siedmioro dzieci z naszej szkoły otrzymało przygotowane przez nauczycieli paczki świąteczne. Oprócz tego cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie „Szlachetnej paczki” dla matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci, będącej w trudnej sytuacji materialnej.

 
Najładniejszą Szopkę Bożego Narodzenia i Gwiazdę kolędniczą
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz i Jan Sagun   

W dniach 18- 22 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs na „Najładniejszą Szopkę Bożego Narodzenia i Gwiazdę kolędniczą". Prace były wykonane z różnych  materiałów (tektura, drewno, słoma, itp.). Szopki i Gwiazdy zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Spośród prac komisja w składzie:

mgr Małgorzata Jabłońska, mgr Bogumiła Fidziukiewicz, mgr Małgorzata Dakowicz, mgr Jan Sagun, w kategorii Gwiazdy wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby:

1 miejsce: Aleksandra Gilewska Vb SP i Igor Gilewski IIIa SP,

2 miejsce: Dawid Jezierski, Maciej Bieryło IIIB GIM,

3 miejsce: Marlena Barbarewicz, Krzysztof Kuczyński, Jakub Głowacki IIIA GIM .

Wyróżnienie: Przemysław Sacharzewski, Klaudiusz Gryc, Adrian Dawidowicz IIIB GIM.

W kategorii Szopki wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby:

1 miejsce: Izabela, Emilia, Natalia Tarasiuk,

2 miejsce: Wiktor Zalewski Va SP, Emilia Zalewska IIIc SP  i Tomasz Macutkiewicz Va SP,

3 miejsce: Aleksandra i Joanna Trzeciak,

Wyróżnienie: Marcin Domaszuk IVb SP

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Życzenia

 

<<<< Link do Jasełek "Opowieść Gabriela" >>>>

 
Zaproszenie
Wpisany przez Administrator   

 

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od wtorku 19.12 do czwartku 21.12
w sekretariacie szkoły przyjmowane będą wpłaty na obiady styczniowe. Koszt pełnych obiadów – 49,00 zł , zupy - 14,00 zł.

Ze względu na koniec  roku budżetowego bardzo prosimy , aby dokonując wpłaty przez Internet  dokonać przelewu dopiero
w dniu  1 stycznia 2018r.   2 stycznia dziecko musi dostarczyć do szkoły dowód zapłaty i odebrać kartkę żywieniową.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 68