Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Rekomendowany program profilaktyczny „Archipelag skarbów”
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 24-25 września 2020 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli wraz z wychowawcami w realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego "Archipelag skarbów". Zajęcia prowadzili trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Celem programu ,który realizowano było  zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu i pornografii. Program uczy także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać.

 
Rodzinny konkurs plastyczny „Kasztanowa wieś”
Wpisany przez Kamila Sawicka, Beata Birycka   

Plakat

 
Szkolny konkurs fotograficzny Sleeveface – ubierz się w książkę
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

W ramach Nocy Bibliotek 2020 we wrześniu 2020 r. biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs fotograficzny Sleeveface – ubierz się w książkę. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia metodą sleeveface, czyli takiego zdjęcia, na którym część ciała została zakryta przez właściwie dobraną okładkę książki.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 09.10.2020 r. podczas Nocy Bibliotek, a nagrodzeni zostali:

I miejsce – Kacper Rynkiewicz kl. VII d

II miejsce – Mateusz Rynkiewicz kl. IV b i Jan Sic kl. IV a

III miejsce – Michał Ochocki kl. IV a i Antonina Litwińczuk kl. IV a

Wyróżnienie – Wiktoria Jensław kl. IV a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym.

 

 
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie III a i III b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

 

5 października 2020 r. klasy III a i III b obchodziły X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Koordynatorkami akcji były panie: Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska oraz Anna Skorulska.

Akcja miała na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcić do utrwalania tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie cały tydzień uczestniczyli w zabawach związanych z tabliczką mnożenia - odgadywali hasła, uzupełniali karty pracy, kolorowanki, wykonali też plakaty.  Nawiązując do hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” maluchy sprawdziły wiedzę wicedyrektor Teresy Radziewicz, psycholog Anny Łysenko, wychowawczyni kl. I b Marioli Sagun, wychowawczyni kl. II b Moniki Kaliszewskiej, bibliotekarki Justyny Zdziech, pielęgniarki Małgorzaty Stasiewicz. Zadały też pracę domową rodzicom.

W ostatnim dniu przedstawiciele klas sprawdzili swoją wiedzę z tabliczki mnożenia podczas egzaminu. Mistrzami zostali: I miejsce – Mateusz Pacuk z kl. III a, II miejsce – Gabriela Sobocińska z kl. III a oraz III miejsce – Justyna Maciejczuk i Hanna Ramotowska z kl. III b.

Gratulujemy!

 

 
Dzień Głośnego Czytania w klasie III b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Słomińska   

29 września 2020 r. podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią wysłuchali w bibliotece szkolnej trzech książek przeczytanych przez p. Agnieszkę Słomińską. Autorami dwóch z nich – „W głębinach oceanu” i „W lesie” -  byli Anouck Boisrobert i Louis Rigaud. Książki te dotyczyły ekologii, poruszały problem wycinki lasów oraz zanieczyszczeń mórz i oceanów. Uczniów, oprócz tematyki tych książek, zainteresowała także ich forma, ponieważ były to książki typu pop-up, zachwycające przestrzenną formą ilustracji. Trzecia książka, jaką poznali uczniowie, to „Tek” - nowoczesny jaskiniowiec P. McDonnella. Pozycja ta w bardzo ciekawy i zaskakujący sposób poruszała problem uzależnień cyfrowych.

Po krótkiej refleksji na temat wysłuchanych książek uczniowie przejęli inicjatywę i sami głośno czytali zebranym słuchaczom wybrane fragmenty książek, m.in. M. Strzałkowskiej, M. Rusinka, T. Samojlika. Na zakończenie spotkania zdecydowana większość uczniów wypożyczyła książki do domu, by Dzień Głośnego Czytania świętować także z rodzeństwem i rodzicami.

 

 
25 września 2020r. - Dzień Pustej Klasy w edukacji wczesnoszkolnej
Wpisany przez Mariola Sagun   

Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III dołączyli do obchodzonego co roku, międzynarodowego święta edukacji na świeżym powietrzu „Dzień Pustej Klasy”. Przekonali się, że „Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia”. W ten piękny, słoneczny dzień, bliższe i dalsze okolice szkoły stały się salami lekcyjnymi. Odbywały się wycieczki przyrodnicze do ogrodu, na pole, podczas których dzieci obserwowały przyrodę, także z wykorzystaniem szkieł powiększających, zbierały ciekawe materiały przyrodnicze, z których układały piękne mandale, a także przekonały się, że bele siana mogą być nie lada atrakcją. Z radością bawiły się na placu zabaw i boisku szkolnym. O wiele przyjemniej słuchało się  lektur, rysowało i wykonywało na kocach ćwiczenia powtórzeniowe. Ten dzień był świętowaniem w bliskości z przyrodą, przyniósł wiele radości i pozytywnych emocji. Organizacją działań w swoich klasach zajęły się wychowawczynie: w klasie Ia p. Dorota Ogonowska, w Ib p. Mariola Sagun, w IIa p. Ania Truskolawska, w IIb p. Monika Kaliszewska, w IIIa p. Agnieszka Skarżyńska i p. Ania Skorulska, a w IIIb p. Ania Wysocka-Borys oraz p. Dorota Staleńczyk - nauczycielka j. angielskiego, która zorganizowała Outdoor English Lesson, gdzie uczniowie bawili się w "Human Memory" oraz "Can you guess the school object?".

 

 
Dzień odkrywania talentów w klasie III a – Dzień Kropki 2020
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

15 września kolejny już raz uczniowie naszej klasy wraz z nauczycielkami obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a także wiary we własne możliwości. Dzień zaczęliśmy od przypomnienia historii małej Vasti, a następnie każde z dzieci i panie nauczycielki wypisały na kropkach swoje talenty i umiejętności. Przy tej okazji porozmawialiśmy również o sposobach ułatwiających uczenie się. Na zakończenie wykonaliśmy prace pt. „Sowa mądra głowa”, oczywiście z kropkami w tle.

 

 
Wybory do samorządu klasowego
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 21 września 2020 r. w klasie I a odbyły się uroczyste, tajne i demokratyczne wybory do samorządu klasowego. Gospodarzem klasy została Katarzyna Hryniewska, natomiast zastępcą gospodarza został Wojciech Borzęcki. Rolę sekretarz będzie pełnił w samorządzie Jan Wiercioch a skarbnika Amelia Zalewska. Wszystkim wybranym uczniom do samorządu klasowego w tym roku szkolnym życzymy wielu pomysłów i dobrego  reprezentowania naszej klasy.

 

 
Dzień kropki w klasie III b
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

15 września uczniowie klasy III b świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy akompaniamencie muzyki klasycznej uczniowie stworzyli piękne prace oraz sympatyczne kropki – buźki.

 

 
Obiady na październik
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

 

Proszę zainteresowanych Rodziców o dokonanie wpłaty na obiady na październik - 94,50 zł. pełne obiady; 31,50 zł. zupy. Kwota ta musi być na koncie szkoły 28 września 2020. Wpłaty dokonane po terminie będą odesłane na konto Rodzica. Przypominamy, że termin wpłat na obiady jest stały: do 28 dnia miesiąca poprzedzającego.

dyrektor Barbara Klimaszewska

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Wpisany przez Monika Żochowska, Dorota Staleńczyk   

1 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki przywitali nowy rok szkolny wraz z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Po prawie półrocznej przerwie od nauki stacjonarnej  wróciliśmy do szkolnych murów. Mimo że będziemy pracować w reżimie sanitarnym ze względu na epidemię koronawirusa, cieszymy się, że możemy być razem. Każdy z nas podczas zdalnego nauczania tęsknił za bezpośrednim kontaktem z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły, dlatego podczas pierwszego spotkania po wakacjach wymienialiśmy się serdecznymi uśmiechami. Wychowawcy zapoznali swoje klasy z zasadami bezpiecznego funkcjonowania w szkole. Tego dnia wspominaliśmy również 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Doceniliśmy, że mimo utrudnionych warunków pracy mamy swobodny dostęp do nauki. Na kolejne dni wspólnych szkolnych spotkań życzymy wszystkim zdrowia, pogody ducha, cierpliwości, wyrozumiałości i wzajemnej życzliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 111