Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Jak będzie w pierwszej klasie???
Wpisany przez Mariola Sagun   

01.06.2017r. dzieci z klasy „01” mogły przez chwilę poczuć się jak pierwszaki, gdyż na zaproszenie p. Marioli Sagun zasiadły w prawdziwych ławkach, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły czytanie, rozmawiały o tym, jak ważna jest w życiu czystość i niemalże wszyscy zdobyli odznakę „Czyścioszka”. Dzieci dowiedziały się, jak będzie wyglądała sala, zajęcia i podstawowe wymagania w klasie pierwszej, bo przecież już za chwilę staną się uczniami pierwszej klasy. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu adaptacyjnego „Łagodnie wkraczam w kolejny etap edukacyjny”.

 
SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ZAGRANICZNEJ
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

Dnia 24 maja 2017r. odbył się SZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI  ZAGRANICZNEJ. Organizatorkami konkursu były panie Dorota Staleńczyk i Joanna Kazuczyk. Konkurs został zorganizowany w celu rozpowszechnienia piosenki zagranicznej, wyzwolenia inwencji twórczej uczestników oraz wdrażania do swobodnego prezentowania swoich umiejętności. Jury nagrodziło następujących wykonawców:
I miejsce – Dominika Kozioł, kl. IV a za wykonanie piosenki My heart will go on Celine Dion
II miejsce – Anna Pełszyńska, kl. IV a - Colour of your life Michała Szpaka

wyróżnienie – Julia Krasowska, kl. IV a za wykonanie piosenki w j. rosyjskim Dalieko uskakała łoszad.

Zapraszamy za rok!

 

 

 
„Jarzębinki” i Barwy Folkloru 2017
Wpisany przez Mariola Sagun   

10 maja 2017r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru”. Jest już tradycją, że podczas imprezy nasz zespół prezentuje program artystyczny, składający się z piosenek i tańców ludowych. I tym razem piękne stroje, śpiew i taniec wzbudziły zainteresowanie gości.

 
Lato "OK"
Wpisany przez Administrator   

 

 
Konkurs programowania gier dla dzieci i młodzieży "Dżemik"
Wpisany przez Administrator   

1 czerwca 2017 r. na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej miała miejsce 3. edycja konkursu programowania gier dla dzieci i młodzieży „Dżemik”. Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników z 35 drużyn. Tematem konkursu były „Podróże w czasie”. Z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki udział w konkursie wzięło 8 uczniów z klas I-III Gimnazjum.

 

 
Dzień Pustej Klasy w klasach II
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka - Borys   

9 czerwca obchodziliśmy w klasach II Dzień Pustej Klasy. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Tego dnia uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami opuścili mury szkolne, aby zdobywać wiedzę w naturalnym otoczeniu. Uczestniczyliśmy w licznych zabawach ruchowych, segregowaliśmy znaleziony materiał przyrodniczy według najróżniejszych kryteriów, przygotowaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem roślin, pisaku, gałęzi, kamyków i innych znalezionych materiałów, a także rozwiązywaliśmy różne zadania matematyczne. Czas minął pracowicie i bardzo szybko, a zakończył się pytaniem dzieci : Kiedy znów powtórzymy takie zajęcia?

 

 
Protokół z wyborów Samorządu Uczniowskiego przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017
Wpisany przez Anetę Białous i Agnieszkę Kosińską   

9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W roku szkolnym 2017/2018 SU będą reprezentowały następujące osoby:

  1. Weronika Stasiewicz – przewodnicząca
  2. Jagoda Radziewicz – zastępca przewodniczącej
  3. Marcin Domaszuk – skarbnik
  4. Karolina Domaszuk – sekretarz
  5. Anna Urbańska - członek zarządu SU
  6. Jakub Skarżyński – członek zarządu SU
  7. Klara Śliwowska - członek zarządu SU
  8. Emilia Tarasiuk - członek zarządu SU
  9. Karolina Kusznierczuk - członek zarządu SU

 

 

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały:

pani Aneta Białous  - nauczyciel matematyki,

pani Barbara Cylwik – nauczyciel języka angielskiego i języka rosyjskiego.

 
Piknik ekologiczny i uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Atrakcje przyrodnicze Powiatu Białostockiego”
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 09.06.2017r. uczniowie klas V a, V b i VI a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki pod opieką p. K. Chrościckiej, p. R. Karwowskiej i p. M. Muszyńskiego wyjechali do Supraśla na Piknik ekologiczny i uroczyste wręczenie nagród w  konkursie plastycznym pt. „Atrakcje przyrodnicze Powiatu Białostockiego”.  Spotkanie miało miejsce na placu Powiatowego Ośrodka Sporu i Rekreacji „BUKOWISKO”. Uczniowie klasy IV a, Anna Pełszyńska i Piotr Łabanowicz, otrzymali wyróżnienia za prace plastyczne . Ponadto uczniowie korzystali z mnóstwa ciekawych atrakcji, brali udział w konkursach wiedzy o przyrodzie, zjedli kiełbaski upieczone na ognisku i zaprezentowali swoje  umiejętności wokalne. Piękna pogoda i  doskonała atmosfera sprawiła, że w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.

 
III Konkurs Recytatorsko - Muzyczny poświęcony pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki 6 czerwca 2017 r.
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

 

 
Wycieczka klasy Ia, IIa, IIb, IIc
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska   

Dnia 1 czerwca 2017 r. uczniowie klasy pierwszej i klas drugich, pod opieką pań Anny Truskolawskiej, Agnieszki Skarżyńskiej, Iwony Niewińskiej, Małgorzaty Dzitowskiej i Anny Wysockiej – Borys, wyjechali na jednodniową wycieczkę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszym miejscem naszej  podróży był  Ciechanowiec. Na terenie Muzeum Rolnictwa obejrzeliśmy przepiękne i bogato wyposażone pomieszczenia pałacu rodziny Starzeńskich,  dawnych właścicieli posiadłości. Potem zobaczyliśmy znacznie skromniejsze w wystroju   chaty chłopskie, często składające się zaledwie z jednej lub dwóch izb. Z bliska mogliśmy też podziwiać zwierzęta w starych zagrodach. W młynie  poznaliśmy najstarszy sposób mielenia  zboża na mąkę. Każde dziecko samodzielnie wprawiło w ruch  żarno i zmieliło odrobinę mąki. Z wielką uwagą obserwowaliśmy zachwycającą wystawę pisanek. Na jednym z jajek odnaleźliśmy nawet portret Patrona naszej szkoły. Na zakończenie wizyty w Ciechanowcu  posililiśmy się kiełbaskami upieczonymi przy ognisku i zakupiliśmy upragnione upominki.

Następnym  celem naszej wycieczki był Drohiczyn. Z Góry Zamkowej podziwialiśmy piękne tereny położone nad Bugiem.

Potem pojechaliśmy do kopalni w Mielniku, gdzie od 1551 roku wydobywa się i przetwarza kredę. Stamtąd mieliśmy już bardzo blisko do  rezerwatu przyrody ,,Góra Uszeście”,

w którym  spotkaliśmy bardzo rzadką, objętą ochroną, roślinność przystosowaną do życia

w środowisku suchym.

Po tej krótkiej lekcji przyrody odwiedziliśmy ostatnie  tego dnia miejsce, a mianowicie Świętą Górę Grabarkę -  miejsce kultu wyznawców prawosławia. W krótkiej modlitwie podziękowaliśmy za ten radosny i pełen wrażeń dzień.

 

Wizyta w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu może stać się niezwykłym przeżyciem dla wszystkich naszych gości. Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś interesującego. Małe dzieci z bliska mogą zobaczyć zwierzęta w dawnych zagrodach,...

 

 
NOC BIBLIOTEK
Wpisany przez Administrator   

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawach czytelniczych w ramach Nocy Bibliotek! W programie tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się już w piątek 9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym, znalazły się zabawy integracyjne, edukacyjne i rozrywkowe związane z książką, m.in. tworzenie opowieści z Kamishibai, zabawy z bajkami interaktywnymi, czytelniczy ESCAPE ROOM, tworzenie gier planszowych, pamiątkowy sleeveface, a dla najwytrwalszych projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Bądźcie z nami!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 60