Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Obchody Dnia Pluszowego Misia i podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Miś Pluszowy Kolorowy”
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka, a już w grupach Panie organizowały zabawy, gry i prace plastyczne tematycznie związane z dniem. Był to też idealny moment na podsumowanie Plastycznego Konkursu „Miś Pluszowy Kolorowy”, w którym licznie wzięły udział przedszkolaki, wygrywając bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fabrykę Misia w Białymstoku i naszą Radę Rodziców. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 3-4 latka zajęła Blanka Parzych z Motylków, w kategorii 5-6 latków wygrał Szymon Rzędzian z Sówek. Drugie miejsce w maluchach ex aequo zajęli Fabian Zawadzki i Bartosz Krawczuk z Motylków, a w starszakach Jaś Śliwowski z Żabek. Trzecie miejsca to Staś Mogilewski z Kasztanków (3-latki) i Edzio Roszko z Pszczółek (6-latki). Wyróżnieni zostali: Bartek Czeplejewicz z Motylków, Justyna Maciejczuk z Pszczółek i Marysia Skorulska. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy Was wszystkich do wzięcia udziału w konkursie już za rok. Serdecznie dziękujemy też naszej Radzie Rodziców i Fabryce Misia za ufundowanie tak wspaniałych nagród!

 
Andrzejki w klasie IIIc
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy IIIc podczas imprezy integracyjnej sprawdzali co ciekawego może wydarzyć się w przyszłości. Tradycyjnie główną rolę odegrały buty, które przepowiedziały dziewczynom zamążpójście, a chłopakom ożenek. Następnie sprawdziliśmy czy spełnią się nasze marzenia i jakie liczby są dla nas szczęśliwe. Taniec towarzyski był zaś krótkim przerywnikiem podczas biesiadowania przy stołach zastawionych smakołykami.

 
"Konkurs Pieśni Patriotycznej"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

30.11.2017. w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. I miejsce zajęła Julia Kozak kl. VIb, II miejsce Aniela Urbanowicz kl. IVa, III miejsce Daria Litwińczuk kl. IVb. Wyróżnienia otrzymały: Anna Urbańska kl. Va, Julia Jacewicz kl. IVb, Gabriela Ejdys kl. IVa i Anna Pełszyńska kl. Va.
Gratulujemy!!!

 
Najładniejsza szopka bożonarodzeniowa i gwiazda kolędnicza
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz, Jan Sagun   

Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wraz z rodzicami do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową  i gwiazdę  kolędniczą”.

Prace na  konkurs  należy przynosić do 18 grudnia 2017 r. do nauczycieli techniki. Technika wykonywanych prac jest dowolna. Wystawa szopek i gwiazd kolędniczych zostanie zorganizowana na  szkolnym korytarzu. Prace uczniów można będzie oglądać do 22 grudnia 2017 r. Na autorów najładniejszych prac czekają nagrody.

Życzymy powodzenia.

 
Wizyta uczniów klasy III a w sali „Ognik”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

22 listopada uczniowie klasy III a pod opieką pani Agnieszki Skarżyńskiej i Iwony Niewińskiej uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Zajęcia odbywały się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy ulicy Transportowej, w sali edukacyjnej „Ognik”. Lekcja zaczęła się od zwiedzenia garaży strażackich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pojazdy oraz sprzęt strażacki, obserwowały jak strażacy przygotowują się do akcji. Następnie uczniowie przebrani w stroje strażackie obejrzeli filmy o sposobach radzenia sobie w sytuacji pożaru i innych niebezpieczeństw. Mieli także możliwość udzielania pierwszej pomocy a także uczestniczyli w symulacji pożaru. Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat dzielnego strażaka. To była bardzo przydatna i pouczająca lekcja.

 
Warsztaty - Kultura przy stole
Wpisany przez Iwonę Niewińską   

W dniach 7 i 15 listopada 2017 roku klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach dotyczących savoir-vivre, czyli zasad dobrego zachowania podczas posiłku.
Na początku dzieci poznały podstawowe zasady, których należy przestrzegać, by kulturalnie zjeść posiłek. Następnie uczniowie obejrzeli film „ Z kulturą przy stole”. Na zakończenie wszyscy chętnie wykonali pracę plastyczną.

 
Powiatowy Turniej Unihokeja
Wpisany przez Jan Sagun   

Uczniowie naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej wzięli udział w Powiatowym Turnieju Unihokeja, który rozegrany został w Michałowie. Jako pierwsze  w dniu 26 października wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej. Po zaciętej walce nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce , natomiast chłopcy zajęli miejsce drugie i awansowali do półfinału wojewódzkiego. 
W zawodach półfinałowych, które rozegrane zostały 3 listopada w Bielsku Podlaskim nasi młodzi zawodnicy zajęli ostatecznie trzecie miejsce.
Zawody dla gimnazjalistów odbyły się dnia 30 pażdziernika. W kategorii dziewcząt zajęliśmy trzecie miejsce, a w kategorii chłopców czwarte. Gratulujemy!

 
Igrzyska dzieci województwa podlaskiego w badmintonie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 24 listopada dziewczęta ze szkoły podstawowej uczestniczyły w IGRZYSKACH DZIECI  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE. Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Finały wojewódzkie otworzył Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marek Sadowski. Podczas uroczystego zamknięcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku Pan Lech Szargiej udekorował zwycięzców medalami oraz wręczył puchary, dyplomy, statuetki oraz koszulki z logo „Mistrza Województwa Podlaskiego”. W finałach startowało osiem szkół wyłonionych na igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

 

W finałach wojewódzkich startowały drużyny dziewcząt ze szkół : SP 32 Białystok , SP 34 Białystok, SP 10 Suwałki, SP Szczuczyn, SP Księżno, SP Kupiski, SP 5 Suwałki,

SP Juchnowiec .

Dziewczęta naszej szkoły zajęły w końcowej kwalifikacji 7 miejsce.

 

Skład drużyny dziewcząt:

1.Dominika Kozioł Va

2.Maja Ziółkowska  IVa

3.Emilia Tarasiuk V a

4.Anna Urbańska ,Va

 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ W BADMINTONIE
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Dnia 27 listopad na sali sportowej Zespołu Szkól w Wyszkach odbyły się rozgrywki półfinału wojewódzkiego w badmintonie dziewcząt i chłopców.

Turniej rozegrany był systemem pucharowym.

Obie nasze drużyny awansowały do rozgrywek województwa podlaskiego. W zawodach w kategorii dziewcząt startowały gimnazja z: Wyszek Brańska, Glinnika, Kalinówki, Jasionówki i Juchnowca Górnego.

W kategorii chłopców startowały gimnazja  z Wyszek, Augustowa, Glinnika, Trzciannego , Jasionówki i Juchnowca Górnego.

Drużyna dziewcząt:

  1. Martyna Olechnicka IIa
  2. Anna Zalewska IIa
  3. Klaudia Waszkiewicz IIa
  4. Patrycja Kuczyńska IIa.

 

Drużyna chłopców:

  1. Kacper Gierej IIb
  2. Piotr Błoszyński IIIa
  3. Dawid Jezierski IIIB

Dziewczęta zajęła drugie ,a chłopcy  pierwsze  miejsce w tych zawodach . Tym samym spotkają się z najlepsza ósemką województwa w rozgrywkach finałowych.

 

 

 
Dzień Misia
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik   

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy kto chciał mógł przynieść ulubionego misia. Byli też tacy, którzy ubrali się w "misiowe" pidżamki lub kapcie. Było miło, przytulnie i kolorowo.

 
Wyjazd do teatru
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska, Anna Truskolawska   

W poniedziałek 20 listopada 2017r. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Dzitowskiej, Małgorzaty Grzegorczyk, Iwony Niewińskiej, Anny Radziewicz, Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Truskolawskiej  wyjechali do Białegostoku. W sali kina ,, Forum” obejrzeli spektakl teatralny pt. ,, Czarodziejski ołówek” przygotowany przez teatr z Wrocławia.

Główni  bohaterowie przedstawienia : Michaś i Ola przeżyli wiele przygód i dzielnie walczyli z przeciwnościami losu. Chłopiec  pragnął  uwolnić  swoją koleżankę uwięzioną w  górach przez dyrektora  ZOO - Zachara . Wykazał się przy tym  niezwykłą odwagą,  mądrością i sprytem. Dzięki ,,czarodziejskiemu ołówkowi”  otrzymanemu  od strażnika  pomagał w kłopotach napotkanym po drodze postaciom. W zamian otrzymał  wskazówki jak dotrzeć do ,,Szkarłatnych Mchów” w górach, gdzie uwięziona była dziewczynka.

Mali widzowie wspólnie z bohaterami cieszyli się ze szczęśliwego zakończenia tej historii i nagrodzili ich gromkimi brawami. Wyróżnili  wspaniałą grę aktorska,  przepiękną scenografię i barwne kostiumy. Dzięki tej sztuce przeżyli wiele  niesamowitych wrażeń i dreszczyk emocji. Po spektaklu wspólnie modliliśmy się  przed  pomnikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Cały wyjazd ,,osłodziła” niespodzianka pana Lucjana Popławskiego, w postaci świeżych  pączków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 66