Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
23.02.21 Dzień Walki z Depresją
Wpisany przez Anna Łysenko   

Depresja coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież. Obecna sytuacja związana z pandemią (brak kontaktów z rówieśnikami, ograniczone kontakty, długie pozostawanie w domu, napięcie) wpływa na pogarszanie się funkcjonowania i samopoczucia u dzieci i młodzieży oraz coraz częstsze pojawianie się objawów tej choroby.

Jak pokazują dane WHO depresja jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń w Europie. Szacuje się, że nawet u 20% młodych ludzi przed ukończeniem 18 roku występują zaburzenia depresyjne.

Depresję często rozpatruje się w kategoriach lenistwa, kaprysu, złej woli, czy braku motywacji młodego człowieka a za rzadko przypisuje się jej rangę „prawdziwej” choroby.

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie do leczenia.


Przydatne linki:

https://twarzedepresji.pl/o-depresji/

https://wyleczdepresje.pl/

http://www.zdrowiepsychiczne.org/

https://forumprzeciwdepresji.pl/

 

 
Nasza zabawa karnawałowa
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 16.02.2021 r. w klasie Ia odbyła się zabawa karnawałowa. Najpierw uczniowie udekorowali swoją salę własnoręcznie wykonanymi literowymi balonikami. Następnie założyli stroje przygotowane przez rodziców. Rozpoczął się bal przebierańców. Nie brakowało na nim wróżek, czarodziejów i czarownic, piratów, cheerleaderek a nawet youtuberów. Wszystkie dzieci chętnie bawiły się przy dobrej muzyce. Brały udział w konkursach i były też ich inicjatorami. Uważam, że uczniowie bardzo dobrze pożegnali karnawał.

 

 
„Jarzębinki” pospieszyły z pomocą choremu Kubusiowi
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Mariola Sagun   

W ubiegłym roku szkolnym opiekunowie Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki” zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych, które zamierzali przekazać Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku. Odzew był bardzo duży nie tylko wśród dzieci, ale także wśród nauczycieli z naszej szkoły. Zebraliśmy książki, gry, materiały piśmiennicze. Chcieliśmy odwiedzić małych pacjentów, ale pandemia nie pozwoliła na wyjazd. Jednak dary dane z dobrego serca znalazły inne potrzebujące dziecko. Przekazane zostały na zbiórkę charytatywną i licytację na rzecz chorego na SMA Kubusia z Białegostoku. W ten sposób włączyliśmy się w walkę o życie chłopca. Mamy nadzieję, że Kubuś wyzdrowieje.

 

 
Klasowa zabawa karnawałowa w II a
Wpisany przez Anna Truskolawska   

16 lutego 2021r. zorganizowaliśmy klasową zabawę integracyjną na zakończenie karnawału. Chętne Dzieci samodzielnie wykonały maski oraz bibułkowe stroje. Niektóre przebrały się za różne postacie. Czas spędziliśmy miło i radośnie. Wszystkim bardzo spodobały się wspólne tańce.

 

 
Klasowa zabawa karnawałowa w Ib
Wpisany przez Mariola Sagun   

16 lutego bieżącego roku, w ostatni dzień karnawału, zorganizowaliśmy w Ib klasową zabawę. Chętne dzieci przebrały się. Były kotki, wilki, myszki, elfy, księżniczki, renifery i inne bajkowe postacie. W trakcie wesołej zabawy były tańce integracyjne, konkurs „Jaka to melodia?”, kalambury. Dzieci proponowały wiele ciekawych atrakcji. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczny Internet"
Wpisany przez Dakowicz Małgorzata, Dacewicz Igor   

Miło jest nam zakomunikować, iż dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą prezentację multimedialną na temat bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klas 6-8 przesyłali do nauczycieli informatyki swoje prace konkursowe.

Z przyjemnością informujemy, że jury doceniło i nagrodziło najlepsze prace:

- I miejsce - Aleksandra Gilewska, klasa 8b

- II miejsce - Miłosz Koszykowski - klasa 6c,

- III miejsce - Marcin Domaszuk - klasa 7b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłych edycjach konkursu!

 

 

Zapraszamy Uczniów i Rodziców do zapoznania się ze stronami www podejmującymi tematykę bezpieczeństwa w sieci:

Bezpieczeństwo w sieci

Konsekwencje zagrożeń w Internecie i sposoby ich unikania

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

 
UWAGA - ZAJĘCIA W ŚRODĘ 10.02.2021
Wpisany przez Dyrekcja   

Zajęcia stacjonarne dla klas I-III w środę odbędą się, autokary dowiozą dzieci. Prosimy o bieżące śledzenie strony szkoły oraz odbieranie wiadomości w dzienniku elektronicznym.

 
UWAGA - odwołanie zajęć stacjonarnych w dniu 9 lutego!
Wpisany przez Dyrekcja   

Ze względu na sytuację meteorologiczną w dniu 9 lutego 2021 r. Urząd Gminy odwołuje dowożenie, w związku z czym zawieszamy zajęcia stacjonarne, klasy I-III będą nauczane zdalnie. Prosimy o pozostawienie dzieci w domu. W wyjątkowej sytuacji dzieciom będzie zapewniona opieka świetlicowa. Jutrzejsze obiady zostaną odpisane. O kolejnych dniach będziemy informować poprzez stronę szkoły i dziennik elektroniczny w porozumieniu z Urzędem Gminy.

 
Projekt „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W I semestrze roku szkolnego uczniowie klas I a i I b naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i HarperCollins Polska. Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania oraz promocja czytelnictwa.

W ramach akcji podczas uroczystości ślubowania uczniowie otrzymali pakiety edukacyjne zawierające: egzemplarze książek z serii „Czytam sobie”, gadżety czytelnicze (dyplomy, plany lekcji, magnesy, zakładki, naklejki, karty Młodego Czytelnika) oraz poradnik dla rodziców „Jak wspierać naukę oraz rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci?”.

W ramach projektu przeprowadzone zostały także dwie lekcje biblioteczne oparte na książkach z serii „Czytam sobie” - „Awantura w śmietniku” Marcina Barana oraz „Wielki skarb” Marcina Sendeckiego. Lekcje dotyczyły tematyki ekologicznej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci oraz dowiedzieli się jak cenna jest woda.

 

 
Ślubowanie uczniów klasy Ia
Wpisany przez Agata Brzósko   

29 stycznia, w sali nr 14 pięknie udekorowanej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w kameralnym gronie, w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli uczących oraz nauczycieli biblioteki i wychowawcy pani Agaty Brzósko, do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym dołączyli pierwszoklasiści.

Najpierw oddano głos najmłodszym uczniom w odświętnych strojach, w niebieskich biretach na głowach. Pierwszacy błysnęli talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej  części artystycznej  Pani Dyrektor skierowała do dzieci wiele ciepłych słów oraz życzenia sukcesów w nauce. Następnie gospodarz klasy i jego zastępca zwrócili się do Pani Dyrektor o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Na koniec części oficjalnej wychowawczyni wręczyły uczniom  pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali też wiele upominków i usłyszeli ciepłe słowa odczytane przez wychowawczynię w imieniu Samorządu Uczniowskiego i Rodziców uczniów. Mimo, że Rodzice nie mogli być na uroczystości, to duchowo wspierali swoje dzieci. Zorganizowali też słodki poczęstunek. Uroczystość została uwieczniona na wspólnie wykonanym zdjęciu razem z przybyłymi gośćmi. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

 

 
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Dyrekcja   

Szanowni Państwo, w związku z powolną normalizacją sytuacji pogodowej dzieci z klas I-III od jutra tj. 28 stycznia 2021 wracają na zajęcia do szkoły.

Dyrektor Barbara Klimaszewska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 116