Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Konkurs "Bombka świąteczna"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

Dnia 18.12.2018. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Bombka świąteczna" - w klasach IV - VI S.P.
I miejsce zajął Marcin Domaszuk kl. Vb z rodziną, II miejsce zajęła Emilia Tarasiuk kl. VIa z rodziną, III miejsce zajął Filip Zajkowski kl. IVb z rodziną.
Wyróżnienia otrzymali Julia Magnuszewska kl. IVa, Karol Gryguć kl. IVc z rodziną, Zofia Sawicka kl. IVa, Mateusz Iwaniuk kl. IVb z rodziną, Artur Zapisek kl. VIb z rodziną.
Laureatom gratulujemy!!!!

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od poniedziałku 17.12 do piątku 28.12 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu, oprócz 24.12) przyjmowane będą wpłaty na obiady styczniowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 42,00 zupy – 12,00 zł

 

Ze względu na zamknięcie roku budżetowego i obowiązek wyzerowania kont bardzo prosimy Rodziców dokonujących wpłat przelewowych o dokonanie wpłaty dopiero
1 stycznia 2019r. Wpłaty dokonane wcześniej zostaną przekazane na konto Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
Ogólnopolskie podsumowanie Programu „Falochron”
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniach 24-25 listopada 2018 roku delegacja nauczycieli w składzie  wicedyrektor Teresa Radziewicz,  pedagog Agata Pućkowska i psycholog Anna Łysenko  uczestniczyła w ogólnopolskim podsumowaniu  Programu „Falochron” w Dąbrowie Górniczej.  Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń  pomiędzy  szkołami, które uczestniczyły w realizacji Programu i otrzymały tytuły najlepszych „Falochronów” w swoich województwach.

 
Impreza integracyjna klasy I b „Mikołajkowe zabawy”.
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

10 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I b wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią p. Anną Wysocką – Borys bawili się na imprezie integracyjnej pod hasłem „Mikołajkowe zabawy”. Podczas spotkania uczestnicy wykonali przepiękne choinki i Mikołaje. Słodki poczęstunek dodał każdemu wiele energii. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, kalamburach, zabawach ze śpiewem. Rodzice zaś musieli sprostać zagadkom słownym oraz zapamiętać jak najwięcej informacji o świętach i zimie. Wszyscy wypadli wspaniale!!! Na zakończenie dzieci i opiekunowie wykonali a capella instrumentację perkusyjną do piosenki „Ding dong, ding dong spadł już śnieg”. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w każdym z nas drzemią ukryte zdolności. Podczas spotkania było wiele śmiechu i wspaniałej radosnej zabawy. Wszyscy byli zadowoleni z niecodziennego spotkania w szkole oraz wspólnie spędzonego czasu.

 
Pomoc Polakom na Litwie
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków mieszkających za wschodnią granicą, w małych miejscowościach na Litwie– Domu Dziecka w Solecznikach , Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach oraz na Ukrainie z dzielnicy Malowanka w Żytomierzu przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, środków czystości, zabawek i książek dla dzieci.  Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. Katarzyna Chrościcka. Akcję wsparty uczennice ze Szkolnego Koła Caritas, które sprawnie posegregowały i przyniesione produkty. Do akcji ochoczo włączyli się uczniowie i wychowawcy klas 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku.
Wszystkim dziękujemy za otwarte serce, ponieważ większa jest radość w dawaniu niż braniu.

 
Kiermasz książek
Wpisany przez Justyna Zdziech   

Po raz kolejny został w naszej szkole zorganizowany "kiermasz książek". Nauczyciele zakpili książki a wypracowany rabat zapewnił bibliotece 14 nowych pozycji na kwotę ok. 240zł. Dziękujemy wszystkim NAUCZYCIELOM, którzy  włączyli się do akcji.

 
Dzień otwarty w naszej szkole!
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!


Przypominamy, że 12 grudnia 2018 r. odbędzie się dzień otwarty w naszej szkole. Nauczyciele wręczą Państwu oceny prognozowane uczniów oraz będą dostępni w godzinach 16.30-18.30.

 
Imieniny Misia Wędrownisia
Wpisany przez Anetta Śliwowska   

26.11.2018r. grupa Pszczółek wspólną zabawą z misiami uczciła imieniny naszego Misia Wędrownisia. Wspólne tańce, zabawy oraz spacer  sprawiły wszystkim wiele radości.

 
Szkolny Konkurs Literacki “Współczesny patriotyzm”
Wpisany przez Monika Żochowska   

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele poloniści skłonili uczniów do refleksji nad współczesnym obliczem patriotyzmu, zachęcając ich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literackim. Zadaniem uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej było napisanie pracy, w której dzieci odpowiadały na pytanie: “Za co chciałbym/chciałabym podziękować Polsce?”. Młodzież z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum w swoich pracach dzieliła się pomysłami na temat tego, co mogliby zrobić dla ojczyzny, by czuć się patriotą. Spośród 17 prac w młodszej kategorii komisja konkursowa (p. Justyna Zdziech, p. Monika Żochowska) nagrodziła prace następujących osób:

I miejsce: Zofia Skarżyńska, kl.6b

II miejsce:  Oliwier Olszewski, kl.5c

III miejsce: Dominik Kobryński, kl.5d

wyróżnienia: Julita Matys, kl.6a, Marcin Domaszuk, kl.5b, Klara Śliwowska, kl. 5b.

Wśród 12 prac starszych uczniów znalazło się 6 najlepszych prac wyróżnionych przez jury:

I miejsce: Julia Korzeniecka, kl.8c

II miejsce: Martyna Filipczuk, kl. IIIA gim.

III miejsce: Zuzanna Kulesza, kl.7b

wyróżnienia: Sylwia Radziwon, kl. 8B, Aleksandra Frankowska, kl. 8a, Igor Makarski, kl. IIIB gim.             Najciekawsze prace zostały zaprezentowane podczas uroczystego apelu 19 listopada 2018 roku. Można je również przeczytać na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z treścią prac młodych patriotów.

 

<<<< Prace konkursowe (format M. Word) >>>>

 

 

 
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
Wpisany przez Krzysztofa Grzegorczyka   

W dniu 28 listopada 2018 roku odbyły się  Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej . Zawody  przeprowadzono w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku brało w nich udział osiem najlepszych drużyn z województwa podlaskiego.  Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Mościcka, Martyna Olechnicka, Oliwia Ziółkowska i Anna Zalewska ,które zajęły VII miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Kacper Gierej, Igor Makarski i Jakub Skarżyński zajęła V miejsce w województwie podlaskim.

 
IGRZYSKA DZIECI W BADMINTONIE – FINAŁ WOJEWÓDZKI
Wpisany przez Krzysztof Grzegorczyk   

W dniu 27 listopada 2018 roku odbyły się Wojewódzkie  Igrzyska Dzieci w Badmintonie w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku. W zawodach brało udział po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach powiatowych i grupowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Sorko, Dominika Kozioł, Karolina Sorko i Maja Ziółkowska zajęły V miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Marcin Domaszuk, Aleksander Łapiński, Tymoteusz Radziewicz i Rafał Roszkowski zajęła również V miejsce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 85