Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Ogłoszenie o naborze do Gimnazjum 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do klasy  I gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 marca 2013 r.

Do karty zgłoszenia  należy dołączyć  podpisane zdjęcie.

do pobrania: karta zgłoszeniowa do klasy pierwszej Gimnazjum

 
Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok 2013/2014
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2013/2014.

Kryteria przyjęcia dzieci do przedszkola zawarte w Statucie* są następujące:

  1. Dzieci w wieku 6 lat, które są zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  2. Dzieci w wieku 5 lat, które są zobowiązane  do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  3. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas oraz ich rodzeństwo;
  4. Dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących;
  5. Dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji;
  6. Dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych;
  7. Dzieci pracowników szkoły, o ile oboje rodzice pracują;
  8. Dzieci obojga rodziców pracujących;
  9. Dzieci z rodzin wielodzietnych;
  10. Dzieci zamieszkałe w okolicach przedszkola;

*§52 ust. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które w danym roku kalendarzowym ukończy 3 lata. Statut Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

W celu zgłoszenia dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszenia wydawane i przyjmowane są od 01.03.2013 r. do 29.03.2013 r.

Lista przyjętych dzieci zostanie zamieszczona do 15.04.2013 r.

Załączniki do probrania:

1. karta zgłoszeniowa 2013r.

2. karta zgłoszeniowa- potwierdzenie kontynuacji 2013r.

 
XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Wpisany przez Mariola Sagun   

27 lutego 2013r. odbył się szkolny etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”
Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństwa związanego z przypadkami występowania tlenku węgla i sposobami, jak się przed nimi ustrzec.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej
i gimnazjum. Jury przyznało następujące miejsca:

I grupa – uczniowie klas I-III (szkoły podstawowej)

I miejsce – Patryk Litwińczuk kl. II a

II miejsce – Julia Cylwik kl. III a

III miejsce – Piotr Szaruta kl. II a

Wyróżnienia: Jakub Skarżyński kl. III b

Karolina Grabowska kl. III b

II grupa – uczniowie klas IV-VI (szkoły podstawowej)

I miejsce – Weronika Szekalska kl. V b

II miejsce – Agata Brzozowska kl. V a

III miejsce – Kamila Lubecka kl. VI b

III grupa – uczniowie gimnazjum

I miejsce - Eliza Wojszko kl. I b

 
Przetarg publiczny
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do przetargu publicznego, w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątkowych.


załączniki do pobrania:

 
II Otwarte Mistrzostwa Gminy w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński   

W sobotę, 23.02.2013 r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Wzięło w nich udział 15 osób, w tym dwóch zawodników z Łap.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Juniorzy, których wystartowało sześciu, rozegrali po cztery partie. W tej kategorii klasyfikacja najlepszych wyglądała następująco: I miejsce Adrianna Roszkowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym); II m. Aleksandra Gierej (Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym); III m. Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

Seniorzy rozegrali po pięć partii. Najlepszymi okazali się: I miejsce Roman Błoszyński (Łapy), II m. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), III m. Monika Bielska (Ogrodniczki).

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju, czyli Zespół Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Pozostali gracze otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Mistrzostwa okazały się prawdziwym „skrablakowym” maratonem. Rozpoczęły się bowiem o 10.00 i trwały bez przerwy do 16.00. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie i nauczyciele z naszego zespołu szkół, za co należą im się gorące gratulacje. Za rok trzecia edycja mistrzostw, na którą już dziś organizatorzy zapraszają.

 
Przegląd Poezji Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

Od wielu lat podczas juchnowieckich spotkań teatralnych ph. Melpomena organizatorzy przeprowadzają Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Z uwagi na nikłą znajomość twórczości zmarłej w 2002 roku poetki naszego regionu pp. Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska postanowiły przybliżyć sylwetkę młodej pisarki wszystkim uczniom naszego gimnazjum. Prezentacji wierszy Sylwii Chorąży dokonali chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjalnych. Recytację poprzedziły krótkie wspomnienia p. Grażyny Karpiuk o Jej znajomości z Sylwią. Uczestnicy przeglądu poetyckiego z uwagą i w skupieniu wysłuchali wzruszającej poezji ciężko chorej dziewczyny, która umiała „pięknie umierać i pięknie żyć”.

 
Wszystkie Kolory Świata
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaangażował się w akcję pomocową organizowaną przez UNICEF. Koordynatorem akcji w szkole została p. Anna Radziewicz. Od długiego czasu były przygotowywane przez naszych uczniów charytatywne laleczki do II edycji projektu edukacyjnego "Wszystkie Kolory Świata". Przez cały miesiąc mogliśmy podziwiać wystawę pięknych laleczek i odbyć niecodzienną podróż przez kontynenty. Finisz akcji miał miejsce podczas apelu podsumowującego I semestr.

W efekcie powstały 22 laleczki, z których każda znalazła nowy dom za niewielką darowiznę na rzecz dzieci w Czadzie. Każde 10 zł przekazane na tą akcję to komplet szczepionek i jedno uratowane życie. Nam udało się zebrać 517zł. Wszystkie pieniądze już zostały przekazane do UNICEF.

Szczególnie gorące podziękowania należą się p. Małgosi Dakowicz, która w ramach zajęć dodatkowych zmotywowała do pracy gimnazjalistów i dokładała wszelkich starań, by powstało ich jak najwięcej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo serdecznie.

 
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Fotografia nasza pasją"
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Ostatni kwartał roku 2012 upłynął sporej grupie uczniów pod znakiem apatatu fotograficznego. Po naszej szkole i jej okolicy błąkały się zamyślone postaci "polujące" bezkrwawo na każdy interesujący obiekt. To grupa uczestników kółka realizowała fotograficzne zadania podczas zajęć, pod czujnym i wymagajacym okiem instruktora - p. Anny Radziewicz. Konkurs był podsumowaniem zajęć koła fotograficznego i efektem ciężkiej pracy uczniów, nie tylko uczestników projektu. Spośród prac 22 uczniów wybranych zostało 60 zdjęć konkursowych.

Przed trudnym zadaniem dnia 19.02.2013 r. stanęło jury konkursu w składzie : p. Grzegorz Radziewicz oraz : Teresa Radziewicz, Agnieszka Zajkowska, Anetta Śliwowska, Monika Żochowska i Barbara Cylwik.

Ostatecznie zwyciężyli:

I miejsce Agnieszka Ostrowska

II miejsce Jan R. Muszyński

III miejsce Tomasz Sidor

Wyróżnienia zdobyli: Natalia Kutyłowska, Eliza Wojszko i Miłosz J. Głowacki.

 

Zajęcia koła fotograficznego mogły się odbywać dzięki Gminie Juchnowiec Kościelny w ramach projektu "Zainteresowania a nie uzależnienia" z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 
Konkurs plastyczny "Znane postacie ze świata kultury i sztuki Rosji"
Wpisany przez Barbara Cylwik   

18 lutego 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Znane postacie ze świata kultury i sztuki Rosji” zorganizowany dla uczniów gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie naszkicować znaną Rosjankę bądź Rosjanina, związanego z kulturą i sztuką. Młodzież narysowała między innymi portrety pisarzy, poetów, malarzy i kompozytorów.

Na konkurs napłynęło 23 prace, z których komisja wybrała 7 najlepszych rysunków. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie jury w składzie: p. Anna Radziewicz, p. Iwona Dudzik, p. Dorota Staleńczyk, p. Agnieszka Mudrewicz i p. Barbara Cylwik przyznało następujące miejsca:

I  miejsce zajęła Klaudyna Elżbieta Wałkiewicz z kl. III A
II  miejsce przypadło Beacie Hryniewicz również z kl. III A
III miejsce jury przyznało Miłoszowi Janowi Głowackiemu z kl. I B

Wyróżniono także cztery prace.

Elżbieta Gawinek  - kl. III A
Kamil Chrościcki  - kl. I A
Mateusz Ramotowski – kl. I B
Maciej Matys – kl. III A

Prace można będzie wkrótce podziwiać  na korytarzu na II piętrze przy pracowni języka rosyjskiego.

 
Finaliści- sukcesy naszych uczniów
Wpisany przez Renata Pieńkowska   

Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Julita Markiewicz z kl. VI b z języka polskiego oraz Marcin Korzeniecki z klasy III c gimnazjum z matematyki. Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

 
Podziękowanie Firmie "Brykpel"
Wpisany przez Marek Muszyński   

Firma Brykpel Sp. z o.o. Andrzej Moniuszko ufundowała naszej szkole prenumeratę „Kuriera  Porannego” na rok szkolny 2012/2013. Gazeta na bieżąco jest dostępna w bibliotece szkolnej.Panu Andrzejowi Moniuszko serdecznie dziękujemy!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 następna > ostatnia >>

Strona 117 z 119