Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TURYSTYCZNY MŁODZIEŻY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 16.05.2013r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Turystycznego dla młodzieży gimnazjalnej województwa podlaskiego. Wzięli w nich udział  uczniowie klasy I i III gimnazjum: Jakub Rybak i Paweł Sobolewski, którzy pokonali w eliminacjach szkolnych swoich rówieśników. Uczestników Konkursu powitała Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Uczniowie przystąpili do II etapu konkursu. Atrakcją i jednocześnie nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wycieczka do niezwykle ciekawego miasteczka – Tykocin. Zwiedziliśmy Synagogę i Muzeum w Tykocinie poświęcone życiu i twórczości Zygmunta Glogera. Następnie udaliśmy się nad dolinę Narwi w Górze Strękowej. Uczestniczyliśmy w lekcji historii i dowiedzieliśmy się, że był to przed II wojną światową strategiczny punkt obronny. Na Górze Strąkowej mieścił się bunkier dowodzenia.    Heroiczna obrona tego odcinka podczas kampanii wrześniowej, zwanego „odcinkiem Wizna”, porównywana jest do obrony Westerplatte i nazywana Polskim Termopile. 720 polskich żołnierzy pod dowództwem kap. Władysława Raginisa przez trzy dni broniło się przed liczącymi 42 tys. żołnierzy wojskami hitlerowskiego Wermachtu. Mimo druzgocącej przewagi wroga Polacy przez trzy dni odpierali zmasowane ataki Niemców. Kpt. Raginis i dowódca artylerii por. Stanisław Brykalski złożyli przysięgę, że żywi nie oddadzą swoich pozycji. W końcu jednak Polacy musieli uleć. Ostatnim punktem oporu był bunkier dowodzenia na Górze Strąkowej. Por. Stanisław Brykalski zginął trafiony odłamkiem pocisku. Kpt. Raginis, polecił żołnierzom poddać się, a sam, wierny złożonej przysiędze, popełnił samobójstwo rozrywając się granatem. Ciała kpt. Raginisa i por. Brykalskiego zostały pochowane obok schronu.

Obserwowaliśmy też przepiękne rozlewiska Narwi i ptaki, które w ogromnych ilościach znalazły na narwiańskich łąkach swój azyl.

Kolejną atrakcją był pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Brama na bagna” w Strękowej Górze. Wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i rozdanie nagród zwycięzcom oraz upominków wszystkim uczestnikom, sprawiły że bardzo miło spędziliśmy dzień.

 
Savoir vivre na co dzień
Wpisany przez A. Borchert, I. Szczerbińska   

13 maja 2013 r. w naszej szkole odbył sią konkurs dla klas IV-VI promujący zasady kulturalnego zachowania. Był on zwieńczeniem kilku lekcji poświęconych temu zagadnieniu. Organizatorkami konkursu były p. Alicja Borchert oraz p. Iwona Szczerbińska. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania z sześciu kategorii. Poza tym musieli wykazać się umiejętnością nakrywania do stołu lub dobierania odpowiedniego stroju do okazji. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyły klasy V b i VI a, II miejsce zajęła  klasa IV b, III miejsce – klasy IV a i V a, zaś IV – klasa VI b. Mamy nadzieję, że od dzisiaj wszyscy będziemy mistrzami savoir-vivre'u.

 
Agnieszka Ostrowska w Polskiej Akademii Nauk
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Uczennica klasy VI a Agnieszka Ostrowska napisała dyktando finałowe V ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. 27 kwietnia 2013 r. w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie nasza miłośniczka poprawności ortograficznej stanęła w szranki z asami polskiej ortografii z całego kraju. Agnieszka uzyskała oficjalny tytuł finalisty V ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Gratulujemy!

 
Konkurs piosenki angielskiej
Wpisany przez Iwona Szczerbińska   

7 maja 2013 r. uczennice naszej szkoły, Kinga Jastrzębska z kl. IV a  oraz Marta Zalewska z kl.V b, wzięły udział w III edycji Wojewódzkiego konkursu piosenki angielskiej „So, you think you cansing” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Białymstoku.  Uczestniczki przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani I. Szczerbińskiej oraz A. Kosińskiej. Mimo bardzo dużej konkurencji i wysokiego poziomu uczestników Kinga Jastrzębska zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 
„BAJE, BAJKI, BAJECZKI...”
Wpisany przez Anna Kieczka   

6 maja 2013 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole eliminacje XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...” dla uczniów klas I-VI SP, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.  Komisja konkursowa po obejrzeniu występów 26 recytatorów ustaliła, że podczas etapu gminnego tego konkursu, naszą szkołę reprezentować będą:

Julia Korzeniecka z kl. II a, Szymon Zajkowski z kl. II b, Karolina Grabowska z kl. III b, Kinga Jastrzębska i Kinga Woźniuk z kl. IV a oraz Piotr Skarżyński z kl. V b .Ostatecznie, Kingę Jastrzębską, która w dniu konkursu gminnego reprezentowała naszą szkołę podczas innego konkursu w Białymstoku, zastąpiła Weronika Stasiewicz z kl. III b.

Eliminacje gminne konkursu „Baje, bajki, bajeczki...” odbyły się 7.05.2013 r. w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Rywalizowali w nich uczniowie ze szkół w Juchnowcu Górnym, Kleosinie i Księżynie. Komisja konkursowa nagrodziła dwie osoby, które reprezentować będą naszą gminę podczas wojewódzkiego finału konkursu 16 maja br.w Białymstoku.

Są to: w kategorii klas I-III Karolina Grabowska z SP w Juchnowcu Górnym, zaś na poziomie klas IV-VI - uczeń SP w Kleosinie.

Po trudnych zmaganiach uczestnicy imprezy mogli się wspaniale zrelaksować podczas „sesji” tanecznej zorganizowanej przez panie pracujące w OK.

 
Mamy finalistę
Wpisany przez Renata Pieńkowska   

Informujemy, że uczeń klasy III C gimnazjum Marcin Korzeniecki uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2012/2013. gratulujemy

 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wpisany przez Jan Sagun   

19 kwietnia nasza szkoła była gospodarzem  powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku. W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu naszego powiatu. Turniejowe zmagania poprzedził pokaz zapaśniczy oraz występ szkolnego zespołu ludowego „Jarzębinki”. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji  obie drużyny z naszej szkoły zajęły miejsce na podium. W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęli: Mateusz Cimoch, Błażej Muszyński i Wojciech Sobolewski a wśród szkół podstawowych  III miejsce zajęli: Julia Grzywińska, Maciej Bieryło i Radosław Kowalczuk. Gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

 
„AUDIOBOOK NA ŻYWO”
Wpisany przez Anna Kieczka   

W ramach obchodów światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zorganizowała, we współpracy z nauczycielami języka polskiego: p. Teresą Radziewicz, p. Katarzyną Mosiej, p. Anną Borowską i p. Moniką Żochowską,  konkurs pięknego czytania „Audiobook na żywo”. Zadanie konkursowe polegało na głośnym, „aktorskim” przeczytaniu wybranego fragmentu ulubionej książki. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klas I-II Gimnazjum. Pierwszym etapem były eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono 2-4-osobowe reprezentacje do finału szkolnego. Finał ten odbył się 18 kwietnia 2013 roku. Komisja konkursowa (p. Teresa Radziewicz, p. Agata Brzósko, p. Monika Żochowska i p. Anna Kieczka) oceniając występy uczestników, uwzględniała: dykcję, płynność i poprawność czytania oraz interpretację tekstu. Komisja z satysfakcją odnotowała wysoki poziom umiejętności pięknego czytania wśród reprezentantów klas i ogłosiła następujący werdykt:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce          Julia Jaroszewicz z kl. IV b

II miejsce        Luiza Szaruta  z kl. VI a

III miejsce       Kinga Woźniuk z kl. IV a

Wyróżnieni zostali: Dominika Skórak z kl. IV a, Dominika Sałacińska z kl. IV b, Julia Grzywińska z kl. V a i Piotr Skarżyński z kl. V b.

GIMNAZJUM

I miejsce          Aleksandra Jaroszuk z kl. II B

II miejsce        Julia Woźniuk z kl. I B

III miejsce       Aleksandra Krajewska z kl. I A

III miejsce       Patrycja Zajkowska z kl. I B

Wyróżnienia: Dominik Markiewicz z kl. I B oraz Edyta Domaszuk z kl. II B.

 
Ta dzisiejsza młodzież
Wpisany przez Teresa Radziewicz   

Uczniowie II klas naszego gimnazjum, którzy przygotowali we wrześniu przedstawienie „Jak wygraliśmy Kolorowe Boisko?” otrzymali główną nagrodę w I Wojewódzkim Konkursie na Najlepszy Gimnazjalny Projekt Edukacyjny pod hasłem „TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ” organizowanym przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Jury uznało nasz spektakl za projekt najbardziej przydatny szkole i jej uczniom, rozwijający przedsiębiorczość i inicjatywę realizatorów oraz przydatny społeczności lokalnej. Odpowiedzialne za ten projekt: p. Teresa Radziewicz i p. Monika Żochowska wraz z przedstawicielami uczniów: Aleksandrą Jaroszuk i Anną Sidor 16 kwietnia 2013 r. wzięły udział w konferencji dotyczącej projektu edukacyjnego połączonej z prezentacją projektów gimnazjalnych, ogłoszeniem werdyktu i wręczeniem nagród.

 
Savoir-vivre
Wpisany przez Dorota Staleńczyk, Barbara Cylwik   

Savoir-vivre to prawdziwa sztuka. Nie wystarczy tylko znać jego zasady, trzeba je również stosować w codziennym życiu. 15 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Konkurs dotyczący Zasad Kulturalnego Zachowania, zorganizowany przez panie – Barbarę Cylwik i Dorotę Staleńczyk. W konkursie brała udział młodzież gimnazjalna. Zmagania odbywały się przy udziale publiczności. Do grona najlepszych uczestników należeli uczniowie z klasy I b, II a, III a i III c.

 
Młodzi organizatorzy turystyki
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 15 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku odbył się etap wojewódzki III Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem: „Młodzi organizatorzy turystyki” dla młodzieży gimnazjalnej z Podlasia.

Eliminacje szkolne polegały na zrobieniu przez uczniów (w trzyosobowych zespołach)prezentacji multimedialnej dotyczącej trzydniowej wycieczki po Polsce. W I etapie wzięło udział 5 drużyn z naszego gimnazjum. Na etapie szkolnym zwyciężyły prace: Dominiki Kołodziejczyk, Elżbiety Gawinek i Martyny Mierzwińskiej i Beaty Hryniewicz, Adrianny Roszkowskiej i Anny Cupryk. Obie  prezentacje zostały zakwalifikowane do rozgrywek II etapu  w  Białymstoku.

Eliminacje II stopnia polegały na rozwiązaniu, przez drużyny z poszczególnych szkół quizu, dotyczącego atrakcji turystycznych województwa podlaskiego oraz zaprezentowaniu wykonanego przez siebie projektu wycieczki. Punkty uzyskane w obu konkurencjach zostały zsumowane.

Zwyciężyły trzy drużyny, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Uczennice naszej szkoły wypadły w obu konkurencjach bardzo dobrze, a zaprezentowane prace zyskały uznanie jury. Dominika Kołodziejczyk, Elżbieta Gawinek i Martyna Mierzwińska okazały się bezkonkurencyjne i zajęły w konkursie I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz wezmą udział w wycieczce ufundowanej przez Sponsora Konkursu.

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 następna > ostatnia >>

Strona 115 z 119