Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Laureat
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

Miło nam pinformować, że Dawid Kulesza, uczeń klasy VIb szkoły podstawowej, uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w roku szkolnym 2013/2014. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Bal karnawałowy klas I-III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Na początku zabawy zaprezentowała się grupa taneczna  dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe z tańca.

Jak co roku uczestnicy balu mieli ciekawe, pomysłowe i bardzo kolorowe przebrania. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i wróżki, ale obecne były również piratki, misie, klauny i inne pomysłowe stroje. Wśród chłopców kolejny raz przeważali kowboje, żołnierze i superbohaterzy. Dzieci bawiły się przy dźwiękach starych oraz najnowszych dyskotekowych przebojów. Dużą popularnością wśród uczestników zabawy, cieszyły się proponowane konkursy taneczne i sprawnościowe. Czekamy na kolejny bal…

 
Wyjazd gimnazjalistów na lodowisko
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Dnia 24 stycznia w piękny mroźny piątek uczniowie klasy Ia gimnazjum pod opieką wychowawcy Iwony Gisztorowicz i p. Elżbiety Jaroszuk pojechali na lodowisko do Białegostoku. Niektórzy z uczniów pierwszy raz założyli łyżwy na nogi i próbowali sił na lodowisku. Inni już kolejny raz doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie. Jednak wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że to wspaniały sposób na spędzenie aktywnie nadchodzących ferii zimowych.

 
Dzień Babci i Dziadka
Wpisany przez Monika Bielska   

Jednym z najważniejszych dni obchodzonych w naszej szkole jest Dzień Babci i Dziadka.
W tym roku, Dziadkowie wspólnie z wnuczkami świętowali swój dzień 20 stycznia. Przygotowania do tego szczególnego dnia zaczęły się dużo wcześniej. Każda z klas wykonała upominki w formie serduszek z życzeniami zdrowia i szczęścia, oraz zaprezentowała występ taneczny lub wokalny. I tak, klasy pierwsze zatańczyły nam „Taniec miskami” i „Swing w uliczce” ,natomiast klasy trzecie wykonały utwór pt. „Kochamy Was” oraz zatańczyły do piosenki pt. „Polka dla Babci i Dziadka”. Gospodarzami tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka były klasy drugie, które pod opieką wychowawczyń p. Małgorzaty Dzitowskiej i p. Agnieszki Skarżyńskiej przygotowały montaż słowno-muzyczny  i zadbały o oprawę całej uroczystości. Imprezę uatrakcyjniły ciekawe i zabawne konkursy, w których aktywny udział brali Dziadkowie z wnuczkami, oraz występ szkolnego zespołu „Jarzębinki”. Na koniec nasi goście udali się na słodki poczęstunek i zostali serdecznie zaproszeni na kolejne świętowanie Dnia Babci i Dziadka w przyszłym roku.

 
Kluczyk z „Herodami” w DPS w Czerewkach
Wpisany przez Dyrekcja   

Grupa teatralna Kluczyk, w skład której wchodzą uczniowie klas IV i V, postanowiła w Dniu Babci – czyli 21 stycznia – zrobić niespodziankę mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach i odwiedzić ich ze spektaklem. Po życzeniach złożonych wszystkim Babciom i Dziadkom przedstawiono tradycyjne „Herody”. Kluczyk otrzymał ogromne brawa i usłyszał wiele ciepłych słów zarówno od mieszkańców jak i pracowników Domu Pomocy.

 
Rodzinny konkurs literacki
Wpisany przez Monika Żochowska   

RODZINNY KONKURS LITERACKI „RODZINA, ACH RODZINA...”

„Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina.

Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,

Lecz kiedy jej nie ma,

Samotnyś jak pies.”

Adresaci :
Uczniowie klas I-III gimnzajum
Organizator Konkursu:
mgr Monika Żochowska, Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym


Cel Konkursu:
-integracja rodziny
-kształtowanie pozytywnej postawy wobec rodziny
-podkreślenie wartości życia rodzinnego w życiu każdego człowieka
-kształcenie umiejętności literackich
-konfrontacja twórczości literackiej


Regulamin:
1. Udział w konkursie polega na napisaniu pracy konkursowej (BLOG, PAMIĘTNIK lub DZIENNIK).
2. Treść pracy ma nawiązywać do motta konkursu: „Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina./Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest, /Lecz kiedy jej nie ma /Samotnyś jak pies.”
3. Ze względu na rodzinny charakter konkursu warunkiem oddania pracy jest napisanie jej przez co najmniej dwóch członków rodziny (uczeń + rodzic lub rodzeństwo).
4. Wymagana objętość pracy: 1 strona podaniowa na jednego członka rodziny (minimum 2 strony podaniowe przy dwóch członkach rodziny).
5. Prace należy przepisać na komputerze (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5).
6. Gotowe prace należy przesłać w załączniku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 28 lutego 2014r. Z podaniem w tytule maila słowa: RODZINA, zaś w treści maila danych dotyczących autorów pracy: imiona, nazwiska, określenie pokrewieństwa (np. mama, tata, brat, siostra), klasa ucznia.
7. Uczestnicy konkursu otrzymają dodatkowe punkty z zachowania, oceny z języka polskiego, a zwycięzcy-nagrody niespodzianki.
8. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły za zgodą ich autorów.

 
Dowozy w semestrze II 2013/14r.
Wpisany przez Dyrekcja   

Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym informuje o dowozach w II semestrze r.szk. 2013/2014.

 
Wyjazd do teatru
Wpisany przez A. Kosińska, A. Kieczka, I. Szczerbińska   

16 stycznia uczniowie klas VI a i VI b, pod opieką  p. A. Kosińskiej, I. Szczerbińskiej oraz  A. Kieczki,  mieli okazję obejrzeć na żywo spektakl „Momo”  w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej- Mazur w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Spektakl  ten zainaugurował tegoroczną odsłonę projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół realizowanego przez Telewizję Polską. Jego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu. „Momo” to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu.

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Żłóbek XXI wieku”
Wpisany przez Dyrekcja   

W niedzielę 5 stycznia 2014 r. w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny ogłoszono wyniki konkursu „Żłóbek XXI wieku”. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii przedszkoli i klas „O” III miejsce zajęła Anna Skowrońska. W klasach IV-VI wszystkie miejsca na podium były „nasze”: I miejsce – Patrzyk Motoszko, II miejsce – Agata Brzozowska, III miejsce – Marlena Barbarewicz. W kategorii gimnazjum w gronie nagrodzonych znalazły się: Anna Muszyńska – II i Kinga Zalewska – III miejsce. Gratulujemy! Autorom najciekawszych prac nagrody wręczali Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny p. Krzysztof Marcinowicz oraz dyrektor Ośrodka Kultury p. Krzysztof Sokólski. Po rozstrzygnięciu konkursu publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Ośrodka Kultury obejrzała Jasełka przygotowane przez ks. Wiesława Kuleszę, w których zaprezentowali się nasi gimnazjaliści.

 
Wigilia w szkole
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, gromadzą bliskich i przyjaciół.
Jak co roku cała społeczność szkolna spotkała się z zaproszonymi gośćmi, by wspólnie świętować cud Bożego Narodzenia.Cieszymy się, że piękna tradycja „Wigilii w szkole” gromadzi tylu życzliwych przyjaciół szkoły.Tego dnia z rana odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów i rodziców z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, potem wspólnie spożyliśmy przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystościach świątecznych na sali gimnastycznej, których wspomnienie na długo pozostanie w naszych sercach. Pod batutą pani Iwony Dudzik wystąpiła Dominika Zubrzycka z piosenką świąteczną oraz Zespół Instrumentalny, prezentując tradycyjne polskie kolędy.Rodzina państwa Kiszyckich wykonała kolędę prawosławną. W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy na najładniejszą szopkę, bombkę świąteczną, najładniejszy stroik świąteczny i gwiazdę kolędniczą. Laureaci otrzymali nagrody. Pani dyrektor Barbara Klimaszewska złożyła dzieciom, gościom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, do których dołączył także Samorząd Uczniowski i zaproszeni goście. Prawdziwą niespodziankę przygotowała pani wicedyrektor Teresa Radziewicz wraz z uczniami klas IV i V. Mogliśmy obejrzeć tradycyjne „Herody” w nieco odświeżonej wersji. Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o oryginalny tekst „Herodów”, które w ubiegłym wieku przygotowywali mieszkańcy naszej parafii. Część artystyczną zakończyły Jasełka w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej pod czujnym okiem  ks. Wiesław Kuleszy. Po uroczystości zaproszeni goście wraz ze wszystkimi pracownikami szkoły udali się na spotkanie opłatkowe, na którym nie zabrakło wspólnej modlitwy, życzeń, śpiewu kolęd i tradycyjnych wigilijnych potraw.

 
Gimnazjada Województwa Podlaskiego
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Badmintonie dziewcząt

Dnia 16 .12.2013 w Białymstoku odbyła się Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Badmintonie dziewcząt. Nasze dziewczęta zajęły w klasyfikacji końcowej V miejsce.

Oto skład drużyny:

Kinga Zalewska

Edyta Domaszuk

Sylwia Litwiejko

Anna Badalian

Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Badmintonie chłopców

Dnia 17 .12.2013 w Białymstoku odbyła się Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Badmintonie chłopców. Nasza drużyna  zajęła w klasyfikacji końcowej  IV miejsce.

Oto skład drużyny:

Rynkiewicz Błażej

Patryk Klej

Michał Falkowski

Maurycy Ogrodnik

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 następna > ostatnia >>

Strona 111 z 119