Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Drugi przetarg publiczny
Wpisany przez Admin   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza drugi przetarg publiczny w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego.

załączniki do pobrania:

 
Z ortografią na co dzień
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Jesteśmy w ogólnopolskim finale konkursu

Uczennica klasy VIa Agnieszka Ostrowska zakwalifikowała się do finału V edycji ogólnopolskiego konkursu polonistycznego Z ortografią na co dzień.

Zadaniem uczestników II etapu konkursu było przeredagowanie tekstu tak, by wypowiedź spełniała kryterium poprawności ortograficzno-interpunkcyjnej. Aby zakwalifikować się się do finału, należało uzyskać 95% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy więc Agnieszce, która dyktando finałowe napisze w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk.

 
Dni Otwarte w przedszkolu
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na Dni Otwarte w przedszkolu, które odbędą się 20 i 27 marca w godzinach 9.30-10.30

 
Ogłoszenie o naborze do klasy przygotowania przedszkolnego 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik 2007 i 2008 do obowiązkowej klasy przygotowania przedszkolnego (dawna klasa „0”)

Od 1 września 2011 r. uczęszczanie dzieci z tych roczników do klas przygotowania przedszkolnego jest  obowiązkowe.

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia

 
Ogłoszenie o naborze do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół  im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik  2006 i 2007 do kl.I (ostateczny termin podjęcia decyzji o posłaniu dziecka 6 – letniego (tj.2007) do klasy I szkoły podstawowej upływa 30 maja 2013 r. )

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej

 

 
Ogłoszenie o naborze do Gimnazjum 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do klasy  I gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 marca 2013 r.

Do karty zgłoszenia  należy dołączyć  podpisane zdjęcie.

do pobrania: karta zgłoszeniowa do klasy pierwszej Gimnazjum

 
Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok 2013/2014
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2013/2014.

Kryteria przyjęcia dzieci do przedszkola zawarte w Statucie* są następujące:

  1. Dzieci w wieku 6 lat, które są zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  2. Dzieci w wieku 5 lat, które są zobowiązane  do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  3. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas oraz ich rodzeństwo;
  4. Dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących;
  5. Dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji;
  6. Dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych;
  7. Dzieci pracowników szkoły, o ile oboje rodzice pracują;
  8. Dzieci obojga rodziców pracujących;
  9. Dzieci z rodzin wielodzietnych;
  10. Dzieci zamieszkałe w okolicach przedszkola;

*§52 ust. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które w danym roku kalendarzowym ukończy 3 lata. Statut Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

W celu zgłoszenia dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszenia wydawane i przyjmowane są od 01.03.2013 r. do 29.03.2013 r.

Lista przyjętych dzieci zostanie zamieszczona do 15.04.2013 r.

Załączniki do probrania:

1. karta zgłoszeniowa 2013r.

2. karta zgłoszeniowa- potwierdzenie kontynuacji 2013r.

 
XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Wpisany przez Mariola Sagun   

27 lutego 2013r. odbył się szkolny etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”
Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństwa związanego z przypadkami występowania tlenku węgla i sposobami, jak się przed nimi ustrzec.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej
i gimnazjum. Jury przyznało następujące miejsca:

I grupa – uczniowie klas I-III (szkoły podstawowej)

I miejsce – Patryk Litwińczuk kl. II a

II miejsce – Julia Cylwik kl. III a

III miejsce – Piotr Szaruta kl. II a

Wyróżnienia: Jakub Skarżyński kl. III b

Karolina Grabowska kl. III b

II grupa – uczniowie klas IV-VI (szkoły podstawowej)

I miejsce – Weronika Szekalska kl. V b

II miejsce – Agata Brzozowska kl. V a

III miejsce – Kamila Lubecka kl. VI b

III grupa – uczniowie gimnazjum

I miejsce - Eliza Wojszko kl. I b

 
Przetarg publiczny
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do przetargu publicznego, w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątkowych.


załączniki do pobrania:

 
II Otwarte Mistrzostwa Gminy w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński   

W sobotę, 23.02.2013 r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Wzięło w nich udział 15 osób, w tym dwóch zawodników z Łap.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Juniorzy, których wystartowało sześciu, rozegrali po cztery partie. W tej kategorii klasyfikacja najlepszych wyglądała następująco: I miejsce Adrianna Roszkowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym); II m. Aleksandra Gierej (Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym); III m. Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

Seniorzy rozegrali po pięć partii. Najlepszymi okazali się: I miejsce Roman Błoszyński (Łapy), II m. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), III m. Monika Bielska (Ogrodniczki).

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju, czyli Zespół Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Pozostali gracze otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Mistrzostwa okazały się prawdziwym „skrablakowym” maratonem. Rozpoczęły się bowiem o 10.00 i trwały bez przerwy do 16.00. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie i nauczyciele z naszego zespołu szkół, za co należą im się gorące gratulacje. Za rok trzecia edycja mistrzostw, na którą już dziś organizatorzy zapraszają.

 
Przegląd Poezji Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

Od wielu lat podczas juchnowieckich spotkań teatralnych ph. Melpomena organizatorzy przeprowadzają Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Z uwagi na nikłą znajomość twórczości zmarłej w 2002 roku poetki naszego regionu pp. Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska postanowiły przybliżyć sylwetkę młodej pisarki wszystkim uczniom naszego gimnazjum. Prezentacji wierszy Sylwii Chorąży dokonali chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjalnych. Recytację poprzedziły krótkie wspomnienia p. Grażyny Karpiuk o Jej znajomości z Sylwią. Uczestnicy przeglądu poetyckiego z uwagą i w skupieniu wysłuchali wzruszającej poezji ciężko chorej dziewczyny, która umiała „pięknie umierać i pięknie żyć”.

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 następna > ostatnia >>

Strona 111 z 113