Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Dni Otwarte w przedszkolu
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na Dni Otwarte w przedszkolu, które odbędą się 20 i 27 marca w godzinach 9.30-10.30

 
Ogłoszenie o naborze do klasy przygotowania przedszkolnego 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik 2007 i 2008 do obowiązkowej klasy przygotowania przedszkolnego (dawna klasa „0”)

Od 1 września 2011 r. uczęszczanie dzieci z tych roczników do klas przygotowania przedszkolnego jest  obowiązkowe.

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia

 
Ogłoszenie o naborze do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół  im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że od 01 marca do 30 marca 2013 r. trwają zapisy dzieci rocznik  2006 i 2007 do kl.I (ostateczny termin podjęcia decyzji o posłaniu dziecka 6 – letniego (tj.2007) do klasy I szkoły podstawowej upływa 30 maja 2013 r. )

Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zsj.home.pl lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

do pobrania: karta zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej

 

 
Ogłoszenie o naborze do Gimnazjum 2013
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do klasy  I gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 marca 2013 r.

Do karty zgłoszenia  należy dołączyć  podpisane zdjęcie.

do pobrania: karta zgłoszeniowa do klasy pierwszej Gimnazjum

 
Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok 2013/2014
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2013/2014.

Kryteria przyjęcia dzieci do przedszkola zawarte w Statucie* są następujące:

  1. Dzieci w wieku 6 lat, które są zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  2. Dzieci w wieku 5 lat, które są zobowiązane  do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego;
  3. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas oraz ich rodzeństwo;
  4. Dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących;
  5. Dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji;
  6. Dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych;
  7. Dzieci pracowników szkoły, o ile oboje rodzice pracują;
  8. Dzieci obojga rodziców pracujących;
  9. Dzieci z rodzin wielodzietnych;
  10. Dzieci zamieszkałe w okolicach przedszkola;

*§52 ust. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które w danym roku kalendarzowym ukończy 3 lata. Statut Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

W celu zgłoszenia dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszenia wydawane i przyjmowane są od 01.03.2013 r. do 29.03.2013 r.

Lista przyjętych dzieci zostanie zamieszczona do 15.04.2013 r.

Załączniki do probrania:

1. karta zgłoszeniowa 2013r.

2. karta zgłoszeniowa- potwierdzenie kontynuacji 2013r.

 
XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Wpisany przez Mariola Sagun   

27 lutego 2013r. odbył się szkolny etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”
Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństwa związanego z przypadkami występowania tlenku węgla i sposobami, jak się przed nimi ustrzec.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej
i gimnazjum. Jury przyznało następujące miejsca:

I grupa – uczniowie klas I-III (szkoły podstawowej)

I miejsce – Patryk Litwińczuk kl. II a

II miejsce – Julia Cylwik kl. III a

III miejsce – Piotr Szaruta kl. II a

Wyróżnienia: Jakub Skarżyński kl. III b

Karolina Grabowska kl. III b

II grupa – uczniowie klas IV-VI (szkoły podstawowej)

I miejsce – Weronika Szekalska kl. V b

II miejsce – Agata Brzozowska kl. V a

III miejsce – Kamila Lubecka kl. VI b

III grupa – uczniowie gimnazjum

I miejsce - Eliza Wojszko kl. I b

 
Przetarg publiczny
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do przetargu publicznego, w drodze składania ofert pisemnych na sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątkowych.


załączniki do pobrania:

 
II Otwarte Mistrzostwa Gminy w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński   

W sobotę, 23.02.2013 r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Wzięło w nich udział 15 osób, w tym dwóch zawodników z Łap.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Juniorzy, których wystartowało sześciu, rozegrali po cztery partie. W tej kategorii klasyfikacja najlepszych wyglądała następująco: I miejsce Adrianna Roszkowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym); II m. Aleksandra Gierej (Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym); III m. Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

Seniorzy rozegrali po pięć partii. Najlepszymi okazali się: I miejsce Roman Błoszyński (Łapy), II m. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), III m. Monika Bielska (Ogrodniczki).

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju, czyli Zespół Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Pozostali gracze otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Mistrzostwa okazały się prawdziwym „skrablakowym” maratonem. Rozpoczęły się bowiem o 10.00 i trwały bez przerwy do 16.00. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie i nauczyciele z naszego zespołu szkół, za co należą im się gorące gratulacje. Za rok trzecia edycja mistrzostw, na którą już dziś organizatorzy zapraszają.

 
Przegląd Poezji Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

Od wielu lat podczas juchnowieckich spotkań teatralnych ph. Melpomena organizatorzy przeprowadzają Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Z uwagi na nikłą znajomość twórczości zmarłej w 2002 roku poetki naszego regionu pp. Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska postanowiły przybliżyć sylwetkę młodej pisarki wszystkim uczniom naszego gimnazjum. Prezentacji wierszy Sylwii Chorąży dokonali chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjalnych. Recytację poprzedziły krótkie wspomnienia p. Grażyny Karpiuk o Jej znajomości z Sylwią. Uczestnicy przeglądu poetyckiego z uwagą i w skupieniu wysłuchali wzruszającej poezji ciężko chorej dziewczyny, która umiała „pięknie umierać i pięknie żyć”.

 
Wszystkie Kolory Świata
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaangażował się w akcję pomocową organizowaną przez UNICEF. Koordynatorem akcji w szkole została p. Anna Radziewicz. Od długiego czasu były przygotowywane przez naszych uczniów charytatywne laleczki do II edycji projektu edukacyjnego "Wszystkie Kolory Świata". Przez cały miesiąc mogliśmy podziwiać wystawę pięknych laleczek i odbyć niecodzienną podróż przez kontynenty. Finisz akcji miał miejsce podczas apelu podsumowującego I semestr.

W efekcie powstały 22 laleczki, z których każda znalazła nowy dom za niewielką darowiznę na rzecz dzieci w Czadzie. Każde 10 zł przekazane na tą akcję to komplet szczepionek i jedno uratowane życie. Nam udało się zebrać 517zł. Wszystkie pieniądze już zostały przekazane do UNICEF.

Szczególnie gorące podziękowania należą się p. Małgosi Dakowicz, która w ramach zajęć dodatkowych zmotywowała do pracy gimnazjalistów i dokładała wszelkich starań, by powstało ich jak najwięcej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo serdecznie.

 
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Fotografia nasza pasją"
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Ostatni kwartał roku 2012 upłynął sporej grupie uczniów pod znakiem apatatu fotograficznego. Po naszej szkole i jej okolicy błąkały się zamyślone postaci "polujące" bezkrwawo na każdy interesujący obiekt. To grupa uczestników kółka realizowała fotograficzne zadania podczas zajęć, pod czujnym i wymagajacym okiem instruktora - p. Anny Radziewicz. Konkurs był podsumowaniem zajęć koła fotograficznego i efektem ciężkiej pracy uczniów, nie tylko uczestników projektu. Spośród prac 22 uczniów wybranych zostało 60 zdjęć konkursowych.

Przed trudnym zadaniem dnia 19.02.2013 r. stanęło jury konkursu w składzie : p. Grzegorz Radziewicz oraz : Teresa Radziewicz, Agnieszka Zajkowska, Anetta Śliwowska, Monika Żochowska i Barbara Cylwik.

Ostatecznie zwyciężyli:

I miejsce Agnieszka Ostrowska

II miejsce Jan R. Muszyński

III miejsce Tomasz Sidor

Wyróżnienia zdobyli: Natalia Kutyłowska, Eliza Wojszko i Miłosz J. Głowacki.

 

Zajęcia koła fotograficznego mogły się odbywać dzięki Gminie Juchnowiec Kościelny w ramach projektu "Zainteresowania a nie uzależnienia" z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 109 z 111