Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Skarbonki "Góra Grosza"
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

„Góra Grosza” to akcja, której celem jest  zbierani drobnych monet aby pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pandemia zmusiła nas do siedzenia w domu i zablokowała coroczną akcję Góra Grosza. Postanowiliśmy zatem zacząć zbierać grosiki już teraz i w grudniu dostarczymy je do szkoły. Zrobiliśmy skarbonki i tam gromadzimy drobne. Zachęcamy pozostałych uczniów do włączenia się do akcji. Zróbcie własne skarbonki i wrzucajcie tam drobne pieniądze. Zobaczycie ile się nazbiera do grudnia.

 

 
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Wpisany przez Anna Łysenko   

Warto dowiedzieć się jak najwięcej o tym , czym jest autyzm, jak zachować się, gdy kolega ze spektrum omawia ciągle jeden temat, jak włączyć osobę ze spektrum do zabawy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim.

2 kwietnia przyłączmy się do akcji i zaświećmy wszyscy na niebiesko.

Wskazówki i cenne informacje znajdują się w materiałach:

Plakat informacyjny

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – prezentacja multimedialna

Dzień Autyzmu - materiały informacyjne

 
Ogłoszenie w sprawie działalności przedszkola w okresie 29.03-09.04.2021
Wpisany przez Dyrekcja   

W związku z wprowadzonymi 25 marca nowymi obostrzeniami publikujemy kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na okres zawieszenia jego działalności od 29.03 do 9.04.2021 r. oraz oświadczenie dotyczące COVID-19.

Dokument można pobrać tutaj

 
Domki w świetlicy
Wpisany przez Anna Radziewicz   

W trudnej sytuacji pandemicznej udało nam się w świetlicy stworzyć piękne prace - domki z patyczków do lodów. Z ogromnym zaangażowaniem uczęszczający do świetlicy uczniowie klas I - III w ciągu dwóch miesięcy stworzyli całe osiedle. Radość była tym większa, że udało się zakończyć projekt przed zamknięciem szkoły i każdy zabrał swoją pracę do domu.

 

 
Kasztanowe Przedszkole - galeria zdjęć
Wpisany przez Dyrekcja   

W związku z sytuacją pandemiczną zapraszamy Państwa do wirtualnego spaceru po naszym przedszkolu.

 

 
Pierwsze próby literackie uczniów klasy III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

W klasie trzeciej uczniowie poznają sylwetki znanych Polek i Polaków. Ostatnio podczas zajęć rozmawialiśmy o twórczości naszej noblistki, pani  Wisławy Szymborskiej. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu pisane przez poetkę” lepieje”. Uczniowie zainspirowani utworami pani Wisławy, podjęły samodzielne próby pisania. A oto próbka pierwszych utworów.

 

 
Wirtualny Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie 5b
Wpisany przez Monika Żochowska   

8 i 10 marca to dni, w których świętujemy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z tej okazji uczniowie i uczennice klasy 5b przygotowali dla siebie nawzajem wirtualne niespodzianki, które zaprezentowali z pomocą wychowawczyni w czasie zajęć on-line na Teamsach. Nie zabrakło okolicznościowych kartek z podziękowaniami za wzajemną obecność, życzeniami pełnymi kwiatów i życzliwości. Chłopcy i dziewczęta zadedykowali sobie wybrane piosenki, których mogliśmy wspólnie wysłuchać na godzinie wychowawczej. Pojawił się nawet autorski wiersz napisany przez jednego z uczniów:

Drogie dziewczęta,

w dniu Waszego święta

ten wierszyk dla Wasz piszemy

i mnóstwo kwiatów życzymy.

Bez Was smutno byłoby na świecie,

lecz Wy dobrze o tym wiecie.

I dodam tylko jeszcze:

Dziękuję, że jesteście!

Uczniowie nie zapomnieli również o swoich Kobietach – Nauczycielkach oraz Mężczyznach – Nauczycielach. Po krótkim przypomnieniu zasad redagowania życzeń w ramach lekcji języka polskiego dziewczęta oraz chłopcy przygotowali życzenia przesłane Paniom i Panom poprzez aplikację Teams. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy uczcić te szczególne dni, doceniając tym samym urok przedstawicieli każdej płci.

 

 
Życzenia
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET

Z okazji  Dnia Kobiet wszystkim kobietom i  dziewczętom

Samorząd Uczniowski przesyła najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

Życzymy, abyście odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia,

w bliskich sobie osobach – siłę,

w otaczającym świecie – radość i piękno,

w kolorach, smakach i zapachach – wielkość natchnienia,

a w sobie – miłość.

Uczniowie przesyłają Paniom i koleżankom samodzielnie wykonane pocztówkowe kwiaty.

 

 
Podziękowanie
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym za zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Kubusia Suchodoły chorego na SMA. Zebraliśmy ogromną ilość fantów, które można licytować na grupie na facebooku "Licytacje dla Kubusia Suchodoły". Oprócz tego w leczeniu Kubusia pomoże kwota 1100zł. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa dobre serca.

 

 
Sukces Oli, uczennicy klas III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Aleksandra Kendyś, uczennica klasy III a od pewnego czasu rozwija swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach gimnastyki artystycznej. 20 lutego Ola miała swój pierwszy występ i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Turnieju Walentynkowym, który odbył się w Białej Podlaskiej.

Całą klasą oglądaliśmy występ Oli, prezentowała się znakomicie. Jesteśmy dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Opłata za obiady - marzec 2021
Wpisany przez Dyrekcja   

Do 25 LUTEGO (czwartek) należy dokonać wpłaty na obiady w marcu: pełne obiady – 103,50 zł., zupy – 34,50 zł. Przypominamy, że 25 lutego pieniądze muszą być na koncie szkoły. Wpłaty dokonane później nie będą ujęte na liście obiadowej w danym miesiącu - pieniądze zostaną zwrócone.
W przypadku, gdy dziecko ma odpisane obiady w lutym, proszę się kontaktować telefonicznie z sekretariatem szkoły i ustalić kwotę, jaką należy wpłacić.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 116