Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Moja Ojczyzna. Moje Miejsce. 100 lat Niepodległej
Wpisany przez Administrator   

W piątek, 8 grudnia 2017 r. rozstrzygnięty został konkurs Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Moja Ojczyzna. Moje Miejsce. 100 lat Niepodległej”. Nagrody wręczono podczas specjalnego spotkania „Kto żyje w strachu nie będzie nigdy wolny”, w czasie którego została otwarta wystawa  „586 Dni Stanu Wojennego” zorganizowana z okazji 36. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Wśród laureatów znalazło się wielu uczniów z naszej szkoły.

Nagrody główne: Stanisław Lewicki, Franciszek Korzeniecki.

Wyróżnienia: Jakub Kiercul, Weronika Falkowska, Gerard Dziwiński,  Bartosz Gabrel, Tymoteusz Radziewicz, Anna Bieryło, Klara Śliwowska, Natalia Cylwik, Natalia Sorko, Gabriela Gąsiorowska.

Gratulujemy!

 
Zbiórka żywności Caritas
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniu 8 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Agaty Pućkowskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas pod hasłem „ TAK POMAGAM”. W tym roku żywność z długim okresem przydatności do spożycia zbieraliśmy w sklepie „Biedronka” w Horodnianach.

 
„Mikołaje z Juchnowca”
Wpisany przez Agata Brzósko   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków w małych miejscowościach na Litwie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i środków czystości. Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. A. Brzósko wraz z wychowankami -  kl. Ia, segregacją przyniesionych darów chętnie zajęła się pani Anna Truskolawska z p. Małgorzatą Grzegorczyk. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie  i wychowawczynie grupy przedszkolnej „Żabki” oraz klas O1, Ia,  IIa, IIIa,b,c,  IVa,b,c,d, Va,b, VIa,b, VIIa,b, IIb gim., IIIa gim., IIIb gim. – ucz. Karolina Kamińska oraz nauczyciele: p. K. Mosiej. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek – Domu Dziecka w Solecznikach oraz Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Białymstoku. Wszystkim dziękujemy za dar serca.

 

 
Zespół "Jarzębinki" odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Małgorzata Jabłońska   

Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki”  odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Podczas spotkania pod hasłem „Mikołajki na ludowo” Jarzębinki zaprezentowały pieśni i tańce ludowe z Podlasia, a następnie zabawę muzyczno – ruchową o Świętym Mikołaju. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a w oczach rodziców delikatne łzy wzruszenia. Większość przybyłych pacjentów z ochotą wzięło udział we wspólnych pląsach. Na koniec spotkania Jarzębinki w mikołajkowych czapkach przekazały dzieciom prezenty – materiały papiernicze, książki, kredki, mazaki, kolorowanki oraz ozdoby świąteczne ufundowane przez nich samych oraz Szkolne Koło Caritas.

Spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń i przeżyć. Mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o chorobie i bólu, a my poczuliśmy ciepło w naszych sercach, widząc jak wielką radość sprawiliśmy innym.

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

 

 
Konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny"
Wpisany przez Iwona Dudzik   


Dnia 18.12.2017. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny" - w klasach VII SP i gimnazjum.
I miejsce zajął Kacper Iwaniuk z kl. VIIb, II miejsce zajął Dawid Bazyluk z kl. VIIb, III miejsce zajęła Karolina Domaszuk z kl. VIIa.
Wyróżnienia otrzymali Sylwia Radziwon z kl.VIIa, Diana Maliszewska z kl. VIIa i Julia Korzeniecka z kl. VIIa.

 
Konkurs "Bombka świąteczna"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

Dnia 11.12.2017. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Bombka świąteczna" - w klasach IV - VI S.P.
I miejsce zajęła Anna Pełszyńska z kl. Va, II miejsce zajął Stanisław Lewicki z kl. IVa, III miejsce zajął Sebastian Miluski z kl. IVd.
Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Trzeciak kl. Va z rodziną, Klara Śliwowska kl. IVb, Emilia Tarasiuk kl. Va z rodziną.

Zwycięzcom gratulujemy!!!!

 

 

 
Igrzyska młodzieży szkolnej województwa podlaskiego w badmintonie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 12 grudnia  2017 r. dziewczęta  i chłopcy naszego gimnazjum uczestniczyli w IGRZYSKACH MŁODZIEZY SZKOLNEJ  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE.     Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Finały wojewódzkie otworzył Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marek Sadowski. Podczas uroczystego zamknięcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku Pan Lech Szargiej udekorował zwycięzców medalami oraz wręczył puchary, dyplomy, statuetki oraz koszulki z logo „Mistrza Województwa Podlaskiego”. W finałach startowało osiem szkół wyłonionych na igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

W finałach wojewódzkich startowało po 8 najlepszych  drużyny dziewcząt i chłopców z naszego województwa.

Dziewczęta naszej szkoły zajęły w końcowej kwalifikacji 5 miejsce a drużyna chłopców 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

 

Skład drużyny dziewcząt:

1.Martyna Olechnicka IIa

2.Anna Zalewska IIa

3.Klaudia Waszkiewicz II a

4.Natalia Mościcka IIb

 

Skład drużyny chłopców:

1.Piotr Błoszyński IIIa

2. Dawid Jezierski IIIb

3. Kacper Gierej IIb

4.Igor Makarski IIb

 
Projekt "Domek dla lalek"
Wpisany przez Anna Radziewicz, Justyna Zdziech   

Projekt "Domek dla lalek" trwał od października do grudnia 2017 r. W tym "dużym" przedsięwzięciu brały udział dzieci ze świetlicy z klas I-III. Głównym celem tego projektu było zaplanowanie działań tak, by osiągnąć konkretny cel (domek  dla lalek) w określonym czasie (do 5 grudnia 2017r). Domki powstawały pod kierunkiem wychowawców świetlicy p. Anny Radziewicz i p. Justyny Zdziech. Te wspaniałe prace można obejrzeć na wystawie szkolnej do 20 grudnia 2017 r.

 
Szkolny festiwal głośnego czytania
Wpisany przez nauczycieli bibliotekarzy   

W dniach 05-07.12.2017 r. odbył się Szkolny Festiwal Głośnego Czytania. W tych dniach chętni nauczyciele przez pierwszych 5 minut lekcji głośno czytali uczniom wybrane przez uczniów książki. Największą popularnością w klasach IV – VI cieszyła się seria „Magiczne drzewo”, natomiast tematyka pozycji wybranych przez młodszych oraz uczniów klas VII i gimnazjum była różnorodna. Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania uczniów książkami i czytaniem oraz promowanie ciekawych lektur. Widoczne efekty akcja przyniosła w klasach II i III szkoły podstawowej. Jeszcze w czasie festiwalu z półek biblioteki zniknęły książki z serii o kocie Cukierku Waldemara Cichonia.

Do usłyszenia za rok.

 
Wizyta przedszkolaków w Wiosce Mikołaja
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Dzieci każdego roku niecierpliwie czekają na spotkanie z Mikołajem, więc tym razem miały okazję zobaczyć się z nim wyjątkowo wcześnie, bo już 1 grudnia. Było to możliwe dzięki wizycie przedszkolaków w Wiosce Mikołaja w Pomigaczach. Od razu po przybyciu pomocnicy Świętego Mikołaja, czyli Elfy, poczęstowały gości rozgrzewającą herbatą i własnoręcznie przygotowanymi piernikami. Po degustacji dzieci wykonywały podobiznę Mikołaja na papierowych talerzykach, a następnie pisały list, w którym zawarły listę swoich wymarzonych prezentów. Po włożeniu listów do kopert, dzieci udały się na pocztę, aby mieć pewność, że dotrą one do adresata. Po drodze oglądały wypełniony po brzegi magazyn prezentów, a także poznały mieszkańców mini ZOO. Ostatnim celem wędrówki była wizyta w domu Świętego Mikołaja, gdzie przedszkolaki musiały zachowywać się wyjątkowo dyskretnie, aby gospodarz nie zauważył ich obecności po powrocie. Wizyta w Wiosce Mikołaja nie mogła oczywiście obyć się bez spotkania z nim samym! Święty Mikołaj rozmawiał z każdym dzieckiem indywidualnie, a następnie razem z wszystkimi śpiewał kolędy, do których przygrywał na akordeonie! To było bardzo udane spotkanie!

 
Magiczny świat klocków Lego
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska, Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Zajkowska   

4.12.2017r. uczniowie klasy III b i III c zwiedzali „Wystawę klocków Lego”. Na początku spotkania podziwiali przepiękne konstrukcje statków, koparek, robotów, sportowców, bohaterów ulubionych bajek. Dzieci najbardziej zachwycały się robotami, ogromnym „Titanikiem” oraz szkieletem ludzkim. Panie zaś podziwiały rzymskie i greckie budowle oraz miasteczko z okresu stanu wojennego – samochody wojskowe, milicyjne, dłuuugie kolejki do sklepu mięsnego i „Pewexu”.

W drugiej części spotkania dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w konstruowaniu budowli. Wykorzystując własną wyobraźnię i kreatywność stworzyły wspaniałe zamki, pojazdy, kolorowe obrazki oraz napisy imion.

Wyjazd dostarczył wszystkim wiele emocji i wrażeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 66