Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
MEGAMISJA w Zespole Szkół w Juchnowcu
Wpisany przez Anna Radziewicz   

Od połowy września w naszej szkole zagościła na dobre MegaMisja Fundacji Orange.  Są to zajęcia dla dzieci z klas I-III prowadzone w ramach zajęć świetlicowych, które obejmują 350 świetlic szkolnych i kilka tysięcy dzieci w całej Polsce. Nasze pociechy już od najmłodszych lat posługują się smartfonami, tabletami i laptopami, ale często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń wynikających z korzystania z tych technologii. Poza tym wykorzystują ją przeważnie do grania i komunikacji. Projekt MegaMisja uczy ich w mądry a jednocześnie zabawny sposób kreatywnego i bezpiecznego poruszania się po świecie multimedialnym.  W ciągu 10 miesięcy dzieci nabędą wiedzę w 10 zakresach tematycznych, m.in. korzystanie z informacji,  język mediów, prawa autorskie, bezpieczeństwo w sieci, etyka, wartość mediów. Tym samym dzieci nabędą wiele kompetencji cyfrowych, które kreatywnie będą mogły wykorzystać.

W naszej szkole pracują obecnie trzy grupy dzieci: grupa główna – klasa I b pod opieką Lidera projektu  p. Anny Radziewicz,  klasa  - grupa z I a (opiekun - p. Justyna Zdziech) i Misiaki z kl. III a (opiekun - p. Małgorzata Jabłońska).

Aby śledzić nasze poczynania, można wejść na platformę MegaMisji https://megamisja.pl/, wpisać  nazwę naszej szkoły lub miejscowość (Juchnowiec Górny), a następnie wybrać interesującą nas grupę.

 
Turniej unihokeja.
Wpisany przez Jan Sagun   

W dniu 11 października 2018 r. rozegrany został Powiatowy Turniej Unihokeja w Michałowie. Wzięły w nim udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z Juchnowca, Michałowa i Studzianek. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Kusznierczuk, Aleksandra Gilewska, Anna Głowacka, Daria Litwińczuk, Agnieszka Błoszyńska, Zofia Błoszyńska, Dominika Sołtan, Zuzanna Lul, Emilia Tarasiuk, Zofia Sawicka i Zofia Litwińczuk w drużynie dziewcząt oraz Jakub Artemiuk, Oliwier Olszewski, Marcin Domaszuk, Jakub Kiercul, Mikołaj Kiryluk, Franciszek Korzeniecki, Hubert Mazur, Sebastian Miluski, Sebastian Żędzian, Jakub Andruk, Kacper Sacharzewski, Jacek Hryniewski, Piotr Kluczyński i Gabriel Ogrodnik.

Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

Chłopcy:

SP Michałowo      -      SP Juchnowiec          5 : 0

SP Juchnowiec     -      SP Studzianki             8 : 2

SP Michałowo      -      SP Studzianki             8 : 0

Dziewczęta:

SP Michałowo      -      SP Juchnowiec          3 : 0

SP Juchnowiec     -      SP Studzianki             5 : 1

SP Michałowo      -      SP Studzianki             9 : 0

 

W zawodach tych nasi uczniowie zajęli drugie miejsca wśród dziewcząt i chłopców i awansowali dalej.

W dniu 30 października rozegrano finał grupy unihokeja chłopców, a 31 października finał grupy dziewcząt. Tym razem mecze były bardziej wyrównane i zakończyły się wynikami:

 

Chłopcy:

SP Augustowo      -      SP Juchnowiec          2 : 0

SP Juchnowiec      -      SP Kalinówka            0 : 1

SP Augustowo       -      SP Kalinówka            2 : 2

 

Dziewczęta:

SP Domanowo      -      SP Juchnowiec          5 : 0

SP Domanowo      -      SP Goniądz                0 : 0

SP Juchnowiec      -      SP Goniądz                0 : 1

 

Ostatecznie w finałach drużyny chłopców i dziewcząt z naszej szkoły zajęły 5 miejsce.  Gratulujemy!

 

 

 
Dzień Postaci z Bajek w klasie I b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

5 listopada uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią świętowali Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu razem z dziećmi w zajęciach uczestniczyli: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Dzwoneczek, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Lolek, Pinokio, Rycerz, Minionek, Myszka Minnie, Świnka Peppa, Miś Uszatek i wiele innych bohaterów bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, kolorowaliśmy ilustracje oraz zachęcaliśmy innych do poznania naszych ulubionych bajek. Dzień minął w radosnej atmosferze. Zaangażowanie dzieci potwierdziło, że bajki klasyczne są im znane i bardzo bliskie.

 

 
Gazetki klasowe o Polsce
Wpisany przez Mariola Sagun   

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w salach lekcyjnych klas I-III powstały gazetki okolicznościowe wyjaśniające historię, pokazujące piękno i umiłowanie naszej Ojczyzny.

 
Warsztaty w klasach II-III „Między zabawą, a zdrowiem ”
Wpisany przez Mariola Sagun   

06 .11.2018r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach „Między zabawą, a zdrowiem ”z zakresu zdrowego odżywiania się. Spotkanie zorganizowane było przez Fundację Zdrowe Kieszonkowe. Podczas spotkania z dietetykiem dzieci poznały piramidę zdrowia, zdrowe i szkodliwe produkty, dowiedziały się o ogromnym znaczeniu aktywności fizycznej. Swoją wiedzę sprawdziły robiąc test podsumowujący. Do domu zabrały ulotki z cennymi informacjami i przepisami na pełnowartościowe przekąski.

 
Konkurs Recytatorski "Piękna nasza Polska cała"
Wpisany przez Justyna Matuszczyk, Mariola Sagun   

24 października klasy I- III wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piękna nasza Polska cała”, wpisującym się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spośród każdej z klas w etapie klasowym konkursu, została wyłoniona dwuosobowa reprezentacja, która następnie w etapie szkolnym prezentowała wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Jury, tj. p. Monika Żochowska oraz p. Agnieszka Słomińska po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, wyłoniły zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Jan Sic z klasy IIa, drugie miejsce zajęła Emilia Jabłońska z klasy IIb, natomiast trzecie miejsce otrzymała Amelia Jaroszko z klasy IIa. Laureaci konkursu recytatorskiego „Piękna nasza Polska cała”, zaprezentują raz jeszcze swoje wiersze podczas uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się wielkimi krokami.
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Anna Truskolawska, Monika Kaliszewska   

 

31 października 2018 roku klasy I-III uczestniczyły w imprezie pt. „Kocham Cię, Polsko!”, która była pięknym początkiem obchodów tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o Polsce, jej miastach, stolicach, znanych Polakach, przez interaktywne układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek, słuchanie i śpiewanie pieśni patriotycznych. Podziw, szacunek i miłość do Ojczyzny można było dostrzec w wykonanych przez uczniów transparentach i proporczykach, które będą piękną ozdobą sal klasowych. W podsumowaniu imprezy uczestniczyły pani dyrektor Barbara Klimaszewska i pani wicedyrektor Teresa Radziewicz. Brały one aktywny udział w zagadkach słownych i zabawach na skojarzenia. Śmiało można więc rzec, że każdy uczeń klas I-III w naszej szkole jest gotowy, by jak najpełniej i najlepiej przeżyć Narodowe Święto Niepodległości.

 
Szkolny Konkurs Recytatorski “Ojczyzna w poezji”
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Zdziech   

31 października 2018 roku w świetlicy szkolnej odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem “Ojczyzna w poezji”. Podczas eliminacji klasowych poloniści wytypowali reprezentantów poszczególnych klas. Na etapie szkolnym zaprezentowali się następujący uczniowie: Kinga Dąbrowska, kl. 4a, Bartosz Lipski, kl. 4b, Miłosz Koszykowski, kl. 4c, Marcin Domaszuk, kl.5b, Krystian Sokołowski, kl.5b, Oliwier Olszewski, kl. 5c, Julia Filipczuk, kl.5d, Julita Matys, kl.6a, Dominika Kozioł, kl.6a, Natalia Cylwik, kl. 7a, Anna Bieryło, kl. 7a, Aleksandra Orzełek, kl. 7a, Oliwia Grabowska, kl. 8a, Kacper Szczytko, kl. 8b, Kacper Iwaniuk, kl. 8c, Łukasz Żółkowski, kl. 3A gim.

Komisja konkursowa (p. Anna Radziewicz, p. Justyna Zdziech, p. Monika Żochowska), biorąc pod uwagę szczegółowe kryteria oceny (dobór utworu, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja wiersza, dykcja, ogólny wyraz artystyczny) wyłoniła następujących laureatów.

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce: Julita Matys, kl. 6a

II miejsce: Kinga Dąbrowska, kl. 4a

III miejsce: Marcin Domaszuk, kl. 5b

wyróżnienia: Krystian Sokołowski, kl. 5b, Oliwier Olszewski, kl. 5c, Julia Filipczuk, kl. 5d

W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum:

I miejsce: Oliwia Grabowska, kl. 8a

II miejsce: Aleksandra Orzełek, kl. 7a

III miejsce: Natalia Cylwik, kl. 7A

Uczniowie, przygotowując do recytacji utwory o tematyce patriotycznej, po raz kolejny uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowali umiejętność autoprezentacji, recytacji i interpretacji głosowej tekstów poetyckich, pogłębiając tym samym poczucie świadomości narodowej. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.

 
Mini Olimpiada Sportowa 2018
Wpisany przez Monika Zawadzka   

Dnia 30.10.2018r.  odbyła się Mini Olimpiada Sportowa 2018.

W ten słoneczny październikowy dzień 4 grupy  z Kasztanowego Przedszkola "Motylki", "Żabki", "Sówki" oraz "Pszczółki" zmagały się w konkurencjach sportowych na szkolnej  salce gimnastycznej. Każda grupa wytypowała pięcioro dzielnych  reprezentantów, reszta dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowała transparenty i grupowe okrzyki. Tematem przewodnim było czerpanie radości z zabaw i gier sportowych oraz zasady fair play.
Ze sportowym pozdrowieniem
 
Karolina Domaszuk Mistrzynią Europy !!!!
Wpisany przez Administrator   

Uczennica naszej szkoły, zawodniczka LUKS „Amator’’ w Juchnowcu Górnym Karolina Domaszuk w dniach 26-28 października wzięła udział  w Mistrzostwach Europy w sumo, które odbyły się w Estonii.

Karolina po wygranej walce z zawodniczką z Niemiec weszła do półfinału zawodów, w którym pokonała Ukrainkę. W finałowej walce zmierzyła się z zawodniczką z Gorzowa Wielkopolskiego.  Walka zakończyła się zwycięstwem co dało Karolinie tytuł Mistrzyni Europy w sumo.

Karolina po raz pierwszy w swojej karierze sportowej stojąc na najwyższym stopniu podium wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego.

 
Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży szkolnej w drużynowych biegach przełajowych
Wpisany przez Krzysztof Grzegorczyk.   

 

W dniu 25 października 2018 roku w Supraślu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło 23 uczniów naszej szkoły.

Drużyna dzieci dziewcząt:

 1. Baronowska Oliwia
 2. Zalewska Emilia
 3. Kuczyńska Wiktoria
 4. Mróz Wiktoria
 5. Sorko Karolina
 6. Błoszyńska Agnieszka
 7. Jaworowska Martyna
 8. Lul Zuzanna
 9. Lerenc Maria

10.  Moniuszko Paulina

11.  Urbańska Anna

12.  Kozioł Dominika

Drużyna dzieci chłopców:

 1. Aleksiun Hubert
 2. Artemiuk Jakub
 3. Koszykowski Miłosz
 4. Lipski Bartosz
 5. Sobolewski Matin
 6. Roszkowski Rafał
 7. Korzeniecki Franciszek

Drużyna młodzieżowa dziewcząt:

 1. Źółkowska Oliwia

Drużyna młodzieżowa chłopców:

 1. Dąbrowski Jakub
 2. Muszyński Kacper
 3. Szoda Sebastian

Pierwsze miejsce w biegu na 1500 m. zdobył Dąbrowski Jakub, trzecie miejsce w tym samym biegu zdobył Muszyński Kacper. Na wyróżnienie zasługuje siódme miejsce Bartosza Lipskiego i Karoliny Sorko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 81