Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Szkolny konkurs na ulotkę
Wpisany przez Alicję Borchert   

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ulotkę upamiętniającą powyższe wydarzenie. Dzięki nietypowej formie pracy konkursowej młodzież miała możliwość skorzystania z profesjonalnych programów do tworzenia ulotek, co pozwoliło jej zdobyć nowe doświadczenie. Przygotowane przez uczniów prace będą rozpowszechniane na terenie gminy przed Narodowym Świętem Niepodległości. W gimnazjum I miejscem może się poszczycić Izabela Zalewska z kl. III b, II miejscem – Radosław Kowalczuk z kl. III a, zaś III miejscem – Kamila Kulesza z kl. III a. W szkole podstawowej I miejsce zdobyła Julita Matys z kl. V b, II miejsce – Zofia Skarżyńska z kl. V b, natomiast III miejsce – Julia Rudczuk. Konkurs został zorganizowany przez panią Alicję Borchert oraz pana Marka Borcherta.

 
XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – ich dokonania i zasługi”
Wpisany przez Alicję Borchert   

W czerwcu został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs poświęcony wybitnym postaciom z historii Polski. Organizatorzy zaproponowali bardzo atrakcyjne formy prac konkursowych, czyli prezentację multimedialną oraz film, dlatego młodzież chętnie do niego przystąpiła. Wśród reprezentujących nas uczniów najlepszą pracę wykonała Dominika Sałacińska z kl. III b gimnazjum, która zajęła II miejsce. Jury wyróżniło również pracę stworzoną przez trzy gimnazjalistki - Izabelę Zalewską z kl. III b, Kamilę Kuleszę z kl. III a, a także Izabelę Tarasiuk z kl. III b.

 

 
XI ogólnopolski konkurs literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”
Wpisany przez Alicję Borchert   

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu zorganizowała bardzo ambitny konkurs dla miłośników baśni. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego według określonych kryteriów. W każdym utworze należało połączyć wybrane motywy z twórczości Hansa Christiana Andersena z wiedzą o swoim regionie (opisami strojów, potraw, obyczajów, krajobrazów itp.). Autorką pracy opublikowanej w tomiku baśni pokonkursowych pt. „I ty możesz zostać baśniopisarzem. Prace wybrane” jest nasza uczennica z klasy V a – Gabriela Bieryło. Jej szkolnym opiekunem była pani Alicja Borchert. Gratulujemy dziewczynce pierwszego poważnego sukcesu literackiego.

 
"Projekt gimnazjalny metodą Webquest"
Wpisany przez Administrator   

 

<<<< Które zwierzęta chronione występują najrzadziej? (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Jakie zwierzęta warto hodować? (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Dlaczego podróże kształcą? (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Jak walczyć z otyłością i nietolerancją wobec osób otyłych? (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Aktywnie zwiedzamy, aktywnie odpoczywamy - wycieczka po trzech podlaskich parkach narodowych (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Mitologia nordycka - najciekawsze mity (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Jakie są stereotypy Polaków i jak się z nich wyzwolić - grupa I Anna Radziewicz (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Propozycje wyjazdów na weekend majowy - grupa II Anna Radziewicz (Prezentacja Power Point) >>>>

 

<<<< Czym możemy się pochwalić. Z życia naszej szkoły (Prezentacja Power Point) >>>>

 

https://projektbiblioteka1.wixsite.com/projektbiblioteka

 

 
Projekty edukacyjne
Wpisany przez Anna Łysenko   

Dnia 15.06.18 r. uczniowie klas drugich gimnazjum pokazali efekty swojej pracy podczas realizowania projektów edukacyjnych, które przygotowali w oparciu o metodę WebQuest.

W roku szkolnym 2017/2018 gimnazjaliści zaprezentowali zgromadzonej publiczności projekty o następującej tematyce:

  • Aktywnie zwiedzamy, aktywnie odpoczywamy – wycieczka po trzech podlaskich Parkach Narodowych (opiekun - mgr Iwona Dudzik).
  • Mitologia nordycka – najciekawsze mity (opiekun - mgr Iwona Dudzik).
  • Jak zaprojektować stronę internetową? (opiekun - mgr Anna Wysocka-Borys).
  • Czym możemy się pochwalić z życia naszej szkoły? (opiekun - mgr Anna Wysocka-Borys).
  • Jak walczyć z otyłością i nietolerancją wobec osób otyłych? (opiekun - mgr Katarzyna Mosiej).
  • Dlaczego podróże kształcą - przedstawiamy różnorodność kulturową ludzi różnych wyznań (opiekun – mgr Katarzyna Mosiej).
  • Propozycje wycieczek na długi weekend majowy po Podlasiu (opiekun - mgr Anna Radziewicz).
  • Jakie są stereotypy Polaków i jak się z nich wyzwolić? (opiekun - mgr Anna Radziewicz).
  • Jakie zwierzęta warto hodować? (opiekun - mgr Iwona Gisztorowicz).
  • Które zwierzęta chronione występują najrzadziej? (opiekun - mgr Iwona Gisztorowicz).

 

Praca nad projektami była doskonałą okazją na zdobycie nowej wiedzy, umiejętności współpracy w grupie i radzenia sobie ze stresem podczas wystąpienia publicznego.

 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Wpisany przez Administrator   

 

 
List od Podlaskiego Kuratora Oświaty
Wpisany przez Administrator   

 

 
Dzień pluszowego misia
Wpisany przez Beata Birycka   

24 listopada 2018 r. Kasztanki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Przedszkolaki  recytowały im wierszyk, rozwiązywały zagadki, tańczyły i pląsały z nimi  przy misiowych przebojach, wykonały pracę plastyczną. Było bardzo miło i sympatycznie!

 
Impreza integracyjno - pożegnalna klasy III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 czerwca odbyła się impreza integracyjna uczniów, rodziców i wychowawczyń klasy III a. Spotkanie odbyło się w parku linowym Jeroniki. Czas upłynął nam aktywnie i bardzo szybko, podobnie jak wspólnie spędzone trzy lata. Dzieci pokonywały różnej trudności trasy parku, zjeżdżały na ogromnej zjeżdżalni, bawiły się na trampolinie i innych dostępnych obiektach. Rodzice gorąco dopingowali  swoje dzieci, które okazały się bardzo samodzielne i odważne. No w końcu są u progu czwartej klasy…

Rodzice wraz z wychowawczyniami mieli trochę czasu, aby powspominać, porozmawiać i uspokoić się, że dzieci są już duże i na pewno poradzą sobie na kolejnym etapie edukacyjnym.

Po aktywnie spędzonym czasie było ognisko, kiełbaski i inne smakołyki przygotowane przez mamy.

Czas w klasach I – III tak szybko minął…

 
Konkurs czytania ze zrozumienie klas pierwszych
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 14.06.2018r. na pierwszej lekcji odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem klas pierwszych. Wzięło w nim udział po pięć osób z  klasy Ia i Ib. Każdy uczestnik konkursu musiał z wielka uwagą przeczytać tekst „W  pokoju Ewy” i odpowiedzieć poprawnie i w dobrym tempie na 12 pytań. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Jan Sic kl.Ia

II miejsce  - Michał Ochocki kl. Ia

III miejsce – Jakub Lipski kl.Ib

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: pani Agata Brzósko i pani Mariola Sagun. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a  szczególnie zwycięzcom. Życzymy im jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.

 
Szkolna Kasa Oszczędności
Wpisany przez Administrator   

Od kilku lat działa w naszej szkole SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym jej zadaniem jest wykształcenie u dzieci nawyku oszczędzania, a także przekazanie podstawowej wiedzy o finansach i bankowości. Do SKO należy 74 uczniów naszej szkoły. Mają oni własne konta, do których mogą się logować, by mieć wgląd we własne finanse. Mogą planować, w jaki sposób rozdzielać swoje środki, a „Lokatka Żyrafka” podpowiada, jak oszczędzać pieniądze. Uczniowie, którzy regularnie dokonują wpłat, biorą udział w konkursie „Superciułacz”. Ponadto na dodatkowych zajęciach dzieci dowiadują się, jak działają banki oraz w jaki sposób zarządzać swoimi pieniędzmi. Bank PKO, prowadzący SKO, dostarcza dzieciom broszury informacyjne zawierające porady w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego żywienia, a także ekooszczędzania. Są one dostępne u szkolnego opiekuna SKO.

Zasady działania SKO są opisane na stronie Banku PKO BP. Zamieszczona jest również strona DEMO serwisu http://sko.pkobp.pl/demo?movie_id=1. Proszę o zapoznanie się z powyższymi informacjami i zachęcam zainteresowanych uczniów do skorzystania z naszej oferty w kolejnym roku szkolnym.

Opiekun SKO

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 76