Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
.
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Drodzy Absolwenci,

31 lipca 2020 odbieram z OKE Wasze zaświadczenia z egzaminu po klasie ósmej. W szkole będą one do odebrania najwcześniej w poniedziałek 3 sierpnia od godziny 10.00. Przygotujemy Wam również jedna kopię zaświadczenia poświadczoną za zgodność z oryginałem. Pozdrawiam, życzę  dostania się do swojej wymarzonej szkoły.

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Wpisany przez Anna Borowska   

26 czerwca 2020 roku zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok niezapomniany, bo II semestr upłynął pod znakiem narodowej kwarantanny ze względu na COVID-19, zdalnego nauczania i lekcji online. Uroczystości końcoworoczne miały zdecydowanie skromniejszą oprawę niż zwykle. Obyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego. O godz. 8.30 klasy VIII otrzymały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z rąk wychowawców. Był to także czas wspomnień, wzruszeń… Bo to przecież ostatni dzień w tej szkole… Następnie o godz. 9.30, w obecności Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza, Proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy ks. Dziekana Andrzeja Kondziora,  dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów klas VIII, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu. Wójt Gminy wręczył także MEDALE WÓJTA GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY ZA WYBITNE WYNIKI W NAUCE najlepszym uczniom w naszej szkole. Otrzymali je: Miłosz Koszykowski – kl. Vc, Julita Matys – kl. VIIa, Zofia Lubecka – kl. IVa. Gratulujemy.

Po zakończonej uroczystości wszyscy mogli udać się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie klas I - VII odbierali swoje świadectwa według określonego grafiku.

Udanych wakacji! Do zobaczenia 1 września.

{gallery}/wydarzenia/2020/65{/galllery}

 

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W czasie zdalnego nauczania, w marcu 2020 r., biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. „Moja ulubiona książka”. Był on skierowany do uczniów klas I – III naszej szkoły, których zadaniem było stworzenie ilustracji obrazującej ich ulubioną książkę. Prace konkursowe można było dostarczyć do końca czerwca 2020 r. do biblioteki szkolnej lub przesłać drogą elektroniczną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Hanna Ramotowska, kl. II b,

II miejsce – Jan Śliwowski, kl. I a,

III miejsce – Natalia Bujnarowska, kl. II b.

Serdecznie gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone we wrześniu 2020 r.

 
Działania profilaktyczne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Okres zdalnego nauczania  to czas w którym nie można było zapomnieć o profilaktyce uzależnień. Oprócz działań podejmowanych przez pedagoga,  psychologa i nauczycieli skierowanych do uczniów i rodziców  sami uczniowie  (klas  VI)  pod  kierunkiem nauczyciela plastyki przygotowali ulotki o tematyce uzależnień.

 
BIBLIOTEKA
Wpisany przez Agnieszka Słomińska   
Biblioteka czynna:
29 czerwca godz. 9.00-12.00
1 lipca 9.00-12.00
2 lipca 11-12.30" 
XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”.
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", który w 2020 roku odbywał się pod hasłem pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”. Konkurs organizowany był w ramach obchodów „Dnia Ziemi”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony oraz spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały ją w przeszłości.  Kilkunastu uczniów naszej szkoły wykonało ciekawe prace plastyczne zgodnie z tematem i wymogami formalnymi. W związku z pandemią etapy półfinałowy i finałowy zostały połączone. Dopiero w czerwcu przeprowadzono ocenę nadesłanych prac plastycznych i ogłoszono wyniki.

Nasi uczniowie odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie.  Wyróżnienie od organizatora otrzymał Tymoteusz Radziewicz z kl. VI a, a wyróżnienie ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe Natalia Sorko również z klasy VI a. Serdecznie gratuluję.

 
Uczniowie z klasy 4b twórcami komiksów
Wpisany przez Monika Żochowska   

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy 4b mieli okazję omawiać na lekcjach języka polskiego jeden z komiksów z serii „Kajko i kokosz”. Podczas zajęć poznali cechy komiksu, jego charakterystyczny język , tajniki jego historii:

https://www.youtube.com/watch?v=AQZbDBJmoaw

oraz proces tworzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=-VFG-22R-14 https://www.youtube.com/watch?v=OX3qmx7BSFg

Zwieńczeniem lekcji było wyzwanie postawione przed uczniami – stworzenie własnego komiksu na dowolny temat. Wybrane najciekawsze prace możemy podziwiać na zdjęciach. Dzieci wykazały się nie tylko znajomością specyfiki tej formy książki, ale ujawniły swoją kreatywność, talent plastyczny oraz literacki.

 

 

 
Zabawy ze słowem
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy II b podczas nauczania zdalnego uczestniczyli w zabawach rozwijających kreatywność językową, m. in. ćwicząc poprawność gramatyczną wypowiedzi, wzbogacając słownictwo, utrwalając zasady ortograficzne. Pierwsza część zabawy polegała na wyszukaniu wyrazów wieloznacznych. Efekty naszej pracy…

 

 
Wyszywanki ludowe
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W czasie zdalnego nauczania klasy szóste miały za zadanie wykonać wyszywankę ludową. Jak widać jest to bardzo pracochłonne zajęcie. Wszystkie prace zostały nagrodzone odpowiednimi ocenami. Gratuluję cierpliwości i umiejętności.

 
Konkurs Dżemik 2020
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W tym roku Ogólnopolski Konkurs programowania gier dla dzieci Dżemik, odbył się w dniach 15-17 maj 2020r. na innych zasadach niż zwykle. Konkurs odbywał się zdalnie. Uczniowie samodzielnie lub w drużynach dwuosobowych przez trzy dni tworzyli gry w Scrachu. Tegoroczny temat brzmiał: Wirusy! Niestety trudny temat, ale na czasie. Z naszej szkoły udział wzięli: Marcin Kowalski z kl. VII a i Mikołaj Gałczyński z kl.VII b. Nie zdobyliśmy miejsca czołowego, ale sam tegoroczny udział był nowym wyzwaniem dla uczniów i nauczyciela. Uczniowie dostali interesujące upominki. Gratuluję udziału.

 
Spotkania z folklorem w klasach V - wyszywanki ludowe
Wpisany przez Jan Sagun   

Podczas zajęć techniki uczniowie klas V poznawali różne rodzaje ściegów. Umiejętności, które nabyli na lekcjach wykorzystali do wykonania wyszywanek ludowych haftem krzyżykowym.  Wiele z prezentowanych prac powstało podczas zdalnego nauczania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107