Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wizyta w Operze i Filharmonii Podlaskiej
Wpisany przez Administrator   

8 lutego 2019r. dzieci z klas III a i b spędziły bardzo muzyczny dzień w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Najpierw uczestniczyły w warsztatach pt. „Drzwi do muzyki”, podczas których utrwaliły w formie ekscytującej zabawy podstawowe wiadomości o nutach i gamie, a następnie obejrzały spektakl muzyczny pt. „Adonis ma gościa”, obfitujący w wiele efektów aktorsko - dźwiękowych.

 

 
Bal karnawałowy
Wpisany przez Mariola Sagun   

12 stycznia 2019r. uczniowie klas I-III spotkali się na wspólnej zabawie karnawałowej. W rytmach najnowszych przebojów dyskotekowych pląsały księżniczki, wróżki, zwierzątka, policjanci, żołnierze i wiele, wiele innych postaci. Wychowawczynie aktywnie towarzyszyły w zabawie.  Ciekawe konkursy wymagały dużego sprytu i współpracy. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem w klasach.

 
Gala Niepodległej – 8 luty 2019 r.
Wpisany przez Dyrektor Barbara Klimaszewska   

Z radością przekazuję Państwu informację o uzyskaniu przez naszą szkołę miana Szkoły Niepodległej. Projekt był objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Certyfikaty i zaproszenie na uroczyste ich wręczenie do Sejmu  otrzymało 200 szkół z całej Polski. Z województwa podlaskiego to zaszczytne miano otrzymały 4 szkoły. Uroczystości odbywały się 8 lutego 2019r. w Sali Kolumnowej Sejmu. Miały podniosły charakter i nadano im państwową oprawę. Uczestniczył w nich  premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Ze wzruszeniem odbierałam certyfikat, który jest dla nas nagrodą za piękną pracę w obszarze wychowania patriotycznego. Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, bo wszyscy pracowaliśmy na to zaszczytne miano Szkoły Niepodległej.

 
BAL ABSOLWENTA
Wpisany przez A.Kosińska, I.Szczerbińska, I.Dacewicz, E.Jaroszuk, B.Fidziukiewicz   

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, tuż przed feriami zimowymi w dniu 17.01.2019 odbył się Bal Absolwenta. Tegoroczny bal był wyjątkowy, gdyż organizatorami balu byli rodzice i uczniowie klas trzecich i ósmych gimnazjum. Po raz pierwszy i ostatni w tym dniu na parkiecie wspólnie bawiła się młodzież kończąca szkołę podstawową i gimnazjum oraz rodzice i nauczyciele. Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu klas trzecich oraz belgijką w wykonaniu klas ósmych. Następnie uczniowie podziękowali za lata wspólnie spędzone w murach szkoły składając na ręce Pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów. Pyszne jedzenie i wspaniała muzyka towarzyszyły nam do godziny 24.00.

 
UWAGA! PILNE OGŁOSZENIE!
Wpisany przez Administrator   

 

 

We wtorek 12 lutego 2019 r. wodociągi zapowiedziały długotrwałą przerwę w dostawie wody (9.00-14.00). W tym dniu nie będzie obiadów, a lekcje we wszystkich klasach będą skrócone.

ROZKŁAD    DZWONKÓW

  1. 8.00 – 8.30
  2. 8.40 – 9.10
  3. 9.20 – 9.50
  4. 10.00 – 10.30
  5. 10.40 – 11.10

I ODWÓZ

  1. 11.20 – 11.50
  2. 12.00 – 12.30

 

II ODWÓZ

Wszystkie dzieci pozostające w tym dniu w świetlicy po 12.30 muszą być odebrane przez rodziców.

 
Ferie z unihokejem.
Wpisany przez Jan Sagun   

Podczas ferii zimowych chętni uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach
z unihokeja. W czasie zajęć w dniach 21 i 22 stycznia wzięło w nich udział czternastu chłopców i dziewcząt. Podczas zajęć opanowywali technikę podań i przyjęcia hokejowej piłeczki, prowadzenie piłki z użyciem kija slalomem między pachołkami oraz strzały piłeczką do bramki.  Kilkoro sprawdziło też swoje umiejętności na pozycji bramkarza.  W drugim dniu zajęć uczniowie stworzyli trzy drużyny, które zagrały między sobą  w mini turniej unihokeja. Na koniec rozgrywek drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy drobne nagrody rzeczowe i słodycze. Wszyscy bawili się znakomicie o czym świadczą zamieszczone zdjęcia. Gratulujemy!

 
Dowożenie 2018/2019
Wpisany przez Administrator   

Dowożenie dzieci w roku szkolnym 2018/2019 SEMESTR II:


 
Regionalny Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady”
Wpisany przez Alicję Borchert   

W styczniu 2019 r. został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Nadesłane prace oceniało jury w składzie: pani doktor Zofia Olek-Redlarska (pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, poetka), pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew (nauczycielka przedszkola, autorka książek dla dzieci) oraz pani Grażyna Knap (bibliotekarz, pracownik Filii nr 7 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku). W kategorii uczniów klas V-VI wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie z klas szóstych, których opiekunem była pani Alicja Borchert. Dominika Kozioł z kl. VI a zdobyła jedną z czterech nagród głównych za wiersz pt. „Dziennik pokładowy”, natomiast Artur Zapisek został wyróżniony za utwór pt. „W nocy śnię”. Autorom nagrodzonych prac gratulujemy! Mamy nadzieję, że jest to zaledwie pierwszy krok do ich poetyckiej kariery.

 

 
Program edukacji stomatologicznej
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

 

 

 

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do  ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend – a – med. Oral – B®!”.

Uczniowie z klas O, I – II podczas zajęć z wychowawcą zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej oraz dbania o zęby. Poznają sposoby i częstotliwość prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania barier i strachu przed wizytą u stomatologa. Dowiedzą się także jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat, gdyż wiek 6 – 7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki, które będą towarzyszyć im przez całe życie.

 
Zdobyliśmy Miano Szkoły Niepodległej!
Wpisany przez Administrator   

Rok przed wielką rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym włączył się do programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Niepodległa 1918–2018” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Do programu zgłosiło się czterysta szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. Otrzymaliśmy więc piękne Miano Szkoły Niepodległej i zostaliśmy, jako szkoła, która konsekwentnie realizowały zadania i nie poddała się w połowie drogi, uhonorowani zaproszeniem do Warszawy na uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających zdobycie zaszczytnego miana.

 

 
Bożonarodzeniowa wieczornica – 13 stycznia 2019 r.
Wpisany przez Administrator   

W niedzielny zimowy wieczór wiele osób odpowiedziało na nasze świąteczne zaproszenie. Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, przyjaciele i znajomi zapragnęli obejrzeć jasełka „Gdy Bóg podróżuje koleją” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym przygotowane przez p. Teresę Radziewicz i p. Annę Borowską oraz włączyć się w koncert kolęd szkolnego chóru pod opieką p. Iwony Dudzik. O nastrój zadbali zajmujący się światłem i dźwiękiem uczniowie Patryk Lewko i Karol Lewko wraz z p. Krzysztofem Grzegorczykiem. Pięknie zabrzmiały bożonarodzeniowe melodie, wielu wzruszeń dostarczyły jasełka. Po spotkaniu można było usłyszeć słowa podziwu i zachwytu. Dziękujemy naszej widowni i zapraszamy na kolejne spotkania!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85