Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Klasowy konkurs pięknego czytania w klasie II a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

 

Podczas zdalnej nauki uczniowie klasy II a omawiali tematy dotyczące zasad stosowania znaków interpunkcyjnych. Świetną okazją do praktycznego zastosowania poznanych reguł okazał się klasowy konkurs pięknego czytania wierszy pani Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętni uczniowie przez tydzień ćwiczyli wybrany wiersz, a następnie przesłali nagranie. Poziom był bardzo wyrównany.

Oto wyniki:

I miejsce Gabriela Sobocińska i Ewelina Topczewska

II miejsce Magdalena Pryzowicz i Jan Łozowski

III miejsce Aleksandra Kendyś i Wiktor Martyniuk

Wyróżnienie Dominika Redlińska i Szymon Żędzian

Gratuluję chęci i odwagi!

 

 
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
"Od 25 maja 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w:
- poniedziałek 8.00 – 14.00,
- czwartek 12.00 – 18.00.

Przypominamy o zwrocie wypożyczonych książek. "

 
Zapisy klas I-III na zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
Wpisany przez Dyrekcja   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że rodzice zainteresowani zapisem dziecka kl. I-III na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy, zgłoszeniem dziecka na konsultacje lub chcący skorzystać z biblioteki powinni zapoznać się z poniżej zamieszczonymi procedurami i uzupełnić wymaganą dokumentację.

 
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA
Wpisany przez Dyrekcja   

DRODZY RODZICE

Zapisu dziecka do przedszkola na okres od 25.05.2020 do 7.06.2020 r. należy dokonać do czwartku 21.05.2020 r. do godz. 9.00 zgodnie z zapisami w procedurach. Wszystkie dokumenty muszą być podpisane przez oboje rodziców. Przed złożeniem dokumentów należy zapoznać się z procedurami.

 

 
Ogłoszenie
Wpisany przez Dyrektor Barbara Klimaszewska   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w związku z faktem, że do przedszkola  na zajęcia opiekuńcze od 11 maja 2020 zgłosiło się 6 dzieci, zajęcia w przedszkolu nadal są zawieszone. Wnioski o przyjęcie dziecka  można składać na zasadach określonych w Procedurach Wewnętrznych. Przedszkole jest przygotowane do przyjęcia dzieci, jeżeli zbierze się grupa 10 dzieci, powiadomimy Państwa o terminie otwarcia przedszkola.

Dyrektor Barbara Klimaszewska

 
Zarządzenie Dyrektora
Wpisany przez Administrator   

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchowcu Górnym z dnia 6.05.2020:

 
„Muzyka klasyczna kredką malowana”
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy II b podczas pracy zdalnej wspaniale wypełniają obowiązki ucznia, zarówno te obowiązkowe, jak i zadania dodatkowe. Podczas jednych z zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania zorganizowaliśmy zajęcia o charakterze muzyczno – plastycznym, które dały dzieciom możliwość odreagowania napięć psychiczno-fizycznych, jak również chwile relaksu. Zajęcia uwrażliwiały na różnorodne dźwięki i zachęcały do interpretacji muzyki poprzez dowolne techniki plastyczne. Mnogość interpretacji plastycznej jednego utworu muzycznego J. Brahmsa „Hungarian Dances No.5” przez dzieci zdumiewa i zachwyca.

 
Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego na prezentację multimedialną „MOJA SZKOŁA”
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska   

W II semestrze roku szkolnego 2019/20 uczniowie klas V mieli okazję wziąć udział w Szkolnym Konkursie z Języka Angielskiego na prezentację multimedialną pt. „Moja szkoła”.

Celem konkursu było utrwalenie i rozwijanie słownictwa oraz poznanych struktur gramatycznych z języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności informatycznych, a także zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą oraz zasad w niej panujących.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego p. Iwona Szczerbińska oraz
p. Agnieszka Kosińska. Rozstrzygnięcie wyników konkursu odbyło się w kwietniu, a najlepsze prace uczniów zostały wysłane do naszych kolegów z Włoch w ramach innowacji „Międzynarodowa wymiana listów i pocztówek”.  Koledzy z Włoch nie tylko zobaczyli jak wygląda polska szkoła, ale też dowiedzieli się jakie zasady panują w naszej szkole.

Oto wyniki Konkursu:

I miejsce: Patryk Świenc kl. Va

II miejsce: Kacper Chmielak i Filip Zajkowski kl. Vb oraz Aurelia Brzezina kl. Va

III miejsce: Szymon Matys oraz Joanna Trzeciak kl. Va

 

 

 

 

 
Przyjaciele Przyrody w klasie II b
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku były inne niż do tej pory. Wspólne tradycyjne sadzenie drzew lub zbieranie zalegających na terenie szkoły śmieci nie było możliwe, jednak o środowisko można dbać zawsze i wszędzie. Uczniowie klasy II b czas spędzony w domu spożytkowali na zmianę swoich codziennych nawyków - sprzątnęli tym razem swoje podwórka oraz wykonali przepiękne eko-zabawki i plakaty związane z ekologią.

 

 
Świętujemy Dzień Flagi
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

Uczniowie klasy II b wraz z Rodzicami wzięli udział w Programie „Niepodległa”. Wywieszone flagi oraz zabawy rodzinne umiliły czas majowych świąt patriotycznych.

 
Dzień Ziemi w klasie II a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Kwiecień w naszej klasie upłynął pod znakiem obserwacji przyrody oraz dbania o najbliższe otoczenie. Kulminacja naszych działań przypadła w okolicach Dnia Ziemi, czyli 22 kwietnia. Wynikiem działań uczniów są prace plastyczno- techniczne związane z ochroną przyrody. Dzieci wykonały piękne plakaty, a także pokazały, że niepotrzebnym opakowaniom można dać drugie życie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 106