strona główna    |   sport

             W Zespole Szkół uczy się łącznie 554 uczniów:


    SUKCESY UCZNIÓW  

W dniach 27 - 28.10.2004 r. odbyła się trzecia edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem "Ta, co nie zginęła". Do etapu międzyszkolnego przeszli, zajmując I miejsce,  następujący uczniowie: w kategorii MALUCH - Emilia Maliszewska i Maciej Opryszczko, w kategorii JUNIOR - Eliza Falkowska i Urszula Sałacińska z kl. Vc;  II miejsce zajęli: Bartłomiej Moniuszko, Michał Mańkowski i Aneta Brzezińska w kat. MALUCH oraz Jakub Wojewódzki i Daniel Andruk z kl. VIc w kat. JUNIOR; na III uplasowali się: w kat. MALUCH: Kamila Szymanowska, Dominika Kołodziejczyk i Jolanta Siemaszko oraz w kat. JUNIOR: Paulina Antoniuk z kl. Va i Sylwia Ostrowska z kl. IVa.

Dnia 27.11.2004 r. w Bogdankach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem "Ta, co nie zginęła". Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych: w Czaczkach Małych, Księżynie, Juchnowcu Górnym, Kleosinie, Turośni Kościelnej i Bogdankach. W kategorii MALUCH zwyciężyła zajmując I miejsce nasza uczennica Emilia Maliszewska, zaś Eliza Falkowska z kl. Vc otrzymała wyróżnienie w kat. JUNIOR.

W dniu 3.12.2004 r. uczniowie gimnazjum mieli okazję sprawdzić się w dyktandzie ortograficznym. Najlepszymi okazali się: Grzegorz Sałaciński z kl. IIb, Magdalena Rybak z kl. Ia i Monika Maksiewicz z kl. Ic.

W dniu 17.12.2004 r. komisja szkolna rozstrzygnęła konkurs pt. "Święty Mikołaj", "Śnieżynka". Zwyciężyli w nim: Jakub Korzeniecki z kl. IVb - I miejsce, Aneta Barbarewicz z kl. VIc i Adrianna Płońska z kl. Va - II miejsce oraz Paulina Antoniuk z kl. Va i Damian Ciborowski z kl. IVa - III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Kołodziejczyk i Agnieszka Matys z kl. IVa, Aleksandra Cylwik z kl. Va oraz Urszula Sałacińska z kl. Vc.

 Tego samego dnia ogłoszono wyniki eliminacji szkolnych konkursu "Nasza nadzieja w Betlejem - najładniejsza szopka Podlaska". W grupie prac rodzinnych I miejsce zajęli Gabriela Stasiewicz i Justyna Szewczuk wraz z Rodzicami, II miejsce - Marta i Paweł Gierejowie z Rodzicami, zaś III - Małgorzata Lawko i Monika Lewko z Rodzicami. Wyróżniono prace Patrycji Roszkowskiej, Pauliny i Mariusza Kulikowskich oczywiście wraz z Rodzicami. W grupie prac indywidualnych I miejsce przyznano Karolowi Mazurowi  i Mateuszowi Litwiejce z kl. VIb, II - Monice Litwiejko z kl. IVa,  III miejsce zajął Konrad Mazur z kl. Vb. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Paulina Antoniuk, Adrianna Płońska i Justyna Zalewska z kl. Va oraz Agata Andruk z kl. IVb.

W ramach programu edukacyjnego "Bliżej tradycji" zorganizowano konkurs plastyczny "Najpiękniejsza choinka". Komisja w dniu 20.12.2004 r. wyróżniła prace następujących uczniów: I miejsce - Sylwia Barwik z kl. Va, II miejsce - Aleksandra Cylwik z kl. Va i Tomasz Sobolewski z kl. IVb, III miejsce - Jakub Korzeniecki i Piotr Mojsak z kl. IVb. Komisja przyznała też trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Karolina Skorulska z kl. Vb oraz Paulina Siemaszko i Krzysztof Wiktoruk z kl. Va.

W dniu 10.01.2005 r. rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą makietę zamku rycerskiego. Komisja ogłosiła następujące wyniki: I miejsce - Marta Gierej z kl. VIa i Anna Moniuszko z kl. VIc, II miejsce - Mateusz Litwiejko i Karol Mazur z kl. VIb, zaś III miejsce - Kamil Mierzwiński i Marcin Wojewódzki z kl. VIc. Wyróżnienie otrzymali: Klaudia Krajewska i Damian Skórak z kl. VIb.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz  klas gimnazjalnych  uczestniczyli w eliminacjach VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „WODA – BEZPIECZEŃSTWO – JA”. Dnia 10.01.2005 r. komisja ogłosiła wyniki. W grupie uczniów klas IV-VI: I miejsce zajęła Agnieszka Lewko z kl. Va, II - Monika Pasyńczuk i Piotr Mojsak z kl. IVb, III miejsce - Adrianna Płońska z kl. Va. W grupie uczniów gimnazjum: I miejsce zajęła Aneta Kibiersza, II miejsce Anna Suwała, na III pozycji uplasowała się Monika Prychocka. Laureatki są uczennicami kl. IIIa.

Dnia 13.01.2005 r. komisja wyłoniła wśród klas najmłodszych szkolnych finalistów konkursu plastycznego „WODA – BEZPIECZEŃSTWO – JA”. W grupie klas drugich I miejsce zajęli Weronika Lewko i Paweł Muszyński, II miejsce - Michał Mańkowski i Piotr Łagocki, zaś III - Krzysztof Domaszuk, wszyscy z kl. IIa. W grupie klas trzecich: I miejsce - Aneta Brzezińska, II -  Sebastian Zadykowicz, a III - Katarzyna Dańko, wszyscy z kl. IIIb.

Dnia 25.01.2005 r. rozstrzygnięto etap gminny konkursu plastycznego „WODA – BEZPIECZEŃSTWO – JA”. Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca. W grupie 6-8 lat: I miejsce - Piotr Łagocki, II miejsce - Krzysztof Domaszuk, III miejsce - Michał Mańkowski. W grupie 9-12 lat: I miejsce - Katarzyna Dańko i II miejsce - Aneta Brzezińska. W grupie 13-16 lat III miejsce zajęła Anna Suwała. Ich prace przesłano na etap powiatowy.

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „WODA – BEZPIECZEŃSTWO – JA”. Spośród prac, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Białymstoku (17.02. 2005r.) uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca. W grupie 6 –8 lat  I miejsce zajął Piotr Łagocki, III miejsce Michał Mańkowski obaj z klasy IIa p. M. Dzitowskiej. W grupie 9 – 12 lat I miejsce zajęła Katarzyna Dańko, V Aneta Brzezińska obie z klasy IIIb p. A. Wysockiej. Prace tych uczniów zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Czekamy na dalsze wyniki konkursu.

Dnia 17.02.2005 r. odbył się finał Ogólnoszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI. Na I miejscu uplasował się Paweł Dańko z kl. Va, II miejsce przypadło Urszuli Sałacińskiej z kl. Vc, zaś III miejsce zajął Jakub Wojewódzki z kl. VIc.

Komisja szkolna rozstrzygnęła w dniu 24.02.2005 r. konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater z Kubusia Puchatka" organizowany przy współpracy z kinem "Pokój" w Białymstoku. W grupie 6-9 lat I miejsce zajęła Edyta Domaszuk, II - Klaudia Modzelewska, zaś III - Agnieszka Dobrogowska i Jolanta Siemaszko. W grupie 10-12 lat przyznano: I miejsce Anecie Modzelewskiej, II miejsce Paulinie Antoniuk i Aleksandrze Cylwik, a III - Patrycji Maksiewicz i Sandrze Tworkowskiej. Wszystkie nagrodzone prace zostały przekazane do organizatora.

Dnia 26.02.2005 r. odbył się Szkolny Turniej Badmintona. Do rywalizacji zgłosiło się 37 uczniów. Na poziomie szkoły podstawowej najlepsi to: Anna Moniuszko, Anna Dzitowska, Ewelina Sandomierska oraz Jakub Opryszczko, Sebastian Kazuczyk i Kamil Kazuczyk. Wśród uczniów gimnazjum do najlepszych należą: Agnieszka Szczytko, Monika Grabowska, Justyna Moniuszko oraz Daniel Kazuczyk, Jakub Dzitowski i Rafał Opryszczko.

W ramach edukacji teatralnej w gimnazjum odbył się konkurs na słuchowisko radiowe. Zwycięzcami została grupa uczniów z kl. IIa w składzie: Justyna Kozicka, Paulina Moniuszko, Agnieszka Szczytko i Rafał Opryszczko. Drugie miejsce zajęli uczniowie kl. Ia: Ewelina Głowacka, Aneta Mańkowska, Magdalena Rybak, Aniela Szczytko, Paulina Waluk i Anna Wysocka. Trzecie miejsce przypadło uczniom kl. Ib: Katarzynie Arciszewskiej, Monice Sałacinskiej, Dorocie Silwon i Monice Wiktoruk.

Dnia 30.03.2005 r. komisja szkolna rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla uczniów gimnazjum pt. "Maska teatralna". Zgłoszono 81 prac. I miejsce przyznano Angelice Fiodor i Anecie Sobolewskiej, II miejsce zajęły Aneta Mańkowska i Katarzyna Miniuk, a III Paweł Szewko, Grzegorz Wasilewski i Krzysztof Wasilewski. Komisja przyznała też wyróżnienia. Otrzymali je: Bernadetta Maciejuk, Piotr Martyniuk, Wioletta Odachowska, Aniela Szczytko, Anna Wysocka i Marcin Żyłkowski.

Dnia 31.03.2005 r. komisja szkolna rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej pt. "Moje spotkanie z Melpomeną" i wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęły Paulina Kulikowska i Gabriela Stasiewicz, II - Anna Dzitowska i Marta Gierej, III - Klaudia Komenda i Dawid Kosiński. Wyróżnienia otrzymali: Daniel Komenda, Agnieszka Lewko, Elżbieta Piskorz, Mateusz Zadykowicz i Justyna Zalewska.

W dniu 15.04.2005 r. komisja wojewódzka dokonała oceny prac nadesłanych w ramach VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „WODA – BEZPIECZEŃSTWO – JA”. Tu nasza szkoła odniosła duży  sukces, gdyż praca Piotra Łagockiego z kl. IIa sp zwyciężyła w grupie 6-8 lat i została zakwalifikowana do etapu centralnego.

Dzieci z klas I – III sp jak co roku wzięły udział w XVIII Małym Konkursie Recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki...”. Występy młodych recytatorów rozpoczęły się w klasach podczas eliminacji klasowych. Najlepsi zmagali się 22.04.2005 r. w konkursie szkolnym, zorganizowanym przez p. Annę Kieczkę, nauczyciela bibliotekarza. Kolejny etap konkursu odbył się 28.04.2005 r. w GOKiS w Juchnowcu Kościelnym. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Mańkowski z kl. IIa p. M. Dzitowskiej, Jolanta Siemaszko z kl  IIb p. M. Pawluczuk, Urszula Chrościcka z kl  IIc p. M. Grzegorczyk i Michał Bach z kl. IIIa p. A. Brzósko. Na tym etapie uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukces. Dwoje z nich, Michał Mańkowki i Jolanta Siemaszko zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej i reprezentowali naszą gminę w etapie wojewódzkim w Białymstoku.

Dnia 05.05.2005 r. odbył się V Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Udział wzięli w nim uczniowie gimnazjum. Na I miejscu uplasowały się: Monika Maksiewicz i Katarzyna Cylwik, II miejsce zajęła Aneta Mańkowska, zaś III zdobyła Katarzyna Miniuk. Wyróżnienie otrzymała Justyna Kozicka.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa 10.05.2005 r. odbył się konkurs plastyczny na plakat "Bezpieczeństwo na drodze" dla uczniów klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęły Klaudia Krajewska i Paulina Kulikowska z kl. VIb, drugie Anna Dzitowska z kl. VIa, trzecie Klaudia Komenda i Anna Rynkowska z kl. VIb. Wyróżnienie otrzymał Marcin Silwon z kl. VIa.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa 10.05.2005 r. odbył się konkurs plastyczny na plakat "Bezpieczeństwo w szkole" dla uczniów klas gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęły Paulina Choińska i Anna Bartoszewicz z kl. IIa, drugie Marzena Głowacka i Paulina Przymierska z kl. IIb, trzecie Grzegorz Wasilewski z kl. Ia.

 W dniu 12.05.2005 r. uczniowie z klas I-III brali udział w konkursie plastycznym "jestem bezpieczny - w domu, w szkole, na ulicy". Najładniejsze plakaty namalowały klasy: IIIb, Ib, IIa. Wyróżnienie otrzymały klasy IIb oraz IIc.

Dnia 24.05.2005 r. odbył się Finał XII Gminnego Forum Teatrów Szkolnych "Melpomena 2005". GRAND PRIX zdobył spektakl "List Joli" w wykonaniu członków gimnazjalnego kółka teatralnego. Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna ŻAK za wiarygodne ukazanie własnego świata w spektaklu "Dziecięcy pokój" w reżyserii p. Katarzyny Mosiej. Indywidualną nagrodę przyznano Marzenie Głowackiej z kl. IIb za kreację aktorską w spektaklu "List Joli" w reżyserii p. Jolanty Samojluk.

W dniu 30.05.2005 r. rozstrzygnięto konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Sebastiana Bacha dla uczniów klas IV-VI sp. Komisja wyłoniła zwycięzcę - I miejsce zdobyła Elżbieta Piskorz z kl. Vb. Przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymały je Magdalena Kołodziejczyk z kl. IVa i Klaudia Krajewska z kl. VIb.

W dniu 30.05.2005 r. rozstrzygnięto konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta dla uczniów gimnazjum. A oto zwycięzcy: Angelika Fiodor z kl. Ic, Rafał Bielski z kl. IIIa oraz Monika Prychocka z kl. IIIa.

W dniach 13 –31.05. 2005 r. trwał konkurs plastyczny dla klas 0 – III o tematyce związanej z pracą strażaków. Organizatorkami konkursu były p. M. Sagun p. M. Dzitowska i p. D. Ładna. Spośród 45 prac jury wybrało najlepsze. W kategorii klas 0 – I  I miejsca zajęły: Klaudia Modzelewska z kl. Ib p. M. Sagun i Edyta Domaszuk z kl. O1  p. D. Ładnej, II miejsce: Aleksandra Jaroszuk z kl. O1,  III miejsce Diana Piłaszewicz z kl. Ia p. A. Truskolawskiej. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Miłkowski z kl. O1,  Elżbieta Gawinek oraz Agnieszka Bogusłowicz z kl. Ia. W kategorii klas II – III:  I miejsce Aneta Brzezińska z kl. IIIb p. A. Wysockiej, II miejsce Krzysztof Domaszuk z  kl. IIa p. M. Dzitowskiej i III miejsce Daria Bujnowska  z kl. IIb p. M. Pawluczuk.

Dnia 7.06.2005 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza p. A. Kieczkę. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, Ia pod opieką p. A. Truskolawskiej i Ib pod opieką p. M. Sagun. Dzieci zapoznawały się z twórczością J. Brzechwy, wybierały te wiersze, które najbardziej przypadły im do gustu i wykonywały prace plastyczne. Jury przyznało I miejsce ex aequo: Elżbiecie Gawinek z kl. Ia i Monice Więsław z kl. Ib, II miejsce ex aequo: Sylwii Lewko z kl. Ia i Klaudynie Wałkiewicz z kl. Ib, III miejsce ex aequo: Annie Cupryk, Darkowi Grygorukowi i Danielowi Kierculowi z kl. Ib. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Bogusłowicz, Damian Kusznierczuk i Diana Piłaszewicz z kl. Ia oraz Beata Hryniewicz i Piotr Lepietuszko z kl. Ib.
 


    SPORT   

   W tym roku szkolnym odnieśliśmy wiele sukcesów zespołowych jak i indywidualnych; do największych sukcesów naszych uczniów należy zaliczyć:

 

Szkoła Podstawowa:

VI miejsce drużyny dziewcząt SP w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym i awans do mistrzostw grupy południowej,
VI miejsce drużyny chłopców SP w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym i awans do mistrzostw grupy południowej,
III miejsce drużyny chłopców SP w Igrzyskach powiatu białostockiego w piłce nożnej,
II miejsce drużyny dziewcząt SP w Jesiennych biegach przełajowych w Księżynie,
VII miejsce zespołu dziewcząt SP w mistrzostwach grupy  południowej w sztafetowych biegach przełajowych,
IV miejsce zespołu chłopców SP w Igrzyskach powiatu białostockiego w indywidualnych biegach przełajowych,
III miejsce drużyny SP w Mistrzostwach Powiatu Białostockiego LZS w biegach przełajowych,
III miejsce zespołu dziewcząt w mistrzostwach powiatu białostockiego w badmintonie,
II miejsce zespołu chłopców w mistrzostwach powiatu białostockiego w badmintonie,
II miejsce drużyny dziewcząt SP w igrzyskach powiatu białostockiego w koszykówce dziewcząt,
V miejsce drużyny dziewcząt SP w igrzyskach grupy południowej w koszykówce dziewcząt.
 

Gimnazjum:

I miejsce drużyny dziewcząt w gimnazjadzie powiatu białostockiego  w badmintonie,
I miejsce drużyny chłopców w gimnazjadzie powiatu białostockiego  w badmintonie,
V miejsce drużyny chłopców w gimnazjadzie  powiatu białostockiego w sztafetowych biegach przełajowych i awans do mistrzostw grupy południowej,
III miejsce drużyny dziewcząt w igrzyskach powiatu białostockiego w koszykówce,
I miejsce drużyny chłopców w gminnym turnieju piłki nożnej,
II miejsce drużyny chłopców w Turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora ZSZ nr.4.
 

               Warto też wspomnieć o sukcesach indywidualnych naszych uczniów:

I miejsce Patrycji Maksiewicz -  w Jesiennych Biegach Przełajowych w Ksieżynie, i również I miejsce w biegach przełajowych Konstytucji 3 Maja,
I miejsce  Patrycji Maksiewicz – w Mistrzostwach powiatu białostockiego w indywidualnych biegach przełajowych,
III miejsce Magdaleny Bartoszewicz VI b w Mistrzostwach powiatu białostockiego w indywidualnych biegach przełajowych,
I miejsce  Patrycji Maksiewicz w Mistrzostwach grupy południowej w indywidualnych biegach przełajowych ,
VII miejsce Patrycji Maksiewicz w  Mistrzostwach Województwa podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowy,
II miejsce Patrycji Maksiewicz w mistrzostwach powiatu białostockiego LZS w biegach przełajowych,
II miejsce Agaty Antoniuk w powiatowych biegach przełajowych LZS.
 

Duże sukcesy odnieśli 06.06.2005 nasi uczniowie na odbywających się już po raz trzeci Mistrzostwach Gminy  Juchnowiec Kościelny w La: oto najlepsze z nich w szkole podstawowej:

 
I  miejsce - Magdaleny Lewko w biegu na 60 m,
II miejsce  - Partycji Maksiewicz –600 m,
III miejsce - Magdaleny Bartoszewicz-600m,
II miejsce - Klaudii Komendy- rzut piłeczką palantową,
III miejsce - Moniki Lewko - rzut piłeczką palantową,
I miejsce  - Katarzyny Niewińskiej – skok wzwyż,
III miejsce – Mateusza Litwiejko – 60 m
II miejsce - Łukasza Litwiejko – 1000m,
III miejsce - Krystiana Pietrzeniaka – rzut piłką lekarską.
 

Równie wiele razy na podium stawali uczniowie gimnazjum:

II miejsce -Monika Sałacińska –100m,
III miejsce - Anna Bycul- 100m,
III miejsce - Ewa Maciejczuk – 400m
II miejsce - Monika Jóżwik – pchnięcie kulą,
III miejsce -  Katarzyny Szymczuk - pchnięcie kulą,
I miejsce - Rafał Opryszczko – 100m,
II miejsce - Jakub Dzitowski – 400m,
III miejsce – Rafał Bielski – 400m,
I miejsce – Kamil Zerrouki – 1500m,
III miejsce - Dawid Pańkowski – 1500m,
I miejsce - Grzegorz Wasilewski – pchnięcie kulą,
II miejsce - Tomasz Prymak  - skok wzwyż.
 

   Sukcesy odnoszą również członkowie sekcji zapaśniczej prowadzonej przez p. Władysława Kierdelewicza, a działającej w LUKS „Amator”, zawodnicy ci uczestnicząc  i zdobywając medale w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej reprezentują barwy naszej szkoły na forum krajowym.
   Dużą popularnością i zainteresowaniem cieszy się nowo powstała przy klubie sekcja badmintona prowadzona przez p  Krzysztofa Muszyńskiego, jej uczestnicy mają już na swoim koncie pierwsze zawody, a co za tym idzie i sukcesy. Przyczynił się do tego bezpośrednio zorganizowany w czasie ferii zimowych kurs nauki gry w badmintona.
    Wzorem lat ubiegłych i w tym roku odbyła się Olimpijka dla klas I-VI SP połączona z obchodami dnia dziecka . W gimnazjum dzień sportu to zawody „siłaczy” we współzawodnictwie klasowym.
    Wszystkie wyżej wymienione sukcesy były osiągnięte dzięki bardzo dużej pracy i wysiłkowi uczniów naszego Zespołu Szkół, a przyczynili się  do tego bezpośrednio również  nauczyciele wychowania fizycznego. 


   INNE WYDARZENIA  

14 VI 2005r. została przeprowadzona w klasie I b szkoły podstawowej lekcja otwarta dla rodziców. Tego dnia rodzice mogli przyjrzeć się z bliska pracy szkoły, nauczyciela, a także, co najważniejsze, jak pracują ich pociechy. Zajęcia zorganizowała p. M. Sagun.