W dniu 25.11.2004 nasza szkoła tętniła radością. Samorząd  gimnazjum postanowił uroczyście przyjąć pierwszoklasistów. Na porannym spotkaniu tuż po zakończeniu koncertu grupy wokalno-instrumentalnej „Kasa chorych” uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy otrzymali „diabelskie rogi”, w których mieli obowiązek chodzić przez cały dzień. Po południu rozpoczęła się oczekiwana uroczystość „otrzęsin”. Przebiegała ona pod hasłem „Przez męki piekielne do nieba”. Dekoracje, stroje i konkursy były doskonale przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Głównym koordynatorem uroczystości była pani Katarzyna Chrościcka –opiekun samorządu. Impreza odbyła się zgodnie z planem. Na potwierdzenie załączam kilka zdjęć:

  Pierwszoklasiści przyozdobieni w diabelskie rogi.
  Wystrój sali gimnastycznej pozytywnie nastrajał zgromadzonych a przedstawiciele samorządu jako główni prowadzący uroczystość „otrzęsin” prezentowali się okazale.
  Szacowne jury czuwające nad prawidłowym przebiegiem konkurencji w składzie: p. dyrektor Renata Pieńkowska, wychowawca klasy IIc p. Aneta Białous, przewodnicząca SU Monika Jóźwik z klasy IIIb.
  Uroczyste wejście pierwszaków i poddanie się obrzędowi malowania węglem.

  Pierwsza konkurencja  - malowanie portretu wychowawcy mazakiem trzymanym w ustach.

  Taniec do muzyki z „Jeziora Łabędziego” wywoływał wśród zgromadzonych salwy śmiechu.
  Każda z klas przygotowała piosenkę o szkole.
  Po pomyślnym przejściu przez szereg niezwykle śmiesznych prób i podliczeniu punktów przez jury, niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy Ib.

  Na zakończenie uroczystości odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów a następnie wszyscy uczniowie gimnazjum udali się na dyskotekę.

Opracowanie i fotografie
Katarzyna Chrościcka
-
 
opiekun samorządu gimnazjum